Jump to content

wojtala

użytkownik
 • Posts

  5140
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by wojtala

 1. Witajcie.

  Pacjent to Renault Master - podwozie z silnikiem 2.2 DCI i mocą 165KM. Problem zgłoszony przez kierowcę polega na wylewaniu się paliwa po tankowaniu do pełna. Sprawdzone osobiście i faktycznie tak się dzieje. Wylewa się ok 0,5l paliwa po zatankowaniu przez - domniemuję - odpowietrznik (zaznaczono na zdjęciu). Co ciekawe nie dzieje się to bezpośrednio po zatankowaniu (obicie pistoletu) tylko około minuty po tankowaniu. Coś bulknie i cieknie. ASO Renault zdiagnozowało uszkodzony wąż z odpowietrznika i zasugerował wymianę całego baku za 2500zł. Sam odpowietrznik pewnie jest pewną formą pływaka, który zamyka się po nalaniu do pełna, aby paliwo się nie wylewało. Może być tu coś nie tak skoro się nie zamyka szczelnie, ale wtedy paliwo powinno się wylewać bezpośrednio po nalania a nie po chwili.

  Jak podejrzewam jakąś nieprawidłowość we wlewie paliwa, że zbyt późno pistolet dystrybutora odbija i w zbiorniku pojawia się zbyt dużo paliwa. Na początku nie cieknie, ale po chwili tak bo może paliwo spłynie do końca z wlewy u się przelewa. Sprawdzane było na różnych stacjach (zachód i polska) i wszędzie jest tak samo.

  Jak sądzicie?? 

   

  Zdjęcie pokazujące bak i miejsce z którego się wylewa

  d950b22c68dad1a2med.jpg

   

   

 2. Nie jestem inżynierem ale na chłopski rozum to paliwo będzie rozpylane w prowadnicy wtryskiwacza i będzie się skraplać po jego ściankach co spowoduje gorsze zmienianie się paliwa z powietrzem.

 3. Powiedz mi gdybyś w przyszłości chciał sprzedawać więcej egzemplarzy, jak będzie wygladała sprawa wykonania samej ramy? Na podstawie tego egzemplarza czy bedzie dokladny projekt techniczny na podstawie ktorego bedzie wykonywana rama dla ciebie ??

 4. proponuje sprawdzic przeplywomierz. Wyglada jak gdyby znikaly odczyty i gasnie. Mialem podobnie jak spadl mi przewod przy IC. Auto gaslo po paru chwilach bo silnik zaciagal powietrze a przeplywomierz wskazywal zero.

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.