Zawartość dodana przez bas
-
Fiat ECU Scanner
Sprawdź czy masz identyczną konfigurację. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> W tej chwili tak, może FES 2.4, który ma wyjść pod koniec sierpnia będzie obsługiwał. Jest już 2.4, nie obsługuje. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Znalazłem takie coś na CDIF/2 Oznacza tyle, że CDIF to obsługuje. > 1995...1998 Magneti-Marelli IAW 1AF/1AB > 1997...2001 Magneti-Marelli IAW 49F > 1999...2002 Magneti-Marelli IAW 4AF/4EF/59F/5AF > Czyli jak mam 96 autko to na bak 1AF/1AB - do tego tylko euroscan tak?? W tej chwili tak, może FES 2.4, który ma wyjść pod koniec sierpnia będzie obsługiwał. > Czy na 100% skasuje tą adaptacje visą 1.38PL?? Bo już spotkałem się z opinią, że nie skasuje. > Przepraszam za męczenie ucha ale nie chce wywalić 200zł w błoto... Euroscan'a kupiłbym na > viaken.pl tego wykonanego na PIC'u. Vise już mam Nie używałem VISA'y, więc na 100% nie dam gwarancji. Jeśli sprawa nie jest pilna to wstrzymaj się do końca miesiąca. Jeśli FES będzie obsługiwał Twoje ECU to na 99% będzie to w wersji płatnej. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Pytanie za 100 punktów. Czy FES połączy się z Bravo 1.6 16v z 1996roku? Jak pisze na stronie > programu MM IAW 49 już nie jest (tested) ale jest wpisany. Mimo to w compatibiles nie dodali > obsługi niczego poza AirBag ?!? IMO nie połączy się z 1.6 16V sprzed FL. > Czy za pomocą FES skasuje nastawy adaptacyjne?? Jeśli Twoje ECU byłoby obsługiwane to tak. > Czy jeśli FES nie połączy to VISA skasuje te > nastawy?? Tak, ale pamiętaj, że VISA działa z zupełnie innym interfejsem. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Na płytce żadnych ścieżek nie > przecinałem. To przetnij na łączniku opis masz kilka stron wcześniej. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> dzieki, fajna opcja z tym demo Proszę bardzo Ta opcja jest opisana na stronie: You can press CTRL-F10 to start the connection in "simulation" mode. This will allow you to explore the available parameters, actuators, adjustments for selected ECU without a physical connection. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> a co lepsze kkl, czy elm. Wiem, że były gdzieś opisane wszystkie funkcje możliwe do zrealizowania > dla poszczególnych kabli, ale wątek tak się rozrósł, że nie wiem, gdzie to był. Na stronie FES masz wszystko ładnie opisane. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> ale co tam diagnozować? centralny i szyby?? Tak, połącz się(CTRL+F10) w trybie demo(bez konieczności posiadania interfejsu, pamiętaj żeby wybrać w ustawieniach elm327) i sam zobacz. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Do diagnostyki drzwi. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Możesz podjechać do mnie to sprawdzimy czy moje interfejsy się łączą. Jeśli sprawa bardzo pilna to chyba będę jutro w Łodzi, ale wolałbym na spokojnie po 20-tym lipca. Jak coś to wal na priv. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
Wydawało mi się, że gdzieś już to pisałem: FES 2.3 jest skopany, odinstaluj i zainstaluj 2.3.1. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Polaczenie pinow sprawdzilem jest wszystko ok-moze trezba zmienic na jakas inna ver. tylko czemu > jakis czas temu laczyl sie? Skoro się łączył to sprawdź miernikiem połączenia w vag'u. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Której wersji FES używasz? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Czyli dopóki nie odpalę auta pokazuje napięcie aku, a po odpaleniu napięcie ładowania z altka? Tak. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Koledzy czy FES podaje/podawał napięcie ładowania z alternatora? Byłem przekonany (rękę dałbym > sobie uciąć), że widziałem taką pozycję, a teraz szukam od 10 minut i nie ma Zrzut w trybie testowym w wersji FREE, także nie przejmuj się wartością. Jak podłączasz do samochodu to zaniża wartość o ~0,5V. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Można > tez chyba jakoś łączyć piny ale tego nie jestem pewien... Patrz mój poprzedni post. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> do JTD 2001r jest potrzeba ? bo powiem że jestem zielony Masz złącza 3pin pod maską do silnika i abs'u oraz za schowkiem do poduszek? Jeśli tak to potrzebujesz przejściówkę. Jeśli masz takie złącze: tam gdzie bezpieczniki obok kierownicy to nie potrzebujesz adaptera, ale musisz przerobić interfejs(który jak zwał tak zwał, ale w środku siedzi Vag-kkl). Jeśli masz EOBD to zapraszam do lektury i dyskusji w tym wątku, wiem, że jest to na kąciku stilo, ale jeśli chodzi o interfejs to jest identyczne rozwiązanie jak w stilo. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Witam > A taki fejs zadziała z fiatem. Przejściówka w cenie Zadziała. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Tylko skąd mam wiedzieć, > na której nóżce z interfejsu jest linia k? Pomyśl chwilę i przeczytaj mój post ze zdjęciami przeróbki Vag'a. W tamtym poście jak się wczytasz napisałem, żebyś wziął do łapki miernik, jedną końcówkę przyłożył do pinu nr7 a później poszukaj z którym pinem łącznika ma przejście i ten pin przetnij, po drugiej stronie płytki lutujesz się do przeciętego pinu i już masz linię K, którą podłączasz do przełącznika... Mowa o płytce, do której jest lutowany kabel usb, żeby nie przyszło Ci do głowy ruszać płytki w złączu bo ją najpewniej uszkodzisz. Pozdrawiam BAS ps. Przepraszam, że marudzę, ale człowiek się naprodukuje elaboratów a później okazuje się, że nikt ich nie czyta bo jakbyś sobie zadał trochę trudu i przeczytał cały wątek to byś nie zadał tego pytania.
-
Fiat ECU Scanner
> Rozumiem, ze trzeba ELMa z CANem, do tego FES 2.3 reg? Tak, albo będąc w Łodzi możesz do mnie podjechać to za sześciopak Ciechan-Miodowe... Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Uprzejmie donoszę, że w wersji 2.3 poprawiono(wymaga karty kodowej) włączanie/wyłączanie mrugania kierunkowskazami przy otwieraniu/zamykaniu stilo, dzięki czemu moje stilo potrafi powiedzieć, że je zamknąłem(1 mrugnięcie) albo otworzyłem(2 mrugnięcia). Żeby było zabawniej, bawiłem się ostatnio Exmainerem w ASO i nie udało się aktywować a FES sobie poradził Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Niestety elektryk ze mnie żaden. A skoro odpala się w normalnym użytkowaniu to chyba nie ma co > szukać na siłę Pewności żadnej nie masz. Jeśli nie działa diagnostyka to jak sam nie masz do tego ręki to podjedź do elektryka albo do ASO i za kilka złociszy Ci to sprawdzą. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> bieg, odpaliłem klimę i chyba przełączył się na 2 bieg. Na Twoim miejscu poszukałbym dlaczego nie działa. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
Uzupełnię, żeby pytający miał jasność. > Główny przekaźnik T7 to ten w środku największy kwadratowy, Czyli odpowiada za drugi bieg. > a drugi T6 czerwony, pierwszy z lewej > od bezp. włącza napięcie przez opornik. Przez opornik czyli pierwszy bieg. Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Taką? Ktoś upadł na głowę z ceną. > Jeśli jest coś tańszego to Mam taki adapter od tego usera. Tu jest taniej, ale z przesyłką wychodzi podobnie a nie testowałem sprzedawcy. Pozdrawiam BAS
