Skocz do zawartości

Udoskonalamy piaskarkę - how to?


Cinek

Rekomendowane odpowiedzi

O ile sześć z siedmiu elementów poszło bezboleśnie dziś, o tyle przy siódmym utknąłem. 8-)

Poszły na niego prawie 50 kg piasku i zdzieranie starych powłok idzie baaardzo opooornie....

 

Mam na razie dwa pomysły na to co mogę zrobić:

 

- zamienić piasek na korund, droga opcja ale powinno to iść lepiej

- grubszy wąż zasilający, choć co ciekawe przy pozostałych elementach spadek ciśnienia nie dawał się we znaki. A przy tym ostatnim może to jednak być kluczowe

 

I pomysł nr 3, ale to już na bogato a na razie kasiory brak - uruchomić drugą sprężarkę na zbiorniku, wzrosłaby wydajność całości, możnaby robić na wyższym ciśnieniu.

 

Korund zamówiony, wąż zmienię jutro, ze sprężarką niestety, na razie muszę się wstrzymać.

 

Jakieś inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile sześć z siedmiu elementów poszło bezboleśnie dziś, o tyle przy siódmym utknąłem. 8-)
Poszły na niego prawie 50 kg piasku i zdzieranie starych powłok idzie baaardzo opooornie....
 
Mam na razie dwa pomysły na to co mogę zrobić:
 
- zamienić piasek na korund, droga opcja ale powinno to iść lepiej
- grubszy wąż zasilający...
 
Jakieś inne pomysły?


Zmienic średnicę dyszy na mniejszą, spowoduje to wzrost prędkości ścierniwa i utrzymanie ciśnienia. Oczywiście spowoduje to mniejszą wydajność pracy ale pozwoli bardziej agresywnie usuwać rdzę.


Klepane palcem po szkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, hebel napisał:

 


Zmienic średnicę dyszy na mniejszą, spowoduje to wzrost prędkości ścierniwa i utrzymanie ciśnienia. Oczywiście spowoduje to mniejszą wydajność pracy ale pozwoli bardziej agresywnie usuwać rdzę.


Klepane palcem po szkle
 

 

 

Spróbuję. :ok:

 

Jaka dysza jest optymalna dla ścierniwa średnicy 1mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja najczęściej stosuję 2.5-3-3.5-4 w zależności jak idzie, jak sprężarka dostaje zadyszki lub ciężki materiał czyszczę zmniejszam średnicę. Alu robię 4 lub nawet 5 i ładnie bez dużej gradacji się czyści, oczywiście ciśnienie wtedy z automatu mniejsze bo sprężarka ma tylko 0.5m3 na min a jak ciężki detal taka np. felga wówczas trzeba porządnie pojechać małą dyszą bo proszkowa twarda jak cholera.

Klepane palcem po szkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sprężarkę o wydajności 1m3/min ale nie mam francy jak zasilić bo mi mocy braknie i bezpieczniki wali, tu dopiero by szło. Muszę jakiś softstart kupić albo coś wystrugać ale to już koszty... a ja to amatorsko w garażu coś tam dłubię.

Klepane palcem po szkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel Bingo! Dysza zamiast 2-3 mm średnicy miała już około 7. :hehe:  No nie sądziłem, że dysze się tak szybko kończą.

 

Jutro testy ale obstawiam, że to jest przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=147423]hebel[/mention] Bingo! Dysza zamiast 2-3 mm średnicy miała już około 7. :hehe:  No nie sądziłem, że dysze się tak szybko kończą.
 
Jutro testy ale obstawiam, że to jest przyczyna.

Oj kończą się, kończą i nie ma na nich mocnych, a jeszcze jak korund zastosujesz to dopiero zobaczysz tempo znikania dysz.

Klepane palcem po szkle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji zapytam - szkiełkowanie małych detali aluminiowych (gaźnik, piasty motocykla), jakim ciśnieniem? 

Kiedyś chciałem coś oddać do firmy szkiełkującej, pogadaliśmy i w rozmowie wyszło, że jadą ok. 3-4 bar....ja na razie dmucham prawie 8 bar, idzie ładnie kulkami szklanymi 100-200 mikronów, ale zastanawiam się, czy nie dałoby się mniejszym ciśnieniem i np. mniejszą dyszą....

Jasne - mogę sobie potestować, ale nie mam na to czasu, więc pytam, bo może ktoś już takie testy zrobił i nie będę wyważał otwartych drzwi ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hebel I to była przyczyna. Po zmianie dyszy piaskowanie dalej ruszyło od strzała. Teraz musze sobie więcej szybek z plexi naciąć bo też idą jak woda. :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.