Skocz do zawartości

kilka pytań o SUV-y


DZIDA

Rekomendowane odpowiedzi

1. Który z poniższych jest największy w środku:  chodzi głównie o miejsce z tyłu oraz bagażnik (bo wiadomo że z przodu raczej nie będzie problemów z małą ilością miejsca)

Oto lista:

Mitsubishi ASX, Quashqai I (oraz wersja +2), Kia Sportage III, Hyundai ix35, Renault Koleos, Ford kuga I,

I zakładając we wszystkich identyczne wyposażenie oraz porównywalne silniki i stan techniczny to który i dlaczego z nich byście wybrali a którego i dlaczego się wystrzegali?

 

2. Czy antara i captiva to to samo? i który lepiej z nich 2 kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1.

Wszystkie małe ale najmniejszy chyba ASX. Jeśli mowa o używanych to Qashqai +2 będzie miał większy bagażnik (przy pięciu miejscach).

 

Ad 2.

Antara jest trochę krótsza (mniejszy bagażnik) i nie ma wersji siedmiomiejscowych. Z plusów jest to, że ma ksenony. Z minusów, że nie ma guzika "cancel" w tempomacie. Rany, jakie to upierdliwe! Ja bym brał Captivę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz mieć opla 8] ?
captiva :oki:
 
ale to auta większe niż w pyt. 1 ( które wbrew pozorom nie są zbyt duże).

Tak wiem... chce z p.1 wytypowac najwieksze i je obadac... jak bedzie ok to bede kupowal. Jak za male to obadam captive

Wysłane z otwieracza do konserw...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1.

Wszystkie małe ale najmniejszy chyba ASX. Jeśli mowa o używanych to Qashqai +2 będzie miał większy bagażnik (przy pięciu miejscach).

 

Ad 2.

Antara jest trochę krótsza (mniejszy bagażnik) i nie ma wersji siedmiomiejscowych. Z plusów jest to, że ma ksenony. Z minusów, że nie ma guzika "cancel" w tempomacie. Rany, jakie to upierdliwe! Ja bym brał Captivę.

 

1. A ktory ma najwiecej z tylu miejsca na nogi?

2. Na pewno nie ma captivy z xenonami? I jak z czesciami do captivy?

Ja w golfie 4 tez nie mam cancela i nie potrzebuje.... jezdze na tempomacie bez niego

 

Wysłane z otwieracza do konserw...

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę wypowiedzieć się apropos Koleosa bo ma okazję takowym jeździć co jakiś czas. 

Ogólnie auto udane - mówi się, że najbardziej niezawodne z ówczesnej gamy Renault - dobry silnik 2.0 dCi, podwozie i napędy to Nissan X-Trail więc też OK. 

Samochód bardzo niedoceniany w PL - głównie chyba za sprawą wyglądu - dlatego też ma bardzo dobre ceny w stosunku do tego co oferuje - od wersji Bose miał już chyba wszystko łącznie ze skórzaną tapicerką, panoramicznym dachem, nawigacją i w nowszych wersjach (po delikatnym FL kamerę cofania). 

Miejsca z tyłu mniej niż w Captivie, podobnie jak w Antarze, więcej niż w Quashquai i ASX, bagażnik wg mnie wystarczający - uwaga, klapa przy otwieraniu dzieli się na dwie części - nie każdemu to odpowiada. 

Czego unikać - automatu - strasznie muli ten samochód. 

Jeżeli coś jeszcze Cię interesuje - pytaj :oki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, samhain napisał:

Mogę wypowiedzieć się apropos Koleosa bo ma okazję takowym jeździć co jakiś czas. 

Ogólnie auto udane - mówi się, że najbardziej niezawodne z ówczesnej gamy Renault - dobry silnik 2.0 dCi, podwozie i napędy to Nissan X-Trail więc też OK. 

Samochód bardzo niedoceniany w PL - głównie chyba za sprawą wyglądu - dlatego też ma bardzo dobre ceny w stosunku do tego co oferuje - od wersji Bose miał już chyba wszystko łącznie ze skórzaną tapicerką, panoramicznym dachem, nawigacją i w nowszych wersjach (po delikatnym FL kamerę cofania). 

Miejsca z tyłu mniej niż w Captivie, podobnie jak w Antarze, więcej niż w Quashquai i ASX, bagażnik wg mnie wystarczający - uwaga, klapa przy otwieraniu dzieli się na dwie części - nie każdemu to odpowiada. 

Czego unikać - automatu - strasznie muli ten samochód. 

Jeżeli coś jeszcze Cię interesuje - pytaj :oki:

 

 

szkoda. Bez automatu nie ma sensu.

Taka klapa fajna jest. Miałem kiedyś w outlanderze. Naprawdę fajna. Jedyna rzecz, której brakuje mi w Pajero, to właśnie taka klapa. Drzwi na bok są do doopy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, DZIDA napisał:

1. A ktory ma najwiecej z tylu miejsca na nogi?

2. Na pewno nie ma captivy z xenonami? I jak z czesciami do captivy?

Ja w golfie 4 tez nie mam cancela i nie potrzebuje.... jezdze na tempomacie bez niego

 

Wysłane z otwieracza do konserw...

 

 

 

 

auta z pkt 1 "oszukują" wielkość kabiny. Bardzo małe fotele, wtedy przy otwartych drzwiach wydaje Ci się , że w środku masz mega przestrzeń. Dlatego są bardzo niewygodne , krótkie siedziska. IX35 - uff, słabo było. No i śmierdział :hehe:;l skajem jakimś :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, DZIDA napisał:

1. A ktory ma najwiecej z tylu miejsca na nogi?

 

Wydaje mi się że tu będzie podobnie. Nissan i Mitsubishi mają mniej więcej tak samo, pozostałymi nie jeździłem.

 

18 godzin temu, DZIDA napisał:

2. Na pewno nie ma captivy z xenonami? I jak z czesciami do captivy?

 

Na pewno nie ma. Teoretycznie można było łatwo zrobić bo ma standardowo spryskiwacze i samopoziomujące zawieszenie ale nie dostała ze względów marketingowych - byłaby wtedy już we wszystkim lepsza od Opla.

:hehe:

 

Części są i nie są drogie. Większość jest dzielona z Oplem.

 

18 godzin temu, DZIDA napisał:

Ja w golfie 4 tez nie mam cancela i nie potrzebuje.... jezdze na tempomacie bez niego

 

To spróbuj z cancelem. Dotknięcie hamulca wyłącza tempomat natychmiast, podczas gdy auto przyspiesza lub jedzie pod górkę powoduje to wyczuwalne i nieprzyjemne efekty. Cancel łagodnie odejmuje gazu i auto przechodzi to delikatnego zwalniania. Różnica w komforcie jest wręcz dramatyczna.

Poza tym Antara mia jeszcze kilka innych upierdliwych przypadłości (np. zdublowane bez sensu ekrany czy nieintuicyjna obsługa klimy). Najlepiej wsiądź do jednego i drugiego a sam zobaczysz co Ci pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, samhain napisał:

Ogólnie auto udane - mówi się, że najbardziej niezawodne z ówczesnej gamy Renault

 

A to dlatego, że podobnie jak Latitude to wcale nie są Renault lecz koreańskie Samsungi. Jakość Koreańczyków jest lepsza niż Francuzów.  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, mati1.6dohc napisał:

 

szkoda. Bez automatu nie ma sensu.

Taka klapa fajna jest. Miałem kiedyś w outlanderze. Naprawdę fajna. Jedyna rzecz, której brakuje mi w Pajero, to właśnie taka klapa. Drzwi na bok są do doopy :facepalm:

 

Każde pieniądze bym dał za taką klapę.  :ok:

 

Na tę chwilę mają ją Land Rovery, BMW X5 i chyba nikt więcej.  :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, hefi napisał:

Volvo, 3008, c2 itd itp

 

Miałem na myśli z nowych. Nowe Volvo czy Pugi już nie mają.

 

3 minuty temu, hefi napisał:

Ale te rozwiązanie wyklucza otwieranie elektryczne chyba?

 

Nie wyklucza, BMW ma i LR chyba też. Góra się otwiera elektrycznie, dół ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ryb napisał:

 

Każde pieniądze bym dał za taką klapę.  :ok:

 

Na tę chwilę mają ją Land Rovery, BMW X5 i chyba nikt więcej.  :(

nie wiem czy ford kuga nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2017 o 15:04, DZIDA napisał:

1. Który z poniższych jest największy w środku:  chodzi głównie o miejsce z tyłu oraz bagażnik (bo wiadomo że z przodu raczej nie będzie problemów z małą ilością miejsca)

Oto lista:

Mitsubishi ASX, Quashqai I (oraz wersja +2), Kia Sportage III, Hyundai ix35, Renault Koleos, Ford kuga I,

I zakładając we wszystkich identyczne wyposażenie oraz porównywalne silniki i stan techniczny to który i dlaczego z nich byście wybrali a którego i dlaczego się wystrzegali?

 

2. Czy antara i captiva to to samo? i który lepiej z nich 2 kupić?

 

A ja pozwolę sobie zapytać o roczniki lub kasę do wydania? Bo może można znaleść coś większego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, AxiT napisał:

 

A ja pozwolę sobie zapytać o roczniki lub kasę do wydania? Bo może można znaleść coś większego?

rocznik jak najmłodszy :] kasa... powiedzmy do 50 kpln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DZIDA napisał:

rocznik jak najmłodszy :] kasa... powiedzmy do 50 kpln

 

Za zbliżoną kwotę sprzedałem swojego Outlandera rocznik 2010. Wielkością bije tamte na głowę ale silnik wymaga hm... przyzwyczajenia.  ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DZIDA napisał:

rocznik jak najmłodszy :] kasa... powiedzmy do 50 kpln

 

Za tą kasę może CRV III bagażnik chyba największy  tylko rocznik bedzie jeden starszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.