Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. Po wymianie sondy jest tak: Sonda coraz bardziej oscyluje wraz ze wzrostem temperatury silnika. Pozdrawiam BAS
  2. > A po polsku ? Jest sobie takie oprogramowanie, które w pełnej wersji potrafi zrobić pewne rzeczy, których nie potrafi Examiner, do tego potrzebujesz ELM'a 327 1.3 lub nowszy oraz adapter A3. Ściągnij sobie darmową wersję(to jest ta sama wersja, ale bez serialu zachowuje się jak darmowa), wybierz swoje autko->nadwozie->proxy->wciśnij ctrl+F10->y->y->F7 i tam jest to co Cie interesuje. Ctrl+F10 to jest tryb demo pełnej wersji, gdyby krzyczał, że nie masz interfejsu, to F9 i skonfiguruj, że masz Elm'a. > Ja nigdy nie mialem stilo - nie ogarniam tematu To jest oprogramowanie nie tylko do Stilo i nie tylko do Fiata, obsługuje większość autek grupy Fiat(F/AR/L). Jakbyś czegoś nie wiedział to na kąciku technicznym Stilo masz wątek, w którym wszystko masz opisane. Pozdrawiam BAS
  3. > Zrozum ,ze tam nie ma oddzielnej manetki tylko calosc tzn. jeden w pajaku masz kierunki , > wycieraczki i tempomat. Wszystko jedzie z jednej wtyczki. W aso podlaczyli i nie chcialo sie > uaktywnic w kompie. A próbowałeś z poziomu FES aktywować tempomat a następnie zosiować proxy? Pozdrawiam BAS
  4. > fabryczny Uuuu to nie wiemy. A tak poważnie to sprawdzić jakie błędy są w ECU silnika. Btw. ECU wie, na którym biegu jedziesz - wylicza sobie to z prędkości obrotowej silnika i kół. Pozdrawiam BAS
  5. > po założeniu trzeba go uaktywnić i zrobić osiowanie proxy. To akurat jest banalne. Pozdrawiam BAS
  6. Code: Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,717 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,722 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,268 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,210 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,761 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,708 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,019 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,229 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,200 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,757 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,630 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,009 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,214 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,009 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,317 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,752 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,586 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,210 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,312 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,776 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,683 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,219 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,195 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,757 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,561 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,219 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,478 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,761 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,551 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,210 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,249 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,766 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,644 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,219 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,698 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,747 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,019 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,283 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,019 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,195 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,737 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,019 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,737 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,019 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,297 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,200 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,478 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,014 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,727 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,019 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,268 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,019 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,200 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,019 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,757 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,019 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,713 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,234 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,019 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,205 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,019 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,766 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,664 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,219 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,454 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,752 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,317 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,200 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,757 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,737 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,278 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,195 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,708 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,732 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,268 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Napięcie lambda 1 przed kat.: 0,190 V Napięcie lambda 1 za kat.: 0,024 V Wykresik w funkcji czasu: Dobrze mi się zdaje, że to już czas na wymianę sondy za katalizatorem? Tak na chłopski rozum to chyba powinna oscylować podobnie do tej przed. Pozdrawiam BAS
  7. > Bo w Cromie z przed FL licznik w klekocie jest wlasnie wyskalowany do 7krpm Nie wiedziałem, szczerze mówiąc to od czasu tamtego posta, kilka razy jeździłem moją KrowąFL i nadal nie wiem do ilu mam wyskalowany obrotek. Pozdrawiam BAS
  8. > Nie to jest 1.9 mjet Zasugerowałem się obrotomierzem do 7krpm. Pozdrawiam BAS
  9. > olej wlał bym od Amsoil .... na > pewno nie zaszkodzi a może pomóc - tańsze to niż wymiana skrzyni Z tym jest mały problem bo te skrzynie jeżdżą na TUTELA CAR GI/V, nie jestem pewien czy ten olej ma jakiś zamiennik w popularnych markach. > Czyli trzeba by z 3 razy wymienić.... Albo jeden raz przeprowadzić wymianę dynamiczną. Pozdrawiam BAS
  10. To jest (drogi)problem z zaworami sterującymi, skrzynia jest w stanie C1, ma zapiąć C2 utrzymując C1, ale z jakiś powodów rozpina wszystkie stany na chwilę. Tu opisane stany. Na początek podłączyć autko pod komputer i popatrzeć czy nie ma błędów i jak się zachowuje skrzynia podczas tej zmiany. Jeśli komputer nic nie podpowie to szukać całej skrzyni używanej. EDIT: To chyba noPB, więc 5 przełożeń, więc stany mogą być inaczej ustawione i może się to dziać przy wypinaniu. Pozdrawiam BAS
  11. > dzięki za odpowiedz ale skoro włączy sie te adaptacje na gorącym już silniku to skad on bedzie > wiedział jakie są poszczególne progi temperatury dla czujnika . ? Powinno się robić od zimnego, ale w praktyce jest to bez znaczenia bo np. sonda lambda ma grzałkę. > i czy wykonywać obie > adaptacje jak tak to w której kolejności ? czy tylko te 1 ? Ta pierwsza zawiera w sobie też adaptację koła fonicznego. > a te pierwsze to czasem nie > tłumaczy sie "nagrzewać silnik" ? Które? Pozdrawiam BAS
  12. > Panowie bo mam problem z dokładnym zrozumieniem tego opisu na polski I do czego sa te dwie > adaptacje i czemu one służą ?? Generalnie ECU wyjeżdża z fabryki z domyślnymi wartościami, pewnych parametrów, ponieważ czujniki i inne elementy nie są na 100% identyczne oraz samochody są eksploatowane w różnych warunkach w różny sposób, dlatego ECU się adaptuje do konkretnej konfiguracji. Czasami trzeba, któryś element wymienić i wtedy trzeba zrobić reset zapamiętanych, ECU znowu wraca do parametrów domyślnych i uczy się na nowo... Np. uszkodzona sonda lambda(że o źle zrobionym LPG nie wspomnę) może powodować rozjeżdżanie się mapy(tych parametrów), po wymianie należy zmusić ECU do nauczenia się od nowa. > 1) self adaptation mode ?? Reset wszystkich parametrów samodopasowawczych, w tym koła fonicznego. > 2) Phonic Wheel learn reset ?? Koło foniczne to ładna nazwa dla CPW. > i czy mogłby ktoś przetłumaczyć te procedury opisane w tym programie które zamieściłem poniżej > byłbym bardzo wdzięczny a i zostalo by dla potomnych Zlituj się. > 1) self adaptation mode > In some Marelli systems, the ECU is able to manage a self-adaptive strategy that allows recognizing > the motor changes due to settling, wear, replacement of propulsor parts and components > (mechanical, electronic), motor shaft phonic wheel learning (59F, IAW5SF3), modifying the > basic mapping. Dokładnie to co opisałem powyżej, czyli: niektóre ECU potrafią się uczyć parametrów, elementy są wymienne bla bla bla. > The function clears the permanent log of such calibrations. Ta funkcja czyści bla bla bla > Marelli 59F (Punto 99, Seicento, Panda, Doblo, etc.), > Marelli IAW5SF3 (Grande Punto): > -This is indicated by the flashing MIL light; it will turn off and the procedure will be completed > proceeding as follows: W pewnych autka np. GP, Stilo 1.6 itd, jak skasujesz parametry to miga check, trzeba przeprowadzić adaptację to przestanie migać i piszczeć, robi się to tak: > 1) warm up the engine Nagrzać silnik do temperatury roboczej. > 2) increase the engine speed three times to 4500RPM and keep it for 3 seconds each time. Zwiększyć 3 razy obroty ponad 4500rpm i utrzymywać przez minimum 3 sekundy. > Marelli 1AF (Bravo, Brava, Marea): > - any motor malfunction (for ex. irregular minimum, emissions out of limit, lack of power, > incorrect operation, etc.) will be eliminated following the procedure and PREVIOUSLY repairing > and clearing the fault codes. Zanim zrobisz adaptację to usuń usterkę, skasuj błędy. > 2)Phonic Wheel learn reset > To be performed (see procedures given in the servicing manual) whenever an operation is carried out > on a phonic wheel or on the rev sensor (reset the self-adapting parameters to zero before > doing this). > WARNING: If you perform this action it will be nessesary to perform the phonic wheel learning > procedure! Your car will beep and blink to warn you this is needed to perform! > The procedure is: > 1. Start engine, wait until engine reaches working temperature > 2. Rev the engine up to 5000-6000 rpm and let engine restore idle speed. Repeat another 2-3 times. /Do tego miejsca jest tak samo jak wyżej./ > 3. Turn the key off Wyłącz silnik/zapłon. > 3. Wait 10 sec and start the engine > ?? Poczekaj 10 sekund i włącz silnik. To co zrobiłem to nie jest tłumaczenie bo mi się nie chciało, jest to interpretacja. Pozdrawiam BAS
  13. > Hehe, a już myślałem że się wywinę sianem bo mam 2 takie > Dobra, to jeszcze raz tak jak krowie na miedzy - mój silnik zobaczy? Kliken. Pozdrawiam BAS
  14. > Czy interface na USB taki jak się kupuje do LPG to jest to samo co ten VAG? > Mogę go użyć? Nie. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Chciałem zrobić kalibrację sprzęgła ,ale w opisie po prawej ( w programie) pisze że silnik ma być > wyłączony, następnie uruchomić procedurę kalibracji i następnie włączyć silnik .Pytam więc > jakim sposobem mam to zrobić ,jeśli na pewno zerwie połączenie z ecu skrzyni. W zakładce F4 masz opcje "Zezwolenie na rozruch" czy "Uruchomienie silnika", zaznacz ją. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Chciałem zapytać czy podczas uruchomienia samochodu też zrywa wam połączenie z połączonym (kluczyk > w pozycji MAR) już ecu.interfejs to ELM 327 1.3 Jest to normalne, niektóre ECU(np. ECU silnika) posiadają opcję "zezwól na rozruch"(tudzież podobną), wtedy nie przerwie połączenia. Pozdrawiam BAS
  17. > Postaram się zainteresować ECU. Zwłaszcza z tymi klasami wtryskiwaczy. Zadzwonię do ASO czy > zdecydują się na Upgrade softu. Może wtedy da się zrobić klasyfikację wtryskiwaczy. A ja dalej będę się upierał, że leją Ci wtryskiwacze. Pozdrawiam BAS
  18. > Czy można zmienić klasy w CF3 FESem poprzez ELM, lub KKL ? Tak. Pozdrawiam BAS
  19. > Może ta funkcja z poziomu FES-a nie jest aktywna i tylko Examiner... zapytaj się kolegi BAS-a Tak jak już ktoś zauważył, w 8V CF-3 są klasy, dopiero w CF-4 są kody. W 16V w obu jest już kodowanie. Dokładnie to chodzi o EDC15C7, w którym są klasy a nie ma kodów, w EDC16C39 jest już kodowanie. Pozdrawiam BAS
  20. > .kiepskie paliwo? Podlewałby więcej to rosłoby spalanie na kompie. Objaw, który opisuje autor wątku, wskazuje na lanie wtrysków, ale wtryski miał sprawdzane. Pozdrawiam BAS
  21. > Hej! > Ja mam tak samo, wiec to chyba norma w spalaniu.. > W miescie pokazuje 6,4-do 6,7, poza miastem spada do 5-ciu. > Ile bys chcial by palil? > Moim zdaniem to norma, choc u mnie jeszcze troche klocki tra, wiec moze wiecej ciut palic, ale > minimalnie (tra oczywiscie).. > Mysle ze nie zejdziesz nizej.. Koledze nie chodzi o to ile mu pokazuje a chodzi mu o to, że rzeczywiste spalanie jest wyższe o 2-3litry a to już daje ~10L/100km. Pozdrawiam BAS
  22. > Okolice Radziejowa lub Kowal kujawsko-pomorskie > Ale ty też czasami CRA i CWL? Tak, ale najwcześniej po weekendzie będę w Stawiskach. Pozdrawiam BAS
  23. > sprowadzić kogoś z komputerem do sczytania błędów. Profil!! Uzupełnij profil. Jak jesteś z Łodzi lub okolic to postaram Ci się pomóc. Pozdrawiam BAS
  24. > A kto powiedział że nie możnaby odchudzić auta z dieslem? Ciekaw > jestem jak by takie wówczas jeździło Miałoby nieproporcjonalnie ciężki przód. Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Dzisiaj dotarł kabel ELM od Viakena. Połączyłem się ze skrzynią (selespeed) i ... narobiłem sobie > kłopotu. Po kalibracji sprzęgła nagle pojawił się "loose connection", zaczął terkotać > przekaźnik pompy selespeed-a. Rozłączyłem kabel, ale niestety przekaźnik szlag trafił! > Samochód mam uziemiony, komunikat "gearbox failure" i brak możliwości zmiany biegów. Czy > możliwe jest, żeby kabel powodował jakieś zwarcie, czy raczej jakiś problem w złączu? > Przekaźnik wymienię, ale strach podłączać kabel. Czy miał może ktoś takie złe doświadczenie? Zrób zgodnie z instrukcją odpowietrzenie sprzęgła i ponowną kalibrację. Komunikat, który masz, świadczy o problemie z ciśnieniami. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.