Zawartość dodana przez bas
-
Fiat ECU Scanner
> od razu błąd na > zegarach Jakbyś wybrał właściwe ECU to też by wywalił błąd na zegarach, jest to normalne. > no i od tego czasu ciężej mi chodzi kierownica, nie istotne czy z city czy bez. Wydaje Ci się. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> a dysponujesz taka informacją? Tak jak pisałem, wprost nie. Yani(autor FES) pisał, że wymiana wspomnianego rezystora i dołożenie kondensatorów powoduje doprowadzenie interfejsu do stanu zgodnego ze specyfikacją => interfejs ze złym rezystorem jest niezgodny ze specyfikacją producenta czipu. IMO każdy program będzie działał po modyfikacji wykonanej tak jak opisał Yani(jego opis i moje tłumaczenie w jednym z moich postów). Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> przekopałem się przez cały wątek i nigdzie nie ma informacji, czy po usunięciu tego felernego > rezystorka ELM będzie działał z innymi programami? pozdr! Bo nie ma takiej informacji wprost w tym wątku. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Jest to połączenie do centralek TPMS-13 i CC, reflektory-12 oczywiście po linii K. Widać, że pytający nie zadał sobie trudu przeczytania wątku od początku Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> a jak jest z poza obrotami podczas postoju?-gdy się gazuje do odcięcia w celach diagnostycznych Myślę, że to bez znaczenia, ale nie mam tego ECU, więc nie sprawdzę. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Alfa Romeo 147 1.9 JTD, Bosch EDC15C7 CF3/EOBD Diesel Injection, FES 2.5 Czytaj ilość odcinek(ile razy rozkręciłeś obroty silnika aż ECU odcięło). Pozdrawiam BAS ps. Sorry, że po angielsku, ale nie chciało mi się przełączać na windowsa gdzie mam full-wersję.
-
Fiat ECU Scanner
> co to za parametr: ilość poza obrotów? Jaki samochód, jaki silnik, jakie ECU, która wersja FES? Uzupełnij profil. Pozdrawiam BAS
-
Klimatronik
> Co to za błąd ?? Chodzi Ci o ten 02? Nie pamiętam, ale gdzieś było opisane w necie. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> cza poczekac, az autor FESa zerznie komendy z fabrycznego softu Fiata. krok po kroku i bedzie. Chciałbyś Examiner nie potrafi nawet włączyć lampki tempomatu, że o reszcie życzeń Twinsena nie wspomnę. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> przeciwmgielne, Chcesz wymieniać lampy? > tylne szyby elektryczne, Wymiana boczków? O ile z przodu uważam, że są potrzebne, o tyle z tyłu... > fabryczne radio bez migania i omijania tego opóźniaczem itd... To jest dobry pomysł. > Może po wymianie przewodów hamulcowych nawet ESP dałoby się > dołożyć Dać by się dało, ale zdaje się, że już temat przedyskutowaliśmy na kąciku W sumie mam wrażenie, że chcesz sporo doinwestować autko Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Czy to oznacza, że można dodać dowolne urządzenie i będzie > wiedział że jest "swoje"? Każde, które występuje w stilo, choć podejrzewam, że da się też każde spełniające normy dla can. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> a czy osiowanie proxy dotyczy tylko licznika, czy też np: radia, Connect nav +, centralek ABS, > AirBag, ECU? Dotyczy wszystkich hostów sieci can, nie wiem gdzie są wpisywane wartości, tzn. na pewno do BC i Zegarów, jak z resztą nie wiem. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> BAS mam do Ciebie pytanie z innej beczki: czy może wiesz coś o wyruwnaniu/ustawieniu proxi, > prawdopodobnie w następnm wydaniu FES ma być dostępna taka funkcja Chodzi Ci o tzw. osiowanie proxy, polega ono na wpisaniu określonych wartości do hostów sieci can... Ma być dostępne w FES 2.6. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> a aktywacja tej funkcj przy zakodowanych juz wtryskiwaczach coś spowoduje? Nie wiem, nie mam (M)JTD, myślę że nic się nie stanie. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> co to za funkcja "kod Wtryskiwaczy Cykl.1" pod F7 w diagnostyce silnika? Po wymianie wtryskiwaczy trzeba je "zakodować" inaczej nie odpalisz. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> czy FES umozliwia korekte wskazan przebiegu auta?wg elerna w PII licznik konczy sie na 3xx000km. > moze wiesz cos wiecej? Nie umożliwia. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> 1-7-9. Pytanie moje jest takie, czy to połączenie ma być wykonane w tej czarnej wtyczce, którą > podłączam się do samochodu? Tak, bo pewnie piny 1,7,9 nie są doprowadzone do Canon DB9. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Co można zrobić w Grande Punto 1,4 8v za pomocą FiatEcuScan? > Czy wyłączę palącą się kontrolkę silnika i Nie, Twój silnik nie jest jeszcze obsługiwany. > info o przeglądzie? Tak w płatnej wersji. Na czerwono zaznaczono opcje dostępne w wersji płatnej. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Po co przerabiać ELMa? W tym pakiecie może być oryginalny, bo jest dodatkowo vag z przełącznikiem. W takiej sytuacji nie potrzeba, zwłaszcza, że do poduszek i tak musimy mieć przerobionego VAG'a. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> No chyba, że taki pakiecik załatwia wszystko. Fajny pakieciki, jeśli jeszcze ELM jest OK to bierz. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Szybkie pytanie czy przez FESa da się skasować inspekcję "Service due"? Tak, potrzebujesz ELM327 ver. >=1.3a lub OBDKEY 1.40. I czy taki kabel jest > odpowiednikiem tego po przeróbce które na zdjęciach wyżej przedstawiliście? KLIKEN Vag-kkl po przeróbkach umożliwi Ci pogadanie z silnikiem, poduszkami, wspomaganiem, ESP/ASR/ABS do wszystkiego innego ELM/OBDKEY, jest haczyk ELM'em nie dogadasz się z poduszkami, z resztą przerobiony ELM sobie poradzi. Pozdrawiam BAS
-
Dziwny problem JTD nie odpala ale kręci
> pompa chodzi po przekręceniu kluczyka bo słuchałem, świece na 100% ok i żadnego błędu ani na desce > ani w FiatECU, filtr paliwa też niedawno wymieniany a tankuje na jednej stacji zawsze, przy > odpalaniu nie ma czarnego dymu. Generalnie jak odpali wszystko jest tak jak przed usterką, ale > tylko niestety z holu zaskakuje. Weź miernik(nie FES), idź do samochodu i powiedz jakie masz napięcie na akumulatorze. Jak już stwierdzisz, że jest zbyt niskie to naładuj porządnie akumulator. Moje stilo przy napięciu 11,8V kręciło jak wściekłe, ale nie chciał zapalić. Kręcił tak lekko jakby był zerwany rozrząd. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> A co to jest BC? Body Computer, taka centralka, która decyduje w Stilo/Bravo o działaniu dowolnie wybranej pierdółki w samochodzie. BC decyduje o włączeniu najmniejszej żaróweczki w samochodzie, czy choćby otwarciu drzwi... Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Jeszcze tak dla formalności, dodatkowo muszę kupić interface ELM NP TAKI?, Tak, tylko sceptycznie podchodzę do tego, że jest to 1.4a bo sam chip elm327 1.4a kosztuje mniej więcej tyle ile cały ten interfejs. > bo nie bardzo wiem, co > to jest ten ODBKey To jest OBDKEY, ale cena może Cię zniechęcić. Kupując OBDKEY musisz zaznaczyć, że będziesz go używał z FES to wgrają Ci odpowiedni fw. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Własnie mam problemy z poduszkami. > Czy chodzi o tą licencję? KLIK Tak, ale możesz ją kupić bezpośrednio, wcześniej zarejestruj się na tamtejszym forum(podczas zakupu podajesz swój nick), jak zakupisz licencję to dostaniesz dostęp do działu dostępnego tylko dla posiadających licencję. Pozdrawiam BAS
