Zawartość dodana przez bas
-
Fiat ECU Scanner
> Hej, czy ktoś kupował i może się wypowiedzieć na temat tego interfesju? LINK Zwykły VAG KKL z przełącznikiem. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> A jak było z czujnikami parkowania na przedzie, występowały takie? Nie spotkałem. > I jeszcze z ciekawości, czy > Croma może być wyposażona w seryjną kamerkę do parkowania, na jaki wyświetlacz wtedy jest > rzucony obraz? Nie spotkałem, raczej nie było nic takiego. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> To wiele wyjaśnia Swego czasu był project na kąciku BBM, żeby zamówić takie szyby w Nordglass'ie, ale nie zebrało się 100 osób i project upadł. Nie podoba mi się, że handlarz tak nierzetelnie opisuje autko. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> Po czym poznać, czy szyba jest podgrzewana czy nie? Po tym, że nie występowała taka w żadnym Fiacie. Pozdrawiam BAS
-
Skomentujcie to auto
> -skladane > -rozkladane lusterka:) Ta z ogłoszenia nie ma składanych lusterek. Pozdrawiam BAS
-
No i posypała sie skrzynia ..
> można tylko jak mam go wysłać format 3GP 100 MB ??? Kliken. Pozdrawiam BAS
-
Sprężyny przednie od jtd do 1.4 ?
> Mimo wszytsko nie kombinowałbym. Ostatecznie ktoś to wszytsko wyliczył. Jeśli ten sam człowiek, który dobrał wielkość hamulców z przodu w 1.6 to bardzo bym mu nie ufał. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Muszę kupić 3,4? Mam wcześniejszą wersję. Jak masz wcześniej kupioną licencję to możesz za darmo zaktualizować. Pisałem o 3.4 bo mam licencję i obecnie 3.5, ale pamiętam, że od 3.4 pewne funkcje zmieniły swoje miejsce, ale były dostępne wcześniej tylko były pochowane w innych miejscach(tempomat siedział chyba w BC a później osiowanie proxy). Nie mam za bardzo gdzie zainstalować starszej wersji, żeby tego szukać, ale możesz sam to zrobić nie wstając od biurka - z każdą centralką możesz się połączyć w trybie demo, bez podłączonych interfejsów, wciskając Ctrl+F10 i sobie poszukać. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Dzięki Bas. Już wszystko jasne - no może jednak nie wszystko: Nie mogę włączyć kontrolki załączenia > tempomatu. W demonstracji włącza, ale po podłączeniu do auta nie. Zamontowałem tempomat, ale > manetkę dostałem od Alfy 147. Może tu przyczyna? (Tempomat chodzi dobrze). Też mam manetkę od AR 147. Musisz najpierw włączyć tempomat w FES a następnie zrobić osiowanie proxy, w FES 3.4 masz obie opcje w >Nadwozie>Proxy Alignment>F7>... Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> "tak" dotyczyło > pierwszego pytania. Doprecyzuj pytanie bo tak je napisałeś, że uznałem, że się przejęzyczyłeś i zrozumiałem je tak jak odpowiedziałem, czyli FES(oprogramowanie, którego dotyczy ten temat)+KKL z przełącznikiem+ELM wystarczają. Można zamiast KKL z przełącznikiem, kupić KKL+ELM+Adaptery typ1 oraz typ2. Adapter typ3 przydaje się w Fiat500, GP i innych nowszych. > Jeszcze proszę podpowiedzieć co w ELM 327 sygnalizują poszczególne diody. Dzięki z góry. Nie mam go przed sobą, leży sobie w bagażniku, ale z tego co pamiętam to jest tam sygnalizacja zasilania, sygnalizacja Rx czyli odbieranie danych, sygnalizacja Tx czyli wysyłanie danych. W praktyce jeśli połączysz się z danym modułem to nie ma sensu zastanawiać się nad tymi diodami, głównie patrzę na diodę zasilania przy podłączaniu się do autka, żeby mieć pewność, że dobrze docisnąłem wtyk. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Proszę kolegów o podpowiedź czy da się zdiagnozować wszystko w Stilonku JTD 116, z 2002r w/w > kablami to jest FES z przełącznikiem i ELM 327. Czy potrzebne są inne przejściówki? Być może > odpowiedź jest w tym temacie, ale materiał jest obszerny i może przeoczyłem. Jeśli mówisz o Vag kkl z przełącznikiem oraz ELM327 >=1.3 to odpowiedź brzmi TAK. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> napisz maila, wyslij logi, poczekaj i poprawi, Już dawno zgłosiłem, niestety problem nadal nie został rozwiązany. > nie sztuka wymagac, sztuka docenic jego robote Doceniam. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> np. nadal nie można zmienić przebiegu międzyprzeglądowego W Krowie, w Stilo można. Pozdrawiam BAS
-
Do użytkowników Crom w automacie
> zrobię skany z materiałów szkoleniowych z bielska i Ci wyślę jak znajdę chwilę czasu To ja też poproszę maila podam na pw. Pozdrawiam BAS
-
Do użytkowników Crom w automacie
> no jeżeli Ci mechanik wymienił filtr oleju ( tak Ci powiedział i skasował ) w takiej skrzyni to > Cię oszukał :) Dlaczego miałby nie wymienić filtra płynu hydraulicznego? Pozdrawiam BAS
-
Do użytkowników Crom w automacie
> Zechce Kolega dla ułatwienia podać linka? Szukaj wyrażenia ASB lub automat w postach użytkownika bas. Tamta dyskusja nie miała bezpośredniego związku z Twoim pytaniem, były to bardziej rozważania akademickie nad automatycznymi skrzyniami biegów i innymi wynalazkami. Pozdrawiam BAS
-
Do użytkowników Crom w automacie
W tym pięknym kraju, w którym przyszło nam żyć, większości z nas od wielu pokoleń, niestety automatyczna skrzynia biegów jest postrzegana jako coś mega awaryjnego, pogarszającego osiągi samochodu, odbierającego kierowcy kontakt z samochodem i milion innych bzdur. Automatyczna skrzynia biegów(pisząc ASB mam na myśli skrzynię automatyczną a nie wynalazki typu zautomatyzowany manual czy inne wynalazki typu DSG) teoretycznie jest trwalsza od manualnej(nie będę wdawał się w kolejną pyskówkę, była taka na MK i tam sobie wyjaśniliśmy pewne sprawy) bo jest lepiej(pod wysokim ciśnieniem) smarowana. Jeśli nie będziesz starał się jej zakatować i regularnie zmieniał płyn hydrauliczny+filtr w niej to będzie działać bezawaryjnie. Krowa jest fajna na autostrady, przyjemnie jeździ się nią z prędkościami autostradowymi i autobahnowymi, z racji masy i długości nie nadaje się do szaleństw po mieście, jak chcę się pobawić to biorę Stilo 3d noPB/LPG manual. Pozdrawiam BAS
-
Do użytkowników Crom w automacie
> Na dodatek filtr oleju jest > niewymienny bez rozbiórki skrzyni. Nie wydaje mi się, żeby wymiana filtra była jakaś mega skomplikowana, nie wiem jak dokładnie odbywa się to w tej konkretnej skrzyni, ale pewnie podobnie jak w każdej, zdejmuje się miskę, odkręca filtr, zakłada nowy filtr, nowa uszczelka miski i do przodu. Nie może to być skomplikowane skoro mój mechanik to zrobił i nie marudził. Pozdrawiam BAS
-
Wartość adaptacji składu mieszanki
> Miałem kiedyś tak nisko temperaturę ustawioną i było ok pod warunkiem, że nie przełączał się > podczas jazdy po mieście bo niestety potrafił zgasnąć. Po podniesieniu jak ręką odjął. U mnie takich problemów generalnie nie ma, może zdarzyło się kilka razy przy -20*C, że po przełączeniu, jak dojechałem do skrzyżowania to zgasł, ale były to jednostkowe przypadki. > Żeby sprawdzić membranę trzeba od strony mocowania reduktora odkręcić śrubki dookoła reduktora i > membrana będzie na wierzchu. > Jeśli jest wiotka a nie gładka i sprężysta to reduktor do wymiany. Hmm, może jak będzie ładna pogoda, jak nie to dam szanse wykazać się serwisowi. Pozdrawiam BAS
-
Wartość adaptacji składu mieszanki
> 25*C raczej za nisko bo tuz za granicą przejścia w stan lotny. W sam raz > Tak czy inaczej po rozgrzaniu by nie występowało. Najśmieszniej było jak przy ~-20*C jechałem noPB aż się dobrze rozgrzał samochód(przejechałem kilkanaście km dla pewności), jak wtedy przełączyłem na LPG to zaczęło się szarpanie przy pełnym , co ciekawe, jak pozwoliłem mu się automatycznie przełączyć przy 25*C to później(po osiągnięciu temperatury roboczej przez silnik) nie było szarpania przy pełnym > Sprawdź może jak wygląda membrana reduktora? JTZ? W granicach 1kkm czeka mnie przegląd LPG, więc pewnie zostawię tą przyjemność serwisowi. > Ogólnie jeśli problemy są tylko na gazie to zazwyczaj reduktor/wtryski. Faktycznie problem wystąpił na LPG, ale nie wiem czy ma związek z LPG, co do falowania to po przełączeniu na noPB też występuje, ale słabiej, jak się trochę pojeździ na noPB to się normuje na chwilę. Pozdrawiam BAS
-
Wartość adaptacji składu mieszanki
> Do ilu KM reduktor? Dobre pytanie, wiem że to jest BRC Genius MB 10BA, ale do ilu KM jest to nie wiem, instalacja siedzi w autku już ponad rok i faktycznie przy wyprzedzaniu na trasie(redukcja 5->3), zdarzyło mu się przełączyć na noPB, kilka razy były inne , ale generalnie problemów z nią nie było. > Przy bucie może nie trzymać ciśnienia i jest ubogo... Przetestowałem: 1->do końca->2->do końca->3->do końca, testowałem przyśpieszanie od 1200rpm na 3,4,5 biegu i błąd się nie pojawił. Myślę, że autko strzeliło bo nie spodobało mu się, że zmieniłem mu oponki na letnie. Zastanawia mnie nadal tytułowa wartość adaptacji składu mieszanki. Ciekawe czy jest to w normie czy rozjechała mi się mapa(co jest możliwe bo na jałowym falują mi obroty, ale podejrzewam, że ma to związek z tym, że ustawiłem sobie przełączanie na LPG przy 25*C+60s, jak było 37*C to nie było falowania)? Pozdrawiam BAS
-
Wartość adaptacji składu mieszanki
Aktorzy dramatu: Stilo 1.6 16V 103KM by Fiat + LPG, rzecz się działa na paliwie do kuchenek turystycznych. Jadę Ci ja sobie spokojnie na 3 albo 4 biegu, zaszła konieczność przyśpieszenia, więc bez zmiany biegu wcisnąłem w podłogę, skubany przyśpieszył, ale poczęstował mnie Check engine. Dojechałem do domu i znalazłem błąd: Code: 1: P0136 - Sonda lambda O2 Sensor Circuit Malfunction (Bank 1 Sensor 2) Powodem tego błedu jest fakt, że ECU odebrało bardzo niski sygnał z czujnika. Błąd obecnie nie jest aktywny ale został zapisany w pamięci. Skasuj błędy i obserwuj czy nie powrócą. Kontrolka na desce została włączona przez ten błąd. Dobrze mi się wydaje, że chodzi mu o sondę ekologiczną(czyli tą za katalizatorem)? Błąd się skasował i niby jest ok - jazdy testowe niedługo. Zacząłem patrzeć po parametrach pracy i znalazłem takie parametry: Code: Wartość adaptacji składu mieszanki: 0,928475 % Integrator sondy lambda 1: 0,983050 % Zastanawia mnie ta pierwsza wartość, czy jest prawidłowa, niestety FES z jakiś powodów nie pokazuje wartości korekt do mapy, chyba że to właśnie ten parametr? Zastanawiam się czy powoli kończy mi się sonda lambda, czy rozjechała mi się mapa i podczas przyśpieszania zrobiło mu się zbyt ubogo i dlatego wywalił błąd? Pozdrawiam BAS
-
Zepsułem przepływomierz?
> Druga czesc loga to juz byla jazda... To chyba na luzie. Weź go przekręć przez obroty od jałowych do końca na kolejnych biegach i wtedy wyciągniemy jakieś wnioski. Pozdrawiam BAS
-
Zepsułem przepływomierz?
Weź zmierz podczas jazdy i pokaż: - obroty, - docelowa masa powietrza, - zmierzona masa powietrza. Pozdrawiam BAS
-
Krowa - odpływy z podszybia
W niedzielę spróbuję to obejrzeć. Pozdrawiam BAS
