Zawartość dodana przez janist
-
Moja Alfa to złamas. :)
Dzięki za odpowiedź. No można wymienić ale to kłopotliwe i spora szansa, że jak ktoś to robi 1-wszy raz to może się nie udać. Szukam warsztatu, który się podejmie.
-
Moja Alfa to złamas. :)
Spokojnie, Gulietta jest super. Jeździ przeważnie żona, ja od czasu do czasu i zawsze z bananem na twarzy. Natomiast złamała się klamka a z drugiej odchodzi farba. I tu pojawia się problem bo jest zintegrowana z boczkiem, który kosztuje ok. 2500PLN. Szukam innego rozwiązania. Czy znacie jakiś warsztat w okolicach Wrocław-Oława, który albo wymieni sam uchwyt, albo cały mechanizm. Wymiana mechanizmy może być skomplikowana, bo co prawda można taką część kupić ale nie jest ona przykręcona do boczku ale zgrzana. Da się to pewnie zrobić ale trzeba mieć sprzęt i wprawę. Ostatnie , ale najmniej pożądana opcja to używany boczek. pozdrawiam
-
Ząbkowanie opon - jaka przyczyna
> być może to kwestia opon, może kwestia stylu jazdy, > no to jeżeli to nie jest domena modelu to trzeba szukać co jest nie tak, koledzy już napisali, być > może amortyzatory, może wypracowane któreś elementy gumowe No i jestem umówiony w japantech na diagnostykę. Naprawię co trzeba a potem nowe kapcie.
-
Ząbkowanie opon - jaka przyczyna
> Są auta które mają tendencje do ząbkowania opon, a czasem jeszcze kształt bieżnika temu sprzyja i > efekt ząbkowania gotowy. > Tak było w przypadku Vectry B i Focusa I które ząbkowały opony na potęgę, ZTCK też Vectra C (i > bliźniaki czyli Saab 9-3 i Croma) mają tendencje do ząbkowania, nie wiem jak rzecz ma sie z > Focusem II czy coś tam poprawili czy nie. Po prostu niektóre TTM i tyle. U mnie w Cromie akurat nie ma takiego efektu. Natomiast w Civicu wygląda na to, że nie było i się pojawił. Stąd raczej to nie TTM.
-
Ząbkowanie opon - jaka przyczyna
> Najlepiej w firmie zajmującej się zawieszeniami. Mają stanowiska do badania siły tłumienia drgań. > Tat, tak, zaraz się odezwą "fachury" kwestionujący takie badania. Jednak w mojej 25letniej > karierze kierowcy, kilka razy korzystałem z takiej pomocy i nigdy się nie zawiodłem. Badanie > wartości dobrej wódki Wybór należy do ciebie. Nie zamierzam żałować paru złotych na takie badanie. Problem tylko gzdie znaleźć taki warsztat i czas. Natomiast takie badanie na stacji diagnostycznej to raczej pomyłka .Tam to wyniki badań są raczej losowe. Zresztą niedawno miałem przegląd rejestracyjny. Zresztą w ASO tez byłem na przeglądzie ale nie mam pojęcia czy tam badają zawieszenie.
-
Ząbkowanie opon - jaka przyczyna
> W żadnym aucie z wielowahaczem nie miałem wyząbkowanych opon. Japonia, Niemcy. Ja nigdy w żadnym aucie nie miałam ząbkowanych. A'propo; jakie zawieszenie jest w civicu VIII?
-
Ząbkowanie opon - jaka przyczyna
> 140kkm to dla opon superwynik. I zapewne masz rację. Powiedzmy, że trochę więcej niż połowa ze 140 bo zimówki. > Z drugiej strony, skoro nie ufasz diagnostyce zawieszenia (a jak pisałem, amorki przy tym przebiegu > mogą być zużyte) to trudno ci podpowiedzieć. Badanie zawieszenia to nie jest jakiś dramatyczny > koszt. Dobry fachowiec potrafi ocenić stan amortyzatorów. W odróżnieniu od kierowcy, który > "przyzwyczaja się" do stopniowo pogarszającego się stanu. Co masz na myśli pisząc diagnostyka zawieszenia?
-
Ząbkowanie opon - jaka przyczyna
> Wymienic opony i amortyzatory. To jest rozwiązanie ale jeśli amortyzatory jeszcze OK to trochę szkoda kasy. Biorąc pod uwagę, ze w drugim aucie czeka mnie rozrząd to robi się sporo pieniędzy.
-
Ząbkowanie opon - jaka przyczyna
> więc daj na tył, ale najpierw podjedz na diagnostykę sprawdzą ci zawieszenie koszt 20zł Ale co mi mają zdiagnozować? Sprawność amortyzatorów. Jakoś nie jestem przekonany, że to badanie jest wiarygodne.
-
Ząbkowanie opon - jaka przyczyna
> Wina leży trochę po stronie zawieszenia, ale nic z tym nie zrobisz i trochę po stronie opon. Jedne > opony ząbkują bardziej niż drugie, a są też takie, co w ogóle nie ząbkują. Zawieszenia tylnej > osi są obecnie na tyle doskonałe, że opona ma cały czas kontakt z nawierzchnią pod tym samym > kątem. To jest wyzwanie dla producentów opon, żeby zrobić taki bieżnik, który nie będzie > ząbkował. Teraz spróbuj pojeździć, ale pierwsze tysiące km będzie głośno. Moja rada na > przyszłość, zamieniać tylne koła prawe z lewym po przejechaniu ok. 8 kkm, tak by opony toczyły > się w drugą stronę (oczywiście jeśli nie są kierunkowe). Pomaga też nieznacznie obniżenie > ciśnienia. OK, ale czemu przez 6 lat było OK i nagle się wyząbkowało? Wysokość bieżnika? Z drugiej strony opony mają już swoje lata i raczej powinny juz udać sie do krainy wiecznych łowów. Tyle, że jeśli ro amorki to nie chciałbym, żeby nowe opony wyząbkowały się w sezon.
-
Ząbkowanie opon - jaka przyczyna
> Albo i nie, jeżeli amorki faktycznie są wyrąbane. Nie,no te wyząbkowane są teraz na przodzie. Mogę co najwyżej dać z powrotem na tył.
-
Ząbkowanie opon - jaka przyczyna
> Pojeździć. Za 2-4 tys. km dotrą się. Możliwe, że nie zdzierżę.
-
Ząbkowanie opon - jaka przyczyna
Witam, zmieniłem opon na letnie, zamieniająć tył z przodem i hałas stał sie nie do zniesienia. Okazało się, że przednie opony, czyli te, które w poprzednim sezonie jeździły z tyłu wyząbkowały się. Oponiarz mówi, że to wina amortyzatorów. Ale nie jestem tego pewien. Dodatkowo opony, mimo, że bieżnika jeszcze mają sporo, są z 2008 roku (op początku na tym aucie). Przebieg auta 140tkm. Opcje jakie mam to albo wymienić amory, albo nowe opony albo szukać w geometrii. Jaki rozwiązanie polecicie?
-
Najwygodniejsze fotele - z jakiego auta??
> Poradzcie mi jakie auto ma najwygodniejszy fotel kierowcy. Musi być w skórze , najlepiej beżowej, > bez elektryki, z regulowanym zagłówkiem. > Chce sobie takie cudo sprawić do domu jako fotel do komputera. Rozmawiałem kiedyś z gośćmi pracującymi w centrum technicznym irmy produkującej fotele samochodowe. Zapytałem dlaczego nie mają takich foteli w biurze. Powiedzieli mi, że kiedyś próbowali ale okazało się, że sa cholernie niewygodne.
-
Rodzinny, kombi 35 kpln
> prawie 70 sztuk dostępnych No rzeczywiście są. Choć 70szt. w całej europie to niewiele. Ja założyłem, że w Polsce. A przy okazji to niech mi ktoś wytłumaczy skąd w podanym wątku wzięły się ceny? Bo np. ten jest podobny do mojego i chociaż nie planuję sprzedawać to jekmy mi ktoś dawał 12000 euro to bym się poważnie zastanowił.
-
Rodzinny, kombi 35 kpln
> Fiat Croma ale z silnikiem MJTD już całkiem przyzwoita wyrwiesz z navi i z 2010 roku.. Dla mnie super auto. Tyle, że wątkotwórca chce benzynę a tu życzę powodzenia w szukaniu.
-
[KzAK] Auto około 30kpln dla siostry - jakieś porady
> Do tej listy dołączyłbym Fiata Bravo , tylko nie wiem czy wyrobi się rocznikowo . I jeszcze punto. To to samo co Corsa. O ile moc silnika nie gra roli.
-
Kto ma Hondę z silnikiem 1.8 i-VTEC z gazem
> bez obaw, jeżdżę takim od roku, i mi na gazie spadają obroty po wysprzegleniu dużo poniżej > jałowych, a po chwili wracają, i chciałem porównać jak mają inni... > bo pytałem się w serwisach jedni mówią, ze tak ma być, a inni snują wiele różnych teorii > (sterowanie gazem, zawory, głowica, wtryski... itp) Wydaje mi się, nie nie powinno tak być. Przy niższych temp. i zimnym silniku może zgasnąć.
-
Kto ma Hondę z silnikiem 1.8 i-VTEC z gazem
> Poproszę na Priv. Ja będę miał w kwietniu. A co? Obawy?
-
Proama, AXA, Liberty, Link4 AC +OC ?
> Mi zaproponowali 1200 tyle samo co rok temu a wartość auta znacząco zmalala . > Dodatkowo Assistance u nich w wersji midi to jakaś kpina bo jest do 150 km . U mnie to było nieco mniej niż rok temu ale i tak jestem wściekły, że od klienta, który płaci już kilka lat chcą choćby o 1zł więcej.
-
Proama, AXA, Liberty, Link4 AC +OC ?
> tą firmę powinni zamknąć. likwidacja z AC w moim przypadku skończyła się skargą do KNF i RZPU. po > tej akcji zwrócili kasę. oszuści i naciągacze. A mi zaproponowali składkę 1280zł przy odnawianiu polisy. Jak zapytałem ich dlaczego, skoro od ludzia z ulicy chcą 1020 z łachą obniżyli do 1200. Ostatecznie kupię w mBanku za 950.
-
[KzAK] civic czy focus 35-40kzł
> Tak. Tam więcej takich "cudów" jest całkowicie normalne - "jakość" przez duże D. Jakoś mi to nie przeszkadza tylko nie wiedziałem, czy to nie efekt jakiejś przygody
-
[KzAK] civic czy focus 35-40kzł
> A właściwie to chyba była w porządku jeśli chodzi o siedzenie. Dzisiaj widziałem inną przy salonie > i przymierzyłem się tez do nowej i obie były podobne do tej pierwszej. Widocznie mam jakieś > dziwne wymagania. Może to dlatego, że jeżdżę też Cromą a tam się wchodzi a nie wsiada. > Przy okazji co sądzicie o tej? I jeszcze pytanie. Czy to normalne w civiku, że jak się zaczyna opuszczać szybę, to górna część buczka drzwi przemieszcza sie poziomo o kilka milimetrów?
-
[KzAK] civic czy focus 35-40kzł
> Wygasa przy -20 stopni na zewnatrz, opinia kolegi z ff1. Naprawde ta szyba zadecyduje o kupnie > auta? Pytają wariata: - czy to prawda, że zaczyna Pan dzień od stuknięcia się młotkiem w głowę? - Tak, ale młotek jest gumowy. - ooo, a to dlaczego? - No, wariat to ja możne jestem ale nie idiota. Dla mnie podgrzewana szyba nie jest może "must have" ale na pewno "very, very nice to have". Focus jest dla mnie fajnym samochodem i gdybym tylko znalazł z odpowiednim silnikiem i w dobrym stanie to nic by mnie nie powstrzymało. Niestety takich jak chcę jest b.mało. Przez ubiegłe late jak kktoś nie kupował foki z dieslem to przede wszystkim z oszczędności i dlateego jest dużo 1.6
-
[KzAK] civic czy focus 35-40kzł
> No to musi, coś nie tak z siedzeniem było. > Od razu było podejrzane. Pojechałem bo miałem blisko a chciałem się przymierzyć do silnika i > zawieszenia zanim pojadę gdzieś dalej. > Auto było z 2011, przebieg 28000. Był "lekko uderzony" przez niemca na parkingu, koła niestety > tylko zimowe, u obecnego właściciela stał cały rok bo zonie nie za bardzo pasowało więc > postanowił sprzedać. A właściwie to chyba była w porządku jeśli chodzi o siedzenie. Dzisiaj widziałem inną przy salonie i przymierzyłem się tez do nowej i obie były podobne do tej pierwszej. Widocznie mam jakieś dziwne wymagania. Może to dlatego, że jeżdżę też Cromą a tam się wchodzi a nie wsiada. Przy okazji co sądzicie o tej?