Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Gierma

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Też używam niezależny sprzęt Interphone Ride Sync. Podłączony po stacyjce. Łączy się bezprzewodowo jak Car Play, ekran dotykowy odporny na warunki (testowany w deszczu / śniegu / gradzie)... Telefon w kieszeni i nie boję się że optyka telefonu poleci... Można na Ali kupić podobne sprzęty z kamerami przód/tył, czujnikami ciśnienia - jak Kondziu opisuje
  2. Montaż dokonany - 6 godzin, wyprowadzenie prądu przeze mnie. Całość 3000, z czego wg cennika ze strony producenta: napęd ETM-02 - 1800 antena - 60 zasilanie awaryjne - 160 więc robocizna wyszła ok. 1000 (+ ewentualne rabaty na produkcie - całość dostarczona przez montażystę). Zależało mi żeby jedno skrzydło otwierało się na 90, drugie na 120 stopni i tak jest zrobione. P.S. Blachy montażowe są w zestawie z napędem - przykręcane, nie spawane
  3. Gierma odpowiedział Marko33 na temat - Zrób to sam
    Można grać na wszystkim, płycie pilśniowej też. Za dzieciaka grałem na takim u sąsiadów, i jak poznałeś "swoje boisko" i wiedziałeś gdzie bile krzywo lecą - to miałeś przewagę Mam dwa stoły z calowej grubości płytą kamienną (trójdzielną). Do przenoszenia stołu z reguły się je rozbiera. Przy rozbieraniu zdejmujesz też sukno. Na nowym miejscu poziomujesz ramę, ustawiasz i poziomujesz płyty, usuwasz nierówności (również - szpachlujesz połączenia płyt), rozkładasz i mocujesz sukno (co samo w sobie jest interesującym zabiegiem, żeby było równo naciągnięte)... montujesz resztę (bandy, koszyki...). Jeśli wiesz że będziesz korzystał i nie będziesz potrzebował zajętego miejsca - bierz używany profesjonalny. Albo nówkę 😊 Jak dla zabawy żeby zobaczyć czy jest zajawka - coś co w razie czego łatwo zmienić w coś innego / pozbyć się. A jak będzie zajawka, miejsce - zainwestować w dobry sprzęt i profesjonalny montaż (montaż ważniejszy niż sam sprzęt). Na 9-stopowy stół do poola potrzebujesz około 4,5 x 6 metrów (pod ścianami mogą być niskie meble).
  4. Miałem podobne rozkminy. Jakoś tak wybrałem na allegro napęd elektrobim. Wejdź na ich stronę - fajnie mają wszystko rozpisane. W tym - kalkulator do wyliczenia mocowań względem parametrów bramy i pożądanego kąta otwarcia bramy. Zadzwoniłem wczoraj do instalatora z ich strony który jest w mojej okolicy. Przesłałem zdjęcia i parametry bramy, zaproponował inny (model wyższy), ustaliliśmy kwotę i w przyszłym tygodniu będzie mi montował. Mogę samemu się doktoryzować, ale... mam do wyprowadzenia tylko 220v i on się resztą zajmie. A instalacja przez nich - wydłuża gwarancję...
  5. Zamiast farmerów dam nitonakrętki M8 😁 większa powierzchnia dla każdego z punktów
  6. Mam parę rzeczy do zamontowania na ścianie z płyty obornickiej. Jak się do niej montować? Są jakieś specjalne śruby, chemia albo co?
  7. Są otwory, w te otwory włożone są klipsy trzymające fabryczną uszczelkę dolną pomiędzy drzwiami a progiem. Chyba że są jeszcze jakieś dodatkowe... poszukam. Mimo wszystko - uszczelkami wypadałoby się i tak zająć... tylko komu to zlecić?
  8. Mam rzadko używane auto, które narażone było na warunki atmosferyczne 😁 Ponieważ po deszczu pojawia się woda w drzwiach, zakładam, że uszczelki mogą być do odnowienia / wymiany. Do kogo się udać na weryfikację? Blacharz?
  9. Gierma odpowiedział technix na temat - Motokącik
    Dla jednych tak, dla innych nie... prawko zdawałem w zeszłym tysiącleciu i nie byłem tego świadomy 🙄 Ostatnio zdawałem B+E, a potem A. Cieszę się że odświeżyłem wiedzę 🤩
  10. Znalazłem coś takiego klasa ochrony: IP 44 -napięcie wejściowe: 230V 50Hz -napięcie wyjściowe: AC 24V 850mA (0,85A) 20,4VA prąd zmienny Podłączę pod gniazdo smart (np. Ikea) i temat załatwiony?
  11. Mam rurę PE 25mm na której teraz jest zawór kulowy. Chciałbym zastąpić go elektrozaworem i... ustawić godziny działania, albo - lepiej - sterować z aplikacji z uwzględnieniem harmonogramów. Dedykowane (np. rainbird lub hunter) oczywiście są dostępne, ale mam nadzieję, że puścić odpowiedni prąd przez apkę można taniej niż za kilka stówek... Zakładam, że jest jakiś dzynks, którym mogę się podłączyć do prądu, wifi, i może dać odpowiednie parametry dla elektrozaworu... szukam, ale nie widzę niczego takiego. Pomożecie czego szukać? Przykładowe wymagania elektrozaworu: Elektrozawór z regulacją przepływu 2x GW 1" Specyfikacja cewki: - 24VAC 50/60Hz - prąd rozruchowy: 0,34Amp (5,5VA) - prąd podtrzymujący: 0,25Amp
  12. Gierma odpowiedział technix na temat - Motokącik
    Mam przyczepę kempingową 460 DMC 1000 jednoosiową przyczepę podjachtową niezarejestrowaną jednoosiową przyczepę specjalną jednoosiową... przyczepę specjalną dwuosiową... przeczpę towarową z paką 4m długości i plandeką, dwuosiową, DMC 550 (żeby za SUVem ciągnąć bez etolla) przyczepę kempingową 720 DMC 1950 (właśnie kupiłem) Właśnie robię kurs B+E bo najnowsza wymusiła 😃 Przejechałem wiele tysięcy z przyczepami. Każda jest inna, z każdą cofa się inaczej. Na kursie nie nauczą rozłożenia i zabezpieczenia ładunku, ale dadzą pare tricków jak zdać. A przy okazji dowiesz się, że V max z przyczepą to 80km/h. Wg mnie B96 nie warto... A przy okazji B+E zdecydowałem się na A 🤪. Teoretyczny juz za mną 👍
  13. Jeździłem kiedyś Fiatem SC za granicą bez polskiego BT przez kilka lat. Co roku robiłem lokalny "przegląd", gdzie właściciel warsztatu pisał odręcznie że mój samochód jest "roadworthy". Po przyjeździe do PL wjechałem na "pierwszą" stację diagnostyczną i zrobiłem polskie BT. Za granicą ukradli mi przyczepę kempingową. Wyrejestrowałem. Po ponad roku się odnalazła - też za granicą. No i oczywiście przyjechała na lawecie do PL. A mogłem przecież kupić stare blachy na allegro i dowieźć na kołach 😁
  14. Wypowiadam się jako betatester Clio. Jest świetne. Dla teściowej może mieć znaczenie - jak już ktoś przytoczył, że wnętrze jest klasyczne, a nie kosmiczne (jak w Yaris). Zona ujeżdża na codzień, bardzo zadowolona. Ja wokół komina (np transport córek do szkoły) - bo zwrotniejszy/sprawniejszy niż mój 🤪. https://forum.autokacik.pl/topic/501397-mała-hybryda-z-automatem-yaris-clio/#comment-8104182 Kamery wstecznej nie zamontowałem 😁
  15. Gierma odpowiedział Gierma na temat - Motokącik
    Ależ się dyskusja rozwija. Dziękuję wszystkim za merytoryczne informacje. Ze względu na skomplikowanie tematu są różne podejścia. Oczywiście "najlepszą" opcją jest potraktowanie jako nadgabaryt, uzyskanie zezwoleń itd. Najlepszą -dla przewoźników z którymi rozmawiałem. I kwoty idące w grube tysiące EUR. Najsensowniejszą - powrót na kołach przez "zleconego" kierowcę. Na szczęście znalazłem to co mnie interesuje w Polsce, z transportem po stronie sprzedawcy. Uff...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.