Zawartość dodana przez raf1al
-
Mondeo mk5 twardy pedal SPRZĘGŁA
Co może być powodem twardego sprzegla i brudnego plynu ?
-
Wymiana butli a stary wielozawor
No ok bo narazie wizualnie patrzyłem tylko, i w nowej wielozawor jest wyzej montowany bliżej tego dekielka o prawie 2cm bałem się że nie przykręcę dekla bo zawor będzie wystawa.
-
Wymiana butli a stary wielozawor
Posiadam obecnie butle stako 630x204 i wkręcony wielozawor brc. Butle musze wymienić ,tylko czy ten wielozawor Brc będzie pasował do butli elpigaz 630x200 ? Nieco wyszej jest ta flansza przyspawana co przykręca się zawor elpigaz niż w stako.
-
corsa C woda po stronie kierowcy
TAk udało mi sie . uszczelniłem ta puszkę z elektryka , jak piszesz ta śmieszną blachę co serwo jest przykręcane(wyjołem całe serwo i nie ukręciłem rurek ) do niej a całość do karoserii, kretyński patent ale cóż.... oraz tam przez maglownice tez się lało, bo tam tez jest ta śmieszna uszczelka oraz jakiś dodatkowy plastik wkręcany w karoserie. nowy filc i teraz jest sucho z przodu i nie paruje nie śmierdzi zostały tylne lampy bo miedzy nimi a karoseria tez musi byc uszczelka gąbkowa dałem nowe ale dalej cos tamtędy leci ehh
-
corsa C problem z zamkiem centralnym
Mam kolejny problem, odkryłem ze w klapie jest centralny zamek myślałem ze tylko w drzwiach do tej pory. problem jest taki ze zamek nie działa w pełni tzn przy otwieraniu auta z pilota zamek otwiera klape ale przy zamykaniu juz nie zamyka dziala tylko w jedna strone siłownik ( na krotko działa w obie) centralny działa z pilota i z kluczyka domykanie szyb działa z kluczyka . kable całe, wiec gdzie jest problem??
-
corsa C woda po stronie kierowcy
Witam problem jest taki ze woda wlewa sie przez przejscie krzyżaka od kolumny kierownicy. dokładnie otworem gdzie z przekładni przechodzi wałek do wnętrza kierownicy do którego sie przykręca krzyżak. i nie wiem czy brakuje jakiejś uszczelki czy czegoś tam . nie mogę nigdzie w googlach znaleźć konkretnych fotek czy odpowiedzi wszędzie piszą o typowych przeciekach wody w oplach (może nie potrafię ) może ktoś posiada jakieś foty od środka jak i od spodu tych miejsc gdzie przekładnia wchodzi do wnętrza kabiny w korsie C? lub wie jak uszczelnić dokładnie to miejsce? ktos demontował przekładnie i wie co tam jest dokładnie zamontowane do uszczelnienia? na foto zaznaczyłem którędy się wlewa potwierdzone podczas deszczu i szlaufem help
-
tarcze i klocki do focusa 1
no jak uwazasz ale to nie 1.9 TDI marne 100km bez turbo
-
tarcze i klocki do focusa 1
czym tu sie scigac 1.6 :D normalna przepsowa jazda powyzej 100
-
tarcze i klocki do focusa 1
czyli bosch nie bedzie złym wyborem o 50 tanszy od ATE
-
tarcze i klocki do focusa 1
najtanszy bosch ale słyszałem ze ate najlepszy z tych 3 chodzi o to by sie tarcze nie skrzywiły po 100km!
-
tarcze i klocki do focusa 1
witam co polecacie na przod do focusa 1 zestaw tarcze i klocki ATE Bosch czy Brembo:)
-
grzałka + wymiennik pytanie..
Posiadam dwupłaszczowy wymiennik 140litrowy i mam takie szybkie pytanie jaka tam wsadzic grzałke 2KW czy 3KW co bedzie lepszym rozwiazaniem ?
-
grzałka + wymiennik pytanie..
Posiadam dwupłaszczowy wymiennik 140litrowy i mam takie szybkie pytanie jaka tam wsadzic grzałke 2KW czy 3KW co bedzie lepszym rozwiazaniem ?
-
silniki do LPG
> W kazdym silniku mozna wypalic zawory przy LPG kiedy masz zly sklad mieszanki (zbyt uboga > mieszanka) lub zle ustawiony luz zaworowy. > I tu jest ten problem z honda, ze nie ma tam hydraulicznej regulacji zaworow, tylko sa srubki. > Konieczne jest pilnowanie luzu zaworowego. Konieczna jest regulacja co 20-25kkm (koszt ok > 150zl). w focusie mam podobnie teraz mam juz 50kkm na LPG pojechałem ustawiać luzy i....... odesłali mnie z kwitkiem bo nie bylo co ustawiac wszystko ok .. pojechałem do innego magika i to samo:) a podobno 1.6 zle znos gaz w fordzie mk1
-
wklejanie przedniej szyby
no i wkleili szybę nawet poszło z 20 minut odtłuszczane później primer (20 minut odczekane by podsechł dobrze ze go mało było bo bym z osiem razy malował, a tak to na styk) dałem na szybę na cały ten czarny pasek żeby z klejem trafić , na karoserie wycisnolem klej , dobrze sie wyciskał w stożek ale dobrze ze miałem dwie tubki bo brakło około 10 cm szybka położona i lekko dociśnięta tak ze równo leży z wszystkim plastikami wewnątrz i na zewnątrz wewnątrz klej odrobinę wyszedł poza rant tak po 1mm, 2mm. teraz czekam minimum 24 godziny na efekty co do wklejania to 3 noce nie spalem a to takie proste teraz
-
wklejanie przedniej szyby
> Stosuje się go, żeby klej trzymał się epicko. > Przeokropnie to za słabo. i chroni przed UV podobno
-
wklejanie przedniej szyby
spoko jeszcze tylko przyssawki załatwić muszę i druga obawa ze jedna tubka to mało będzie z szyba źle może nie wyszło bo noweczka będzie panelu szkoda pól pokoju rozbierać trzeba
-
wklejanie przedniej szyby
szyba niewielka jak w corsie c ogladalem filmik i mniej więcej wiem o co kaman szybę mam nowa bo ta która wyciolem oparłem sobie na fotelu na chwile i mi sie zesunęła powodując dziurę i pękniecie szyby udało mi sie kupić Nowke szybę nordgalss za 100zł czyli spokojnie zastosować zestaw Boll na szybę i na karoserie primer po wcześniejszym odtłuszczeniu i wklejać? nic innego nie stosować /.??
-
wklejanie przedniej szyby
> Nie dajesz aktywatora, jeśli klej kładziesz na warstwę starego kleju. Wystarczy odtłuścić benzyną > ekstrakcyjną. > Acetonu raczej bym nie stosował (rozpuszcza poliuretan i choć klej jest stary, to może go ruszyć). wiec tak czym dobrze odtłuscic pod primer ?? i wyczyscilem cały stary klej wraz z primerem z tej warstwy ceramicznej na szybie o dziwo nie uszkadzając jej wiec primer na szkło i na blachę pojdzie czy zestaw Boll'a będzie dobrym rozwiązaniem jedna tubka starczy??? moze zamiast primera kupic to http://e-katalog.intercars.com.pl/#/prod...ju-do-szyb.html okolo 30 dychy
-
wklejanie przedniej szyby
no ok ale czy jest potrzeba stosowania aktywatora czy wystarczy odtłuścić jakimś acetonem?? a na pomalowana blachę dać sam primer i klej a klej na szybie przyciąć na 1mm odtłuścić i tak kleić bo na szybie to trzyma sie niemiłosiernie
-
wklejanie przedniej szyby
klej na szybie czy na rancie karoserii nie ma znaczenia jeden czort chodzi mi czy ten primer nakładać na stary klej jak jest czy tylko go odtłuścić dobrze a primer na czysta blachę tylko. bo co to ten cały aktywator jest .. poniżej link jest primer i aktywator http://jktools.pl/55-kleje-i-srodki-montazowe
-
wklejanie przedniej szyby
No filozofi nie ma. Ale czy tym gruntem primerem smaruje sie tez stary klej na szybie czy wystarczy odtluscic acetonem lub ekstracyjna czy jakis aktywator musi byc bo na czysta zdrowa blache polakierowana to wiem ze primer. A na klej stary to podobno primer sie nie daje chyba ze szyba nowa i bez kleju.
-
wklejanie przedniej szyby
Moze sie ktoś tym zajmuje na AK bo potrzeba porada ale nie wyczytana z Google czy YouTube!!
-
śruby do felg aluminiowych
a jak nie posiadam takiego sprzetu?
-
śruby do felg aluminiowych
Back to top
Powiadomienie o plikach cookie
Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.