Zawartość dodana przez bas
-
Jakie napięcie na akumularorze po postoju??
Porządnie naładować. Z napięciami i gęstością elektrolitu jest sprawa skomplikowana o tyle, że są one zależne od temperatury. Generalnie w temperaturze 20*C powinno być po nocy: - naładowany =>12,7V, - niedoładowany ~12,5V, - rozładowany <12,5V. Pozdrawiam BAS
-
1.6 16v problem z obrotami
> Zauważyłeś może kiedy centralka sama z siebie traci parametry? Nie zauważyłem utraty ustawień, jedynie to o czym pisałem, co ma bezpośredni związek z bardzo wczesnym przełączeniem na LPG. Pozdrawiam BAS
-
1.6 16v problem z obrotami
> Założenie, że parametry były zbierane na LPG jest dość śmiałe, Kiedyś opisywałem jak przypadkowo zrobiłem reset(chciałem się rozłączyć i nie zauważyłem, że jestem w złej zakładce - od tego czasu, Yani na mój wniosek zmienił rozłączanie się z F10 na F11, później nie zauważyłem, że robię adaptację na LPG) i była komediaaaaaa. > Zrobić reset nie zaszkodzi, może pomoże, ale osobiście wątpię. > Może przepustnica jednak znów się > zasyfiła. A wiesz, że nigdy(autko ma 119kkm) nie czyściłem przepustnicy i autko działa. Pozdrawiam BAS
-
Rozbiłem znajomemu leasingowane ubezpieczone auto -co dalej?
> nie do końca, OWU określa wyraźnie ograniczenie odpowiedzialności TU jeżeli poszkodowany dostał > rekompensatę z innego ''źródła'' może to być też odszkodowanie od sprawcy płacone 'z własnej > kieszeni'. > Ubezpieczenie ma zlikwidować szkodę, jeżeli szkoda jest zlikwidowana cywilnie przez sprawcę to TU > nic Ci nie wypłaci Wszystko się zgadza, Ty mówisz o likwidacji szkody na pojeździe a ja mówię o szkodzie powstałej "w zniżkach". Pozdrawiam BAS
-
1.6 16v problem z obrotami
> Ale dlaczego tyle piszesz o LPG skoro na benzynie też jest falowanie? Bo piszę o mapie noPB. > 60 km po resecie parametrów to jest dużo za dużo. Ostatnio zrobiłem 17 km i było ok. 17km za mało, ale nie będę się kłócił, 50-60km wszyscy polecają i u mnie się to sprawdziło, bez tego gasł mi przy dojeżdżaniu do skrzyżowania itp. > U siebie też widzę falowanie, ale o dziwo głównie wtedy, gdy jest włączone ogrzewanie tylnej szyby. Jak wyłączę LPG i jeżdżę tylko na noPB to falowania nie ma, jak pozwolę mu się przełączyć normalnie to nawet jak później wrócę do noPB to falowanie będzie. Ciekawostką jest, że ostatnio falowanie nie występuje, mimo że jest zimno. Pozdrawiam BAS
-
1.6 16v problem z obrotami
> na biegu jałowym obroty te wahają się w granicach 675-725 obr/min, > 1,6 16V z gazownią, obroty te wahają sie bez względu na to czy > jest na benzynie czy na gazie. Przy jakiej temperaturze masz przełączenie na LPG? Wygląda na wczesne przełączanie na LPG. Na początek reset nastaw autoadaptacyjnych + 60km noPB only. W praktyce, jeśli chcesz mieć szybkie przełączanie na LPG to nic sensownego z tym nie zrobisz, dzieje się tak przez to, że autko jedzie na wzbogaconej mieszance na LPG i... Pozdrawiam BAS
- Dylemat
-
Rozbiłem znajomemu leasingowane ubezpieczone auto -co dalej?
> odszkodowanie w takiej sytuacji może być max do wysokości szkody; > jeżeli TU płaci za szkodę, to nawet przed sądem, za tą szkodę więcej nie dostaniesz - szkoda > została ''spłacona'' i koniec. > Przy ubezpieczeniach dobrowolnych w OWU może być, a raczej zazwyczaj jest, taki zapis ograniczający > wypłaty z różnych polis nawet z różnych TU, podpisując OWU zgadasz się na warunki koniec i > kropka. OK, ale mówisz o szkodzie na samochodzie. Zaryzykuję twierdzenie, że prawdopodobnie dałoby się przed sądem wyszarpać pieniądze za wzrost składek. Zwróć uwagę, że OWU, o których piszesz, regulują stosunki właściciel-TU a w tym przypadku mamy jeszcze 2 inne strony. Pamiętaj, że np. w przypadku szkody z OC, wypłata odszkodowania z OC nie oznacza, że sprawca nie będzie musiał wyciągnąć pieniążków z kieszeni i dopłacić. Chwilowo praktyka orzecznicza jest taka, że ciągnie się z TU a nie ze sprawcy, ale... Znam taką sprawę, że Interrisk, jak skończyły się inne wykręty to stwierdzili, że polisa została wyczerpana(chodziło o uszkodzenie samochodu o drogę - wina zarządcy drogi, odpowiedzialność - Interrisk), w tym momencie pozostał pozew przeciwko zarządcy drogi. Pozdrawiam BAS
-
Rozbiłem znajomemu leasingowane ubezpieczone auto -co dalej?
> a no wlasnie co wtedy > nic mu nie zwroca? To pewnie zależy od umowy, ale generalnie jest tak, że zawierasz umowę(mówię o umowach B2B), że będziesz użytkował pojazd W przez okres X, będziesz płacił za to miesięcznie Y a po zakończeniu umowy odkupisz od nich pojazd W za cenę Z. Jeśli nie zapłacisz ostatniej raty to leasingodawca zabiera samochód, Ciebie pozywa o zapłatę ostatniej raty a Ty zostajesz z niczym, w tym przypadku może być podobnie. Pozdrawiam BAS
-
Rozbiłem znajomemu leasingowane ubezpieczone auto -co dalej?
> Nie ma znaczenia jesli przedmiot leasingu przestal istniec. Tyle, że leasingobiorca mógł mieć wykup za 1zł a spłacił już większość rat i teraz jest w pupie. Pozdrawiam BAS
-
Rozbiłem znajomemu leasingowane ubezpieczone auto -co dalej?
> Czyli za przeglądy , naprawy, opony, wycieraczki także płaci leasingodawca? Czepiacie się słówek, żeby uporządkować: Kto jest ubezpieczającym? Leasingodawca czy leasingobiorca? Jeśli poleciały zniżki leasingobiorcy to ubezpieczającym był leasingobiorca, jeśli ubezpieczającym jest leasingodawca to możliwe, że w umowie leasingu jest jakiś zapis z karą umowną... Pozdrawiam BAS
-
Rozbiłem znajomemu leasingowane ubezpieczone auto -co dalej?
> Taaaa... Tyle ze to nie bylo jego AC, nie byl jego wzrost skladek ani nawet jego pojazd. Stąd słowo "jego" było w cudzysłowie, też mi tu coś nie pasuje z tymi zniżkami, ale możliwe, że jest jakiś myk przy leasingu, o którym nie wiem, więc... Pozdrawiam BAS
-
Rozbiłem znajomemu leasingowane ubezpieczone auto -co dalej?
> Wg mnie wsiadasz za kółko samochodu właściciela, które jest sprawne i ubezpieczone, Ty jesteś > trzeźwy, masz ważne PJ. Przytrafia się kolizja. Wysiadasz z samochodu, mówisz: "no trudno, > dziękuję, dalej pojadę PKSem". Nikt nie może Cię o nic obwinić. > Pytanie, czy znajomy prosi Cię o wsparcie i pomoc załatwieniu tej sprawy, czy żąda od Ciebie > określonych zachowań... Jeśli to drugie to kazałbym mu się pałować. Czy gdyby znajomy dostał zdjęcie z fotoradaru z Tobą na zdjęciu? Kto płaci? Ty płacisz mandat. A gdyby samochód nie miał AC? Wyrządziłeś szkodę - płacisz. IMO jeśli znajomy tak podchodzi do sprawy, że zgodził się na likwidację szkody z "jego" AC to wypadałoby mu wyrównać chociaż wzrost składek. Gdybyś rozbił samochód zastępczy z ASO, który nie miał AC to byś płakał i płacił. IMO szkoda została wyrządzona, przed Sądem może być różnie. Pozdrawiam BAS
-
Miękki pedał hamulca się porobił
> Sprawdziłem, mam jakieś 4/5 stanu MAX. Poobserwuję czy nie opada. W międzyczasie byłem u mechanika > po klapkę od spryskiwacza reflektorów bo została u niego. Wsiadł, popedałował i powiedział, że > z hamulcem tak już jest w dieslach. Dziwne. Rozumiem, że Twój hamulec jest wysoki i jak > trzymasz nogę na pedale to nie opada w dół. Nigdy nie zauważyłem nic niepokojącego. > Croma poszła do Nowego? Yeap, została na AK. Pozdrawiam BAS
-
Miękki pedał hamulca się porobił
Sprawdź poziom płynu hamulcowego. Jeśli mało płynu to masz wyciek, jeśli poziom płynu normalny to albo pompa hamulcowa albo jakiś przewód puchnie. Pozdrawiam BAS
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> po 2 latach z Croma.I przejechaniu razem 65 tys km, nigdy nie stanela, zawsze dowozila do celu Jak tak dalej pójdzie to zlikwidują kącik CTT. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> takze posiadam, ale Proxy w moim punto nie zrobi. bledy owszem skasuje wszystkie ale z paroma > rzeczami sobie nie radzi. Osiowałem proxy w P2, ustawiałem przebieg w wymienionym liczniku w tym samym P2 itd. i nie było najmniejszych problemów. Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> mam od Viakena kablem, ELM dziala owszem lecz ma spore braki dl aniektorych zabaw. tzw nowy elm > ktory kupil takze twinsen - jakis dziwny jest. > ze Scan Tool takze viaken mi nie pomogl - rozgryzlem problem sam. > na dzien dzisiejszy stwierdzam, ze ELM dla mnie stal sie juz zabawka, aczkolwiek przydatna. szukam > rozwoju oraz nowych mozliwosci. > model punta ktore mam jest niezlym polem do testowania. nie wszystko dziala jak w innych modelach > fiata. Mam ELM'a od czasu jak powstał FES, jeszcze nie spotkałem się z autkiem, z którym ELM nie dałby rady(oczywiście z tych, które są na liście obsługiwanych). Pozdrawiam BAS
-
Fiat ECU Scanner
> stówa tu stówa tam > jakie to ma znaczenie aby Proxy Alignment zrobic prawidlowo bez bledow > i przypuszczam, ze zadziała z innymi markami pojazdow. > choc najfajniejszy jest CANtieCAR ze wgledu na duze mozliwosci - nie trzeba nic przekladac - fajna > zabawka. gdyby byla możlowosc zakupu bez licencji FES/MES multi... to takze bym sie > zastanawial. IMO kombinujesz jak koń pod górę. Weź kup od Viakena porządnego ELM'a pod Fiata. Inna opcja to przejeżdżając obok Łodzi, podjedź do mnie to Ci to zosiuję. Pozdrawiam BAS
-
Ześwirował termometr zewnętrzny
> 1. Na sucho (t.j. przed uruchomieniem silnika), w temperaturze otoczenia +1 st C (wg. mojego > samochodowego termometru +10 ) - 12,4 V Trochę mało, porządnie naładować prostownikiem. > 2. Po włączeniu silnika 13,8 V (włączone radio, CB i zewnętrzny odbiornik GPS) Norma mówi 13,8-14,4V, więc jesteś na skraju normy, ponów pomiary po porządnym naładowaniu akumulatora. Pozdrawiam BAS
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> Od Sycowa jest już gotowa > Trzeba tylko uważać żeby nie przegapić wjazdu, potem prawie pod sam dom 150km/h Dobrze będzie jak będzie się jechało(zgodnie z przepisami) Łódź-Wrocław max 2h. Pozdrawiam BAS
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> Jakieś 3,5h z przerwą na orlenowską kawę. Strasznie mnie wkurza ta trasa, mam nadzieję, że niedługo oddadzą S8 i będzie się jechało elegancko. > Pogoda nieciekawa, mgła i deszcz ale xenony pomogły Pozdrawiam BAS
-
Hu! Hu! Ha! NASZA zima zła, czyli spam Grudniowy
> Croma dojechała bez problemu Ile czasu jechałeś? > Miło było Cię poznać osobiście Nawzajem. > Nie łam się, młody jesteś, dasz radę Ech... Pozdrawiam BAS
-
Ześwirował termometr zewnętrzny
> Wasza ulubiona Centra Futura Aha Pozdrawiam BAS
-
Ześwirował termometr zewnętrzny
> Aku raczej ok. Jakiej marki? > Rok temu kupiony a 6h jazdy powinno sprawić, że wskazania będą ok. Miałem takie objawy w BBM'ie, gdzie kończył mi się alternator. Jechałem z Łodzi do Pragi(w Czechach) i gdzieś za Wrocławiem termometr zaczął mi pokazywać temperaturę z czapy, całą drogę był włączony i podłączony do zapalniczki laptop, ostatecznie alternator padł po kilku tygodniach/miesiącach. Przy okazji okazało się, że nie działają mi wycieraczki(niskie napięcie - skleił się przekaźnik), zaczęły działać dopiero na autostradzie w Czechach jak mocno pogoniłem. > Ale niestety... > Dużo z tym roboty? Podobno nie(trzeba ściągnąć boczek), ale u mnie czujnik czeka na wymianę już ponad 2lata i chyba już go zgubiłem. Pozdrawiam BAS
