Skocz do zawartości

Regeneracja skrzynek Xdrive ATC400


matadorRS

Rekomendowane odpowiedzi

Do Papika pisałem nic nie odpisał. Ale ma wystawione na allegro skrzynki (firma pompa z tego co kojarze to jego) i ma w cenie ... kosmicznej (4500).
Z gościem z Częstochowy gadałem i nie chce za bardzo wysłać mi skrzynki na podmianę (z kaucją) najlepiej jak bym do niego przyjechał a trochę nie chce mi się a znowu nie mogę zostawić auta u mechanika na 3 dni.
Musze się zastanowić czy samemu tego nie ogarnąć. Mój mechanik już kiedyś taką skrzynkę robił i twierdzi że niema w tym żadnej kosmicznej technologii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko wymiana łożysk to faktycznie żadna większa filozofia - problem zaczyna się jak trzeba zmienic nastawnik (zębatkę) wymienic tarczki, łancuch - robi się drogo a rozbiórka w drobny mak. 

 

Przypomnij mi, jakie miałeś objawy padnięcia tej skrzynki ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie najpierw było nierównomierne przyspieszanie. Tak jak by turbo nie doładowywało. Drugim objawem było tyrkotanie jak nawracaniu. Odgłos taki jak by przegub uszkodzony był. Ale niestety okazało się że skrzynka uszkodzona.

 

Już jestem po demontażu tej skrzynki i weryfikacji. W sumie w środku ładnie wygląda. Łańcuch mocno rozciągnięty więc idzie do wymiany wymieniamy też łożyska i uszczelnienia. Koszt całkowity powinien zamknąć się w 2000zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.