Skocz do zawartości

Gienek

użytkownik
  • Liczba zawartości

    2 805
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Gienek

  1. Witam Niektóre modele Toyoty Corolli posiadają fabrycznie zamontowaną indukcyjną ładowarkę do smartfonów. Z uwagi iż zamierzam wymienić smartfon na nowszy model, to chciałbym kupić taki, który będzie współpracował z indukcyjną ładowarką w mojej Toyocie. Podobno standard ładowania indukcyjnego jest jeden Qi i wszystko powinno działać bez problemu, lecz pomimo to, zanim kupię smartfon, to chciałbym zaczerpnąć porady użytkowników, którzy korzystają z fabrycznych ładowarek w Toyocie Corolla. Czy fabryczna indukcyjna ładowarka w Toyocie Corolli działa ze wszystkimi modelami smartfonów wyposażonych w ładowanie indukcyjne, czy może z niektórymi modelami nie współpracuje?
  2. Jestem w trakcie czytania instrukcji obsługi mego samochodu, lecz nie doszedłem jeszcze do instrukcji radyjka. W związku z tym może ktoś podpowie mi na szybko jak w Toyocie zrobić poniższe czynności. Gdy w nawigacji Touch 2 Plus mam włączone prowadzenie do celu, to w jaki najprostszy sposób mogę przerwać prowadzenie do celu? W portalu maja Toyota lub w aplikacji na smartfonie o takiej samej nazwie, jest chyba funkcja do wysyłania tras do nawigacji samochodu. Zaplanowałem i wysłałem trasę do nawigacji samochodu. W portalu moja Toyota trasa jest widoczna jako wysłana. Niestety nie potrafię odnaleźć tej trasy w nawigacji samochodu. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć, gdzie w nawigacji samochodu mogę odnaleźć przesłaną trasę?
  3. Witam Ile płaci się średnio za przegląd gwarancyjny toyoty corolli hybrydowej w ASO? Pytam się o średni koszt przeglądu ponieważ wiadomo, że przegląd w którym wymienia się jedynie olej i filtr oleju będzie kosztować mniej niż ten w którym wymienia się pasek rozrządu.
  4. A w Executive z pakietem VIP mają standardowo felgi 18" OFFSET: 40 PCD: 114,3 Rozmiar: 8J x 18" Ilość otworów: 5 Średnica otworu centrującego: 60
  5. Dealerzy w Białymstoku i Siedlcach twierdzą że Executive z pakietem VIP mają jedynie homologację na koła 18". Czyżby wciskają ciemnotę aby sprzedać większe koła zimowe
  6. Witam. Właśnie jestem w trakcie negocjacji cen z dilerami Corolli Executive z pakietem VIP. Dealerzy twierdzą, że ten model Corolli posiada homologację jedynie na koła o rozmiarze 18" i innych zgodnie z przepisami nie można wstawiać. Oczywiście nie mam nic przeciwko letnim kołom w rozmiarze 225/40 R18 bo to ładnie wygląda, lecz na zimę wolałbym zastosować felgi o ciut mniejszym rozmiarze z oponą o ciut wyższym profilu. Jak to z tym jest. Czy naprawdę, jeśli homologacja jest jedynie na felgi 18" to innych nie można zastosować bo samochód będzie się źle prowadził, zabiorą dowód rejestracyjny lub coś będzie ocierać?
  7. Czyli brać OC na raty. Rozejrzę się po TU i zobaczę co oferują. Dziękuję wszystkim za porady.
  8. Bo mi tu przedstawicielka z PZU mówi, że niby można ale jest strasznie drogo i o wiele taniej wychodzi opłacenie całorocznego OC. W czym problem. Za kilka dni kończy mi się ubezpieczenie auta. OC AC Assistance. Samochód planuję zbyć w październiku i nie chciałbym płacić OC za dłuższy czas niż to konieczne. Pani z PZU mi powiedziała, że o ile AC i Assistance mi zwrócą po zbyciu samochodu o tyle OC już nie. Czy jest jakaś korzystna możliwość opłacenie OC na krótszy czas niż rok?
  9. Mógłbyś rozwinąć temat? Podłączam do USB smartfon aby podładować i bum auto zepsute? Czy może to tyczy się podłączania przez Android auto?
  10. Witam. Sporo słyszy się o Toyocie, że to niby taki bezawaryjny samochód, że nigdy nie psuje się. Nasłuchałem się reklam i planuję kupić salonową Toyotę Hybrydową w wersji 1.8l i w związku z tym mam pytanie do posiadaczy tego samochodu. Czy reklama mówiąca o tym, że Toyota jest liderem bezawaryjności dotyczy również wyżej wymienionego modelu tej marki? Jak jest z zużyciem paliwa przez ten samochód. Czy naprawdę, przy delikatnej jeździe, ta Toyota spala około 5l/100km?
  11. To też pewne rozwiązanie. Zastanawia mnie zupełnie coś innego. Ciekawe czy zadziałałoby coś takiego aby kupić instalację fotowoltaiczną z zasobnikiem energii i całkowicie podziękować polskiej energetyce za ich energię. , Przypuszczam, że taka instalacja kosztowałaby podwójnie.
  12. Lokata tyle nie da szczególnie, że są jakieś przecieki, że wkrótce mają być ujemne stopy procentowe Poczekam jeszcze kilka lat, aż technologia elektrycznych samochodów trochę się rozwinie. Wtedy założę sobie fotowoltanikę i będę ze słońca ładował samochód i jeździł za darmo do pracy. Obecnie płacę około 500zł za gaz za tankowanie samochodu na dojazdy do pracy. Jakby dałoby się jeździć za darmo ze słońca + o 200zł niższe rachunki za prąd, to wtedy faktycznie opłacałoby się założenie instalacji fotowoltanicznej.
  13. To chyba na razie nie opłaci się. Mam rachunki za prąd w wysokości około 220zlł. Instalacja kosztuje około 23000zł - 8000 zł zwrotów = mniej więcej 15000zł Nawet jeśli oddawałbym do energetyki 125% tego co zużyłem to i tak pozostaną opłaty stałe. Przypuśćmy że zaoszczędzę 200zł miesięcznie. Czas zwrotu wychodzi ponad 6 lat. Moim zdaniem nie opłaci się.
  14. Nie wiem czy to właściwe miejsce na takie pytanie, jeśli nie to proszę moderatora o przeniesienie wątku we właściwe miejsce. Coraz więcej sąsiadów zakłada panele fotowoltaiczne i powoli zastanawiam się czy i mi nie skusić się. Ile tak naprawdę odlicza nam energetyka od rachunku za sprzedaną energię elektryczną? Czy może tak się zdarzyć, że jeśli sprzedalibyśmy odpowiednio dużo energii elektrycznej to rachunek za energię elektryczną który płacimy dla dostawcy wyniósłby 0zł? Chodzi mi tu o cały rachunek, czyli opłaty zmienne z faktury za "prąd" jak i opłaty stałe.
  15. Ostatnio nabyłem nowy Suzuki Swift i staram się rozgryźć możliwości jego sprzętu Audio z dość sporym wyświetlaczem. Przeczytałem w instrukcji obsługi, że smartfon do radia można podłączyć na dwa sposoby. Poprzez Bluetooth Poprzez przewód USB Za pomocą pierwszego sposobu połączyłem smartfon bez najmniejszego problemu. Radio zaciągnęło listę kontaktów, mogę korzystać z zestawu głośnomówiącego, oraz słuchać muzyki ze smartfonu. Niestety nie mogę połączyć smartfona za pomocą przewodu USB. Może używam niewłaściwego przewodu USB <-> micro USB bo używam przewód od ładowarki (próbowałem na kilku przewodach od ładowarek), lecz radio w samochodzie, nie chce nawiązać połączenia ze smartfonem. W instrukcji obsługi radia napisane jest, że na smartfonie należy zainstalować program Android Auto. Gdy wpiszę w wyszukiwarce w sklepie android Android Auto to znajduje mi kilka aplikacji lecz po ich zainstalowaniu nadal radio nie chce się połączyć przez przewód USB ze smartfonem. Podobno jak połączy się smartfon poprzez przewód USB z radioodbiornikiem samochodu, to na wyświetlacz w radioodbiorniku można na przykład wysłać mapy google ze smartfona. Czy ktoś może mi podpowiedzieć w jaki sposób można połączyć smartfon z radioodbiornikiem samochodu poprzez przewód USB? Kolejna sprawa. W instrukcji radioodbiornika czytamy, że aby uruchomić nawigację, to należy włożyć do radioodbiornika odpowiednią kartę SD z programem nawigacyjnym, a kartę można kupić u dealera. Z doświadczenia wiem, że u dealera wszystko jest droższe, więc może taką kartę można kupić gdzieś taniej w internecie?
  16. Witam. Otrzymałem od dealera komplet dokumentów, jakieś homologacje, kartę wozu, fakturę itp.. Gdzie najpierw powinienem się udać z tymi dokumentami, do wydziału komunikacji czy ubezpieczyciela? Czy od razu w wydziale komunikacji otrzymam normalne blachy, które mi przykręcą u dealera, czy będę musiał jeździć na próbnych numerach?
  17. Witam. Pacjent to Renault Fluence z silnikiem 1,6 110kM zagazowany od nowości. Instalacja gazowa to: Reduktor/Parownik - REG OMVL CPR (dane z dokumentacji od gazownika) Jednostka sterująca - AGIS MINI Wtryskiwacze gazu - OMVL DREAM XXI Po kupieniu samochodu wydawało się, że wszystko jest ok z instalacją gazową lecz moja radość nie trwała zbyt długo. Już po kilku miesiącach użytkowania zaczęły się problemy. Gdy samochód ostygnie to pojawiły problmy z uruchomieniem i ciągle zapalająca się kontrolka check. Z problemem udałam się do serwisu fabrycznego renault w Białymstoku, ponieważ samochód odbierałem z salonu z zamontowaną instalacją gazową. W serwisie dowiedziałem się, że instalacje gazowe montuje dla ich salonu firma Forcars na ul. Słominskiej 2 w Białymstoku. Gazownik z Forcarsa w Białymstoku coś tam podregulował, skasował błąd i powiedział, że wszystko jest ok i było przez następne dwa tygodnie zanim zapaliła się kontrolka check. Kolejny rok użytkowania instalacji to dwa trzy tygodnie jeżdżenia i błąd check. Następnie wizyta u gazownika i tak w kółko. Dodam tylko, że do gazownika mam 100 km i aby tam się udać to muszę zmarnować cały dzień (Mieszkam w Siemiatyczach). Po roku miałem dość i skontaktowałem się z firmą ACON. Tam umówiłem się na sprawdzenie instalacji gazowej. Pan z ACONA podłączył się z komputerem i pierwsze co mi powiedział to to, że zostałem oszukany. W książeczce od przeglądów instalacji gazowej oraz w fakturze VAT za kupno samochodu, mam wpisane sterownik gazu AGIS OBD/CAN a w samochodzie jest zainstalowany AGIS mini (2012 rok instalacji) Pan z Agisa coś tam podregulował, poklął trochę na gazownika z Forcarsa i powiedział, że powinno być dobrze lecz przydałoby się zmienić dysze na mniejsze. Niestety nie było dobrze. Już następnego dnia samochód nie chciał odpalić. Jak to w życiu bywa natłok obowiązków i brak czasu doprowadziły do tego, że zrezygnowałem z użytkowania gazu i zacząłem jeździć na benzynie. Od razu zniknęły wszelkie problemy z odpalaniem samochodu i zapalaniem się lampki check. Jeździłem na benzynie ze dwa lata lecz sprawy życiowe powodują że jeżdżę coraz więcej i przydałoby się dla redukcji kosztów powrócić do jeżdżenia na gazie. Pojawiła się pokusa aby ten niedorobiony szajs, który ACON nazywa instalacją gazową wyrwać z samochodu, każdy element z oddzielna potraktować dziesięcio kilowym młotem i wysłać tam gdzie produkty z ACONA powinny od razu trafić po wyprodukowaniu, czyli na wysypisko śmieci. Byłem nawet już w sprawie wymiany instalacji gazowej w serwisie Renault w Siedlcach. Powiedzieli, że wyrwanie tego badziewia z samochodu i wstawienie instalacji gazowej zalecanej przez firmę Renault do ich samochodów, zajmie im dwa dni. O cenie nie będę wspominał bo trochę przeraża i z tego względu, zanim zdecyduję się na wywalenie starej instalacji z samochodu i zastąpienie jej nową inną instalacją, chciałby spróbować samodzielnie uregulować instalację LPG. W tym celu kupiłem kabelek do sterownika AGIS mini i zainstalowałem na komputerze program AGIS_OBD_CAN. Dodatkowo kupiłem kabel do interfejsu samochodu i zainstalowałem program MaxiEcu aby móc obserwować korekty dawek paliwa z komputera samochodowego. Podłączyłem się do sterownika gazu i uruchomiłem autokalibrację. Po kilku minutach program ustawił: Ciśnienie gazu 74kPa Główną poprawkę na 0,14ms Wyświetlił informację, że ustawiona wartość nie mieści się w zalecanym zakresie 0,5ms - 1,5ms i zalec się zmianę dysz na mniejsze. Dysze które zainstalował gazownik z ForCarsu miały średnicę ponad dwa milimetry. Wiertło o średnicy 2mm wchodzi w otwór dyszy z dużym luzem. Kupiłem dysze kalibracyjne o średnicy 1,5mm i zamontowałem w listwę. Uruchomiłem autokalibrację. Tym razem program wyświetlił informację, że zaleca się wymianę dysz na większe. Rozwierciłem dysze kalibracyjne wiertłem 1,8mm. Po autokalibracji czas głównej poprawki trochę spadł, lecz komputer nadal wyświetlał informację, że dysze są za małe. Zanim będę dalej rozwiercał dysze, to zastanowił mnie jeden fakt. Przeglądając to forum, zauważyłem, że u większości użytkowników ciśnienie wskazywane przez program do sterownika gazu, wynosi ponad 100kPa. U mnie to ciśnienie, pomimo ustawiania wyższego w ukrytych opcjach programu AGiS_OBD_CAN, nie przekracza 79kPa. Czy jest to prawidłowe zachowanie instalacji gazowej? Jeśli nie to co może być przyczyną tak niskiego ciśnienia? Kolejny problem jaki zauważyłem, to po ustawieniu składu mieszanki LPG na jałowych obrotach, tak że krótkoterminowa korekta w sterowniku od PB jest w miarę zbliżona do tej wartości przy pracy na PB i dłuższej pracy samochody, gdy temperatura LPG wzrasta, to korekta krótkoterminowa w komputerze PB zaczyna szaleć. Wszystko powraca do normy gdy temperatura LPG z jakiegoś powodu spadnie. Jakieś sugestie co może być przyczyną rozjeżdżania się składu mieszanki LPG przy zmianie temperatury gazu? Czy ciśnienie LPG 79kPa wskazywane przez program nie jest zbyt niskie?
  18. Jakie parametry wziąć pod uwagę wybierając wkład do kominka?
  19. > montujesz toprzed listwa wtryskowa a za filtrem, wezyk podpinasz do mapsensora Super. Wielkie dzięki. Czy dla instalacji nie będzie różnicy, że czujnik ciśnienia będzie przed a nie za listwą?
  20. Sterownik gazu to Agis mini Listwa wtryskowa OMVL DREAM XXI SL Samochód Renault Fluence 1,6l Borykam się od pewnego czasu z problemami z instalacją gazową. Kupiłem nową listwę wtryskową, ale okazało się, że w nowej listwie wtryskowej, pomimo iż jej typ jest taki sam jak starej, nie ma króćca do podłączenia jednego z wężyków. Chodzi mi o ten króciec ze zdjęcia poniżej zaznaczony na czerwono. Znajduje się on po przeciwnej stronie listwy, niż wąż doprowadzający gaz do listwy. W nowej listwie, chociaż, poza tym jednym króćcem wygląda identycznie, to niestety tego króćca nie ma. Od tego króćca wężyk był doprowadzony do takiego czegoś jak na poniższym obrazku. Na razie aby móc jeździć bezpiecznie na benzynie to ten wężyk zaślepiłem. Pozostaje pytanie co z tym wężykiem zrobić, gdzie go podłączyć? Czy da się coś z tym zrobić czy kupiłem niewłaściwą listwę i będę musiał kupić nową?
  21. Właśnie byłem u producenta mojej instalacji gazowej firmie Acon. Główna przyczyna występowania błędu to zbyt duże dysze. Podobno po regulacji ma być lepiej a jakby bbłąd nadal występował to jednak będę musiał udać się do gazownia i wymienić na właściwe. Drugi o wiele poważniejszy problem to że zostałem oszukany przez gazownia który wstawia instalacje LPG dla dealera Renault DACIA firmy Motozbyt z Białegostoku. Na fakturze jak i homologacji mam wpisane że kupiłem sterownik gazu AGIS OBD/CAN a w samochodzie zainstalowany jest AGIS MINI. Co z tym fantem zrobić? Iść na policję czy najpierw do gościa porozmawiać?
  22. > ziom masz AC produkujacego staga, masz TECHa a montujesz tajue rzeczy... ACON to zła firma?
  23. > To raczej nie jest wina wtryskiwaczy. > Jak reset nastaw i ponowna adaptacja pomogą to będzie wiadomo, że rozjechała się mapa. Jeśli > sytuacja powróci po jakimś czasie to znowu reset + adaptacja + poprawienie ustawień LPG. > Pozdrawiam BAS Myślę, że komputer od jazdy na benzynie jest ok i nie zgubił nastawów. Ostatnio przekonałem się, że trzeba przejechać jakieś 400km na benzynie aby błąd znikł co zajmuje mi zazwyczaj około trzy dni. Potem gdy przełączyłem na gaz to błąd znów się pojawił a po pojeżdżeniu kilku dni na benzynie znowu znikł, więc to chyba typowa wina instalacji gazowej.
  24. > To raczej nie jest wina wtryskiwaczy. > Jak reset nastaw i ponowna adaptacja pomogą to będzie wiadomo, że rozjechała się mapa. Jeśli > sytuacja powróci po jakimś czasie to znowu reset + adaptacja + poprawienie ustawień LPG. > Pozdrawiam BAS Producent komputera sterującego wtryskiwaczami gazu czyli firma ACON zaproponowała, żebym przyjechał do nich to zajrzą do instalacji i może coś znajdą co jest nie tak, a jeśli trzeba będzie coś przerabiać od strony mechanicznej lub elektrycznej to zaproponują warsztat w którym można będzie to poprawić. Tak się składa, że na szczęście w Białymstoku są bardziej znani producenci instalacji gazowych
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.