Skocz do zawartości

Przepustnica nie odbija


Jacem

Rekomendowane odpowiedzi

Blokuje się przepustnica po pełnym otwarciu, pedał gazu wraca ale „nie wraca” z nim przepustnica. Dzieje się to po nagrzaniu silnika i kilkunastominutowym postoju. Na zimno i bezpośrednio po jeździe wszystko chodzi normalnie, choć po jeździe z zauważalnym oporem przy wciskaniu. Oczywiście odczepiłem cięgno od przepustnicy podczas dokładnych oględzin. Doraźnie oczyściłem WD40 i nasmarowałem olejem silnikowym dźwignię pośredniczącą i samą przepustnicę od strony linki przyspieszenia, tam gdzie zamontowane są sprężynki. Nie to nie pomogło. Przymierzam się do zdjęcia pokrywy wtrysku i zapodania WD40 na oś przepustnicy po obu bokach w gardzieli. Nie wiem czy jest sens zdjęcia potencjometru i obsikanie końcówki ośki przepustnicy, mogę tu mieć problem bo jedna z tych torx ma rozrajlowane gniazdo. Co jeszcze mogę zrobić doraźnie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WD nie pomoże na długo. Lepszy będzie olej. Od strony tpsa jest tak samo jak z drugiej strony. Można tam siknąć pod spodu, ale to też raczej nic nie da, bo na osi przepustnicy są uszczelniacze. Zdjęcie potencjometru dałoby tyle, że mogłoby wykluczyć go, jako przyczynę zacinania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zastosowałem wpierw WD40 a po nim 10W40 na oś przepustnicy przy cięgle i wewnątrz gardzieli po zdjęciu dekla, intensywnie majtając przepustnicą. Potencjometru nie zdejmowałem. Efekt: po kilku minutach od wyłączenia gorącego silnika wciśnięta pedałem przepustnica wraca sama po mniej niż 1 sekundzie za pierwszym razem, po kilku kolejnych otwarciach wraca niemal bezzwłocznie. Przedtem - zablokowaną otwartą przepustnicę musiałem paluchami zamykać po podniesieniu maski! W zasadzie problem zneutralizowany.  

Co zauważyłem. Przy pełnym ręcznym otwarciu przepustnicy, bolec manetki opiera się o ogranicznik, dysk przepustnicy odchyla się poza pion o jakieś 8° kątowych. Czy to jest normalne? Nie zauważyłem jednocześnie możliwości regulacji stopnia otwarcia, chyba że niedokładnie oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fakt, gdyby te wątłe elementy blokowały pedał gazu w skrajnym jego położeniu nie pożyłyby długo, szczególnie przy częstej ostrej jeździe.

Podziękowanie za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.