Zawartość dodana przez bas
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Czy taki interfejs połączy się z bravo 1.2 16v z 2000.r > http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=936616913 Tak będzie taniej: 39zł, 35zł, Przesyłka 9zł. Czyli razem 83zł Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
W poprzednim poście przetłumaczyłem: TenTypTakMa. Albo jak to napisał autor oprogramowania: Quote: Don't worry. This is normal. czyli TTTM. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Podłączę się do pytania kolegi. Mi również wyświetla błędy jak lączę > się np. z ABS lub TRW, ma ktoś podobne doświadczenia i jak to > ewentualnie wyeliminować Była dyskusja na forum fiatecuscan => TTTM Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Nie pomaga nic.Nie mam wogóle dostępnego portu komunikacyjnego i tej > zakładki Odinstaluj sterowniki, odłącz interfejs, zrestartuj komputer, podłącz interfejs, zainstaluj nowe sterowniki. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Pomoże ktoś? Bo pewnie w tym jest problem, bo tam są ustawienia Fifo Ustawienia portu masz takie? Jeśli tak to zaktualizuj sterowniki. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Bravo 1,4 12V '97 - niestety nie połączyłem się z poduszkami, czy > ktoś próbował? A łączy się z silnikiem i abs? Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Na moim bravo 1.2 80 z 2000r jest disconnect czyli nie > obsługuje.podłączałem, na Vagu się świeci czerwona dioda jak się > podpiełem pod akumulator ale nie zabanglał. A łączy się z ABS'em lub poduszkami? Jeśli z niczym się nie łączy to przeinstaluj sterowniki od adaptera rs232-usb oraz od właściwego portu com. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Bravo czy marea ten sam sterownik. Też wybierałem 100 16V w > poliftowym 1.6 i latało wszystko. Zasadniczo masz rację, ale z tego co widzę(jest na screenach) to układ airbag może się różnić. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> czyli to ustrojstwo działa z 1.6 > Chyba się skuszę i zanabędę co trzeba i potestuję przedliftową 1.6 Aby połączyć się z moim poliftowym silnikiem wybrałem: więc pewnie będzie działać. Przed chwilą zauważyłem, że mogłem wybrać od początku: zamiast: Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Teraz sprawa jasna > W gnieździe 3-pinowym nie ma + 12V , więc trzeba go dociągnąć , bo > inaczej fejs nie ma zasilania i nie zadziała . Dokładnie to jest tak, że na pinach: 1. linia K(pin7obd2), 2. masa(pin 4+5obd2), 3. linia L(pin 15obd2), no i trzeba w takiej sytuacji podać na pin16obd2 zasilanie. Dlaczego on nie może być zasilany z usb nie mam pojęcia, ale może być to kwestia stabilności i np. wykorzystywania tego do pomiaru napięcia w samochodzie. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Czyli jak chcemy się podłączyć do airbagu to też tak jak w przypadku > silnika podłączyć musimy plus z akumulatora? Niom(przynajmniej z tym konkretnym vag'iem inaczej się nie da), tylko trzeba w szpargałach w garażu/piwnicy poszukać kawałek(~2m) kabla, żeby przeciągnąć prąd spod maski(robiąc to na tyle ostrożnie, żeby nie zrobić zwarcia). Rozważałem jeszcze wpięcie się w zapalniczkę, ale bezpośrednio krokodylkami nie było jak złapać a nie miałem pod ręką wtyku zapalniczki. Coś musi być z tym podłączaniem się do plusa, skoro w ASO zawsze podpinają plus i minus. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
Koleś na innym forum, zmobilizował mnie do przetestowania interfejsu z moją marysiąW(ZFA185 2000r 1,6sx, 4 poduszki, abs itd.), wcześniej jak przebudowywałem interfejs przetestowałem go na stilo(wszystko śmiga: abs, silnik, wspomaganie, airbag). Jeśli chodzi o maysię to trzeba podłączyć plus z akumulatora bo inaczej dioda na vagu się nie świeci i nie można się połączyć. Jak już podłączyłem plus z akumulatora to okazało się, że bez problemów łączę się z: - airbag(ze względu na lokalizację złącza musiałem wykombinować 2m kabla), - abs, - silnik(musiałem wybrać bravo/a zamiast marea). Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Tak. Od MK II w góre elektryczne montują. Wydawało mi się, że masz kilka punto i nie byłem pewien, o którym rozmawiamy. Jeśli elektryczne to można spróbować wybrać inne auto i spróbować(pod warunkiem, że masz pewność, że interfejs działa poprawnie). Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Możemy pokombinować. Ale trzeba poczekać na Fiatecuscan który będzie > obsługiwał wspomaganie w moim aucie. Masz elektryczne? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> ABSu nie mam a wspomaganie w punto narazie nie jest obsługiwane . > Będe się martwił jak program zacznie obsługiwać wspomaganie Trzeba by popróbować z innych aut wspomagania, może załapie. Rozumiem, że mówimy o wspomaganiu elektrycznym. Jak coś to możemy się spocić i sprawdzimy na moim interfejsie. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> No więc tak. Spiąłem 3 z 7 nie przecinając lini 7. bez problemu > połaczył się z poduszkami w pucnie i skasowałem błąd. Teraz > wlutowałem tam po prostu przełączniki (miedzy 1-7, 3-7, 9-7) i > sobie co potrzebuje zapinam. I bez odcinania pin7 łączy Ci się z abs i wspomaganiem? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Jak na XXIw. to bardzo podłej jakości. 1. Robione komórką. 2. Nie chciało mi się włączyć więcej światła - byłem zbyt wq#@$&*y na boje z tym ustrojstwem, jak się później okazało winny był sterownik, ale przy okazji zdebugowałem ponownie swoją robotę i usunąłem jednego buga, który gdyby nie problem ze sterownikiem to wyszedłby później. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> laczyc 3 i 7 bo nie wiadomo co sie moze stac, a z poduszkami nie > chce eksperymwntowac Nic się nie stanie, przez nieświadomość sprawdziłem to wczoraj na własnej skórze, tyle, że nie połączysz się z ABS/ASR/ESP i wspomaganiem. > To co teraz sie dzieje to proba odciecia pinu 7 zlutowania tak jak > tego sobie zyczy autor programu po czym sporzadzenia bardzo > dokladnego manuala Zrobiłem i mi śmiga tyle, że zdjęcia zrobiłem kiepskiej jakości. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Mamy na rynku co najmniej 2 rodzaje interfejsów ze względu na konstrukcję wewnętrzną(z zewnątrz możną je odróżnić po kolorze ogonka). 1. Który rozwaliłem(Od Paweł_pokwap) przezroczysto-srebrny ogonek: 2. Który mi śmiga(niebieski ogonek), kupiłem od tego gościa: http://www.allegro.pl/item901042993_interfejs_vag_usb_2_linie_k_kkl_we_wtyku_obd2.html To w czerwonej koszulce to przecięty(przeze mnie) łącznik, dzięki czemu odcinamy pin7 od "kabelka" Sygnał "kabelka" bierzemy z łącznika, który przecięliśmy, ja brałem z drugiej strony płytki lutując się do wystającego pinu od przeciętego łącznika. Analogicznie można zrobić z 1 typem interfejsu, trzeba przeciąć 3 łącznik(tylko nie pamiętam od której strony licząc, ale to 5 sekund z miernikiem w łapce). Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Jak mawia mój znajomy: pierwszy prototyp przy reverse engineering zawsze idzie do kosza. Kolejny vag zamówiony, przesyłka pewnie przyjdzie w piątek i będę psuł kolejny interfejs w weekend. Przyjąłem strategię rozbiórki przez rozlutowanie, przy 3 podejściu do złożenia płytki się poddały. EDIT: plusem jest to, że już wiem jak odłączyć pin7 bez rozbierania wtyczki. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Przeczytaj caly watek w ktorym dales posta (najlepiej od postu > barbera) i bedziesz mial odpowiedz. Polowa dotyczy tego jak i po > co odciac pin 7. > Tak jak zrobiles jest niestety zle, zreszta pisales juz wyzej i bylo > pozniej napisane ze to nie tak. Nie wiem wiec czemu go tak > zlutowales Rozumiem, że mam odciąć pin7(tak jak to pokazano na forum alfy). Dobra będzie taka konfiguracja: - pozycja 1 pstryczka: OdciętyKabelek-pin7, - pozycja 2 pstryczka: OK-pin1, - pozycja 3 pstryczka: OK-pin3, - pozycja 4 pstryczka: OK-pin9, To żle czy dobrze myślę? EDIT: Jeszcze mi powiedz jak wysunąć płytkę z pinami z czarnej obudowy. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Wykoncypowałem coś takiego dzisiaj: Taki przełącznik. Połączyłem następująco: - pozycja 1 pstryczka: pin7-nic, - pozycja 2 pstryczka: pin7-pin1, - pozycja 3 pstryczka: pin7-pin3, - pozycja 4 pstryczka: pin7-pin9, Ładnie łączy się z silnikiem i poduszkami, ale za nic nie chce się połączyć z ABS-ESP-ASR ani ze wspomaganiem. Jakieś pomysły? I dlaczego na forum alfy każą odcinać połączenie z pinem 7? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> c-7-.... co tam jeszcze komu potrzebne No właśnie co można jeszcze podłączyć? Jak już kupuję przełącznik i rzeźbię to wolałbym to od razu do końca wyrzeźbić Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> napiszę to łopatologicznie , z 7 -mką łączysz inne piny , 1,3 i 9 , > bez 7mki nie ruszysz niczego > 7 to MASTER Pogubiłem się. Myślałem, że mam zrobić przełącznik: a. 1-1(czyli kabel przechodzi przez przełącznik tak jakby przełącznika nie było), b. 1-3, c. 1-7, d. 1-9. To żle czy dobrze myślę? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Jak takie cos zrobic? Normalnie, idziesz do sklepu elektronicznego i kupujesz przełącznik wielopozycyjny np. taki, występują też takie, ale mniejsze(tam nie ma jakiś wielkich prądów). Pozdrawiam BAS
