Skocz do zawartości

Carly for BMW. Aplikacja na smartfony


Bravus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Będzie o tym, z linku poniżej...

http://www.mycarly.com/product/bmw-app/

Miałem już o tym napisać jakiś czas temu, ale nie miałem screenów z działania aplikacji. Aplikacja jest dostępna zarówno na IOS jak i androida. Jak na zabawkę na telefon jest droga (c.a. 200 zł) oraz odblokowanie wszystkich funkcji jest dodatkowo płatne, ale...
Ja korzystam z niej używając kabla od Inpy i przejściówki na micro usb. Są też dostępne dedykowane adaptery od producenta aplikacji.
Apka pozwala na podstawową diagnostykę samochodu, oraz podstawowe kodowanie dodatkowych funkcji wyposażenia, np. światła dzienne, światła powitalne uruchamiane z kluczyka, składanie lusterek, cyfrowe wskazanie prędkości na liczniku w BC itd, itp.
Interfejs jest przejrzysty i zrozumiały, jest częściowo spolszczony, jednak podstawy języka angielskiego są wskazane. W bardziej nowożytnych modelach pozwala na więcej zabawy z kodowaniem ( obsługuje navi CCC po 2004 oraz CIC po 2008 ), co można poprawić w świeższych modelach, nie wiem jeszcze się nie bawiłem.
W E65 bez problemu zakodowałem zamykanie tylnej klapy z pilota, w E60 po lifcie opadanie prawego lusterka przy wrzucaniu wstecznego, w E46 w zasadzie nic ;)
Czekam na jakąś F serię do zabawy :) Przed każdym kodowaniem apka robi backup zawartości kodowanego modułu, jakby coś poszło nie tak, to można wrócić do ustawień z przed modyfikacji.

Poniżej kilka screenów

Np. tutaj można wyłączyć programowo przednie obrysówki, które często padają w E60 co paskudnie wygląda ( nazwa funkcji jest myląca )
 

16409754_1206807986040842_466909773_o.png


Aplikacja uważa, że potrafi wykryć cofnięty licznik :) Stwierdzam zdecydowanie, że nie potrafi :hehe:

 

16409564_1206807956040845_945764692_o.png

 

Kodowanie świateł dziennych, dzienne na kierunkowskazie są niezgodne z naszym prawem oraz wyglądają kiepsko :)


16444106_1206807952707512_1511873739_o.png

Nawet bardzo kiepsko :)

16425436_1206805866041054_74428675_n.jpg

Włączenie świateł postojowych niewiele zmienia
 

16441373_1206806046041036_1576229111_n.jpg

Sumując, fajny gadżet do podstawowej dianostyki i zabawy. Kodowanie funkcji nie jest pełne, ale za to jakiś trylion razy łatwiejsze niż za pomocą NCS`a.  Plusem jest to, że apka się cały czas rozwija. Minusem dla mnie jest coraz mniejsze wsparcie dla starszych modeli serii Exx.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie NCS Expert z dokładką NCs Dummy jest jeszcze prostszy, a zarazem dysponuje ogromnymi możliwościami.

 

Aktualnie używam Rheingolda, który jest prawie tym samym co ISTA/D i P - Możliwości ogromne, diagnozuje tym nawet motocykl

 

Niemniej jednak, bardzo fajny pomysł dzięki któremu kodowanie trafia pod strzechy, a zarazem poprzez płatne odblokowanie fajnie narzędzie do zarabiania. 

 

Ciekawe co na to firma BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, zet napisał:

W zasadzie NCS Expert z dokładką NCs Dummy jest jeszcze prostszy, a zarazem dysponuje ogromnymi możliwościami.


Przeciętny użytkownik auta jak zobaczy NCS`a to zbaranieje. Pokazałem Wam Carly, bo to wg mnie fajna opcja do diagnostyki w trasie, na wczasach itp. Ja kabel wożę zawsze w schowku, a telefon mam też zawsze przy sobie.
Co prawda jak się mi auto rozkoduje ( a robi tak za każdym razem po odłączeniu aku przez uwalony CAS ), to Carly już synchro modułów nie zrobię.

 

36 minut temu, zet napisał:

Aktualnie używam Rheingolda, który jest prawie tym samym co ISTA/D i P - Możliwości ogromne, diagnozuje tym nawet motocykl


Aż tak głęboko w diagnostykę nie jestem zaangażowany :)
 

 

36 minut temu, zet napisał:

Niemniej jednak, bardzo fajny pomysł dzięki któremu kodowanie trafia pod strzechy, a zarazem poprzez płatne odblokowanie fajnie narzędzie do zarabiania. 

Niby tak, a jednak nie...
Krótki przykład retrofit, nawet banalnego auxa nie dokodujesz, nie zakodujesz klimy high, nie dopiszesz żadnego zmienionego modułu...
 

 

36 minut temu, zet napisał:

Ciekawe co na to firma BMW


Uważam, że nic. Jest to legalny ogólnodostępny program diagnostyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to prawda - BMW kiedyś brało spore pieniądze za dokodowanie czegokolwiek i w zasadzie wyciek ediabas do internetu zepsuł im rynek, a w dodatku zmniejszył poziom zabezpieczeń ich (naszych) aut.

 

Co za historia z uwalonym CASem ? nie możesz postawić go sobie od nowa WinKFP ?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zet napisał:

Co za historia z uwalonym CASem ? nie możesz postawić go sobie od nowa WinKFP ?


Nie mogę bo nie umiem :)
Stały błąd A00AD, pokazuje go konkretnie w immo.Skasować się nie da,. Znajomy próbował przeflashować CAS, ale nie współpracuje. Po odłączeniu aku, auto nie odpala ( nie działa pompa paliwa). Budzi się dopiero po pełnej synchronizacji. Jakoś z tym w sumie żyję. na wyjazdy i tak biorę laptopa diagnostycznego. Mam też dobre assistance :hehe:
Czekam aż się u znajomych coś rozbitego na rozbiórkę się pojawi, to podmienimy i zapiszemy CAS`a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bravus napisał:


Nie mogę bo nie umiem :)
Stały błąd A00AD, pokazuje go konkretnie w immo.Skasować się nie da,. Znajomy próbował przeflashować CAS, ale nie współpracuje. Po odłączeniu aku, auto nie odpala ( nie działa pompa paliwa). Budzi się dopiero po pełnej synchronizacji. Jakoś z tym w sumie żyję. na wyjazdy i tak biorę laptopa diagnostycznego. Mam też dobre assistance :hehe:
Czekam aż się u znajomych coś rozbitego na rozbiórkę się pojawi, to podmienimy i zapiszemy CAS`a.

 

Nie ma opcji że nie przyjmuje flasha jak działa... przy prawidłowym flashowaniu pakuje się 3 moduły, a nie samego CASa (np GW MOST i HW- i drive)

Jedyne co można popsuć to moduł dźwięku od nawi... wiem bo sam kiedyś popsułem w e61

 

Ostatecznie można jeszcze zrobić flash płytą, ale to dość ryzykowne jak ktoś dobierze zły wsad

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, zet napisał:

Nie ma opcji że nie przyjmuje flasha jak działa...

Ja się nie znam. Mam ludzi od tego. Widać nie do końca profesjonalnych, ale nie mam powodów do narzekania. Robią to czego 3/4 zwykłych warsztatów nie potrafi. Są to też moi dobrzy znajomi więc mi to nie przeszkadza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.