> Tesciu kupil Astre i czas wymienic olej.
> Jaki polecacie olej do diesla 2.0DTH bodajze.
> Jakiej klasy oleju szukac.
> Czy 10W40 od GM bedzie wystarczajacy czy szukac czegos lepszego ?
Ja jeżdżę na Platinum Turbo Diesel 5W/40, według mnie jest to dobry olej. Przy niskich tem. (-20 C) nie było problemów z rozruchem, a aku mam od nowości czyli GM. Parametrami dorównuje olejom Mobila i Castrola, a różnica w cenie jest znaczna. Wcześniej jeżdziłem na Mobilu Diesel 0W/40 i szczególnej różnicy w pracy silnika nie zauważyłem. Mam przejechane 138kkm. Wybór oczywiście należy do ciebie.
> Dziekuje