-
Wanna z parawanem ?
Mam. Jestem zadowolony. Nie polecałbym jedynie osobom starszym (bo nogi trzeba podnosić wysoko).
-
Renault Laguna Grandtour G.2013
Sprawdź załamania nad lampami albo obejrzyj uszczelkę. To miejsce jest na niej odciśnięte.
-
Renault Laguna Grandtour G.2013
Podobno niespecjalnie skutecznie. Radzą się nie przejmować.
-
Renault Laguna Grandtour G.2013
Warto. Są i wady: - trzeszczy; - uszczelka klapy bagażnika wyciera lakier do blachy Elektryka raczej nie dokucza, silnik i turbo są trwałe, DPF z tych niekłopotliwych.
-
Gdzie kupic PEWNE uzywane auto?
Komisy przy salonach to często odrębne podmioty.
-
Gdzie kupic PEWNE uzywane auto?
Nie mam wielu doświadczeń, ale jak szukałem auta to zadzwoniłem do Ford Auto Plaza i wypytywałem o szczegóły. Dostałem info, z którego wynikało wprost, że auto było malowane. Z kolei do Renault Warszawa przyjechałem z rzeczoznawcą. Potwierdził deklarowany stan auta. Wadą zakupu przez salon jest z pewnością cena. Okazji bym tam nie szukał.
-
Nawigacje fabryczne
To prawda, choć to podobno problem z porami dnia, a nie z przyjęciem zmian do wiadomości. Tym niemniej mając aktualną mapę TT dzisiaj do celu jechałem z Google maps - GM wiedziała, że droga jest zamknięta, a TT nie wiedział
-
Nawigacje fabryczne
Zapomniałem: w L3 były 2-3 rodzaje navi. Powyższe dotyczy carminat tomtom live.
-
Nawigacje fabryczne
W Lagunie mam fabryczny Tomtom. Są dostępne aktualizacje, jest* aktualizacja sytuacji drogowej on line. Zalety: jest wbudowana, nie trzeba zakładać, zdejmować, ładować. Żyje w symbiozie z audio. Wady: sterowanie nie jest zbyt wygodne (ekran nie jest dotykowy), nie obsługuje adresów alfanumerycznych (np. autokacikowa 43a), jest stosunkowo droga (ok. 150 zł rocznie za 4 aktualizacje, drugie tyle za bieżące monitorowanie sytuacji drogowej). Na szczęście nie trzeba kupować abonamentu, żeby korzystać. Podobno Tomtom w zachodniej Europie sprawdza się lepiej. * z aktualizacją sytuacji drogowej bywa różnie. Nie zawsze opcja jest dostępna w Polsce. Podobno wystarczy zmienić kraj zamieszkania na stronie TT, żeby pakiet stał się dostępny. Nie próbowałem.
-
Laguna 3 2.0 dci
Ja mam średnią 6,5 z ok. 27000 km (manual, 150 km, mało jazdy miejskiej).
-
Z dwojga złego co wybrać? AXA czy Aviva?
Zapewne zależy to od treści umowy. Szukanie opinii ma taką wadę, że wariantów może być sporo, a ubezpieczeni nie zawsze są świadomi konsekwencji swoich wyborów.
-
rozliczenie szkody z AC - konsultacja
Odrzucasz opcję naprawy w warsztacie?
-
Klasa B kombi jako alternatywa dla taniego kompakta?
Przy 130? 1.6 102 km?
-
rozliczenie szkody z AC - konsultacja
Z kosztami pracy zwykle jest kłopot bo są one określane w OWU jako "średnia w regionie / mieście..., ale nie więcej niż". Popatrz tutaj. Możesz ewentualnie drążyć te średnie, ale obawiam się, że rezultat będzie znikomy. Upewniłbym się natomiast czy koszt pracy nie powinien być podwyższony o VAT. Współczynnik odchylenia to odpowiednik amortyzacji dla lakierowania. Przejrzyj OWU czy taka kategoria się tam pojawia. Przede wszystkim jednak nie wybieraj rozliczenia kosztorysowego. We wszystkich OWU, jakie pamiętam był to najmniej korzystny sposób likwidacji szkody.
-
Bagażnik rowerowy na hak
Używam tego: http://www.sklepamos.pl/produkty/szczegoly/103/bagaznik-na-haknozyce i odpowiedniej listwy ze światłami. Jestem zadowolony. Ad 1. Do uchwytu są dodatkowe taśmy mocujące do klapy, ale ich nie używam. Nie ma takiej potrzeby. Zakłada się łatwo i tak samo zdejmuje (choć za pierwszym razem zeszło mi ze 30 minut). Na dodatek złożony zajmuje niewiele miejsca. Ad 2. Do zapinania i odpinania uchwytu warto mieć pod ręką coś co osłoni palce. Pod tym względem mocowanie jest nieprzemyślane. Ja używam ściereczki. Ad 3. Miejsce na 3 rowery, ale sprawdź wagę rowerów - może się okazać, że uchwyt ich nie udźwignie. Ad 4. Uchwyty + taśmy. Bez taśm rowery będą się obijać o siebie. Ad 5. Nie ma klucza, ale śrubę zabezpieczająca bagażnik przed samoistnym złożeniem można zastąpić kłódką.
vronski
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta