Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Dokładnie , badziewie z GM , ECU z bólami czyta AAAA to trzeba było tak od początku, FES nie obsługuje ECU GM. > i jak dobrze pamiętam po KKL też miałem dostęp po przerobieniu na ABS Powinieneś mieć poprawne ISO dla: - ESP/ASR/ABS, - wspomaganie, - BC, - zegary(jeśli masz abarthowskie to musisz wybrać abarth), - poduszki. Jeśli masz w powyższych przypadkach niezgodne ISO to masz pewnie problem z elektryką, obstawiam że są błędy CAN w BC, które po kasowaniu ponownie się pojawiają(po wył/wł zapł.). Pozdrawiam BAS
  2. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Dokładnie o to : > Quote: > This means that you have not selected the correct ECU > Na każdym sterowniku do 1.6 16v tak wywala. Nawet na sterowniku silnika? > żeby kasować service w GP , jednak też nie działa > zapożyczone z FESa : Bo w stilo nie ma HS CAN. Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Dobra wyjaśnijmy sobie parę spraw: > jednak lipa ... przy ELM łączę się tylko z ECU Pod pojęciem ECU rozumiem/auto FES rozumie Electronic Control Unit w tłumaczeniu na polski jest to po prostu centralka elektroniczna. Zdaje się, że Ty rozumiesz, że chodzi o Engine Control Unit. > port3 , 3400 > testy są ok , wszędzie jest odp > Stilo 1.6 16v z końca produkcji , przy łączeniu z ECU wywala , że nie poprawny sterownik , może to > mieć znaczenie ? > Dodam , że kabel po przerobieniu pinów 6/1 i 14/9 Nie rozumiem o jaką przeróbkę chodzi i czemu miałaby służyć taka przeróbka. Pozdrawiam BAS
  4. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Czy jak dokupię jeszcze ten kabel to już bedzie FULL? > KABEL Zakładając, że nie jest obarczony "problemem rezystora" to tak. Niestety nie da się tego stwierdzić bez własnoręcznego sprawdzenia. > + pełny program i Stilo mam u stup ... czy coś jeszcze do szcześcia bedzie mi brakowało? Jeszcze ciepły garaż i będzie ok. Pozdrawiam BAS
  5. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > oo super piny 1>6 i 9>14 starczą ? Zegary są po CAN, nie musisz nic przerabiać. Pozdrawiam BAS
  6. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Widziałem tę opcję w FES, pokazało że mam wyłaczony i chciałem włączyć ale nie dało się, pewnie > dlatego że mam zegary abartha. Zegary to osobne ECU, jak chcesz z nimi pogadać to łącz się wybierając Abarth'a. Pozdrawiam BAS
  7. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > tak się zapytam przy okazji > brzęczek od pasów w stilo FES 2.6 pewnie nie da rady ? Tylko pewnie egzaminer ? Bez problemu da radę FES + ELM327 1.3+ Pozdrawiam BAS
  8. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > A w jakiej konfiguracji łączyć sie z nadwoziem? > 3? 7? 9? ELM'em 327 1.3+ VAG kkl nie obsługuje CAN a ze wszystkim w kategorii nadwozie łączysz się po CAN. Pozdrawiam BAS
  9. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Powinna być taka konfiguracja > Stilo selespeed - > I powinno śmigać ja się łącze ten sam silnik i ten sam kabel od Viakena Bo to jest ten sam silnik. Jaką masz wersję FES? Bo założę się, że nie 2.1, którą ma kolega. Quote: 05/09/2010 - Version 2.2 - Added Delphi/Marelli Body Computer (Punto MK2) support - Added Marelli Instrument Panel (Punto MK2) support - Added Visteon Instrument Panel (Stilo) support - Added Delphi Electric Steering (non-CAN, Ypsilon, Panda) support - Added Bosch ME3.1 EOBD (2.0, 2.4, 3.0 V6) support - Added Valeo parking control support - Added TRW MY 03 Airbag (CAN) support - Added support for the new Fiat Bravo - Added Alfa 159 Service Interval Reset - Added Alfa Brera Service Interval Reset - Added Fiat Croma Service Interval Reset - Added Fiat Linea Service Interval Reset - Added Fiat Bravo Service Interval Reset - Added Lancia Delta Service Interval Reset - Added Injector Coding for JTD engines Quote: 10/05/2010 - Version 2.5 - Fixed the problem with ME 3.1 and VagCom interface - Added function to detect available serial ports in the system - Changed FREE version to show in red the modules that are not free - Added CAN Info function (shows CAN configuration) - Added Bosch Motronic M2.10.3 support - Added Bosch Motronic M3.7.1 support - Added TRW Electric Power Steering (Croma) support (also in FREE version) - Added SAGEM Power Steering (Thesis, Ducato) support - Added Marelli Body Computer (Thesis) support - Added Nippon Instrument Panel (Thesis) support - Added Lancia Thesis Service Interval Reset - Added Lancia Ypsilon Service Interval Reset - Added Siemens VDO Instrument Panel (Ypsilon) support - Added SELESPEED CFC218F Automatic Gearbox (156 GTA) support - Added ABS Teves MK20/MK70 (Brava/Bravo) support (also in FREE version) - Added Bosch ABS 5.3 ASR/TC(Punto, Ducato, 156 GTA, 166, GTV, SPIDER, LYBRA) support Pozdrawiam BAS
  10. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Hmm > Wybrałem nadwozie bo silnika nie widziałem więc obstawiałem że tam go znajdę > W takim razie jak na 2.6.1 nie ma mojego silnika to co ja mam zrobić? W 2.6.1 REGISTERED jest dostępna kategoria/system: Silnik i jest obsługiwane ECU Twojego silnika. > Szukać starszej wersji? Bez sensu, nowe ECU są dodawane sukcesywnie, im starszy FES tym mniej obsługiwanych ECU. Pozdrawiam BAS ps. Zrzut ekranu z wersji FREE, jak widzisz jest na czerwono, czyli jest, ale działa tylko w wersji REGISTERED.
  11. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > OK - wszystko jasne - dzięki > Ale... mam problem nie mogę połączyć sie z silnikiem - a na tym mi najbardziej zależy. > Mam pozycję 7 > i wyskakuje mi taki komunikat: > Ustawienia kabla: > I tu nie mam problemu gdy łączę sie w pozycji 1/9 - ABS widzi wszystko i działa ok > Pytanie co przestawić by łączył sie z silnikiem Popatrz jeszcze raz na to zdjęcie: 1. Najwidoczniej używasz spiraconej wersji FES(gdybyś używał legalnej to miałbyś najnowszą wersję czyli 2.6.1), która nie obsługuje Twojego silnika. 2. Wybierasz kategorię nadwozie a powinieneś wybrać kategorię silnik, której nie ma w FES 2.1 dla Twojego silnika. Pozdrawiam BAS
  12. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > 1.Jeśli podpinam się tylko po to by sprawdzić czy nie mam błędów na który powinienem sie > przełączyć? Błędy* silnika: pin7(pozycja przełącznika:7), Błędy* poduszek: pin3(pozycja przełącznika:3), Błędy* esp/asr/abs: pin1(pozycja przełącznika:1/9), Błędy* wspomagania: pin9(pozycja przełącznika:1/9), > 2 do czego służy przełącznik 12/13? Linie diagnostyczne okablowania...(bez znaczenia, nie jest Ci ta pozycja do niczego potrzebna). > 3 Przełączać pomiędzy opcjami gdy kabel jest wypięty? Jeśli Ci wygodnie to tak, ale na wszelki wypadek rozłącz się z ECU przed przełączeniem. * generalnie połączenie z danym ECU a błędy masz w konkretnej zakładce po połączeniu. Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > To w jakim protokole to gada? Chwila googlania. Pozdrawiam BAS
  14. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Czy dobrze rozumiem, że VAG-KKL do komunikacji z poduszką czy > też kontrolerem silnika to High Speed CAN (komunikaty muszą być > w czasie rzeczywistym ze względu na bezpieczeństwo jazdy), VAG-kkl NIE ma CAN. > oraz ELM do pozostałch urządzeń, jako interfejs do Low Speed CAN, > czyli tam gdzie nie jest potrzebna aż taka prędkość? > Trzeba odróżnić też High Speed CAN np. z Fiata 500, tam jest podobno > jeszcze szybsza transmisja danych i to w całym aucie. HS CAN jest na innych pinach, ale zapinając na te piny CAN z ELM'a wszystko działa, ale NIE ma to związku ze stilo. Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Na czym polega modyfikacja elm? W czym wersja po modyfikacji jest lepsza? Do stilo modyfikacja ELM'a polega dokładnie na tym samym na czym przy VAG'u czyli przełącznik LiniaK: pin1(ESP/ASR/ABS), pin7(silnik), pin9(wspomaganie). ELM nie obsługuje poduszek w stilo, więc nie robi się pod stilo pin3. Pod nowsze konstrukcje robi się przełącznik linii CAN... Na dole tej strony masz wszystko elegancko opisane ze schematami. EDIT: Yani coś robi z tą stronką i teraz opis masz z prawej strony z boku. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > BAS, możesz zrobić jakieś FAQ do tego tematu/FES'a i podać linki > do aukcji, z których kabel na 100% będzie działać? I najlepiej podwiesić. > Bo wątek będzie rósł i każdy będzie pytał ciągle czy dany kabel współpracuje... Musiałbym co chwila aktualizować linki. Zasada jest taka, że jeśli ktoś posiada podstawowe zdolności manualne i potrafi trzymać prosto lutownicę, nie parząc przy okazji córki sąsiada to kupuje się najtańszego niebieskiego VAG'a za 43,80zł z dostawą, następnie kupujemy w elektronicznym dipselector 4 pinowy, kawałek płytki uniwersalnej i przerabiamy interfejs. Zamiast dipselectora i płytki można zastosować przełącznik 2-stabilny(2-pozycyjny) i robimy połączenia: poz1: liniaK->1+7+9, poz2: liniaK->3. Inna opcja to zakup takiego gotowca. Do pełni szczęścia przydałby się jeszcze ELM 327 1,3+, ale tu jest loteria, który będzie miał słynny rezystor, który nie. To, że kupiliśmy działającego ELM'a od sprzedawcy X nie oznacza, że kupując tydzień później kupimy identycznego. Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > http://allegro.pl/kabel-interfejs-fiat-stilo-punto-panda-croma-doblo-i1341344805.html#gallery > czy taki kabel będzie pasował do stilo 1.6 16V? Jeśli to jest VAG-kkl z przełącznikiem to tak, ale nie wygląda żeby miał przełącznik. Jeśli nie jest przerobiony(jeśli jest to też tani nie jest) to wychodzi dość drogo. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > co jeszcze sprawdzić? Zaktualizuj system, zaktualizuj sterowniki usb, zaktualizuj sterownik od VAG'a. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > czy elementy wykonawcze np: zawór EGR robi się przy włączonym zapłon czy już odpalonym samochodzie? Jak nie pracują czyli przy zapłonie. Pozdrawiam BAS
  20. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > (niech jeszcze ktoś znający się z łaski swojej rzuci na to okiem i potwierdzi, że nie bredzę - to > głównie prośba do Ciebie, BAS ) Masz rację, dochodzi jeszcze przeróbka elma pod High Speed CAN, ale to nie dotyczy stilo(dotyczy Fiat 500, chyba GP i najnowszych konstrukcji). Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > 1) Wybrałem dobrze, normalnie fes gada ze wszystkim oprócz osiowania proxy. > 2) Ale objawiałby się ten problem tylko brakiem opcji osiowania proxy ? mogę robić inne rzeczy w > body i nie ma problemów. Żadnych błędów nie było. > Pozdro Pisz do Yaniego. Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > U mnie przy liczniku abartha w opcjach CC: lampka -niedostępna, ponieważ takowej nie ma i z > wyświetlaniem informacji o włączonym CC mogę się tylko oblizać smakiem. A próbowałeś robić to dla abartha? Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Czy ktoś się spotkał że przy łączeniu z body computerem wyskakuje taki błąd: > WARNING: Invalid ISO code for selected vehicle system! Są 2 opcje: 1. Wybrałeś błędnie autko(w co wątpię). 2. Masz jakiś problem z elektrykę. Czy po połączeniu z BC nie ma jakiś błędów? Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > A da się przekonać?Do tej pory tylko raz z nim emailowałem,ale dotyczyło to tylko klucza > licencji.Ale z tego co widzę Ty masz ogromne w tym temacie doświadczenie Nie wiem czy da się przekonać, nie próbowałem go do tego namawiać, przekonała mnie jego argumentacja. Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Szkoda,bo byłoby to pomocne.A jeśli nawet nie dałoby się zaprogramować imo,to klucz można > wykorzystać do innego auta,więc myślę że ryzyko i tak by się opłacało Przekonaj Yaniego. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.