Zawartość dodana przez bas
-
Fiat ECU Scanner
> Mam nieprzerobionego VAGa który łączy się na COM5 ze starym FES bez problemu. Vag'a masz na COM5 > Mam Ci ja też ELMa i jakieś tam programiki typu pcmscan itp - też się łączy bez problemu. > No i jak odpalę nowego FES to po VAGu się łączy jak stary bez problemu, a jak próbuję się dostać po > ELMie to ni hu hu. > Komunikaty tylko, że potrzeba ELMa327- na zmianę z informacją o braku skonfigurowanego portu. Bo elm'a masz na COMX gdzie X !=5 > Czy to oznacza, że zmieniając kabelek muszę każdorazowo przestawiać porty? Tak, za każdym razem musisz wybrać inny COM. Pozdrawiam BAS ps. "!=" oznacza "różne"
-
Fiat ECU Scanner
> A czy moglbys wskazac na alegro palcem dla niekumatego co wybrac ? Wprawdzie mam innego elma(w innej obudowie, ale to bez znaczenia): ELM327, Vag-kkl, plus przesyłka. Do tego musisz sobie przerobić vag'a, ale o tym już pisałem w tym wątku. Jeśli Ci się nie śpieszy to może za jakiś czas będzie pełne wsparcie dla elm'a, wtedy zrobisz sobie przełącznik do elm'a i będziesz miał jeden interfejs do wszystkiego. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> To w jaki kabel lepiej się zaopatrzyć? W KKL czy CAN? > Właśnie mam zamiar zakupić i nie wiem jaki będzie lepszy do FiatECUScan - mój stilon z 2004 Na tą chwilę nie jest to takie proste. Osobiście posiadam zarówno przerobionego vag-kkl jak i elm327 1.3a. Vag-kkl łączy się z: - ABS, - Silnik, - Wspomaganie, - Poduszki, ELM: - Silnik, - Body computer(np. service reset), z pozostałymi elm nie chciał mi się połączyć a w jednym wypadku wywalił komunikat, że do tego należy użyć vag'a. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> witam > z kompem łączy sie bez problemowo ale nie mogę połączyć sie z poduchami jakiś pomysł (dziwne do > wtyczki z poduch dochodzą 3 przewody a do innych diagnostycznych tylko 2 chyba że to nie to > złącze) Kabel od poduszek jest w żółtej "rurce" a od klimy nie. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Bosch Motronic M1.5.5 Injection (1.2 16V) FiatEcuScan rozłącza się > po wybraniu parametru . Czy może być to wina za słabego procesora? Procesor 1,6GHz Bug w oprogramowaniu, będzie poprawione w 2.0 Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> czy to znaczy ze moja brava 1.2 16 V z 99 roku powinno czytac ? Powinno. > da ktos jakiegos linka do dobrego fejsa ?? Zadaj sobie trochę trudu i przeczytaj cały wątek, tu pisałem. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Każda centralka jest na innym pinie. Tak, musisz mieć przełącznik Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> muszę poczekać na wersję 1.7 To się nie doczekasz bo nie będzie wersji 1.7, będzie 2.0 Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Jeśli masz typowy fejs z jedną diodą to sygnalizuje ona prawidłowe podłączenie do zasilania z aku > i nic więcej . Dokładnie to jest tak, że jak nie podłączysz "plusa" z akumulatora a podłączysz interfejs do autka to nie zapali się dioda, ale jak podłączysz "plus" a nie podłączysz interfejsu do autka to też się nie zapali. Musi być podłączony interfejs do autka oraz "plus" to się zapali. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Czy przy > podaniu odwrotnie napięcia na dodatkowe zasilanie wyprowadzone w > przejściówce 3 pin można uwalić interfejs??? Tak. > Dioda świeci... Zacznij od odinstalowana sterowników, odłączenia interfejsu i ponownej instalacji sterowników(obu tj. od przejściówki usb-rs232 i od samego portu). Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> to za jakiś miesiąc pyknę do Ciebie na PW co byś mnie pokierował z ta > sprawą > Jeśli oczywiście nie przeszkadza;P Loozik, jeśli będę miał chwilę czasu to odpalę swojego ELM'a jak będzie nowa wersja programu Jak dotąd nawet go nie podłączyłem do laptopa, vag-kkl sprawdza się jak na tą chwilę wyśmienicie. Jak już go odpalę to możemy się spocić Mieszkam na Julianowie. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> kwestia dni, miesięcy, lat? Podobno na koniec marca. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> OK OK. A powiedzcie tak przy okazji, co bym musiał kupić/posiadać aby > skasować sobie komunikat że mam udać się do serwisu na przegląd > bo minął zaprogramowany czas/przebieg? ELM327 i poczekać na Fiatecuscan 2.0, powinna być ta opcja dodana. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Dzięki za odp. Czyli muszę pogodzić się, że poduszka nie śmiga. Rozumiem, że podajesz "+" na interfejs przy połączeniu z poduszkami? Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Najnowszy, czyli 1.6. Ale mam pytanie, bo może tu jest przyczyna. W > opisie jest : "...needs connection to pin 3 of the OBD > connector..." - czyli co dokładnie mam zrobić? co mam podłączyć > do 3 pinu? Dotyczy to tylko aut z EOBD np. Stilo. Jak masz złącza 3 pinowe to podłączasz przejściówkę i nic nie musisz przełączać. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Czyli będzie mozna do programu FiatECUScan używać interfejs ELM w > przyszłości?? Tak. > Żeby się połączyc z poduchami i abs-em to pewnie też trzeba będzie > jakieś piny przepinać?? Na początku pewnie tak(piny przepinasz identycznie jak dla vag-kkl), w przyszłości jak będzie możliwość gadania z centralkami airbag, abs itd. po can to nie będzie takiej potrzeby. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Poczekać. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Ten Twój czarny jest w środku identyczny jak niebieski ze srebrno-przeźroczystym kabelkiem(ten, którego rozwaliłem) od Pawel_pokwap. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Rozumiem że zwykly KKL obsługuje podstawowe elementy silnika poduszek > abs etc. > a interfejs CAN wszystko to co wyżej + body comp. Generalnie tak, mam oba interfejsy, ale elm327 jeszcze nawet nie podłączałem do laptopa. > Z tego co wyczytałem na viekan'ie tamten kabel który pokazał nie > obsługuje can, ale np. ten chyba tak: Daj sobie spokój z viakenem, trzymaj się tego co jest wspierane przez aplikację. Kabel z CAN(elm327 ma być wspierany) będzie lepszy, jak Ci się nie śpieszy to poczekaj na rozwój aplikacji, wtedy przetestują ją osoby, które mają oba interfejsy(np. ja) i się wypowiedzą. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> //edie > Doczytałem że umozliwia kręcenie licznikiem i zabawe z immo, a to > akurat mnie nie kręci ;P ... komunikację z body komputerem, servis reset i wiele innych związanych z żarówkami, itd. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Za 40zł nie chce mi się bawić w robienie samemu, Skąd jesteś(nie ma tej info w profilu)? Bo jak z Łodzi to Ci mogę powiedzieć gdzie możesz w Łodzi kupić za 42,50 od ręki. > A tak z czystej ciekawosci czym się róznią te kable zwykłe od tych z > viekana, tylko ceną ? Nie wiem, mój vag-kkl za 42,50zł ma/miał naklejkę viaken(sticker). Ten droższy może mieć kan podobnie jak VAG-K-CAN za 90zł EDIT: CAN będzie realizowany w oparciu o ELM327 Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Jak potrafisz trzymać lutownicę to na elektrodzie znajdziesz schemat vaga-kkl, pytanie czy chce Ci się bawić w rysowanie płytki, trawienie itd. Kup najtańszego niebieskiego vag-kkl na allegro i ciesz się fiatecuscan. Podejrzewam, że za jakiś czas(w miarę rozwoju aplikacji) będzie trzeba zakupić kabelek z can'em. Na tą chwilę vag-kkl + przełącznik, o którym pisałem wcześniej będzie ok. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> jeszcze inna kombinacja . Nie wiem czy kupię kupie takiego małego > obrotowego przełącznika a jak nie to DIP-Switcha zapodam. Na moich zdjęciach masz zastosowany RS1611-18, który lekko się opiera(trzeba go maksymalnie na końcu obudowy zainstalować) jak podłączam interfejs, ale działa Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> a. > b. Odcinasz "kabelek"(linę K) od pin7, podpinasz pod przełącznik, z przełącznika prowadzisz kabelki do 1,3,7,9 tak, żeby móc je oddzielnie włączać. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Pod koniec marca ma wyjść wersja 2.0 > Ma być sporo zmian i jest nawet spore prawdopodobieństwo wersji po > polsku > link > Po prostu miodzio Jeśli będzie wersja po PL to możliwe, że ja będę robił tłumaczenia. Wersja PL będzie płatna. Pozdrawiam BAS
