Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

bas

R.I.P.
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez bas

  1. > Czy taki interfejs połączy się z bravo 1.2 16v z 2000.r > http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=936616913 Tak będzie taniej: 39zł, 35zł, Przesyłka 9zł. Czyli razem 83zł Pozdrawiam BAS
  2. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    W poprzednim poście przetłumaczyłem: TenTypTakMa. Albo jak to napisał autor oprogramowania: Quote: Don't worry. This is normal. czyli TTTM. Pozdrawiam BAS
  3. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Podłączę się do pytania kolegi. Mi również wyświetla błędy jak lączę > się np. z ABS lub TRW, ma ktoś podobne doświadczenia i jak to > ewentualnie wyeliminować Była dyskusja na forum fiatecuscan => TTTM Pozdrawiam BAS
  4. > Nie pomaga nic.Nie mam wogóle dostępnego portu komunikacyjnego i tej > zakładki Odinstaluj sterowniki, odłącz interfejs, zrestartuj komputer, podłącz interfejs, zainstaluj nowe sterowniki. Pozdrawiam BAS
  5. > Pomoże ktoś? Bo pewnie w tym jest problem, bo tam są ustawienia Fifo Ustawienia portu masz takie? Jeśli tak to zaktualizuj sterowniki. Pozdrawiam BAS
  6. > Bravo 1,4 12V '97 - niestety nie połączyłem się z poduszkami, czy > ktoś próbował? A łączy się z silnikiem i abs? Pozdrawiam BAS
  7. > Na moim bravo 1.2 80 z 2000r jest disconnect czyli nie > obsługuje.podłączałem, na Vagu się świeci czerwona dioda jak się > podpiełem pod akumulator ale nie zabanglał. A łączy się z ABS'em lub poduszkami? Jeśli z niczym się nie łączy to przeinstaluj sterowniki od adaptera rs232-usb oraz od właściwego portu com. Pozdrawiam BAS
  8. > Bravo czy marea ten sam sterownik. Też wybierałem 100 16V w > poliftowym 1.6 i latało wszystko. Zasadniczo masz rację, ale z tego co widzę(jest na screenach) to układ airbag może się różnić. Pozdrawiam BAS
  9. > czyli to ustrojstwo działa z 1.6 > Chyba się skuszę i zanabędę co trzeba i potestuję przedliftową 1.6 Aby połączyć się z moim poliftowym silnikiem wybrałem: więc pewnie będzie działać. Przed chwilą zauważyłem, że mogłem wybrać od początku: zamiast: Pozdrawiam BAS
  10. > Teraz sprawa jasna > W gnieździe 3-pinowym nie ma + 12V , więc trzeba go dociągnąć , bo > inaczej fejs nie ma zasilania i nie zadziała . Dokładnie to jest tak, że na pinach: 1. linia K(pin7obd2), 2. masa(pin 4+5obd2), 3. linia L(pin 15obd2), no i trzeba w takiej sytuacji podać na pin16obd2 zasilanie. Dlaczego on nie może być zasilany z usb nie mam pojęcia, ale może być to kwestia stabilności i np. wykorzystywania tego do pomiaru napięcia w samochodzie. Pozdrawiam BAS
  11. > Czyli jak chcemy się podłączyć do airbagu to też tak jak w przypadku > silnika podłączyć musimy plus z akumulatora? Niom(przynajmniej z tym konkretnym vag'iem inaczej się nie da), tylko trzeba w szpargałach w garażu/piwnicy poszukać kawałek(~2m) kabla, żeby przeciągnąć prąd spod maski(robiąc to na tyle ostrożnie, żeby nie zrobić zwarcia). Rozważałem jeszcze wpięcie się w zapalniczkę, ale bezpośrednio krokodylkami nie było jak złapać a nie miałem pod ręką wtyku zapalniczki. Coś musi być z tym podłączaniem się do plusa, skoro w ASO zawsze podpinają plus i minus. Pozdrawiam BAS
  12. Koleś na innym forum, zmobilizował mnie do przetestowania interfejsu z moją marysiąW(ZFA185 2000r 1,6sx, 4 poduszki, abs itd.), wcześniej jak przebudowywałem interfejs przetestowałem go na stilo(wszystko śmiga: abs, silnik, wspomaganie, airbag). Jeśli chodzi o maysię to trzeba podłączyć plus z akumulatora bo inaczej dioda na vagu się nie świeci i nie można się połączyć. Jak już podłączyłem plus z akumulatora to okazało się, że bez problemów łączę się z: - airbag(ze względu na lokalizację złącza musiałem wykombinować 2m kabla), - abs, - silnik(musiałem wybrać bravo/a zamiast marea). Pozdrawiam BAS
  13. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Tak. Od MK II w góre elektryczne montują. Wydawało mi się, że masz kilka punto i nie byłem pewien, o którym rozmawiamy. Jeśli elektryczne to można spróbować wybrać inne auto i spróbować(pod warunkiem, że masz pewność, że interfejs działa poprawnie). Pozdrawiam BAS
  14. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Możemy pokombinować. Ale trzeba poczekać na Fiatecuscan który będzie > obsługiwał wspomaganie w moim aucie. Masz elektryczne? Pozdrawiam BAS
  15. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > ABSu nie mam a wspomaganie w punto narazie nie jest obsługiwane . > Będe się martwił jak program zacznie obsługiwać wspomaganie Trzeba by popróbować z innych aut wspomagania, może załapie. Rozumiem, że mówimy o wspomaganiu elektrycznym. Jak coś to możemy się spocić i sprawdzimy na moim interfejsie. Pozdrawiam BAS
  16. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > No więc tak. Spiąłem 3 z 7 nie przecinając lini 7. bez problemu > połaczył się z poduszkami w pucnie i skasowałem błąd. Teraz > wlutowałem tam po prostu przełączniki (miedzy 1-7, 3-7, 9-7) i > sobie co potrzebuje zapinam. I bez odcinania pin7 łączy Ci się z abs i wspomaganiem? Pozdrawiam BAS
  17. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Jak na XXIw. to bardzo podłej jakości. 1. Robione komórką. 2. Nie chciało mi się włączyć więcej światła - byłem zbyt wq#@$&*y na boje z tym ustrojstwem, jak się później okazało winny był sterownik, ale przy okazji zdebugowałem ponownie swoją robotę i usunąłem jednego buga, który gdyby nie problem ze sterownikiem to wyszedłby później. Pozdrawiam BAS
  18. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > laczyc 3 i 7 bo nie wiadomo co sie moze stac, a z poduszkami nie > chce eksperymwntowac Nic się nie stanie, przez nieświadomość sprawdziłem to wczoraj na własnej skórze, tyle, że nie połączysz się z ABS/ASR/ESP i wspomaganiem. > To co teraz sie dzieje to proba odciecia pinu 7 zlutowania tak jak > tego sobie zyczy autor programu po czym sporzadzenia bardzo > dokladnego manuala Zrobiłem i mi śmiga tyle, że zdjęcia zrobiłem kiepskiej jakości. Pozdrawiam BAS
  19. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Mamy na rynku co najmniej 2 rodzaje interfejsów ze względu na konstrukcję wewnętrzną(z zewnątrz możną je odróżnić po kolorze ogonka). 1. Który rozwaliłem(Od Paweł_pokwap) przezroczysto-srebrny ogonek: 2. Który mi śmiga(niebieski ogonek), kupiłem od tego gościa: http://www.allegro.pl/item901042993_interfejs_vag_usb_2_linie_k_kkl_we_wtyku_obd2.html To w czerwonej koszulce to przecięty(przeze mnie) łącznik, dzięki czemu odcinamy pin7 od "kabelka" Sygnał "kabelka" bierzemy z łącznika, który przecięliśmy, ja brałem z drugiej strony płytki lutując się do wystającego pinu od przeciętego łącznika. Analogicznie można zrobić z 1 typem interfejsu, trzeba przeciąć 3 łącznik(tylko nie pamiętam od której strony licząc, ale to 5 sekund z miernikiem w łapce). Pozdrawiam BAS
  20. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Jak mawia mój znajomy: pierwszy prototyp przy reverse engineering zawsze idzie do kosza. Kolejny vag zamówiony, przesyłka pewnie przyjdzie w piątek i będę psuł kolejny interfejs w weekend. Przyjąłem strategię rozbiórki przez rozlutowanie, przy 3 podejściu do złożenia płytki się poddały. EDIT: plusem jest to, że już wiem jak odłączyć pin7 bez rozbierania wtyczki. Pozdrawiam BAS
  21. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Przeczytaj caly watek w ktorym dales posta (najlepiej od postu > barbera) i bedziesz mial odpowiedz. Polowa dotyczy tego jak i po > co odciac pin 7. > Tak jak zrobiles jest niestety zle, zreszta pisales juz wyzej i bylo > pozniej napisane ze to nie tak. Nie wiem wiec czemu go tak > zlutowales Rozumiem, że mam odciąć pin7(tak jak to pokazano na forum alfy). Dobra będzie taka konfiguracja: - pozycja 1 pstryczka: OdciętyKabelek-pin7, - pozycja 2 pstryczka: OK-pin1, - pozycja 3 pstryczka: OK-pin3, - pozycja 4 pstryczka: OK-pin9, To żle czy dobrze myślę? EDIT: Jeszcze mi powiedz jak wysunąć płytkę z pinami z czarnej obudowy. Pozdrawiam BAS
  22. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    Wykoncypowałem coś takiego dzisiaj: Taki przełącznik. Połączyłem następująco: - pozycja 1 pstryczka: pin7-nic, - pozycja 2 pstryczka: pin7-pin1, - pozycja 3 pstryczka: pin7-pin3, - pozycja 4 pstryczka: pin7-pin9, Ładnie łączy się z silnikiem i poduszkami, ale za nic nie chce się połączyć z ABS-ESP-ASR ani ze wspomaganiem. Jakieś pomysły? I dlaczego na forum alfy każą odcinać połączenie z pinem 7? Pozdrawiam BAS
  23. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > c-7-.... co tam jeszcze komu potrzebne No właśnie co można jeszcze podłączyć? Jak już kupuję przełącznik i rzeźbię to wolałbym to od razu do końca wyrzeźbić Pozdrawiam BAS
  24. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > napiszę to łopatologicznie , z 7 -mką łączysz inne piny , 1,3 i 9 , > bez 7mki nie ruszysz niczego > 7 to MASTER Pogubiłem się. Myślałem, że mam zrobić przełącznik: a. 1-1(czyli kabel przechodzi przez przełącznik tak jakby przełącznika nie było), b. 1-3, c. 1-7, d. 1-9. To żle czy dobrze myślę? Pozdrawiam BAS
  25. bas odpowiedział lopez306 na temat - Stilo
    > Jak takie cos zrobic? Normalnie, idziesz do sklepu elektronicznego i kupujesz przełącznik wielopozycyjny np. taki, występują też takie, ale mniejsze(tam nie ma jakiś wielkich prądów). Pozdrawiam BAS

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.