Skocz do zawartości

KzAK Nowe auto pod lpg do 100 kPLN. Specyficzne wymagania.


spad

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, bizz napisał:

 

Dzisiaj z ciekawości sprawdziłem od ostatniego tankowania - auto zrobiło cały bak gazu tylko na dowożeniu dziecka do szkoły (2 km) i do babci (2km).

Średnie z kompa 8.3, z baku 8.6 gazu.

Na gaz przełącza się po 100 metrach od wyjazdu z garażu.

Szczerze podziwiam, ze na takie odcinki jezdzisz autem. Ja bym szedl na piechote albo rowerem jechal :phi: Bardzo male spalanie IMO. Przeciez to caly czas zimny silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, steyr napisał:

 

W cuda nie wierze, zwłaszcza o tej porze roku. Że masz takie spalanie lpg w takim aucie tylko z odcinków 2km, jeszcze pewnie pomiędzy odcinkami z parę godzin postoju? Z dłuższych dystansów to się zgodzę. Zresztą pokrywa się to z rejestrem na Spritmonitor:

 

https://www.spritmonitor.de/de/uebersicht/35-Opel/322-Astra.html?fueltype=3&constyear_s=2014&constyear_e=2018&page=2&powerunit=2

 

Tak, postój tyle ile dziecko ma lekcji. W garażu.

Do wiary nikogo nie zmuszam, nie mój biznes kto w co wierzy. Jak lubisz linki to łap motostat, tutaj dwóch użytkowników ma spalanie niższe ode mnie przy kilkuset tankowaniach.

https://www.motostat.pl/search?type_id=1&make_id=61&model_id=1056&fuel_type_id=3&year_from=2012&year_to=2019&gearing_type=manual&power_from=140&power_to=140&club=0&search=Szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wujek napisał:

Szczerze podziwiam, ze na takie odcinki jezdzisz autem. Ja bym szedl na piechote albo rowerem jechal :phi: Bardzo male spalanie IMO. Przeciez to caly czas zimny silnik.

 

Żona jeździ. Droga bez pobocza, wąska wiejska szosa, do przystanku autobusu szkolnego 1 km, plus drugie dziecko 1,5 roczku. Rozwiązałbyś to inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, steyr napisał:

 

1.2 16v w Punto 2 to miałem średnie zużycie 7,5l lpg/100km. W Tipo Kombi 1.4tjet w tych samych warunkach mam 9l lpg/100km. Cały bak na tempomacie 130km/h po CRO, Vśrednia 117km/h zużycie lpg 9l/100km PB pokazywał 7,1l PB/100km.

 

Pytanie brzmi jakie obroty ma przy tych 130. Astra - pociąć się nie dam, bo codziennie nie jeżdżę tym autem - ale poniżej 3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bizz napisał:

 

Tak, postój tyle ile dziecko ma lekcji. W garażu.

Do wiary nikogo nie zmuszam, nie mój biznes kto w co wierzy. Jak lubisz linki to łap motostat, tutaj dwóch użytkowników ma spalanie niższe ode mnie przy kilkuset tankowaniach.

https://www.motostat.pl/search?type_id=1&make_id=61&model_id=1056&fuel_type_id=3&year_from=2012&year_to=2019&gearing_type=manual&power_from=140&power_to=140&club=0&search=Szukaj

 

Nie biorę pod uwagę skrajnych pomiarów użytkowników, tylko średnią. Bo przy Tipo 1.4tjet też można znaleźć ciekawe wyniki. Garaż jeszcze ciepły też dużo daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, bizz napisał:

 

Pytanie brzmi jakie obroty ma przy tych 130. Astra - pociąć się nie dam, bo codziennie nie jeżdżę tym autem - ale poniżej 3000.

 

Tipo 1.4tjet przy 130km/h ma 3100obr/min. Ja nie neguje że mniej pali taka Astra 1.4t od Tipo 1.4tjet, tylko mocno zastanawiające jest to spalanie przy śmiesznie krótkich odcinkach jeszcze w turbobenzynie i w tym okresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bizz napisał:

 

Żona jeździ. Droga bez pobocza, wąska wiejska szosa, do przystanku autobusu szkolnego 1 km, plus drugie dziecko 1,5 roczku. Rozwiązałbyś to inaczej?

 

18 godzin temu, wujek napisał:

Nie da sie niestety.

 

Jak to się nie da. Rower nie da rady z fotelikiem? Droga jest tak prosta i pędzą sami wariaci na non-stopie? No bo jeśli tak, no to dla bezpieczeństwa wziąłbym auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, steyr napisał:

 

Tipo 1.4tjet przy 130km/h ma 3100obr/min. Ja nie neguje że mniej pali taka Astra 1.4t od Tipo 1.4tjet, tylko mocno zastanawiające jest to spalanie przy śmiesznie krótkich odcinkach jeszcze w turbobenzynie i w tym okresie.

 

Astra przy 130 km\h ma prawie 2500 obrotów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, gregoryj napisał:

 

 

Jak to się nie da. Rower nie da rady z fotelikiem? Droga jest tak prosta i pędzą sami wariaci na non-stopie? No bo jeśli tak, no to dla bezpieczeństwa wziąłbym auto.

 

Bardzo długa prosta, przechodząca w dwa zakręty i znowu długa prosta. Droga jest na tyle wąska że ciężko się jeździ, co chwilę dohamowanie żeby bezpiecznie obok siebie przejechać, pobocza nie ma w ogóle.

Są ludzie, którzy puszczają tam swoje 8 latki tudzież starsze na rowerach, ale to powiedzmy 2-3 dzieciaki na klasę. Reszta się boi i też jestem w tej reszcie.

 

Tutaj masz jeden z fragmentów, nie widać kto z zza zakrętu wyleci, a często gęsto wylatują po 70-80 km/h. Płot z reguły jest poharatany.

 

droga.PNG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steyr napisał:

 

Tipo 1.4tjet przy 130km/h ma 3100obr/min. Ja nie neguje że mniej pali taka Astra 1.4t od Tipo 1.4tjet, tylko mocno zastanawiające jest to spalanie przy śmiesznie krótkich odcinkach jeszcze w turbobenzynie i w tym okresie.

 

Moim zdaniem ciepły garaż, plus przy jeździe żony po wsi nie wiem czy to turbo w ogóle wstaje.

Tak mi wychodzi z baku, teraz kolejny zalany do pełna, pewnie za miesiąc będę znowu mógł coś zmierzyć - o ile szkoły otworzą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, gregoryj napisał:

 

 

Jak to się nie da. Rower nie da rady z fotelikiem? Droga jest tak prosta i pędzą sami wariaci na non-stopie? No bo jeśli tak, no to dla bezpieczeństwa wziąłbym auto.

W zimie to kiepsko jak jeszcze bez oswietlonej drogi to szkoda życia. Ja po prostu nie kupiłbym domu w takiej okolicy. No ale to aldyskusja na inny temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregoryj napisał:

Jak to się nie da. Rower nie da rady z fotelikiem? Droga jest tak prosta i pędzą sami wariaci na non-stopie? No bo jeśli tak, no to dla bezpieczeństwa wziąłbym auto.

Zimą chcesz ogarniać rowerem z fotelikiem dwójkę dzieciaków, z czego 1 ma półtora roku?

Może chociaż opony zimowe do roweru założysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, ZUBERTO napisał:

Zimą chcesz ogarniać rowerem z fotelikiem dwójkę dzieciaków, z czego 1 ma półtora roku?

Może chociaż opony zimowe do roweru założysz?

Ty od razu jakieś ekstrema. Nie mówię jak leje, śnieg, zima w pełni. Wiekszosc czasu warunki sa spoko. Jezdze przez cala zime na rowerze i tylko kilka razy nie wsiadłem bo padalo za bardzo ….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wujek napisał:

W zimie to kiepsko jak jeszcze bez oswietlonej drogi to szkoda życia. Ja po prostu nie kupiłbym domu w takiej okolicy. No ale to aldyskusja na inny temat

 

U mnie jest szkoła bliżej, z dogodnym dojazdem i w zasadzie administracyjnie mi odpowiadająca. Dopiero w trakcie mieszkania i dorastania dziecka zaczęliśmy interesować się co te szkoły reprezentują i stając przed wyborem posłania go do miejskiej na tysiąc uczniów a do wiejskiej na jakichś 300, z klasami max 20 osób wybrałem tą drugą.

Całkowicie godząc się z konsekwencjami, więc ja tutaj nie narzekam na to że muszę jeździć tylko tłumaczę koledze dlaczego samochodem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.