Zawartość dodana przez bas
-
Krowa - odpływy z podszybia
> Odpływy z podszybia są skrajach podszybia, kiedyś udało mi się je wymacać i były zaklejone > kawałkami listków i innych paprochów. Później jak wyjde do auta to ci cykne foto gdzie tego > szukać. Super. Pozdrawiam BAS
-
Krowa - odpływy z podszybia
> Wydaje mi się, że to raczej nie odpływy, szyba wklejana Szyba wklejana była ponad rok temu, w ubiegłym roku nic takiego nie zauważyłem, więc szyby nie podejrzewam. > przez np: relingi, Jak już Kazu zauważył, relingów niestety brak. Pozdrawiam BAS
-
Krowa - odpływy z podszybia
Po myciu zauważyłem strużkę, która siknęła sobie na dywanik pasażera, tak w okolicach prawej nogi. Spodziewam się, że na wsi coś mi tam powpadało i woda zamiast odpływać, płynie sobie... Gdzie tego szukać? Może rozłączył się jakiś wężyk odprowadzający wodę? Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> 1) kiedy łączyłem się z AbS-em auto zareagowało błędem na wyświetlaczu i sygnałem > dźwiękowym - czy to normalne ( po połączeniu się żadnych błędów fes nie widział)? Normalne, ECU przechodzi w tryb diagnostyczny, przestaje działać ABS, więc nie próbuj tego w czasie jazdy... > 2) Zmieniłem kable na ELM 327 i chciałem połączyć się ze wspomaganiem i niestety du... > Fes krzyczy o jakiś adapter i nie chce się połączyć, a sam kabel powinien wystarczyć, co zatem > jest nie tak? Bo siedzi na innym pinie i musisz mieć albo przełącznik albo adapter. > 3) Kiedy wykonałem operację skanowania centralek, to wywaliło mi błąd wspomagania, jednak po > wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu błąd zniknął (?) Normalne bo... patrz wyżej. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Tak niewiedziałem A ile kosztuje aktualizacja na rok?Pytam z ciekawosci,bo mam licencje 50Euro. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Szkoda ze ma licencje:) > 200zl na razie nie wydam:) Dodatkowo gdybyś kupił licencję przed 29.01.2012 to dostałbyś dożywotnie aktualizacje a teraz kupujesz z aktualizacjami na 1 rok. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Teraz poszukamy softu dobrego.. Zasadniczo nie ma nic lepszego niż FES. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Bas, rozumiem, że generalnie mogę sobie takie adaptery zrobić sam, bo to tylko odpowiedni > połączenie przewodów, żadnych innych układów elektronicznych w tym nie ma? Możesz, ale nie opłaca się, chyba że skądś wyszarpiesz tanio wtyki i gniazda. Chciałem kiedyś zrobić taki adapter z przełącznikiem, ale ceny wtyków i gniazd mnie zniechęciły. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Witam! > widze rozpiske, ale ktory jest do czego? > Mam niebieski KKl i Elm 327 + przejsciowki. > Rozumiem ze przejsciowki sa jesli chce zamienic linie z pinami. > A ktorym sie laczyc kablem. > Sorry, pierwszy raz samodzielnie bede piodlaczac wiec wole sie spytac. 1 i 2 linia z obrazka oznacza: można się połączyć VAG'iem lub ELM'em bez przełączników ani adapterów. 3, 4, 5, 6, 7 linia z obrazka oznacza, że można się połączyć VAG'iem lub ELM'em z przełącznikiem na pin nr1 lub z adapterem typ1. 8, 9, 10, 11, 12, 13 linia z obrazka oznacza, że można się połączyć VAG'iem z przełącznikiem na pin nr3 lub z adapterem typ2. 14, 15, 16 linia z obrazka oznacza, że można się połączyć VAG'iem lub ELM'em z przełącznikiem na pin nr9 lub z adapterem typ1. 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 linia z obrazka oznacza: można się połączyć ELM'em bez przełączników ani adapterów. 25, 26 linia z obrazka oznacza, że można się połączyć VAG'iem lub ELM'em z przełącznikiem na pin nr12 lub z adapterem typ1. Do OBDKey nie będę się odnosił bo to widać przez analogię i raczej nikt na tym forum go nie używa. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Pytanie, czy procz fiatecoscan sa jakies inne narzedzia? Są, Alfadiag, Iaw-scan2. > I pytanie o podlaczenie..podlaczac sie bezposrednio elm-body czy poprzez jakas przejsciówke? W Stilo z BC łączysz się bez adapterów. > Moj nie ma przelacznika linii, czy tak ma byc? > Mam V1.4 Tak. > Mozecie powiedziec do czego są te adaptery? > Widze krosy, ale szybciej chyba ktos sie wypowie niz znajde:) Wszystko jest opisane w tym wątku. Tu masz rozpisane, który adapter do czego i z jakim interfejsem. Pozdrawiam BAS
-
OLEJ- wyglad
> To olej zalecany w Oplu z naszymi silnikami, mam go po > prostu tanio i wymieniam profilaktycznie co 10 tkm. Lać i zmieniać co 15kkm. > Na oleju nie oszczędzam ale czy lepiej > jest zalewać 5w-40. Jaka jest Wasza opinia? Mój MJTD w Krowie jeździ na 5w30 i ma się dobrze. Pozdrawiam BAS
-
OLEJ- wyglad
> BAS, mam pytanie, dzis bawilem sie kompem i w zakladce SERVICE pokazuje 34308km > Czy to znaczy ze to ilosc km do wymiany oleju? Teoretycznie tak, w praktyce patrz moje posty o wymianie co 15kkm. > Czy ja mam przebiegico 35000km??? Tak. > Dodam, ze za czorta nie moge zmierzyc ilosci oleju, bagnet umazany nad MAX dobre 1,5-2cm. TTTM, obróć bagnet o 360* przed wyciągnięciem. > Oczywiscie olej czarny ale ponoc diselki ak maja. Tak. > WLPG po 5 tys jak bursztyn olejek;) Tak, ale w LPG olej zmienia właściwości w inny sposób, niestety też traci właściwości. Pozdrawiam BAS
-
OLEJ- wyglad
> A selenie to niby kto produkuje dla Fiata Znaczy Lotos? Czyli kupując Selenię płaci się 156zł za 5L oleju, który pod marką Lotos kosztuje 50zł? Pozdrawiam BAS
-
OLEJ- wyglad
> Chciał z wysokiej półki! Ja leję Xado 5w40 za 65 zł/4litry i nie narzekam. Jeśli spełnia normy a zmieniasz i tak częściej niż przewidziały to działy marketingów producentów oleju i silnika to wszystko powinno być w najlepszym porządku. Miałem w życiu taki etap, że jeździłem na najdroższym paliwie(Shell Vpower racing), na najlepszym oleju, na wycieraczkach(zwykłych szkieletowych ze spojlerem) po 120zł(w latach 90'tych to było dużo pieniędzy) itd. ale z wiekiem mi przeszło. Generalnie należy sobie zadać pytanie jak powstaje np. olej, jak jest konfekcjonowany itd. wtedy dochodzi się do wniosku, że te drogie produkty są drogie bo tak jest dany produkt pozycjonowany i producent dużo wydaje na marketing(niekoniecznie na naszym rynku). Pozdrawiam BAS
-
OLEJ- wyglad
> Ja moge i lac za 120zl/5l, grunt ze co 10 tys km zmieniam. U mnie instrukcja każe zmieniać co 35kkm, zmieniam co ~15kkm, zakładam, że spokojnie do 20kkm olej przeznaczony na 35kkm powinien zachowywać swoje właściwości. Pozdrawiam BAS
-
OLEJ- wyglad
> a ja mam wrażenie że jeśli o Oleje chodzi to są jakieś nawałnice promujące, jak ojciec miał > Favoritke, tylko mobil się liczył, felicje tylko castrol. Jak ja GP kupiłem to ze wszystkich > stron Motul, w tej chwili motul jednak feee. Jak żyć : Norma, to się nazywa marketing. Jakoś Kia leje Lotos'a i jest dobrze a jak czytam ten wątek to wychodzi na to, że lać do Krowy olej za mniej niż 200zł/5L to zabójstwo silnika, ale co ja tam wiem. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> A o co chodzi z tymi adapterami? Chodzi o to, że na różnych pinach gniazda OBD-2 są różne centralki, więc stosuje się przełącznik lub adapter, który przełącza np. linię K na właściwy pin we wtyku, adapter może także przełączać linię Can pomiędzy różnymi pinami, ale to nie dotyczy Stilo. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Witam! > Od razu powiem ze nie czytalem calego watku, a mam zamiar zakupic sobie kabelek:) > Czy takie cos jest ok? > Kabelek Jeśli nie ma "problemu rezystora" to po dokupieniu stosownych adapterów, zrobisz wszystko w Stilo poza poduszkami. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Tak, ja mam 5. A mi nie chciało się iść na dół do papierów, ale jak widać dobrze pamiętałem. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Który tam trzeba wpisać ? Same cyfry i więcej niż 4 cyfry, jeśli dobrze pamiętam to kod elektroniczny składa się z 5 cyfr. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Orientujesz się może gdzie znaleźć opcję włączenia sygnalizacji migaczami do centralnego zamka ? > Dziś szukałem tak na szybkensa bo w końcu fejsy dotarły ale poległem Zakładam, że mówimy o Stilo, zakładam, że posiadasz niebieską kartę kodową. Nadwozie(BCM)->Marelli MF BC->F10->F7->Indicators command*->F10->y->wprowadź kod elektroniczny z niebieskiej karty->OK->wybierz enabled*->y * Nie pamiętam jak to się nazywa po polsku a nie chce mi się restartować systemu, żeby sprawdzić na windowsie gdzie mam licencję. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Chcę żeby auto nie sygnalizowało wymiany oleju. To zrób tak jak opisałem(potrzebujesz pełną wersję FES i ELM'a). Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> Witam zamierzam wymienić olej silnikowy w Brawo 1,6 120 z > PDF, czy Fiat ECU Scanner da się wykasować "licznik wypaleń" jeśli tak to po proszę o instrukcję. Da radę, ale chyba nie o to Ci chodzi. Przypuszczam, że chcesz zrobić wymianę oleju(silnik->bosch...->zakładka F7-> wymiana oleju->F10->y) i skasować inspekcję serwisową w liczniku(przegląd->Service...->F7->{następna wymiana oleju, następny przegląd}->F10->y). Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> z komórki teraz piszę Aha Zdarzało mi się pobierać 11MB FES 3.x.x na działce po gprs/edge Pozdrawiam BAS
-
FiatEcuScan / MES - nowy SOFT do diagnostyki na USB
> Dzięki pobiorę jutro w fabryce To ma aż 1,2MB, więc możesz pobrać w dowolnym momencie. Code: [bas@bas ~]$ ls -l public_html/FES/FiatECUScan16.exe -r--r--r-- 1 bas users 1163264 2010-02-08 public_html/FES/FiatECUScan16.exe [bas@bas ~]$ ls -lh public_html/FES/FiatECUScan16.exe -r--r--r-- 1 bas users 1,2M 2010-02-08 public_html/FES/FiatECUScan16.exe Pozdrawiam BAS
