Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > po odpaleniu > na ostanim wykresie widac jak czerwona linia sie uspokoiła, wszytko bez obciazenia na PB Nie wiem co Ci powiedzieć, wygląda dziwnie. Wygląda jakby po rozgrzaniu przestawał działać katalizator lub fiksowałaby 2 sonda. Chyba bardziej prawdopodobna jest druga sonda. Wykombinuj jakąś(dedykowaną i markową a nie uniwersalnego chińczyka) sondę, podmień i zobaczymy. BTW Dziwne, że nie wywala check'a. Pozdrawiam BAS
  2. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > No,ale te wartości są ważne Zwłaszcza na wykresie Ale tak jak pisałem,niech kolega zamieni sondy Oscylacja przed katem wygląda podobnie do mojej. Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > Z całym szacunkiem,ale ja widzę tylko z prawej strony wartości min i max ,a na wykresie Po za > tym,niech kolega wykona "druciarstwo"i zamieni sondy miejscami. Po prostu tak sobie oscyluje, IMO przyjmuje różne wartości. Pozdrawiam BAS
  4. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > O zielonym,jest wykres,a nie ma danych IMO są. Pozdrawiam BAS
  5. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > Na wykresie nie widać pracy sondy przed katalizatorem(napięcia) Jak nie, jak tak. O którym kolorze, na wykresie, mówisz? Pozdrawiam BAS
  6. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > Tak widziałem i juz nie wiem gdzie mam szukac Formalnie to wygląda tak jakby katalizator nie działał, ale Twój wykres jest po prostu wysoko i teraz zgaduj-zgadula czy jest to pad katalizatora czy sondy lambda za katalizatorem. Gdyby katalizator był zapchany to IMO na drugiej sondzie byłoby ubogo a jest bogato. Gdyby katalizator nie działał i był przepływ to wykresy powinny być podobne do siebie, tyle że drugi opóźniony. Z drugiej strony, sonda za katalizatorem lubi padać... i teoretycznie też mogłaby dawać takie objawy. Przychodzi mi jeszcze do głowy, wyskoczenie na niemiecką autostradę, przelecenie 100km ile fabryka dała i wtedy obejrzenie jak się zachowują sondy lambda. Porządne wygrzanie i przedmuchanie katalizatora, czasami pomaga katalizatorowi. Niech się ktoś inny jeszcze wypowie. Coś pisałeś, że na zimno była komedia, masz te dane? Pozdrawiam BAS
  7. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > Na zimnym silniku wykres wariował, ale jak silnik osiąga temperaturę ok 60 stopni wszytko się > uspokoiło i wyglądało tak Widziałeś moje wykresy? Jeszcze niech ktoś porówna bo albo u mnie jest coś nie tak albo u Ciebie, u mnie za katalizatorem są dużo(o rząd wielkości) niższe napięcia. Pozdrawiam BAS
  8. > Słabo szukałeś - u Stefanowskiego (Nagaz) półki uginają się od Semperita i Parkera -> klik. Do tego taniej. Pozdrawiam BAS
  9. > Moje doświadczenia z Fagumitem są koszmarne. Parcieje i pęka w oczach. Omijam szerokim łukiem i > więcej tego szajsu nie tknę. Nie pocieszaj mnie bo udało mi się tylko Fagumit dostać. Pozdrawiam BAS
  10. > Parker. Drogie, ale poza tym złego słowa nie słyszałem. Dzięki wszystkim, zobaczymy co uda mi się dzisiaj kupić. Pozdrawiam BAS
  11. Poci mi się przy reduktorze, mechanik stwierdził, że trzeba wymienić wąż. Jakiej marki węże wodne są najlepsze(i przy okazji łatwo dostępne)? Potrzebuję 15x23(takie mam teraz). Reduktor to jakieś BRC, które było w zestawie SQ24 do Stilo 1.6 16V 103KM. Pozdrawiam BAS
  12. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > Chyba mnie zabijesz bas, za szybko pochwaliłem dzień przed zachodem słońca, auto adaptacja przeszła > pomyślnie, ale po przejechaniu 70km na PB falowanie wróciło, sprawdziłem cewki każda ma 1,550 > ms wiec cewki tez są ok, w dalszym ciągu nie wiem co jest powodem falowania Zakładam, że jakby były jakieś błędy w ECU silnika to byś powiedział. Zloguj jak się zachowują sondy lambda, zwłaszcza po rozgrzaniu, podczas jazdy. Pozdrawiam BAS
  13. > jak spolerujesz pekniecie Na poprzednim zdjęciu nie było widać, że lakier na krawędzi błotnika odpadł. EDIT: Jak pokazałeś na drugim zdjęciu to widzę też na pierwszym. W tej sytuacji trzeba by w tym miejscu zrobić wkurzkę, reszta IMO do spolerowania. Pozdrawiam BAS
  14. > uszkodzilem sasiadowi fure > ile mu dac zeby nie plakal i starczylo na naprawe Szczerze mówiąc to wziąłbym pastę Tempo, porządnie to prze polerował i nic więcej bym nie robił. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > Zajebiste wielkie dzięki Bas, koło sie zaadoptowało, obroty sie uspokoiły. Dzięki jeszcze raz Proszę bardzo Pozdrawiam BAS
  16. > Kazu kolorek masz Piękny .Myślałem,że wezniesz Kombi:) Ja nie Kazu, ja tylko wiem jakie silniki są montowane do Insigni. Pozdrawiam BAS
  17. > a jaki to motorek? 1,9? 2.0, ale to też Fiat. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > Zrobiłem krok po kroku, i efekt jest taki jak napisałem, spróbuje jeszcze wieczorem zrobic to samo > jak silnik bedzie zimny On miałczy bo jest niezaadoptowane koło foniczne, jak zaadaptujesz to przestanie. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > zrobiłem krok po kroku jak napisałes i teraz mam jeszcze ekstra do falujacych obrotów migający > piktogram silnika z komunikatem Engine Fault, nic sie w błędach nie zapisuje, ciagle piszczy > sygnalizując błąd i doprowadź mnie to do szału, zaraz po restarcie po pierwszym odpaleniu > wyskoczyło i nie chce przestac. auto normalnie jeździ jak jeździło tylko świruje ten > piktogram. Bo nie zrobiłeś tak jak pisałem. Quote: Normalnie, wyłączyć LPG(żeby sam się nie przełączył), przy zimnym silniku, włączyć zapłon, skasować nastawy, odpalić silnik, pozwolić mu się nagrzać na jałowych, jak osiągnie temperaturę roboczą to 3x na 3sekundy 4500-5000rpm a później pojeździć na noPB only. Dla pewności powtórz całą procedurę od początku. Pozdrawiam BAS
  20. > u mnie stary hebel ale już po 7km grzeje niemilosiernie... > ale ja ma 20 letnią turbobenzynę, którą z Waszymi autami łączy tylko nazwa... Nawet jadąc delikatnie ze względu na turbo, noPB grzeje się z definicji szybciej niż ON bo ma mniejszą sprawność(więcej energii jest marnowane w postaci energii cieplnej). Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > Dzięki , tylko nie rozumiem jak kasować nastawy ? Tak: Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > jak prawidłowo wykonać reset adaptacji ? oprócz jazdy na bp Normalnie, wyłączyć LPG(żeby sam się nie przełączył), przy zimnym silniku, włączyć zapłon, skasować nastawy, odpalić silnik, pozwolić mu się nagrzać na jałowych, jak osiągnie temperaturę roboczą to 3x na 3sekundy 4500-5000rpm a później pojeździć na noPB only. Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział InterMan na temat - Stilo
    > Temperatura przełączenia chyba coś ok 40stopni, Bardzo wysoko, coś innego się krzaczy. 40*C to dobra temperatura przełączenia, tu dyskutujemy o przełączaniu przy 25*C. Pozdrawiam BAS
  24. > Zawsze podłączałem tylko do > auta/traktora prostownik i tyle. Widziałem kiedyś na własne oczy jak eksplodował akumulator zamontowany w samochodzie, chwilę po podłączeniu prostownika, cała komora silnika do mycia, ale faktycznie nie miało to związku z mrozem. > Nigdy niczego w ten sposób nie uszkodziłem. > Mógłbyś podać jakieś źródło/ link do poblikacji/ tytu ksiązki, gdzie autor pisze, iż nie należy > łądować aq w niskich temperaturach? Gdzieś kiedyś czytałem(wiem, że to kiepski argument), że jak zamarznie w kanalikach a będzie podgrzewany od środka(czytaj ładowany) to może dojść do uszkodzenia. > Pytanie jest tylko takie, czy taki zamarznięty aq, po rozmarznięciu, > do czegoś będzie się jeszcze nadawał? Sądzę, że w znacznej większości przypadków będzie to już > złom i tym naszym ładowaniem w mrozie ani go nie odratujemy, ani nie uszkodzimy (bo już > przecież jest uszkodzony). Tego nie wiem, aż tak się nie zagłębiałem w temat, ale w takiej sytuacji zostawiłbym na jakiś czas taki akumulator na ogrzewanej podłodze w przedpokoju a później ładował w piwnicy. > No ale może i warto takie podejrzane o zamarznięcie aq brac do > ciepłego garazu. > Albo w bardzo duże mrozy, typu -20. Myślę, że warto co pół roku porządnie doładować akumulator(opinia faceta z serwisu Centry) bo obecne autka(zwłaszcza eksploatowane w mieście) dużo ciągną prądu a jest mało czasu na doładowanie, w efekcie akumulator ulega zasiarczeniu... Pozdrawiam BAS
  25. > aq teraz jest -10C > podłączyłem go bez wyjmowania, mysle że przez jednorazowe ładowanie nic sie nie stanie Jeśli nie jest bardzo rozładowany to nic złego się nie stanie*, samo ładowanie będzie przebiegać mniej sprawnie(jak wiesz mamy do czynienia z akumulatorem chemicznym - wraz ze spadkiem temperatury, reakcje chemiczne przebiegają wolniej). * Wraz ze spadkiem poziomu naładowania, maleje gęstość elektrolitu, im niższa gęstość elektrolitu, tym bardziej prawdopodobne zamarznięcie elektrolitu, jeśli elektrolit zamarzł w jakimś kanaliku to może dojść do jego uszkodzenia. Generalna zasada jest taka, że akumulator ładuje się w temperaturze pokojowej, po ogrzaniu go**. ** Trollom, którzy będą udowadniać, że przecież alternator... dziękuję, niech wezmą pod uwagę, że alternator z założenia doładowuje sprawny i naładowany akumulator, alternator z założenia uzupełnia bieżący ubytek prądu. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.