Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Trochę z innej beczki. > Możecie sprawdzić, czy w bazie "Fiat Ecu Scanner" jest obsługa Nuova Bravo 1,4 16V z 2007r.? > Zastanawiam się, czy ten interface podejdzie do mojego samochodu. W tej chwili dostępne są: Czyli nie ma jeszcze pełnej obsługi BC a poduszki i interval reset są dostępne tylko w wersji płatnej. Pozdrawiam BAS
  2. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > A z ABS? Tak. Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Pytanie: czy polaczenie 1-3-7-9 w ELM'ie tez pomoze na polaczenie z ABS i innymi? ELM327 nie obsługuje protokołu(VAGkkl/OBDkey only), który jest w stilo na pin3, więc się nie połączysz z poduszkami. Pozdrawiam BAS
  4. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > http://fiatecuscan.net/HowToUse.aspx > na foto idzie kabel lutowany z 7 i z 1 na 11 i tam razem zlutowane > albo źle widzę Źle widzisz, łączy się 1+7+9 a robiąc z przełącznikiem robisz tak: - odcinasz linię K od pin7(opis, w którymś z moich postów wcześniejszych), prowadzisz do przełącznika, - na kolejne piny przełącznika lutujesz pin1, pin3, pin7, pin9, Dzięki temu jak przełączysz przełącznikiem linię K na pin1 to masz dostęp do ABS/ESP/ASR, jak przełączysz na pin3 to masz dostęp do ECU airbag, jak przełączysz na pin7 to masz silnik, jak przełączysz na pin9 to masz wspomaganie. Pozdrawiam BAS
  5. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > tak tylko nie wiem po co lutować na 11 pin Gdzie widzisz pin11? Pozdrawiam BAS
  6. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Postępowałeś zgodnie z tym opisem? Pozdrawiam BAS
  7. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > można tak bezpośrednio? bo przy vagu to nie było zalecane Powinien być przełącznik, ale jeśli nie łączysz pin3 z nimi to można tak zrobić. Pozdrawiam BAS
  8. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Osobiście wybieram bramkę nr 1, nie wierzę w zapewnienia powoływania się na kogoś w przyszłości. To jeszcze poproś, żeby połączyli Ci piny 1+7+9 i będziesz miał dostęp po linii K do wspomagania, silnika, abs/asr/esp. Pozdrawiam BAS
  9. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Jakby się nim dało zmienić współczynnik do prędkościomierza, żeby > pokazywał prędkość rzeczywistą, zbliżoną 1-2 km/h do GPS, a nie > zawyżoną, to bym zainstalował To se ne da. Pozdrawiam BAS
  10. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > U mnie problem wygląda tak, że łączność jest ale tylko na prędkości 38400 i tylko z silnikiem. Test > wtedy wychodzi na wszystko OK. Na 9600 jest echo. How To Use, ma być 38400 przy innych nie będzie działać. IMO masz właśnie "problem rezystora". Pozdrawiam BAS
  11. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Czyli tak naprawdę wystarczy usunąć rezystor 120R. Te dodatkowe dwójniki szeregowe są do tłumienia > szpilek na liniach danych. Będzie działać bez nich. Natomiast 120R wprowadza zbyt duze > tłumienie sygnału różnicowego. > Piszę po to aby wam zaoszczedzić wycieczki do sklepu po te 4 groszowe elementy Zasadniczo dla stabilności połączenia to usunięcie szpilek kondensatorami nie jest złym pomysłem, zwłaszcza, że potrzebne do tego części kosztują ~80groszy. Pozdrawiam BAS
  12. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Nie przełożyłby ktoś tego na ojczysty język? Quote: Hi, A lot of people are having problems with some chinese ELM interfaces that cannot connect to CAN network even if they support all ELM 1.3 commands properly. There was one user here who bought 5 of these cheap interfaces with no luck and finally bought an expensive one.... I also have one of these "faulty" units and decided to play with it and see what is wrong. Well, it seems that the problem is electrical and is not very hard to fix. The problem is actually in the CAN termination method used in these interfaces - they use one 120 Ohm resistor connected between CAN-L and CAN-H. According to the ELM327 datasheet the proper termination is to use 100 Ohm resistor on each of the 2 lines connected to ground through a 560 pF capacitor (see the picture below). So i just got two 100 Ohm resistors and two capacitors of 560 pF and fixed my interface as shows below. And it WORKS flawlessly now. The procedure is very simple: 1. Get two resistors of 100 Ohm and 2 capacitors of 560 pF. 2. Remove the single terminating 120 Ohm (or whatever) resistor from the interface 3. Solder the new termination circuit. I did it directly on the OBD connector as it was easier for me. I did it in a hurry just for the so don't blame for the soldering quality on the pictures. 4. Go to your car and enjoy.... Please, someone with knowledge in the circuits to explain these better as I don't have time for more details. PLEASE NOTE: This post is for interfaces that respond properly to all ELM commands in my "Test" which is in the Settings dialog (all commands should have response OK). If you have OK to all commands and can connect to engine, but cannot connect to anything on the CAN bus (like Body Computer, Dashboard, Service Reset) then this post may help you. <Tłumaczenie by bas> Cześć, Wielu ludzi ma problemy z niektórymi chińskimi ELM'ami, nie mogą się połączyć po CAN mimo, iż komendy CAN są poprawnie obsługiwane przez interfejs. Był użytkownik FES, który kupił 5 takich tanich interfejsów, ostatecznie kupił droższy... Ja także miałem jeden z tych wadliwych ELM'ów, zdecydowałem się pobawić z tym ELM'em i zobaczyć co jest w nim skopane. Wygląda na to, że problem jest elektryczny i nie jest bardzo trudny do naprawienia. Problem dotyczy sposobu terminacji połączenia CAN przez te wadliwe interfejsy - one używają 120Ohm'owego rezystora podłączonego pomiędzy CAN-L i CAN-H. Zgodnie ze specyfikacją ELM327 powinny używać 100Ohm'owego rezystora na każdej z dwóch linii podłączonych do uziemienia za pośrednictwem 560pF kondensatora(patrz zdjęcie poniżej). Skombinowałem 2 100Ohm'owe rezystory oraz 2 kondensatory 560pF, naprawiłem go i działa poprawnie. Sposób naprawy jest bardzo prosty: 1. Skombinuj 2 100 Ohm'owe rezystory oraz 2 kondensatory 560pF. 2. Usuń z połączenia pojedyńczy 120 Ohm'owy rezystor z interfejsu(np. odcinając go od ścieżki). 3. Zepnij nowe połączenie. Zrobiłem to bezpośrednio na wtyku OBD bo tak było mi wygodniej. Robiłem to w pośpiechu na próbę, więc proszę się nie czepiać jakości lutowania na zdjęciach. 4. Idź do samochodu i miłej zabawy... Proszę kogoś z wiedzą z elektroniki aby wyjaśnił to lepiej bo nie mam czasu opisywać tego bardziej szczegółowo. Uwaga: Ten post dotyczy interfejsów, które poprawnie odpowiadają na komendy w teście, który można przeprowadzić w ustawieniach FES(wszystkie komendy powinny mieć odpowiedź OK). Jeśli w teście masz wszędzie OK oraz interfejs łączy się z silnikiem, ale nie możesz się połączyć z niczym przez CAN(np. Body komputer, liczniki, serwis reset) to ten post może Ci pomóć. </Tłumaczenie by bas> <Tłumaczenie opisów pod zdjęciami by bas> 1 zdjęcie: Oryginalna płyta wadliwego interfejsu. 2 zdjęcie: Dolna część płyty, na czerwono zaznaczony zły rezystor. 3 zdjęcie: Usunięty zły rezystor. 4 zdjęcie: Połączenie nowych rezystorów i kondensatorów na wtyku OBD(no powiedzmy na pająku). 5 zdjęcie(schemat): Poprawne połączenie jak wskazuje dokumentacja ELM327. </Tłumaczenie opisów pod zdjęciami by bas> Tłumaczenie nie jest 100% dosłowne, zawiera moje komentarze(bez tego byłoby po tłumaczeniu mało zrozumiałe). Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > szczerze mowiac nie probowalem > probowalem tylko z canem bo chcialem aktywowac kierunki > reszte juz dawno obcykalem na kklu To sprawdź, jeśli z silnikiem będzie ok to już wiesz jak rozwiązać problem. Jeśli z niczym się nie łączy to spróbuj aktualizacji sterowników, jak to nie pomoże to reklamuj u sprzedawcy. Pozdrawiam BAS
  14. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > ech a ja myslalem ze cos z moja konfiguracja nie tak :/ > kkl biega > a elm nie chce :/ Ale z silnikiem Ci się łączy? Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Jeśli kupiliście ELM'a, który w teście odpowiada wszędzie OK, łączy się z silnikiem, ale nie chce się łączyć po CAN to Yani zdiagnozował problem i opracował rozwiązanie, kliken. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Yani(autor FES) dokładnie opisał do czego potrzebny jest jaki i jak zmodyfikowany interfejs. TU MACIE WSZYSTKO ELEGANCKO I CZYTELNIE ROZPISANE. U dołu stronki jest legenda. Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Też jestem zdania, że koleś naciąga w temacie. > ELM chcę kupić, ale na innej aukcji: > http://allegro.pl/elm-327-1-4-sam-zdiagnozuj-auto-96-2010-prog-pl-i1204770365.html > Są też ELM za 120 zł na innych aukcjach, ale zastanawiam się, czy różnica tkwi jedynie w cenie. Kup, zapodaj test i zobaczymy czy siedzi tam 1.4 czy 1.3a Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > tego interfejsu nie trzeba przerabiać, łączy sie on z autami i systemami wymienionymi w opisie > aukcji Słowo klucz: wymienione w opisie w aukcji, nie ma tam stilo. Kolejna sprawa to facet nie pisze o FES tylko o FInAlisT. Ten sam użytkownik ma wystawione coś takiego, czym to się różni od tego co Ty linkowałeś? Wydaje mi się, że cena poniżej 100zł nie wróży nic dobrego, ponieważ firma ELM electronics, która jest producentem czipu elm327 1.4 z tego co pamiętam sprzedaje chip po 32.50-37.50USD, więc... > Pytam tak z ciekawości, bo po przeanalizowaniu wątku, nastawiam się na zakup ELM327 v1.4. Hmm, ryzyk-fizyk, najlepiej kupić i przetestować, ale jestem prawie pewien, że z poduszkami w stilo się nie połączysz. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Czyli rozumiem że mam trzymac aż się wyzeruje z obu stron?? > Pzd Jeśli dobrze pamiętam to inicjujesz kalibrację a później czekasz aż skończy machać klapami i odliczać aż wróci do normalnego trybu pracy. Jeśli zostaje na 00-02 to oznacza jakiś błąd. Na jakimś anglojęzycznym forum było to opisane. Pozdrawiam BAS
  20. bas odpowiedział Lisek na temat - Stilo
    > Ja tak robię, ale po odliczeniu z lewej strony do 0 po prawej stronie pozostaje 02 czy to > prawidłowo?? Ma się wyzerować a później samo ma wrócić do normalnej pracy. Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Ze stronki wyczytałem, że najbardziej uniwersalny jest OBDKey. > Tyle, że nie widzę tego nigdzie do kupienia w kraju, a cena poza naszym grajdołem sięga ok 120 > eurasów. Do tego OBDKey nie jest jeszcze w pełni wspierany przez FES. Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Zadałem pytanie sprzedającemu w sprawie tego "wszystkoczytającego interfejsu". > Zobaczymy co mi odpowie sprzedawca. O ile zdecyduje się odpowiedzi udzielić. Na głównej stronie FES masz opisane jaki interfejs do czego. Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Przy innych jest Upłynął limit czasu żądania, albo port COM2 nie dostępny (w tym wypadku wyciągam Podobny problem do Twojego, odpowiedź autora FES*: Quote: No, you don't have to solder anything for the Body Computer and other CAN modules. It seems that your ELM interface is not the right version. Try to run the ELM test from the settings window. All commands should have response OK. Yani * Wklejam treść bo dyskusja w dziale tylko dla osób, które zakupiły licencję( dokładnie tu ). Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Jestem zielony w temacie, ale czy dobrze rozumuję, że ELM 327 v1.4 będzie poprawnie działać z FIAT, > ale bez przeróbek z pinami nie da się odczytać danych z innych systemów auta oprócz silnika ? Bez przeróbek przez linię K masz silnik, jak chcesz więcej to musisz przerabiać, ale nawet po przeróbce nie będzie obsługiwać wszystkich ECU. Po linii CAN będziesz miał dostęp do BC. Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > konfiguracja ustawiona. i nadal łączę sie tylko z silnikiem na 38400. Próbowałeś klikać "test"? EDIT: Podejrzewam, że masz uszkodzoną linię can. Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.