Zawartość dodana przez Jasiu
-
E87 i dziwne ikonki
Witam, Poczytałem trochę instrukcji i nigdzie nie mogę znaleźć co oznaczają ikonki w ustawieniach kluczyka. Jeżeli ktoś wie, to proszę o informację Zdjęcia poniżej:
-
E87 rozrząd
Witam wszystkich forumowiczów, Od kilku dni posiadam E87 w najsłabszej wersji 1.6 - 85 KW. Interesuje mnie sprawa rozrządu. Podobno trzeba wymienić napinacz łańcucha zanim się rozwali. http://motofocus.pl/technika/9166/naprawa-wadliwego-lancucha-w-bmw-serii-1-zestaw-febi Mój VIN: WBAUE11010PZ45017 Silnik: N45T lub N45N (w zależności od dekodera VIN ) Jak mogę sprawdzić czy w ramach akcji serwisowej (o ile taka była) zostało to usprawnione czy też nie? Póki co mam przebieg 75kkm, ale latka swoje już ma. A tak przy okazji: ma ktoś instrukcję obsługi w .pdf ? Pozdrawiam
-
Myjnia parowa - opinie
> Czesc > Pytanie co do zasady proste - kto korzystał z takie rozwiązania i jaka ma opinię ? > Czyta się skrajne - ze jest super fajne Vs nie da się tym dobrze wyczyścić auta. > Cel - postawienie tego w budynku biurowym i zrobienie z tego usługi komercyjnej. > Mieście - Warszawa Śródmieście. > Z góry dzięki za opinie Korzystam od 2 lat i jestem za. Zero rysek. "Zółtych" felg nie szło domyć żadnymi myjkami, chemikaliami itd itp.... parowa załatwiła sprawę i teraz mam felgi w kolorze srebrnym (oryginalnym). Para w myjkach czyści dokładnie w "porach" i auto jest super czyste. Ja polecam.
-
Kamera, czujniki radarowe a MYJNIA
> nawet nie bardzo wiem gdzie to wszystko jest zainstalowane wiec sie nawet nie specjalnie stresuje > jak leja z lancy po aucie U mnie raday są w miejscu lamp przeciwmgłowych... z bliska wygląda to jak atrapa halogenów, jakiś plastik
-
Kamera, czujniki radarowe a MYJNIA
> a to one nie są przystosowane do tego że właściciele myją samochody albo jeżdżą nimi w deszcz? Pogadaj z ASO i przeczytaj instrukcję... napisane jest, że nie można myć w temperaturze większej jak 60 stopni, a lancą od myjki utrzymywać minimum odległość 60 cm,..... Kiedyś pamiętam w Nubirze jak się przeleciało myjką po oryginalnych kołpakach to bardzo ładnie odchodziła farba
-
Kamera, czujniki radarowe a MYJNIA
Witam, Posiadając w samochodzie kamery na zewnątrz, czujniki radarowe do odległości poprzedzających samochodów itd. itp. jeździcie na myjnie parowe, automatyczne, ręczne ? I czy mówicie panom od mycia, żeby nie traktowali ciśnieniówką kamer i czujników z odległości 5-10 cm??
-
Alarm - warto ?
> Alarmy to montowało się w latach 90. Kup dobre AC (ewentualnie z ochroną zniżek) i olej alarm. Ubezpieczyciel wymaga 2xzabezpieczenie elektroniczne......
-
Alarm - warto ?
Witam, Warto montować takie cudo ??? Liczę na negatywne opinie, bo plusy mnie nie interesują Pozdrawiam
-
MAZDA 6
> Wszystko praktycznie jest tańsze od mazdy. Poza tym liczy się nie cena salonowa, tylko już po > rabatach, a te są różne dla różnych marek. > No i przejedź się tym najpierw, żebyś później nie zastanawiał się, gdzie te konie pouciekały. > Kolega ma nową 6, ale 2.0 manual - jedyne co mi się w tym samochodzie podobało, to niskie spalanie > - zarzekał się, że średnie ma 5.9. > I przyznał, że jakiś bolid wyścigowy, zwłaszcza na niskich i średnich obrotach, to to na pewno nie > jest. > Osobiście patrzyłbym na nowe modele: > mondeo > superb > passat Dzisiaj znowu byłem w salonie po wycenę itd. itp.... Odpuściłem sobie Mazdę..... cena 147 tysi i rabat 2200 zł i termin maj/czerwiec 2015. Dodatkowo brak domówienia okienka w tylnych oparciach na narty w kombiaku !! Zamawiając auto za tyle kasy dostaje się opony 225/45 R19 i opony jakie akurat producent wrzuci, ostatnio wrzuca TOYO lub Bridgestone ! W takim rozmiarze jest mało opon do wyboru, ale po jakiego grzyba pchają TOYO i na dodatek brak możliwości wyboru innych opon A jedna oponka kosztuje 1200-1900 zł Brak możliwości oglądania DVD na wyświetlaczu
-
Prośba o VIN
> Panowie, pomoże ktoś rozkodować??. Sprzedający podesłał VIN a mam zbyt daleko aby pojechać w > ciemno, szczególnie proszę o info o przebiegu i wizytach w serwisie. Dzięki i pozdrawiam > WVWZZZ3BZ4E028366 I mamy kogoś na kąciku ? Mam chętne VIN WAUZZZ4G8............. do zweryfikowania
-
Co to za światła ?
> Polux? jeśli tak to omijaj szerokim łukiem, wykonanie i awaryjność gorsza niż tych z Chin trafiłeś
-
MAZDA 6
> w outbacku masz CVT i które potrafi symulowac "szarpniecia" jak komus pzreszkadza "tramwajowe > przyspieszenie" Mazda 6 dobrze zmieniała, dało się czuć i fajnie brzmi ten silnik 2.5 przy rozpędzaniu W Audi trochę przeszkadza jednostajne wycie, podobno w nowych już tego nie ma....
-
MAZDA 6
> przejedź się tym ... nie jedzie , zmienia biegi jak by przysypiała > nie wierze w to co pisze ale ... NIE WARTO jeździłem i szybkość kickdowna jest porównywalna z multitronickiem w Audi.... chwilkę trwa, ale cóż redukcja ręczna też trwa, a tu możesz jak chcesz pobawić się łopatkami przy kierownicy
-
Co to za światła ?
> pewnie za jakiś czas się pojawia tanie chińskie zamienniki nie dziękuje.... Nie tak dawno kupiłem jakieś żarówki led do domu.... niby polskie, ale zalatują czystą chińszczyzną i co ? Pierwsza puściła dymek po 2 tygodniach, druga po 3, a trzecia jeszcze działa...
-
Co to za światła ?
> czas pokaże No właśnie.... jak fabryczne mają mieć żywotność 200kkm i potem trzeba za nowe beknąć 10tysi to nie wesoło....
-
Co to za światła ?
> Tak Ciekawe jak długo to coś żyje? Czy to się wymienia jak przepali czy jak? Zrobi się na tym 300kkm czy dożywotnio ?
- MAZDA 6
-
MAZDA 6
> B8 2,0tsi 220 koni DSG > Aha,podobno mazda głośna w środku > Zasłyszane w salonie forda Głośna głośna.... dlatego w marcu wychodzi lifting i ma to być poprawione A B8 to z wyposażeniem nie zamknie się w cenie ok. 140.000 zł.... Tym bardziej B8 pod koniec roku będzie miała nowy model, a ten obecnie robiony już trochę się zestarzał
-
MAZDA 6
> superb 2.0 tsi dsg (ale to tylko albo az skoda) No właśnie.... to "tylko" skoda..... > legacy 2.5 cvt "(mniej koni ale naped AWD) No ten wygląd.... Zdecydowanie Mazda 6 jest ładniejsza, a od marca będzie w sprzedaży po lekkim lifcie
- MAZDA 6
-
Co to za światła ?
-
Kilka pytań dot. ładowania aku. ładowarką, prostownikiem
> Sprawny aku nie ma prawa pasc po paru dniach postoju. > Nie ma prawa tez pasc od zapalonej lampki - to auto jak zauwazy ze mu spada napiecie to sam odetnie > zasilanie do wszystkiego, zeby nie rozladowac akumulatora. Teściu kupił nowego Focusa w benzynie.... pojeździł 4 dni i siedział w garażu przy otwartych drzwiach i programował sobie radio.... trwało to według niego około 30 minut.... przy wyłączonym silniku.... Po tym czasie nie mógł nawet zamknąć samochodu. Akumulator totalnie padł !!!! Przyjechał falck i co ? Aku miał tylko 3V według jego wskaźników !!! Ładował go swoim prostownikiem godzinę... Powiedział, że przy wyłączonym silniku, taki akumulatorek szybko pada. opowiedział jako to jeździ do ludzi którzy mają auta na kartę.... karta leży po drugiej stronie ściany (garaż w domku) i karta co chwilę łączy się z samochodem i rozłącza.... po całej nocce aku jest wywalony.
-
Czy Multitronic kiedykolwiek został poprawiony?
> Opinie o skrzyni znam, ale nie wiem czy wady zostały poprawione przez producenta i po którymś roku > zakup multitronica nie będzie obarczony tak dużym ryzykiem czy po prostu lepiej nie wchodzić > do tej rzeki. > Pomoże ktoś? Były z 6 i 7 lamelkami. Podobno te z 7 są lepsze... Ja mam ten z 7 i przebieg 265kkm i zero kłopotów ze skrzynią/silnikiem.
-
A4 2006r 2,0 140KM.
> 2,0tdi silnik na pompowtryskach, pękające głowice, padające pompy oleju(trzeba zdobyć kod silnika). > Dodatkowo siadają 2-masy i turbiny (standard przy tym przebiegu-tak piszą na a4klub.pl ale tam > wszystkie auta czy 1999r czy 2009 to zawsze przebieg między 160-220 tys km) . > Spalanie od 5 do 7-8(no chyba,że stoi się w korku to wiadomo, że i 12 wciągnie). Piszesz głupoty i tyle ! Mam przebieg 265kkm i jedynie co wymieniałem to przy przebiegu 240kkm zawór EGR i przy 260kkm silniczek od tylnej wycieraczki. Wspomnę, że mam przez wiele ludzi źle osławionego multitronica.... Zero innych napraw!!! Może i pękają głowice itp itd, ale jak ma się przekręcony licznik z 500kkm na 160kkm to nic dziwnego.
-
Avensis 1.8 automat - jechałem
> Jeśli to cvt jest takie samo jak z silnikiem 2.0 to nie potwierdzam Twoich odczuć. Jaka jest moc w 2.0 ? W tym był 1.8 i 147 koni.... Moim zdaniem, za mało.... Nie ma dołu ten silnik, coś się dzieje dopiero powyżej 4000 obr/min, ale wtedy wchodzi już wycie/hałas. Fakt, że silnik jest bez turbo, to musi mieć obroty, że chciał jechać.