Zawartość dodana przez bas
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Przeczytałem wątek ale jeszcze nie zabardzo ogarniam > Czy zadziała to z Bravo 1.9 TD 100? Tak silnik i poduszki, ale aplikacja się rozwija(jutro wieczorem powinna być nowa wersja) i pewnie wkrótce powinien być abs. Code: FIAT BRAVO/BRAVA 1.9 TD 100CV Lucas DPNC Diesel Injection (TD100) BREED MY 97 Airbag (2F) BREED MY 97 Airbag (2F-S) BREED MY 97 Airbag (2F-2L-S) > Jakis tam kabel VAG KKL w domu jest. Jeśli już to czy > przejściówka będzie potrzebna? Tak, musisz mieć przejściówkę. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> gdzie jest ten przekaźnik ? Szukaj po kablach 1-biegu od wentylatora w stronę akumulatora, zdaje się, że tam będzie, chyba że fiat gdzieś go schował, ale jeśli schował to gdzieś w okolicach wentylatora. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Nie chce mi się odpalić test 2 biegu wentylatora. 1 startuje bez problemu. A autko Ci się przypadkiem nie przegrzewa w korku? Generalnie test 1 i 2 biegu wentylatora działa mi zarówno w stilo jak i w marei. Gdyby nie działał Ci 1 bieg to powiedziałbym, że poszedł Ci się paść opornik, ale skoro drugi bieg powiedział to jak już upewnisz się, że kable są ok to sprawdź przekaźnik 1 biegu wentylatora. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Panowie czy w płatnej wersji jest może podgląd korekt LTFT I STFT w abarcie są akurat dwa banki > bank1 i bank3 i do każdego banku potrzebuję podglądnąć korekty Sprawdź sobie w darmowej bez podłączania do samochodu połącz się(ctrl+F10) i sprawdź. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Panowie jakich sterów używacie do ELM'a? Takich jakie były standardowo w XP. > Interfejs bez problemu działa z silnikiem, Bo z silnikiem łączy się po linii K(pin 7 we wtyku). > natomiast "service interval" lub połączenie z "Body > computer" wywala mi radosnym komunikatem o sprawdzeniu kabla lub połączenia. > Co jest nie tak? IMO masz uwalonego ELM'a. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Przez jaki okres czasu po zapłacie dostaje się darmowe aktualizację ?? Nie określił, czyli dość długo. > Jak zapłacić jemu ?? Przez jego stronę za pośrednictwem paypal. > Czy lepej kupić na Allegro za 209zł Nie wiem czy Yani na takie coś się zgadza. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Masz rację że za swoją pracę powinien mieć wynagrodzenie ,ale powinien zrobić dostęp lub blokadę do > wszystkich centralek silnika ,a nie tylko do wybranych. Płatne są te nowo dodawane, nie ma sensu robić starych płatnych bo ludzie już mają starsze wersje, które je obsługują, ale w sumie mógłby tak zrobić. Jak jutro będę się nudził w biurze to mu to napiszę Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> myślałem że fajnie by było auto obsługiwać jednym programem , 200zł i masz. > a tu niestety kolega Yani > przyciął w kuleczki Nie przyciął tylko spopularyzował wyniki swojej pracy a teraz chciałby mieć z tego pieniążki na chlebek Osobiście uważam, że powinien wprowadzić wersję płatną wcześniej, pozyskałby klientów z BBMM bo teraz przy pomocy wersji 1.6 można zrobić w BBMM 99% rzeczy a resztę przez darmową wersję. Darmowa wersja powinna max umożliwiać odczyt błędów(albo nawet powinna tylko informować, że są błędy i ile ich jest), ale nie powinna pozwalać kasować błędów. Pozdrawiam BAS ps. Wiem, że zaraz mnie tu zjedzą, wiem, że jestem złym człowiekiem, chorym kapitalistą itd. Ale z drugiej strony to czy ktoś z nas chciałby pracować za darmo?
-
Fiat ECU Scanner
> Tylko jest jeden problem bo do podłączenia do naszej "abarthowskiej" centralki trzeba mieć płatną > wersję FES-a > To jawna dyskryminacja To jak będziesz w Łodzi to zapraszam do mnie, za symboliczną opłatą... Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Taki jest ok? > http://www.allegro.pl/item1032272315_interfejs_elm_327_wersja_1_3a_euroscan_2009_kb3a.html Tak, jeśli to prawdziwy elm 327 1.3a. Mój wygląda tak. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Krótkie pytanie: > Czy ten kabelek http://www.allegro.pl/item1025204919_vag_kkl_2_linie_k_usb_obd2_vag_obd_i1.html > będzie kasował błędy w MW rocznik styczeń 2004? Silnik: tak, Airbag, abs, wspomaganie: musisz przerobić kabelek(opis jest w moim poście w tym wątku). Jak chcesz gadać z body computerem(np. service reset i wiele innych) to musisz mieć elm'a(elm gada też z silnikiem), na głównej stronie FES'a masz opisane do czego jaki interfejs. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> OK czyli masz 1.3A ja mam 1.2 trzeba nowy kabel kupić Tyle to Ci mówiłem bez chodzenia do samochodu Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Czy Ci przy teście pokaże 1.3 czy 1.2 i wtedy wszystko będe wiedział. ELM zdaje się, że składa się z konwertera usb-rs232 oraz z właściwego interfejsu. Po podłączeniu do usb zasilany jest konwerter, ale nie jest zasilany interfejs, który jest zasilany z EOBD w samochodzie. Tak czy inaczej właśnie wróciłem z samochodu: Code: COMMAND: ATZ RESPONSE: ATZ ELM327 v1.3a> COMMAND: ATE0 RESPONSE: ATE0 OK> COMMAND: ATL0 RESPONSE: OK> COMMAND: ATH0 RESPONSE: OK> COMMAND: ATSPC RESPONSE: OK> COMMAND: ATS0 RESPONSE: OK> COMMAND: ATCAF0 RESPONSE: OK> COMMAND: ATCFC0 RESPONSE: OK> COMMAND: ATCRA 7B0 RESPONSE: OK> COMMAND: ATSH 7B0 RESPONSE: OK> COMMAND: ATAT1 RESPONSE: OK> COMMAND: ATST41 RESPONSE: OK> COMMAND: ATZ RESPONSE: ELM327 v1.3a> Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Czy Ci przy teście pokaże 1.3 czy 1.2 i wtedy wszystko będe wiedział. Przepraszam, właśnie doczołgałem się do domu, nie miałem dzisiaj czasu, postaram się w weekend. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Ja to wiem że nei jest wspierany , sprawdź jak możesz dajać test Postaram się jutro zabrać laptopa do samochodu i sprawdzę. A z czym dokładnie masz problem(to, że masz 1.2 to wiem)? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Czy możesz sprawdzić jaki masz kabel ELM poprzez przycisk test w ustawieniach Mam komunikat: Upłynął limit czasu. Pewnie trzeba by go podpiąć do autka. > Bo mi pokazuje ELM 1.2 i nie chce się łączyć ELM 1.2 nie jest wspierany, musisz mieć >=1.3. Mam takie napisy na naklejce: Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> A tak na przyszłość to czego się nie da elm 327 zrobić ? Poniżej tabelki na czerwono masz opisane. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Jaki najlepiej kabelek zakupić do auta. Tak bym mógł sprawdzić parametry pracy silnika, zczytać > błędy i je wykasować i nie trzeba było przerabiać tego kabla. Dzięki Do stilo elm327 1.3a=<, gada z silnikiem i can'em. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Masz z nim dobry kontakt? Taki jak wszyscy. > To zapytaj co z centralką EDC15C2 > (Ulysse lub Lancia Phedra)? Tu się ktoś o to pytał. > Są jakies szanse? Wątpię, ale zapytaj jeszcze o to na forum FES. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> - Commercial version released. > To co nas chyba najbarzdziej interesuje ze zmian to poprawiona komunikacja ze sterownikiem airbagu > - ktoś ostatnio narzekał że ma z tym problem Do tego dla osób, które zakupią pełną wersję jest dodatkowy dział(nie widoczny dla innych) gdzie trzeba przyznać Yani reaguje bardzo szybko. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Witam mam problem z uruchomieniem FES 2.0 włączam na 2 sek pokazuje sie loading i wyskakuję Data > file error. OCB Uruchom program jako administrator. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Uuuu no to lipa. Bas powiedz mi jeszcze lub utwierdź w przekonaniu - zwykłym KKL nie skasuję > "service interval"? "Service interval" kasujesz po CAN a Vag-kkl nie ma CAN, dopiero ELM ma CAN. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> CAN w/g opisu > tylko w wersji płatnej FEC 2.0, ale najwyraźniej ELM'a to nie dotyczy. Dotyczy to ELM'a, nie dotyczy to resetowania service interval. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Musisz innych podpytać o szczegóły. Zdaje się, że powinien się kolega pofatygować i poczytać moje posty, napisałem dość jasno co i jak. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> no jak zawsze będziesz podpinał się do tego samego usb to tak Nawet jak podmieni com'y to i tak będzie musiał przełączać w FES vag/elm. Skoro i tak musi wybierać rodzaj interfejsu to jaki problem przy okazji zmienić com? Pozdrawiam BAS
