Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Gienek

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Po wykupieniu licencji mapy na kolejne trzy lata, dostęp do wyżej wymienionych usług został przywrócony.
  2. Witam W nawigacji w mojej Toyocie Corolla skończył się dostęp do: Google Street View Corolla Wyszukiwarka Google Corolla Cyclops Mobilne Kamery Corolla FUEL_MWAY Corolla WEATHER_MWAY Corolla PARKING_MWAY Corolla INRIXTRAFFIC Corolla Chętnie kupiłbym znów dostęp do tych funkcji nawigacji samochodu, lecz nie wiem gdzie mogę tego dokonać. Na stronie internetowej e-shopu do mojej Corolli mam tylko do kupienia Aplikację e-Sklep mam już zainstalowaną w samochodzie, lecz poza Coyote to tam nic nie ma ciekawego. Mapę aktualizowałem ze dwa miesiące temu i mam ją aktualną. Czy ktoś może wie, skąd można pobrać i zainstalować aplikacje które straciły u mnie ważność? Napisałbym do Toyoty, lecz oni mają jedną poradę na wszelkie pytania. Ta odpowiedź to ASO.
  3. Witam Niektóre modele Toyoty Corolli posiadają fabrycznie zamontowaną indukcyjną ładowarkę do smartfonów. Z uwagi iż zamierzam wymienić smartfon na nowszy model, to chciałbym kupić taki, który będzie współpracował z indukcyjną ładowarką w mojej Toyocie. Podobno standard ładowania indukcyjnego jest jeden Qi i wszystko powinno działać bez problemu, lecz pomimo to, zanim kupię smartfon, to chciałbym zaczerpnąć porady użytkowników, którzy korzystają z fabrycznych ładowarek w Toyocie Corolla. Czy fabryczna indukcyjna ładowarka w Toyocie Corolli działa ze wszystkimi modelami smartfonów wyposażonych w ładowanie indukcyjne, czy może z niektórymi modelami nie współpracuje?
  4. Jestem w trakcie czytania instrukcji obsługi mego samochodu, lecz nie doszedłem jeszcze do instrukcji radyjka. W związku z tym może ktoś podpowie mi na szybko jak w Toyocie zrobić poniższe czynności. Gdy w nawigacji Touch 2 Plus mam włączone prowadzenie do celu, to w jaki najprostszy sposób mogę przerwać prowadzenie do celu? W portalu maja Toyota lub w aplikacji na smartfonie o takiej samej nazwie, jest chyba funkcja do wysyłania tras do nawigacji samochodu. Zaplanowałem i wysłałem trasę do nawigacji samochodu. W portalu moja Toyota trasa jest widoczna jako wysłana. Niestety nie potrafię odnaleźć tej trasy w nawigacji samochodu. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, gdzie w nawigacji samochodu mogę odnaleźć przesłaną trasę?
  5. W porównaniu z renault to drogo
  6. Witam Ile płaci się średnio za przegląd gwarancyjny toyoty corolli hybrydowej w ASO? Pytam się o średni koszt przeglądu ponieważ wiadomo, że przegląd w którym wymienia się jedynie olej i filtr oleju będzie kosztować mniej niż ten w którym wymienia się pasek rozrządu.
  7. A w Executive z pakietem VIP mają standardowo felgi 18" OFFSET: 40 PCD: 114,3 Rozmiar: 8J x 18" Ilość otworów: 5 Średnica otworu centrującego: 60
  8. Dealerzy w Białymstoku i Siedlcach twierdzą że Executive z pakietem VIP mają jedynie homologację na koła 18". Czyżby wciskają ciemnotę aby sprzedać większe koła zimowe
  9. Witam. Właśnie jestem w trakcie negocjacji cen z dilerami Corolli Executive z pakietem VIP. Dealerzy twierdzą, że ten model Corolli posiada homologację jedynie na koła o rozmiarze 18" i innych zgodnie z przepisami nie można wstawiać. Oczywiście nie mam nic przeciwko letnim kołom w rozmiarze 225/40 R18 bo to ładnie wygląda, lecz na zimę wolałbym zastosować felgi o ciut mniejszym rozmiarze z oponą o ciut wyższym profilu. Jak to z tym jest. Czy naprawdę, jeśli homologacja jest jedynie na felgi 18" to innych nie można zastosować bo samochód będzie się źle prowadził, zabiorą dowód rejestracyjny lub coś będzie ocierać?
  10. Mógłbyś rozwinąć temat? Podłączam do USB smartfon aby podładować i bum auto zepsute? Czy może to tyczy się podłączania przez Android auto?
  11. Witam. Sporo słyszy się o Toyocie, że to niby taki bezawaryjny samochód, że nigdy nie psuje się. Nasłuchałem się reklam i planuję kupić salonową Toyotę Hybrydową w wersji 1.8l i w związku z tym mam pytanie do posiadaczy tego samochodu. Czy reklama mówiąca o tym, że Toyota jest liderem bezawaryjności dotyczy również wyżej wymienionego modelu tej marki? Jak jest z zużyciem paliwa przez ten samochód. Czy naprawdę, przy delikatnej jeździe, ta Toyota spala około 5l/100km?
  12. Witam. Pacjent to Renault Fluence z silnikiem 1,6 110kM zagazowany od nowości. Instalacja gazowa to: Reduktor/Parownik - REG OMVL CPR (dane z dokumentacji od gazownika) Jednostka sterująca - AGIS MINI Wtryskiwacze gazu - OMVL DREAM XXI Po kupieniu samochodu wydawało się, że wszystko jest ok z instalacją gazową lecz moja radość nie trwała zbyt długo. Już po kilku miesiącach użytkowania zaczęły się problemy. Gdy samochód ostygnie to pojawiły problmy z uruchomieniem i ciągle zapalająca się kontrolka check. Z problemem udałam się do serwisu fabrycznego renault w Białymstoku, ponieważ samochód odbierałem z salonu z zamontowaną instalacją gazową. W serwisie dowiedziałem się, że instalacje gazowe montuje dla ich salonu firma Forcars na ul. Słominskiej 2 w Białymstoku. Gazownik z Forcarsa w Białymstoku coś tam podregulował, skasował błąd i powiedział, że wszystko jest ok i było przez następne dwa tygodnie zanim zapaliła się kontrolka check. Kolejny rok użytkowania instalacji to dwa trzy tygodnie jeżdżenia i błąd check. Następnie wizyta u gazownika i tak w kółko. Dodam tylko, że do gazownika mam 100 km i aby tam się udać to muszę zmarnować cały dzień (Mieszkam w Siemiatyczach). Po roku miałem dość i skontaktowałem się z firmą ACON. Tam umówiłem się na sprawdzenie instalacji gazowej. Pan z ACONA podłączył się z komputerem i pierwsze co mi powiedział to to, że zostałem oszukany. W książeczce od przeglądów instalacji gazowej oraz w fakturze VAT za kupno samochodu, mam wpisane sterownik gazu AGIS OBD/CAN a w samochodzie jest zainstalowany AGIS mini (2012 rok instalacji) Pan z Agisa coś tam podregulował, poklął trochę na gazownika z Forcarsa i powiedział, że powinno być dobrze lecz przydałoby się zmienić dysze na mniejsze. Niestety nie było dobrze. Już następnego dnia samochód nie chciał odpalić. Jak to w życiu bywa natłok obowiązków i brak czasu doprowadziły do tego, że zrezygnowałem z użytkowania gazu i zacząłem jeździć na benzynie. Od razu zniknęły wszelkie problemy z odpalaniem samochodu i zapalaniem się lampki check. Jeździłem na benzynie ze dwa lata lecz sprawy życiowe powodują że jeżdżę coraz więcej i przydałoby się dla redukcji kosztów powrócić do jeżdżenia na gazie. Pojawiła się pokusa aby ten niedorobiony szajs, który ACON nazywa instalacją gazową wyrwać z samochodu, każdy element z oddzielna potraktować dziesięcio kilowym młotem i wysłać tam gdzie produkty z ACONA powinny od razu trafić po wyprodukowaniu, czyli na wysypisko śmieci. Byłem nawet już w sprawie wymiany instalacji gazowej w serwisie Renault w Siedlcach. Powiedzieli, że wyrwanie tego badziewia z samochodu i wstawienie instalacji gazowej zalecanej przez firmę Renault do ich samochodów, zajmie im dwa dni. O cenie nie będę wspominał bo trochę przeraża i z tego względu, zanim zdecyduję się na wywalenie starej instalacji z samochodu i zastąpienie jej nową inną instalacją, chciałby spróbować samodzielnie uregulować instalację LPG. W tym celu kupiłem kabelek do sterownika AGIS mini i zainstalowałem na komputerze program AGIS_OBD_CAN. Dodatkowo kupiłem kabel do interfejsu samochodu i zainstalowałem program MaxiEcu aby móc obserwować korekty dawek paliwa z komputera samochodowego. Podłączyłem się do sterownika gazu i uruchomiłem autokalibrację. Po kilku minutach program ustawił: Ciśnienie gazu 74kPa Główną poprawkę na 0,14ms Wyświetlił informację, że ustawiona wartość nie mieści się w zalecanym zakresie 0,5ms - 1,5ms i zalec się zmianę dysz na mniejsze. Dysze które zainstalował gazownik z ForCarsu miały średnicę ponad dwa milimetry. Wiertło o średnicy 2mm wchodzi w otwór dyszy z dużym luzem. Kupiłem dysze kalibracyjne o średnicy 1,5mm i zamontowałem w listwę. Uruchomiłem autokalibrację. Tym razem program wyświetlił informację, że zaleca się wymianę dysz na większe. Rozwierciłem dysze kalibracyjne wiertłem 1,8mm. Po autokalibracji czas głównej poprawki trochę spadł, lecz komputer nadal wyświetlał informację, że dysze są za małe. Zanim będę dalej rozwiercał dysze, to zastanowił mnie jeden fakt. Przeglądając to forum, zauważyłem, że u większości użytkowników ciśnienie wskazywane przez program do sterownika gazu, wynosi ponad 100kPa. U mnie to ciśnienie, pomimo ustawiania wyższego w ukrytych opcjach programu AGiS_OBD_CAN, nie przekracza 79kPa. Czy jest to prawidłowe zachowanie instalacji gazowej? Jeśli nie to co może być przyczyną tak niskiego ciśnienia? Kolejny problem jaki zauważyłem, to po ustawieniu składu mieszanki LPG na jałowych obrotach, tak że krótkoterminowa korekta w sterowniku od PB jest w miarę zbliżona do tej wartości przy pracy na PB i dłuższej pracy samochody, gdy temperatura LPG wzrasta, to korekta krótkoterminowa w komputerze PB zaczyna szaleć. Wszystko powraca do normy gdy temperatura LPG z jakiegoś powodu spadnie. Jakieś sugestie co może być przyczyną rozjeżdżania się składu mieszanki LPG przy zmianie temperatury gazu? Czy ciśnienie LPG 79kPa wskazywane przez program nie jest zbyt niskie?
  13. Jakie parametry wziąć pod uwagę wybierając wkład do kominka?
  14. > montujesz toprzed listwa wtryskowa a za filtrem, wezyk podpinasz do mapsensora Super. Wielkie dzięki. Czy dla instalacji nie będzie różnicy, że czujnik ciśnienia będzie przed a nie za listwą?
  15. Sterownik gazu to Agis mini Listwa wtryskowa OMVL DREAM XXI SL Samochód Renault Fluence 1,6l Borykam się od pewnego czasu z problemami z instalacją gazową. Kupiłem nową listwę wtryskową, ale okazało się, że w nowej listwie wtryskowej, pomimo iż jej typ jest taki sam jak starej, nie ma króćca do podłączenia jednego z wężyków. Chodzi mi o ten króciec ze zdjęcia poniżej zaznaczony na czerwono. Znajduje się on po przeciwnej stronie listwy, niż wąż doprowadzający gaz do listwy. W nowej listwie, chociaż, poza tym jednym króćcem wygląda identycznie, to niestety tego króćca nie ma. Od tego króćca wężyk był doprowadzony do takiego czegoś jak na poniższym obrazku. Na razie aby móc jeździć bezpiecznie na benzynie to ten wężyk zaślepiłem. Pozostaje pytanie co z tym wężykiem zrobić, gdzie go podłączyć? Czy da się coś z tym zrobić czy kupiłem niewłaściwą listwę i będę musiał kupić nową?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.