Zawartość dodana przez bas
-
Fiat ECU Scanner
> Dokładnie , badziewie z GM , ECU z bólami czyta AAAA to trzeba było tak od początku, FES nie obsługuje ECU GM. > i jak dobrze pamiętam po KKL też miałem dostęp po przerobieniu na ABS Powinieneś mieć poprawne ISO dla: - ESP/ASR/ABS, - wspomaganie, - BC, - zegary(jeśli masz abarthowskie to musisz wybrać abarth), - poduszki. Jeśli masz w powyższych przypadkach niezgodne ISO to masz pewnie problem z elektryką, obstawiam że są błędy CAN w BC, które po kasowaniu ponownie się pojawiają(po wył/wł zapł.). Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Dokładnie o to : > Quote: > This means that you have not selected the correct ECU > Na każdym sterowniku do 1.6 16v tak wywala. Nawet na sterowniku silnika? > żeby kasować service w GP , jednak też nie działa > zapożyczone z FESa : Bo w stilo nie ma HS CAN. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Dobra wyjaśnijmy sobie parę spraw: > jednak lipa ... przy ELM łączę się tylko z ECU Pod pojęciem ECU rozumiem/auto FES rozumie Electronic Control Unit w tłumaczeniu na polski jest to po prostu centralka elektroniczna. Zdaje się, że Ty rozumiesz, że chodzi o Engine Control Unit. > port3 , 3400 > testy są ok , wszędzie jest odp > Stilo 1.6 16v z końca produkcji , przy łączeniu z ECU wywala , że nie poprawny sterownik , może to > mieć znaczenie ? > Dodam , że kabel po przerobieniu pinów 6/1 i 14/9 Nie rozumiem o jaką przeróbkę chodzi i czemu miałaby służyć taka przeróbka. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Czy jak dokupię jeszcze ten kabel to już bedzie FULL? > KABEL Zakładając, że nie jest obarczony "problemem rezystora" to tak. Niestety nie da się tego stwierdzić bez własnoręcznego sprawdzenia. > + pełny program i Stilo mam u stup ... czy coś jeszcze do szcześcia bedzie mi brakowało? Jeszcze ciepły garaż i będzie ok. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> oo super piny 1>6 i 9>14 starczą ? Zegary są po CAN, nie musisz nic przerabiać. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Widziałem tę opcję w FES, pokazało że mam wyłaczony i chciałem włączyć ale nie dało się, pewnie > dlatego że mam zegary abartha. Zegary to osobne ECU, jak chcesz z nimi pogadać to łącz się wybierając Abarth'a. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> tak się zapytam przy okazji > brzęczek od pasów w stilo FES 2.6 pewnie nie da rady ? Tylko pewnie egzaminer ? Bez problemu da radę FES + ELM327 1.3+ Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> A w jakiej konfiguracji łączyć sie z nadwoziem? > 3? 7? 9? ELM'em 327 1.3+ VAG kkl nie obsługuje CAN a ze wszystkim w kategorii nadwozie łączysz się po CAN. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Powinna być taka konfiguracja > Stilo selespeed - > I powinno śmigać ja się łącze ten sam silnik i ten sam kabel od Viakena Bo to jest ten sam silnik. Jaką masz wersję FES? Bo założę się, że nie 2.1, którą ma kolega. Quote: 05/09/2010 - Version 2.2 - Added Delphi/Marelli Body Computer (Punto MK2) support - Added Marelli Instrument Panel (Punto MK2) support - Added Visteon Instrument Panel (Stilo) support - Added Delphi Electric Steering (non-CAN, Ypsilon, Panda) support - Added Bosch ME3.1 EOBD (2.0, 2.4, 3.0 V6) support - Added Valeo parking control support - Added TRW MY 03 Airbag (CAN) support - Added support for the new Fiat Bravo - Added Alfa 159 Service Interval Reset - Added Alfa Brera Service Interval Reset - Added Fiat Croma Service Interval Reset - Added Fiat Linea Service Interval Reset - Added Fiat Bravo Service Interval Reset - Added Lancia Delta Service Interval Reset - Added Injector Coding for JTD engines Quote: 10/05/2010 - Version 2.5 - Fixed the problem with ME 3.1 and VagCom interface - Added function to detect available serial ports in the system - Changed FREE version to show in red the modules that are not free - Added CAN Info function (shows CAN configuration) - Added Bosch Motronic M2.10.3 support - Added Bosch Motronic M3.7.1 support - Added TRW Electric Power Steering (Croma) support (also in FREE version) - Added SAGEM Power Steering (Thesis, Ducato) support - Added Marelli Body Computer (Thesis) support - Added Nippon Instrument Panel (Thesis) support - Added Lancia Thesis Service Interval Reset - Added Lancia Ypsilon Service Interval Reset - Added Siemens VDO Instrument Panel (Ypsilon) support - Added SELESPEED CFC218F Automatic Gearbox (156 GTA) support - Added ABS Teves MK20/MK70 (Brava/Bravo) support (also in FREE version) - Added Bosch ABS 5.3 ASR/TC(Punto, Ducato, 156 GTA, 166, GTV, SPIDER, LYBRA) support Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Hmm > Wybrałem nadwozie bo silnika nie widziałem więc obstawiałem że tam go znajdę > W takim razie jak na 2.6.1 nie ma mojego silnika to co ja mam zrobić? W 2.6.1 REGISTERED jest dostępna kategoria/system: Silnik i jest obsługiwane ECU Twojego silnika. > Szukać starszej wersji? Bez sensu, nowe ECU są dodawane sukcesywnie, im starszy FES tym mniej obsługiwanych ECU. Pozdrawiam BAS ps. Zrzut ekranu z wersji FREE, jak widzisz jest na czerwono, czyli jest, ale działa tylko w wersji REGISTERED.
-
Fiat ECU Scanner
> OK - wszystko jasne - dzięki > Ale... mam problem nie mogę połączyć sie z silnikiem - a na tym mi najbardziej zależy. > Mam pozycję 7 > i wyskakuje mi taki komunikat: > Ustawienia kabla: > I tu nie mam problemu gdy łączę sie w pozycji 1/9 - ABS widzi wszystko i działa ok > Pytanie co przestawić by łączył sie z silnikiem Popatrz jeszcze raz na to zdjęcie: 1. Najwidoczniej używasz spiraconej wersji FES(gdybyś używał legalnej to miałbyś najnowszą wersję czyli 2.6.1), która nie obsługuje Twojego silnika. 2. Wybierasz kategorię nadwozie a powinieneś wybrać kategorię silnik, której nie ma w FES 2.1 dla Twojego silnika. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> 1.Jeśli podpinam się tylko po to by sprawdzić czy nie mam błędów na który powinienem sie > przełączyć? Błędy* silnika: pin7(pozycja przełącznika:7), Błędy* poduszek: pin3(pozycja przełącznika:3), Błędy* esp/asr/abs: pin1(pozycja przełącznika:1/9), Błędy* wspomagania: pin9(pozycja przełącznika:1/9), > 2 do czego służy przełącznik 12/13? Linie diagnostyczne okablowania...(bez znaczenia, nie jest Ci ta pozycja do niczego potrzebna). > 3 Przełączać pomiędzy opcjami gdy kabel jest wypięty? Jeśli Ci wygodnie to tak, ale na wszelki wypadek rozłącz się z ECU przed przełączeniem. * generalnie połączenie z danym ECU a błędy masz w konkretnej zakładce po połączeniu. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> To w jakim protokole to gada? Chwila googlania. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Czy dobrze rozumiem, że VAG-KKL do komunikacji z poduszką czy > też kontrolerem silnika to High Speed CAN (komunikaty muszą być > w czasie rzeczywistym ze względu na bezpieczeństwo jazdy), VAG-kkl NIE ma CAN. > oraz ELM do pozostałch urządzeń, jako interfejs do Low Speed CAN, > czyli tam gdzie nie jest potrzebna aż taka prędkość? > Trzeba odróżnić też High Speed CAN np. z Fiata 500, tam jest podobno > jeszcze szybsza transmisja danych i to w całym aucie. HS CAN jest na innych pinach, ale zapinając na te piny CAN z ELM'a wszystko działa, ale NIE ma to związku ze stilo. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Na czym polega modyfikacja elm? W czym wersja po modyfikacji jest lepsza? Do stilo modyfikacja ELM'a polega dokładnie na tym samym na czym przy VAG'u czyli przełącznik LiniaK: pin1(ESP/ASR/ABS), pin7(silnik), pin9(wspomaganie). ELM nie obsługuje poduszek w stilo, więc nie robi się pod stilo pin3. Pod nowsze konstrukcje robi się przełącznik linii CAN... Na dole tej strony masz wszystko elegancko opisane ze schematami. EDIT: Yani coś robi z tą stronką i teraz opis masz z prawej strony z boku. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> BAS, możesz zrobić jakieś FAQ do tego tematu/FES'a i podać linki > do aukcji, z których kabel na 100% będzie działać? I najlepiej podwiesić. > Bo wątek będzie rósł i każdy będzie pytał ciągle czy dany kabel współpracuje... Musiałbym co chwila aktualizować linki. Zasada jest taka, że jeśli ktoś posiada podstawowe zdolności manualne i potrafi trzymać prosto lutownicę, nie parząc przy okazji córki sąsiada to kupuje się najtańszego niebieskiego VAG'a za 43,80zł z dostawą, następnie kupujemy w elektronicznym dipselector 4 pinowy, kawałek płytki uniwersalnej i przerabiamy interfejs. Zamiast dipselectora i płytki można zastosować przełącznik 2-stabilny(2-pozycyjny) i robimy połączenia: poz1: liniaK->1+7+9, poz2: liniaK->3. Inna opcja to zakup takiego gotowca. Do pełni szczęścia przydałby się jeszcze ELM 327 1,3+, ale tu jest loteria, który będzie miał słynny rezystor, który nie. To, że kupiliśmy działającego ELM'a od sprzedawcy X nie oznacza, że kupując tydzień później kupimy identycznego. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> http://allegro.pl/kabel-interfejs-fiat-stilo-punto-panda-croma-doblo-i1341344805.html#gallery > czy taki kabel będzie pasował do stilo 1.6 16V? Jeśli to jest VAG-kkl z przełącznikiem to tak, ale nie wygląda żeby miał przełącznik. Jeśli nie jest przerobiony(jeśli jest to też tani nie jest) to wychodzi dość drogo. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> co jeszcze sprawdzić? Zaktualizuj system, zaktualizuj sterowniki usb, zaktualizuj sterownik od VAG'a. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> czy elementy wykonawcze np: zawór EGR robi się przy włączonym zapłon czy już odpalonym samochodzie? Jak nie pracują czyli przy zapłonie. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> (niech jeszcze ktoś znający się z łaski swojej rzuci na to okiem i potwierdzi, że nie bredzę - to > głównie prośba do Ciebie, BAS ) Masz rację, dochodzi jeszcze przeróbka elma pod High Speed CAN, ale to nie dotyczy stilo(dotyczy Fiat 500, chyba GP i najnowszych konstrukcji). Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> 1) Wybrałem dobrze, normalnie fes gada ze wszystkim oprócz osiowania proxy. > 2) Ale objawiałby się ten problem tylko brakiem opcji osiowania proxy ? mogę robić inne rzeczy w > body i nie ma problemów. Żadnych błędów nie było. > Pozdro Pisz do Yaniego. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> U mnie przy liczniku abartha w opcjach CC: lampka -niedostępna, ponieważ takowej nie ma i z > wyświetlaniem informacji o włączonym CC mogę się tylko oblizać smakiem. A próbowałeś robić to dla abartha? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Czy ktoś się spotkał że przy łączeniu z body computerem wyskakuje taki błąd: > WARNING: Invalid ISO code for selected vehicle system! Są 2 opcje: 1. Wybrałeś błędnie autko(w co wątpię). 2. Masz jakiś problem z elektrykę. Czy po połączeniu z BC nie ma jakiś błędów? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> A da się przekonać?Do tej pory tylko raz z nim emailowałem,ale dotyczyło to tylko klucza > licencji.Ale z tego co widzę Ty masz ogromne w tym temacie doświadczenie Nie wiem czy da się przekonać, nie próbowałem go do tego namawiać, przekonała mnie jego argumentacja. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Szkoda,bo byłoby to pomocne.A jeśli nawet nie dałoby się zaprogramować imo,to klucz można > wykorzystać do innego auta,więc myślę że ryzyko i tak by się opłacało Przekonaj Yaniego. Pozdrawiam BAS
