Witam
Zastanawiam się nad zakupem Fiata Tipo z fabryczną instalacją gazową. W instrukcji obsługi znalazłem taki zapis:
"W przypadku ograniczonego poziomu LPG w zbiorniku lub żądania lepszych osiągów (np. podczas wyprzedzania, w sytuacji, w której samochód jest całkowicie obciążony, podczas przekraczania dużych wzniesień), system może przełączyć działanie automatycznie na tryb zasilania benzyną, w celu zapewnienia zwiększenia żądanej mocy silnika;"
Jeden z dilerów poinformował mnie, że automatyczne przełączenie na benzynę odbywa się po przekroczeniu 4000 obr/min.
Czy użytkownicy Tipo z fabrycznym "gazem" mogą to potwierdzić? Czy takie przełączanie jest częste i uciążliwe podczas jazdy? Czy automatyczne przełączenie na benzynę jest sygnalizowane kierowcy (jakaś kontrolka, komunikat)?