Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Mam nieprzerobionego VAGa który łączy się na COM5 ze starym FES bez problemu. Vag'a masz na COM5 > Mam Ci ja też ELMa i jakieś tam programiki typu pcmscan itp - też się łączy bez problemu. > No i jak odpalę nowego FES to po VAGu się łączy jak stary bez problemu, a jak próbuję się dostać po > ELMie to ni hu hu. > Komunikaty tylko, że potrzeba ELMa327- na zmianę z informacją o braku skonfigurowanego portu. Bo elm'a masz na COMX gdzie X !=5 > Czy to oznacza, że zmieniając kabelek muszę każdorazowo przestawiać porty? Tak, za każdym razem musisz wybrać inny COM. Pozdrawiam BAS ps. "!=" oznacza "różne"
  2. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > A czy moglbys wskazac na alegro palcem dla niekumatego co wybrac ? Wprawdzie mam innego elma(w innej obudowie, ale to bez znaczenia): ELM327, Vag-kkl, plus przesyłka. Do tego musisz sobie przerobić vag'a, ale o tym już pisałem w tym wątku. Jeśli Ci się nie śpieszy to może za jakiś czas będzie pełne wsparcie dla elm'a, wtedy zrobisz sobie przełącznik do elm'a i będziesz miał jeden interfejs do wszystkiego. Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > To w jaki kabel lepiej się zaopatrzyć? W KKL czy CAN? > Właśnie mam zamiar zakupić i nie wiem jaki będzie lepszy do FiatECUScan - mój stilon z 2004 Na tą chwilę nie jest to takie proste. Osobiście posiadam zarówno przerobionego vag-kkl jak i elm327 1.3a. Vag-kkl łączy się z: - ABS, - Silnik, - Wspomaganie, - Poduszki, ELM: - Silnik, - Body computer(np. service reset), z pozostałymi elm nie chciał mi się połączyć a w jednym wypadku wywalił komunikat, że do tego należy użyć vag'a. Pozdrawiam BAS
  4. > witam > z kompem łączy sie bez problemowo ale nie mogę połączyć sie z poduchami jakiś pomysł (dziwne do > wtyczki z poduch dochodzą 3 przewody a do innych diagnostycznych tylko 2 chyba że to nie to > złącze) Kabel od poduszek jest w żółtej "rurce" a od klimy nie. Pozdrawiam BAS
  5. > Bosch Motronic M1.5.5 Injection (1.2 16V) FiatEcuScan rozłącza się > po wybraniu parametru . Czy może być to wina za słabego procesora? Procesor 1,6GHz Bug w oprogramowaniu, będzie poprawione w 2.0 Pozdrawiam BAS
  6. > czy to znaczy ze moja brava 1.2 16 V z 99 roku powinno czytac ? Powinno. > da ktos jakiegos linka do dobrego fejsa ?? Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj cały wątek, tu pisałem. Pozdrawiam BAS
  7. > Każda centralka jest na innym pinie. Tak, musisz mieć przełącznik Pozdrawiam BAS
  8. > muszę poczekać na wersję 1.7 To się nie doczekasz bo nie będzie wersji 1.7, będzie 2.0 Pozdrawiam BAS
  9. > Jeśli masz typowy fejs z jedną diodą to sygnalizuje ona prawidłowe podłączenie do zasilania z aku > i nic więcej . Dokładnie to jest tak, że jak nie podłączysz "plusa" z akumulatora a podłączysz interfejs do autka to nie zapali się dioda, ale jak podłączysz "plus" a nie podłączysz interfejsu do autka to też się nie zapali. Musi być podłączony interfejs do autka oraz "plus" to się zapali. Pozdrawiam BAS
  10. > Czy przy > podaniu odwrotnie napięcia na dodatkowe zasilanie wyprowadzone w > przejściówce 3 pin można uwalić interfejs??? Tak. > Dioda świeci... Zacznij od odinstalowana sterowników, odłączenia interfejsu i ponownej instalacji sterowników(obu tj. od przejściówki usb-rs232 i od samego portu). Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > to za jakiś miesiąc pyknę do Ciebie na PW co byś mnie pokierował z ta > sprawą > Jeśli oczywiście nie przeszkadza;P Loozik, jeśli będę miał chwilę czasu to odpalę swojego ELM'a jak będzie nowa wersja programu Jak dotąd nawet go nie podłączyłem do laptopa, vag-kkl sprawdza się jak na tą chwilę wyśmienicie. Jak już go odpalę to możemy się spocić Mieszkam na Julianowie. Pozdrawiam BAS
  12. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > kwestia dni, miesięcy, lat? Podobno na koniec marca. Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > OK OK. A powiedzcie tak przy okazji, co bym musiał kupić/posiadać aby > skasować sobie komunikat że mam udać się do serwisu na przegląd > bo minął zaprogramowany czas/przebieg? ELM327 i poczekać na Fiatecuscan 2.0, powinna być ta opcja dodana. Pozdrawiam BAS
  14. > Dzięki za odp. Czyli muszę pogodzić się, że poduszka nie śmiga. Rozumiem, że podajesz "+" na interfejs przy połączeniu z poduszkami? Pozdrawiam BAS
  15. > Najnowszy, czyli 1.6. Ale mam pytanie, bo może tu jest przyczyna. W > opisie jest : "...needs connection to pin 3 of the OBD > connector..." - czyli co dokładnie mam zrobić? co mam podłączyć > do 3 pinu? Dotyczy to tylko aut z EOBD np. Stilo. Jak masz złącza 3 pinowe to podłączasz przejściówkę i nic nie musisz przełączać. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Czyli będzie mozna do programu FiatECUScan używać interfejs ELM w > przyszłości?? Tak. > Żeby się połączyc z poduchami i abs-em to pewnie też trzeba będzie > jakieś piny przepinać?? Na początku pewnie tak(piny przepinasz identycznie jak dla vag-kkl), w przyszłości jak będzie możliwość gadania z centralkami airbag, abs itd. po can to nie będzie takiej potrzeby. Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Poczekać. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Ten Twój czarny jest w środku identyczny jak niebieski ze srebrno-przeźroczystym kabelkiem(ten, którego rozwaliłem) od Pawel_pokwap. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Rozumiem że zwykly KKL obsługuje podstawowe elementy silnika poduszek > abs etc. > a interfejs CAN wszystko to co wyżej + body comp. Generalnie tak, mam oba interfejsy, ale elm327 jeszcze nawet nie podłączałem do laptopa. > Z tego co wyczytałem na viekan'ie tamten kabel który pokazał nie > obsługuje can, ale np. ten chyba tak: Daj sobie spokój z viakenem, trzymaj się tego co jest wspierane przez aplikację. Kabel z CAN(elm327 ma być wspierany) będzie lepszy, jak Ci się nie śpieszy to poczekaj na rozwój aplikacji, wtedy przetestują ją osoby, które mają oba interfejsy(np. ja) i się wypowiedzą. Pozdrawiam BAS
  20. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > //edie > Doczytałem że umozliwia kręcenie licznikiem i zabawe z immo, a to > akurat mnie nie kręci ;P ... komunikację z body komputerem, servis reset i wiele innych związanych z żarówkami, itd. Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Za 40zł nie chce mi się bawić w robienie samemu, Skąd jesteś(nie ma tej info w profilu)? Bo jak z Łodzi to Ci mogę powiedzieć gdzie możesz w Łodzi kupić za 42,50 od ręki. > A tak z czystej ciekawosci czym się róznią te kable zwykłe od tych z > viekana, tylko ceną ? Nie wiem, mój vag-kkl za 42,50zł ma/miał naklejkę viaken(sticker). Ten droższy może mieć kan podobnie jak VAG-K-CAN za 90zł EDIT: CAN będzie realizowany w oparciu o ELM327 Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Jak potrafisz trzymać lutownicę to na elektrodzie znajdziesz schemat vaga-kkl, pytanie czy chce Ci się bawić w rysowanie płytki, trawienie itd. Kup najtańszego niebieskiego vag-kkl na allegro i ciesz się fiatecuscan. Podejrzewam, że za jakiś czas(w miarę rozwoju aplikacji) będzie trzeba zakupić kabelek z can'em. Na tą chwilę vag-kkl + przełącznik, o którym pisałem wcześniej będzie ok. Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > jeszcze inna kombinacja . Nie wiem czy kupię kupie takiego małego > obrotowego przełącznika a jak nie to DIP-Switcha zapodam. Na moich zdjęciach masz zastosowany RS1611-18, który lekko się opiera(trzeba go maksymalnie na końcu obudowy zainstalować) jak podłączam interfejs, ale działa Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > a. > b. Odcinasz "kabelek"(linę K) od pin7, podpinasz pod przełącznik, z przełącznika prowadzisz kabelki do 1,3,7,9 tak, żeby móc je oddzielnie włączać. Pozdrawiam BAS
  25. > Pod koniec marca ma wyjść wersja 2.0 > Ma być sporo zmian i jest nawet spore prawdopodobieństwo wersji po > polsku > link > Po prostu miodzio Jeśli będzie wersja po PL to możliwe, że ja będę robił tłumaczenia. Wersja PL będzie płatna. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.