Skocz do zawartości

Ford Focus 1.6 ben. 74 kw - syczenie przy gazowaniu


KUBALA1979

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem z Fordem Focusem benzyna 1.6 Mk2 Hatchback. Wpierw powiem że tego syczenia od czasu kiedy kupiłem samochód nie miałem, problem się pojawił po dzwonie którego oberwałem z lewej strony {blacha i niektóre podzespoły wymieniono na nowe, filtr powietrza wewnątrz dolotowy do silnika tez wymieniony }. Problem jest następujący - jak dodaje gazu nawet na luzie z silnika dobiega syczenie tak jakbym miał pod maską sprężarek. Co to może być za przyczyną, co trzeba wymienić lub wyczyścić? Tłumik tylny i środkowy wymienione na nowe wszystko pod kątem ciśnieniowym sprawdzone przez mechaników, wg. nich tak ma być ? Ktoś mi nadmienił że to może być przepustnica i regulacja jej z pedałem gazu że za szybko się otwiera i dostaje się dużo powietrza do komory spalania, lecz ja nie odczuwam większego przyspieszenia lub spadku mocy silnika. Poniżej przesyłam link do pliku wideo dźwięk jest taki sam jak na filmie www.youtube.com/17971a7b-492a-442d-b81b-ee9ff33499d6
Czytaj więcej: https://www.forumsamochodowe.pl/ford-focus-mk2-1-6-74kw-syczenie-przy-dodawaniu-gazu-vt108908.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.