Zawartość dodana przez janist
-
[KzAK] civic czy focus 35-40kzł
> Astra III 1.6T. A da się zagazować? Trochę za mocna ale czemu nie.
-
[KzAK] civic czy focus 35-40kzł
> W foce siedzi sie wyżej, mam 182cm i wygodniej mi był o civicu, ale to mocno indywidualna kwestia, > wiec najlepiej jak sie przymierzysz do obu. No to musi, coś nie tak z siedzeniem było. Od razu było podejrzane. Pojechałem bo miałem blisko a chciałem się przymierzyć do silnika i zawieszenia zanim pojadę gdzieś dalej. Auto było z 2011, przebieg 28000. Był "lekko uderzony" przez niemca na parkingu, koła niestety tylko zimowe, u obecnego właściciela stał cały rok bo zonie nie za bardzo pasowało więc postanowił sprzedać.
-
[KzAK] civic czy focus 35-40kzł
> Co do hondziawki i forda (do założyciela)-weź co CI bardziej pasuje. Jak zamierzasz dłużej > potrzymać to na hondzie mniej stracisz. No własnie nie wiem co pasuje mi bardziej. Pewne rzeczy bardziej w fordie inne w hondzie. Poza tym ford jest praktycznie niedostępny z takimi silnikami. Dlatego szukam alternatywy. Co do trzymania to zawsze zamierzam trzymać długo a zwykle wychodzi nie tak bardzo.
-
[KzAK] civic czy focus 35-40kzł
> Tak tylko internet, kobiety też widzę tylko w internecie, a jeżdże na PS3 bo nie mam prawka. Panowie, merytorycznie proszę. Jeśli kupie forda to będzie gaz a jak silnik umrze to zdam relację.
-
[KzAK] civic czy focus 35-40kzł
> Coś dziwnie piszesz... jeździłem obydwoma całkiem dużo i jak dla mnie ilość miejsca w civicu jest > większa, a wygoda zdecydowanie większa (nie mówię o komforcie resorowania, tylko o wnętrzu). Ale mówisz do corsy czy do forda? Ja porównałem do corsy. Mam 183 wzrostu. Siedzenie w corsie nie najniżej, kierownica w najwyższym położeniu i kolano lekko prześlizguje się pod kierownicą. W civiku siedzenie dałem najniżej, kierownicę najwyżej, fotel odsunąłem tak, ze jak na mój gust był nieco za daleko i wsiadanie było akceptowalne choć miałem wrażenie, że nieco gorzej niż w corsie. No chyba, że coś było zacięte w mechanizmie podnoszenia fotela. Rzeczywiście spodziewałem się, a od dłuższego czasu jeżdżę autami gdzie siead się wysoko, ze się zapadnę po wejściu a nic takiego nie było. > Bagażnik, kompletnie nieistotny dla mnie >2 rząd siedzeń plus też dla civica. To też niezbyt istotne. Reszta rodziny wysoka nie jest. >napęd porównując 1.8 hondy do 2.0 forda również > plus dla hondy. No to fakt. Ale ta podgrzewana szyba w fordzie . dla mnie to genialny wynalazek. Ktoś wie kiedy wygasa patent?
-
[KzAK] civic czy focus 35-40kzł
Czołem, szukam nowego ale starego samochodu. Ma to być kompakt. Benzyna z możliwością założenia gazu. Dobrze by było, żeby miało 0-100km/h mniejsze niż 10s. Powinien mieć 5 drzwi. Do wydania jakieś 35-40 tyś. Rocznik 2008-2009. Idealny byłby focus 1.8 lub 2.0 bo ma podgrzewaną szybę . Tyle, że takich jest bardzo mało. Pomyślałem o civiku 1.8. Fajne auto. Przejechałem się takim dzisiaj i nie był dla mnie za twarde jak opisują. Boję się trochę o odparowywanie przedniej szyby bo ponoć potrafi być z tym problem ale największą przeszkodą jest ilość miejsca dla kierowcy. Jest trochę za mało. Udo dość ciasno przechodzi mi pod kierownicą. Jest mniej miejsca niż w corsieD. Jeśli nie żaden z tych dwóch to jaki?
-
No to zagwozdka
> Problem w tym, że u mnie cały czas mapy były ok. Autokorekta ISA powodowała problemy ... > Po włączeniu ISA przez jakiś czas było ok. ale zawsze po 2-3 dniach zaczynały się problemy z > gaśnięciem. > Poproś go żeby na próbę wyłączył i skasował wyniki autoadaptacji ISA. OK, teraz jasne. Napisz tylko, czy to był ogólnie problem z zimnym rozruchem czy inaczej. U mnie problem jest tylko przez kilkanaście sekund, mieszanka jest uboga i wypadają zapłony. Po chwili, mimo, że dalej nie jest rozgrzany jest już dobrze. To rzeczywiście wygląda jakby się zawieszał brudny lub przytarty wtryskiwacz. Ale dzięki za radę. Na pewno wypróbuję też i tą opcję.
-
No to zagwozdka
> Zrób tak: zapisz ustawienia, skasuje mapę korekty, którą zrobiła ISA 2 i Ja sam tam nie grzebię. Chodziło mi o to, że wydaje mi się, ze nie ma problemy ze zorientowaniem się, że mapy są rozjechane i gazownik pewnie by to zobaczył a jeśli nie widział to pewnie jest OK.
-
No to zagwozdka
> nie sądze... ISA w niektórych autach rozjezdza mapy > podmien sterownik na jakiś inny bez ISA Czy rozjechane mapy łatwo stwierdzić po podłączeniu bo komputera?
-
No to zagwozdka
> ISA rozjezdza mapy? > niech Ci podmieni gazownik na stag 4+ lub qboxa > albo jakis czujnik sie nie wyrabia przy nizszyxch temperaturach. > jaki reduktor? No właśnie z mapami wszystko OK. Cała instalacja została gruntownie sprawdzona. Teraz podejrzane są wtryski benzynowe. Będą myte.
-
No to zagwozdka
> ziom > jaki dokładnie masz sterownik i reduktor? > moze ISA? > ile zrobione na LPG? > od kiedy problem? w lecie tez był? Stag 300 isa2 na lpg ok. 30 kkm problem od 2 miesięcy. Jak jest cieplej to jest lepiej.
-
No to zagwozdka
> jaki przebieg? > w jaki sposob jest regulowany luz zaworowy? Przebieg 70kkm. Luzy kasowane hydrauliczne. Silnik Z12XEP.
-
No to zagwozdka
> Wystarczył 10 razy krótszy odcinek. > Teraz rano przy rozruchu też jest ok, czary mary i się naprawił. > Ale i tak podjadę do gaziarza pod kompa podpiąć. W końcu mam jeszcze rok gwarancji na instalację. U mnie niestety po ponownym przełączeniu na gaz znowu jest nie halo.
-
No to zagwozdka
> Widzę, że masz podobny problem do mojego. A próbowałeś przejechać ze 100km na Pb? U mnie wtedy wszystko jest OK.
-
No to zagwozdka
> A masz jakiś zrzut ekranowy mapy ze Staga? Nie, oczywiście, że nie mam.
-
No to zagwozdka
> Mam to samo w marei. > Rozjeżdża się mapa ale u mnie do wymiany jest przepływomierz. > Stroił Ci ten gaz w czasie jazdy patrząc na wskazania sondy? Tak, strojenie było w czasie jazdy. Problem polega na tym, że niby od strony gazu wszystko jest OK ( a jest to dobry zakład) a problem znika po kilkudziesięciu kilometrach na benzynie. czy li na pewno coś w LPG tylko czort wie co. Też tak masz?
-
No to zagwozdka
> Potrzebuje pomocy bo sytuacja jest dziwna a gaziarz nie może coś sobie poradzić mimo, że to > renomowany warsztat. dzięki z wszystkie odpowiedzi. Przekażę gazownikowi. Problem polega na tym, że on twierdzi, ze wszystko sprawdził.
-
No to zagwozdka
Potrzebuje pomocy bo sytuacja jest dziwna a gaziarz nie może coś sobie poradzić mimo, że to renomowany warsztat. Auto: Corsa D, 1.2 80KM, instalacja STAG, wtryski Hana. (jeśli będzie potrzeba to podam dokładnie) Po uruchomieniu mocno wystudzonego na benzynie silnik pracuje nierówno, nie chce się wkręcić na obroty i potrafi zgasnąć. Trwa to kilkanaście-kilkadziesiąt sekund i dalej wszystko jest OK. Gaziarz założył rejestrator i stwierdził, że wszystko jest w porządku natomiast wypadają zapłony. Na próbę wymienił cewkę ale to nie było to. Pojechałem do mechanika, który sprawdził wszystko, zresetował komputer, wyczyścił układ dolotowy i nie znalazł żadnej usterki. 2 Dni było OK ale potem wróciło. Przełączyłem na benzynę i po 2 dniach z powrotem wszystko działało jak trzeba. Po przemęczeniu na gaz znowu problem. Gazownik znowu zaczął grzebać ale jedyne co znalazł to to, że po dłuższym postoju jest uboga mieszanka i, że ciśnienie w układzie paliwowym spada z ok. 4 barów tuż po wyłączeniu silnika do ok. 2barów po kilku godzinach. To mogłoby wskazywać na jakąś nieszczelność gdyby nie jedno ale. W takim przypadku dłuższa jazda na benzynie nie nic by nie zmieniała a jednak zmienia. Jakieś pomysły co to może być?
-
Swiatla awaryne
> Witam, > już drugi raz w ciągu kilku dni miałem taką sytuację. Otwieram auto, wkładam kluczyk do stacyjki i > zapalają się światła awaryjne. Nie mogę ich wyłączyć i nie mogę uruchomić Sprawa zamknięta. Jesli kogoś to interesuje to: pojechałem do ASO i poprosiłem o naprawę i zminę PIN kodu i wtedy okazało sie, że ten alarm (montowany fabrycznie) nie ma możliwości zmiany kodu, tzn. można zmienić ale i tak fabryczny kod będzie działał. W takim razie podziękowałem za próbe naprawy i poprosiłem o wyłączenie alarmy w ogóle. Na koniec panowie i tak stwierdzili, że trzeba by było wymieniać i koszt wymiany to ok. 1200zł. I ty pytanie: na co komu alarm za 1200zł w którym PIN kod może znać każdy? Opel wiele stracił w moich oczach.
-
Swiatla awaryne
> Nie wiem jaki jest w Corsie D kluczyk, ale może to on nie rozłączał prawidłowo alarmu? Trochę tak to wygląda. Muszę spróbować 2-gim kluczykiem.
-
Swiatla awaryne
> A Syrenka alarmu działa? > Może antynapad się uzbraja przez niedziałający czujnik otwarcia drzwi? Nie, nic nie wyje. Właściwe do dokładna diagnoza mi teraz niepotrzebna. Chcę się tylko upewnić, że trzeba szukać w alarmie i dowiedzieć, czy lepiej jechać do ASO czy do jakiegoś warsztatu specjalizującego się w ... no właśnie, alarmach, elektryce ... A jeśli jeszcze ktoś poleci taki zakład w północnej części Wrocławia to będzie miód.
-
Swiatla awaryne
> dobry elektryk lub ASO, mnie wygląda na zalanie centralki Centralki alarmu? Zalanie? Ale jak?
-
Swiatla awaryne
Witam, już drugi raz w ciągu kilku dni miałem taką sytuację. Otwieram auto, wkładam kluczyk do stacyjki i zapalają się światła awaryjne. Nie mogę ich wyłączyć i nie mogę uruchomić silnika. Dopiero kilkukrotne otwarcie i zamknięcie drzwi (uzbrojenie/rozbrojenie alarmu) pomaga. Z czym to problem? Alarm? Gdzie z tym pojechać? ASO czy jakiś warsztat od alarmów. Auto to Corsa D. Alarm był od nowości ale nie wiem czy producenta czy instalowany u dilera. Jest zintegrowany z kluczykiem/pilotem centralnego zamka.
-
Już niedługo sami zatankujemy gaz do samochodów
> Czyli rozumiesz jaka jest różnica pomiędzy zakazem samoobsługi a wprowadzeniem samoobsługi ? Pewnie taka, ze żeby zostać obsłużonym w tym samym czasie nie wystarczy nacisnąć dzwonek raz krotko tylko trzeba będzie się na nim powiesić.
-
Już niedługo sami zatankujemy gaz do samochodów
> Rencistą jesteś, plecy bolą czy to raczej objaw "jaśniepaństwa" ? Rencistą nie jestem. Plecy bolą. Jest to też część "jaśniepaństwa". Polega to na tym, że wielu ludziom płacę za to, że robią coś za mnie. np. mogę sam kupić kawałek pola, uprawiać ziemniaki i sam je kopać ale jestem "jaśnie panem" i ziemniaki kupuję w sklepie. Ty sam sadzisz?