-
Nagle znikające ciśnienie oleju.
Ok. A jeśli nie to co to miałoby w tym przypadku znaczyć?
-
Nagle znikające ciśnienie oleju.
A więc: Pkt. 1) Z tym, że producent nie przewidział takiego oleju do silnika to po prostu nie masz racji. Pkt. 2) Że zmiana oleju tylko że względu na wiek, przebieg jest nieuzasadniona - to ok. Pkt. 3) Auto stoi u mechanika, który zresztą jeździł autem z takim silnikiem. Usterka nie jest standardowa. Te O-ringi też są już zmienione (Ale i tak by nie powodowały takich objawów) Tu gdzie mieszkam (Dortmund) nie ma mechaników, którzy robią tylko 20-sto letnie Volvo. A to Auto jest tylko zabawką na której próbuje swoje siły w mechanice i ma sprawiać radość jak się do czegoś samemu dojdzie. Spokojnego wieczoru 🍺
-
Nagle znikające ciśnienie oleju.
Od dołu silnik wygląda ok i nie wydaje żadnych podejrzanych dźwięków. Zresztą czy przy panewkach po zgaszeniu i odpaleniu po kilku sekundach byłoby normalne ciśnienie 4 Bary? 🤔
-
Nagle znikające ciśnienie oleju.
Silnik ma 20 lat, niewiadomy przebieg. Myślę, że tu nie trzeba kosmicznych technologii. I nie uważam 10w40 za "żur" w tym przypadku.
-
Nagle znikające ciśnienie oleju.
Ps. Ma ktoś może schemat tego silnika by ewentualnie poszukać innego miejsca które się przytyka?
-
Nagle znikające ciśnienie oleju.
Pompa dziś zmieniona ( płukanka była już jakiś czas temu). Zalany olej w porządku i na korku oleju (magnetyczny) praktycznie brak opiłków/innego syfu.
-
Nagle znikające ciśnienie oleju.
Ciśnienie się zgadza - sprawdzane manometrem.
-
Nagle znikające ciśnienie oleju.
Pytanie dodatkowe ( to druga miska olejowa). Co to jest i jeśli to jest zamykane czy może powodować takie objawy? Lubię to auto, ale powoli zaczynam tracić nadzieję
-
Nagle znikające ciśnienie oleju.
Witam, z góry proszę o nie przenoszenie, bo rozwiązanie problemu może być uniwersalne. A silniki z tej grupy były np. w Volvo i w Fordach. Auto: Volvo 2.5T, B5244T. Objawy: Zapalajaca się kontrolka oleju. Sprawdzone/ zrobione: olej 10w/40, filtr, wyczyszczone sitko w misce olejowej + miska olejowa, wymieniona pompa oleju (oryginał Volvo). Po tych zabiegach częstość zapalenia się kontrolki oleju/spadku ciśnienia oleju zdecydowanie rzadsze (wcześniej już parę minut po starcie potrafiło się tak dziać, dziś po zmianie pompy oleju dopiero po 30 km). Wtedy też mierzone ciśnienie oleju 0,3 Bara. Ale jak się wyłączy i włączy silnik to od razu ma ciśnienie. Silnik po kupnie miał dużo nagaru. Była robiona płukanka. Obecnie olej czysty, na korku oleju (magnetyczny) brak opiłków metalu. Obudowa filtra oleju też wyczyszczona. Ma ktoś jakiś pomysł? Jest gdzieś jakiś zawór, który się przycina i takie jaja robi? Zastanawiam się czy znowu jakaś płukanka by miała sens 🤔 Pozdrawiam 🍺
-
Problem z odbiorem nowego fabrycznie auta.
Poczatkowo byla lista ok 150, teraz podobno duzo mniej.
-
Problem z odbiorem nowego fabrycznie auta.
Dla mnie punkt ciezkosci Problem polegavna tym, ze chcialbym miec 100% pewnosc, ze z autem wszystko jest ok.
-
Problem z odbiorem nowego fabrycznie auta.
Witam serdecznie, mam nastepujacy problem. Zamowilem nowego Opla Astre w polskim salonie. Wszystko przebieglo zgodnie z planen. Auto przyjechalo do salonu. Zabralem papiery, zaplacilem i zarejestrowalem (krajem pierwszej rejestracji sa Niemcy, ale to na razie nie ma wiekszego znaczenia). Dwa dni przed odbiorem okazalo sie jednak, ze jest kampania w zwiazku z poduszkami powietrznych i auto nie moze byc wydane. Sytuacja trwa od 19.09. Dealer rozklada rece, zona nie chce juz auta, sytuacja jest nieciekawa, tym bardziej, ze auto jest juz zerejestrowane. Do tej pory wg Dealera nie wiadomo o co dokladnie chodzi. Zeby bylo ciekawiej czesc z poczatkowo zablokowanych aut moze byc wydana. Zastanawiac sie jakie kroki moge wykonac. Auto chcialbym miec. Aspekty: - Dealer/Opel pokrywa koszty ubezpieczenia zerestrowanego auta, biletu lotniczego (to juz jest zalatwione) - Jakie prawa mam w sytuacja gdy w czasie podanym w warukach gwarancji (30dni) auto nie zostawie jako pelnosprawne wydane? Moge wtedy odstapic od umowy i zadac zwrotu zaplaconej sumy? Inne pomysly? Ogolnie dla mnie to totalna porazka, zepo takim czasie nie wiadomo o co dokladnie chodzi Pozdrawiam
-
Ford S-max
Znajomy chce jechac ogladac to auto, a ma do niego az 600km. Podobno bezwypadkowy. Zna ktos ten komis? Czy ktos jest w stanie cos ze zdjec powrozyc? http://otomoto.pl/oferta/ford-s-max-full-opcja-led-duza-navi-7-osobowy-ID6yiX79.html?requestFromAd=1&track[message_sent]=1&id_at=10809243 VIN: WF0SXXGBWSBT55351 Pozdrawiam
-
1000 kilometrow autostrada - lepiej w niedziele czy poniedzialek?
Troche spozniona relacja z trasy. Oczywiscie wszystko wyszlo inaczej niz planowalem, a wiec: Dortmund-Krakow w poniedzialek: - duzo ciezarowek, co niestety przy duzej roznicy w predkosci podroznej powodowalo relatywnie czesto mocniejsze hamowania - w Polsce byla duza mgla, wiec momentami nie dalo sie jechac szybciej niz 70km/h - brak korkow na bramkach na autostradzie Krakow-Dortmund w niedziele: - brak ciezarowek, plynniejsza jazda - rowniez bez dramatu na bramkach (w wakacje 2015 bylo duuuuuzo gorzej) - tez momentami bardzo niesprzyjajace warunki pogodowe (marznacy deszcz), wiec trzeba bylo zwalniac Czas od drzwi do drzwi (Dortmund - Krakow) 1050km, postoj w Dreznie to zawsze okolo 8:15h Taka ciekawostka: - dystans 1056km, srednia 134km/h (w tym wjazd i wyjazd z miasta), srednie spalanie wg. komputera 7,6l/100km autem z obciazeniem ok. 250Kg - najszybciej pokonalem to trase kiedys jak mialem tempomat ustawiony na 160km/h, a w Polsce staralem sie tez dostosowywac do ograniczen predkosci (z pewna tolerancja ) - cisniecie na trasie gdzie sie da 200km/h nie powoduje skrocenia zauwazalnego czasu podrozy (przy zawsze jednym postoju) - duzo zalezy od auta, w Focusie II 1.6 16V predkosc podrozna, przy ktorej sie nie meczylem, to bylo 140km/h, w Lagunie III 2.0dci (173KM) to bylo 160km/h, a teraz w Superbie III (190KM) jest to 180km/h (odpowiada to odczuciu 160km/h) z Laguny Pozdrawiam
-
2.0 TDI SCR - jak w praktyce wygląda eksploatacja
Auto to Skoda Superb 2.0 tdi (190KM): - przebieg obecnie to 9.000km - auto infomuje, ze nalezy dolac miedzy 4, a 10 litrow adblue i obecnie starczy tego co zostalo na 2.800km - koszt w Niemczech 10-cio litrowy kanister za 10E, tez jest mozliwosc tankowania na stacji, np. 9km ode mnie za 0,54E/l - jest duza roznica w zaleznosci od sposobu jazdy, a wiec szybka jazda autostrada, tj. 1000km na raz z predkoscia okolo 180km/h (srednia z dystansu od drzwi do drzwi 140km/h) to wg komputera spalil tego cuda ok 1,5l/1.000km, natomiast normalne turlanie po miescie i na drogach podmiejskich to ubywa tego duzo mniej, ogolnie pewnie bedzie trzeba co ok. 12.000-15.000 km dolewac Roznic w porownaniu do auta ze wzyklym dpf´em brak Pozdrawiam
Obywatel
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta