Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Jest teoretycznie taka możliwość, niestety nie zadziałało mi to kiedyś(nie pamiętam, w której > wersji), zgłosiłem Yaniem, ale później nie sprawdziłem czy zostało poprawione. Z tego co > piszesz, nadal nie działa, Sprawdziłem właśnie w 3.3 i nadal nie działa, poinformowałem Yaniego. Pozdrawiam BAS
  2. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > hmm.. nie wiesz czasem czemu? Bo wymaga to flashowania oprogramowania, które może się nie powieść i wtedy użytkownicy mieliby pretensje do Yaniego, że... Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > czy za pomocą FES'a można zmienić obroty biegu jałowego? Nie i nie będzie to najprawdopodobniej możliwe w przyszłości(podobnie jak EGRoff, DPFoff). Pozdrawiam BAS
  4. Czy silnik był wyłączony a zapłon włączony podczas prób adaptacji? Pozdrawiam BAS
  5. Rozpiąć żółtą złączkę pod fotelem kierowcy, przeczyścić, zapiąć, spiąć tyrtyrką, odcinek kabla ze złączką przypiąć od spodu do fotela. Inna opcja to wyciąć złączkę i polutować kable. Oczywiście po wszystkim pokasować błędy. Pozdrawiam BAS
  6. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > a ze wspomaganiem? Przecież napisałem w poprzednim poście. Pozdrawiam BAS
  7. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Witam, > od jakiegoś czasu używam już FES z VAG KKL z przełącznikiem i zastanawia mnie czy to normalne, że > podczas łącznia z poduszkami ABS i wspomaganiem na desce wyrzuca błąd, który znika po > rozłączeniu FES(diagnoza w tym czasie przebiega normalnie, tylko na desce jest cały czas klucz > i błąd). Moze kabelek jest uwalony? Z ABS/ASR/ESP i wspomaganiem tak(uwaga: wymienione układy wtedy są nieaktywne), z poduszkami nie powinno być takich objawów. Pozdrawiam BAS
  8. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > W FESie: > Nadwozie (BCM) -są do wybrania opcje: ABS, ASR, VDC, TC > Co zmieniają poszczególne opcje? > Rozumiem, że: > - ABS, to tylko aktywny sam ABS > - ASR, to ABS + ASR (a co z ESP?) > co z pozostałymi opcjami? Możesz sobie włączyć: - Nic, - ABS, - chyba ABS+ASR, - ESP(na ESP składa się także ABS i ASR), - zawsze myślałem, że TC to ASR. Pozdrawiam BAS
  9. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Bas - czy jest możliwość zmiany w Cromie przebiegu między przeglądami z 30kkm np na 15kkm? > Dziś próbowałem zmienić wartość, która pozostała do zmiany z wyświetlanej 21kkm na 6kkm i kończy > się niepowodzeniem > mam FESa 3.3 zarejestrowanego Jest teoretycznie taka możliwość, niestety nie zadziałało mi to kiedyś(nie pamiętam, w której wersji), zgłosiłem Yaniem, ale później nie sprawdziłem czy zostało poprawione. Z tego co piszesz, nadal nie działa, sprawdzę w 3.4 w wolnej chwili i jeśli nie zadziała to dam znać ponownie Yaniemu. Pozdrawiam BAS
  10. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > u mnie nie zapala się podczas testu Aha, to pewnie jak zwykle kwestia jaki masz FW w zegarach. Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Body > Hmm dorwałem ludka z FES 3.2, zrobiłem jak napisałeś, no i teraz dziwna rzecz, bo po przekręceniu > manetki na ON (na postoju) nic się nie zapala. Fakt, że nie próbowałem jadąc, ale sądzę, że > także się nie zapali, no chyba, że to takie mądre i od tych 40km/h się włączy i zasygnalizuje. > Czy tak? Czy nie mam jakiejś diody, żarówki w kontrolce? Coś poszło źle, powinno zapalać się na postoju(wystarczy włączony zapłon), kontrolka powinna się sama zapalać i gasnąć podczas testu kontrolek przy włączaniu zapłonu. Pozdrawiam BAS
  12. > a o co w tym dokładnie chodzi ? bo tak ze zdjecia niestety nie potrafię niestety zrozumieć... Zaraz obok otwarcia maski jest alternator, który jest napędzany paskiem, jak otwierasz maskę przy pracującym silniku i za głęboko włożysz palec to możesz go stracić. Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > czyli tym kluczem awaryjnym po podniesieniu klamki kierowcy tak???? Tak, jest jeszcze inny sposób, ale wątpię żebyś chciał wybijać sobie szyby. > rozumiem że na podszybiu w komorze silnika powinna być ta syrena? Tak, zdaje się(nie mam alarmu i dobrze mi z tym), że pod plastikiem podszybia. Pozdrawiam BAS
  14. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > a jak sprawdzić czy ja mam zainstalowany alarm???? Otworzyć samochód kluczykiem(fizycznie bez użycia przycisków) i sprawdzić czy będzie wyć, ewentualnie poszukać na podszybiu syreny. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Pewnie w różnych regionach przepisy dopuszczają określoną głośność, długość wycia alarmu itd. Pozdrawiam BAS
  16. Na początek czyszczenie pierścienia na piaście a jak nie pomoże to pewnie wymiana. Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Drodzy Koledzy w związku z tym iż wątek dotyczący FESa zawiera aż 105 stron, Możesz to(ilość postów wyświetlanych na stronie) zmienić w panelu sterowania, ja widzę tylko 21 stron. > chciałbym dowiedzieć > się od Was w sposób skrótowy co i jak z tymi kabelkami. Co diagnozuje się tym niebieskim, a co > tym czarnym? Kilka postów wyżej. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > znalazłem jeszcze jedno miejsce...czyli trzecią centralkę, w której moja Croma ma zapisany > przebieg....w menu przegląd/service interval reset/F4 parametry > ...i tam jest przebieg zgodny z licznikiem:) Bo to siedzi w liczniku, więc ma z definicji identyczny przebieg jak licznik Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > nawet za dobrze kombinował bo przebieg w centralce silnika to 15 000km czyli 4x mniej niż pokazuje > licznik...i do tego daty programowania obu centralek są zbliżone Hehe, też nie zwróciłem uwagi, że to 11kkm Jaka jest dokładna data produkcji autka(którego dnia wyjechało z fabryki)? Pozdrawiam BAS
  20. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Ktoś dobrze kombinował, ale nie chciało mu się kombinować w ECU silnika. Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Do Stilo potrzebujesz: - VAG-kkl z przełącznikiem lub adaptery A1(ESP/ASR/ABS lub przełącznik na pin1, wspomaganie lub przełącznik na pin9) oraz A2(poduszki lub przełącznik na pin3), silnik siedzi na pin7, więc nawet bez przełącznika będzie działać, - do całej reszty potrzebujesz ELM'a, ELM może się także łączyć przy pomocy stosownego adaptera lub przełącznika ze wszystkim z wyjątkiem poduszek powietrznych, z poduszkami połączysz się tylko VAG'iem. Generalnie jak chcesz mieć wszystko to musisz liczyć, że razem z licencją wydasz około 500-600zł. Ja posiadam: - 1xELM327, - kilka VAG'ów z przełącznikami, ale wystarczy Ci jeden, - adaptery A1, A2, A3, 3pin, - kable zasilające dla 3pin, - licencję, - miernik uniwersalny - FES/Examiner pokazują wartości napięcia z czapy, - coś o czym pewnie zapomniałem, ale podstawowe na pewno wymieniłem. Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > nikt jednoznacznie nie napisał co się ma pojawić i czy stan 00 po lewej a 02 po prawej jest OK > czy nie? Ma być 00 00. 02 prawdopodobnie oznacza, że czegoś(nie wiem czego) nie udało się wyzerować. Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Jak > się uda połączyć z CAN Setup/proxy itd. Ewidentnie masz problem z samochodem albo z interfejsem albo z komputerem. Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > pamietasz co obiecałeś??? A to nie miało być 100000? Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Ja też klimy nie zaosiowałem, z tego co pisał Yani to wynika że ELM327 jest po prostu za wolny żeby > zapisać centralke Gdzie Yani coś takiego napisał? Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.