Skocz do zawartości

Ściągacz sworzni


Josyp

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję jakiegoś tudzież jakichś ściągaczy do dłubania przy zawieszeniu (demontaż końcówek drążków, sworznia wahacza itp.), a ponieważ nigdy w sumie nie dłubałem w zawieszce nie mam wprawy co wybrać. Czy coś takiego typu:

 

sciagacz 1

 

czy bardziej:

 

sciagacz 2

 

i czy warto brać cały zestaw, np.:

 

zestaw

 

Na pierwszy ogień idzie moja Meganka, ale chciałbym kupić przyszłościowo coś, co nada się do wielu typów pojazdów, jakie rozstawy w mm są w praktyce użyteczne przy pojazdach osobowych? Ogólnie, z kupowania narzędzi uczyniłem sobie swego rodzaju hobby, więc lubię mieć pełno rozmaitego tałatajstwa, ale z drugiej strony bez sensu kupować coś, czego nigdy w życiu nie użyję. Może ktoś poratuje doświadczeniem?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nigdy nie używałem ściągaczy przy demontażu wahaczy,drazkow, itp . w UK nauczyli mnie żeby udezyc młotkiem ( nie gumowym) zwrotnice a swozen odskoczy. I zawsze tak robię ... Zrobiłem mnóstwo aut nowych starych i rupieci i jak na razie nie spotkałem się z oporem.

 

 

Co do takich wynalazków z allegro- byłbym ostrożny na jakość wykonania. Raz naciolem się na klucz do drążków kierowniczych (~~70zl) obronił się przy momencie 65Nm. Przy odkręceniu ... Reklamacja totalne dno. Jeżeli masz jakiś sklep narzędziowy to popytaj co jak i za ile kupić... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.