Skocz do zawartości

Bravus

użytkownik
  • Liczba zawartości

    1 232
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Bravus

  1. Mam K9K 90 KM z 2011 roku z prawdopodobnie nie ruszanymi świecami żarowymi. Odpala przy -20, ale fakt na początku rozruchu słychać dźwięki o których wspominasz, tylko że u mnie trwa to maksymalnie 5-10 sekund, czasem obroty zafalują ale tylko przy dużych minusach na zewnątrz. Miałem K9K 85 KM ( już Siemens ) z 2006 roku, nowe z salonu, było dokładnie tak samo.
  2. Żona ma Tipo, udało mi się je tam upchnąć, jak również ostatnio zdemontować. Bez odkręcanego radiatora nie byłoby takiej możliwości. W Lancii jest jeszcze gorzej ? ć.
  3. Philips H7 X-tremeUltinon LED gen2 Nie wiem jak późniejsze, ale te miały na pewno odkręcany radiator.
  4. A ja radzę, żeby takie rady zachować dla siebie, proszę zbyt pochopnie nie oceniać innych. Następnym razem, częstuję ostrzeżeniem.
  5. Bravus

    Tereny obok Wawy

    Świętochów już od daaaaaaawna nie funkcjonuje. Właściciel obraził się na offroad. Działki miał dzielić i sprzedawać pod inwestycje. Coraz trudniej w okolicach stolicy o legalne upalanie 4x4.
  6. Zgaduję, że to aktywny tempomat z funkcją stop & go. Miałem taki w F01 z 2009 roku. Zatrzyma Cię do zera i ponownie ruszy do ustalonej prędkości. Pieszych raczej nie wykrywa. VIN o który pytasz to auto salon Polska. Z tego co zerknąłem, to wyposażenie bez fajerwerków, ale z drugiej strony może to i lepiej.
  7. https://bimmer.work/ Tam rozkodujesz wyposażenie i pobierzesz nawet pdf ze specyfikacją wyposażenia dla danego VIN.
  8. Bravus

    wulkanizacja - wwa

    Berlux na Cieślewskich. Warszawa Białołęka. Sprawdzone kilkukrotnie.
  9. Jeżeli chcesz koniecznie podłączyć pod światła drogowe, to proponuję zrobić to na przekaźniku. Sygnał bierzesz ze świateł drogowych ( możliwości są dwie, długie masz sterowane plusem bądź masą, nie pamiętam jak jest w Jimnym ), zasilanie LEDbara oczywiście bezpośrednio z akumulatora, zabezpieczone bezpiecznikiem. Nie będzie to trudne w wykonaniu, chyba że jesteś totalna noga z elektryki. Dodatkowo, żeby dowód nie poleciał przy pierwszym nadgorliwym patrolu, rozwiązanie to nie może być stałe. Pod maską możesz zamontować jakiś przełącznik, który będzie aktywował to rozwiązanie w razie potrzeby, lub wyciągać bezpiecznik z zasilania LEDa. Najprostszy przekaźnik uniwersalny wytrzymuje chyba 20A, bez problemu to udźwignie. Dodatkowo, od siebie dodam że montaż nad tablicą, w zderzaku nie jest zbyt fortunnym rozwiązaniem. Zderzak pracuje dożo mocniej niż karoseria, na wybojach wiązka światła będzie Ci latała góra dół, co może irytować.
  10. Bo mogę i jest to przydatna wiedza... Człowiek właśnie dowiedział się, że w jego kręgu zainteresowania jest model R50 z całego okresu produkcji oraz R56 z pierwszych dwóch lat. Posiadając te informacje bez trudu znajdzie kiedy był lift oraz co się zmieniło w danym modelu. BTW zaimki osobowe pisze się z Wielkiej litery.
  11. Możesz powoli już uczyć się nomenklatury modelowej Mini maniaków. Po kodach modeli wszystko wyciągniesz od wujka google.
  12. Spory rozstrzał modelowy od I gen przed FL do II gen również przed FL. Osobiście celował bym w pierwszą generację przed liftem. Polifty miały o wiele bardziej upierdliwą elektronikę. Podobnie jak II generacja. To te same silniki, różnią się jedynie softem oraz wydechem. Wersję 90 KM bez trudu przerobisz na 116 KM. Można softowo lub poprzez wymianę kompa, tylko musi mieć dodatkowo wywalony EWS. Moim zdaniem pierwsza generacja przed FL. Jak napisałem wyżej ONE od COOPERA silnikowo różni się softem. Wizualnie w COOPER masz dwukolorowe nadwozie i zazwyczaj ładniejsze felgi oraz często lepsze wyposażenie. Wady moim zdaniem są następujące: - ciężko chodząca kierownica co na początku jest dziwne - często padająca elektryczna pompa wspomagania, jak wspomaganie przerywa to pompa do wymiany. Drogo, bo częsty i chodliwy temat - bardzo długa skrzynia 5 biegowa. Na dwójce prawie 120 km/h - padające oraz szumiące skrzynie, wynika to z jazdy ze zbyt niską prędkością obrotową przez niedoświadczonych kierowców - łatwo zabić sprzęgło z powodów j.w. - psujący się panoramiczny dach - mega słaba widoczność do góry. Stojąc na światłach trzeba się wyginać, żeby spojrzeć na sygnalizator Reszta opisanych usterek zależy od egzemplarza i poprzednich właścicieli. Żona jeździła rok czasu. Nie narzekała, ja regularnie dbałem i serwisowałem. Lubiłem nim jeździć pomimo małej mocy ( jej 90 KM starczało w zupełności ). Po zmianie felg na 17" w zakrętach istny szatan. Ogólnie twarde auto. Bardzo miło wspominamy, ale jestem bardziej niż pewien, że trafiliśmy dobry egzemplarz.
  13. Bravus

    Bmw e91 320d 163 km 2006

    Wiązka klapy przetarta, standardowa przypadłość Bawarek w kombi.
  14. A jak ładowanie ? Klema IBS sprawna ? Poszukaj kogoś z ISTĄ ( program diag. BMW ), powinno to naprowadzić, w którym miejscu mniej więcej siedzi psikus.
  15. Zacząłbym od sprawdzenia poprawności ładowania alternatora i testu pojemności akumulatora. Warto jest też sprawdzić, czy przypisany w ECU akumulator jest zgodny z tym fizycznie zamontowanym w aucie. Dziwi brak możliwości zgaszenia auta, ale diagnostykę proponuje sprawdzić od podstaw jw. Podłączenie pod dedykowany do BMW komputer diagnostyczny, również się przyda.
  16. Bravus

    UConnect 7

    Na pewno mógł mieć. Wystarczyło dodać darmową opcję 8EW System Android Auto / Apple CarPlay. Auta na stocku u dealerów są loterią, jeżeli chodzi o ten dodatek. Czasem ich konfiguracja, jest delikatnie ujmując bardzo kiepsko przemyślana. Mam doświadczenie, w ciągu 3 miesięcy kupiłem / zamawiałem 3 sztuki Tipo Sam salon, zazwyczaj odmawia doposażenia auta w tą opcję, a prawda jest taka, że nie mają przeszkolonych ludzi w "kodowaniu" dodatków.
  17. Powiem bez ironii, że jeżeli wygląd ma znaczenie to bierz BFG AT. Po śliskim wystarczy jeździć z głową i przewidywać.
  18. Duratrac jest najbardziej zbliżony bieżnikowo do zimowki, o ile w kopnym śniegu i błocie pośniegowym będzie akceptowalnie, o tyle w warunkach oblodzenia będzie raczej plastikowy. Dodatkowym minusem jest szybka degradacja bieżnika na czarnym. Gdybym się uparł na AT`eki w zimie, to wyborem właśnie byłby Duratrac. Jeździłem kilkoma terenówkami na MT w zimie, jest to wykonalne, czasami nawet przyjemne. Nawet zdarzało mi się często upalać wieczorami. Wyliftowany Patrol Y60 na 35" potrafił zawstydzić nie jednego amatora jazdy bokiem. Podobnie Jeep GC ZJ, gdzie było jeszcze bardziej efektownie z powodu dostatku mocy.
  19. Cześć. Najkrócej jak się da. Żadne AT`eki nie zastąpią zimówki. Jeżeli użytkowanie auta nie zbliża się nawet do jakiegokolwiek "offroadu", to kup zimówki.
  20. Allegro, są aukcje ze sprawdzaniem VIN stricte BMW. Sprawdzałem kilkukrotnie, nigdy żadnych problemów. Raport max 24h, ale nie czekałem dłużej niż kilka godzin.
  21. Osobiście nie posiadałem, ale kilka egzemplarzy znajomi mieli. Cena jest dosyć atrakcyjna. Skup się na stanie technicznym i decyduj. Brak progów i pocący się most nie jest dyskwalifikujący. Obadaj dokładnie stan ramy, podłogę bagażnika ( zazwyczaj jej nie ma ) i jeżeli ma szyberdachy, to sprawdź dokładnie czy nie ciekną. Jak działają napędy itp. To tak po krótce. Sama trzyseta ma takie samo grono zwolenników jak i przeciwników. W terenie sobie radzi, ale wymaga uwagi. Zresztą każda stara terenówka jej wymaga. Porównując z Terrano, to brałbym to co jest w lepszym stanie. Terrano jak będzie miało nadwozie i ramę w porządku, na pewno będzie bardziej niezawodne od LR. Sam LR z kolei będzie miał lepszy komfort i wyposażenie.
  22. Bravus

    BMW 116i - wciąga olej

    Jak w tym silniku jest z odmą. Zaczął bym od jej wymiany.
  23. Bravus

    Nasze Auta AD 2017

    Zapowiadają się pewne zmiany. Rodzina się chyba powiększy, tym razem o naprawdę rasową sztukę. EDIT Stało się, auto w mega stanie. Wymaga bardzo małych nakładów finansowych i pracy. Na jakiś czas zagości na stanie A może nawet i na dłużej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.