-
Zapach ON w aucie - jak się pozbyć...
Jak masz problem z dostępem, to lejesz zmywaczem do hamulców w sprayu. Pięknie odtłuszcza i spray posiada taką cienką rurkę, dzięki której dostaniesz się do trudno dostępnych miejsc.
-
Oporność przewodów zapłonowych
> Z ciekawości wyszukałem to > Moze to ten czujnik położenia wału korbowego? Na dniach sprawdzę ten trop. > A podłączałes w ogóle ten samochód pod komputer? Tak. Mam interface do sterownika benzynowego, ale niestety w tym samochodzie są dosyć ograniczone możliwości diagnostyki układu zapłonowego. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy, to nic nie odbiega od normy.
-
Oporność przewodów zapłonowych
Tak, jeżdżę na LPG. Ale problem występuję również na benzynie. Paliwo nie ma znaczenia. Jedynie gdy wypad nastąpi pod obciążeniem i na biegu, to na benzynie jest mniej wyczuwalne szarpnięcie, a na LPG bardziej.
-
Oporność przewodów zapłonowych
Właśnie zrobiłem pewien eksperyment. Łącznie posiadam 4 komplety przewodów. Obecny NGK, poprzedni NGK po przebiegu 30 tys., jakieś no-name niby Korea bez przebiegu właściwie i jakieś bardzo stare jeszcze z czasów gdy były oryginały Daewoo. Zmieniałem po kolei przewody i stwierdzam, że na każdych jest w zasadzie to samo. To teraz już nie mam pomysłu całkiem, co może powodować mój problem. Wszystkie elementy układu zapłonowego wymieniane lub podmieniane na sprawne i ciągle bez efektu.
-
Oporność przewodów zapłonowych
> A tak w ogóle to porównałeś rezystancję swoich kabli z tym co ostatnio napisałem? Tak, ale jeszcze raz pomierzę wszystko i zapiszę co by się nie pomylić. Mam 3 komplety kabli i porównamy wszystkie > Najdłuzszy przewód ma 0,54 m czyli jego rezystancja powinna byc w zakresie 5,4 - 12,4 kOhm . A Twoj > pomiar wykazał 6 kOhm. A jak to możliwe że przewód długości 28 cm ma taka samą rezystancje jak > identyczny o długości 46 cm? Drobna nieścisłość się wkradła, bo zestaw RC-DW302 ma długości [cm]: 52, 46, 40 i 36. Jeśli się nie pomyliłem, to dopuszczalne wartości by wynosiły, odpowiednio [kOhm]: 5,2-11,96; 4,6-10,58; 4,0-9,2 i 3,6-8,28 dla najkrótszego. > Może coś Ci po prostu nie styka w obwodzie WN, albo uszkodzona cewka zapłonowa. A może świece > zapłonowe do wymiany Świece Iskra po przebiegu 15 tys. podmienione na NGK i jest to samo. Cewka zapłonowa podmieniona na na pewno sprawną i jest to samo. Został mi jedynie trop z czujnikiem położenia wału, który w Lanosie czyta z koła pasowego na wale, a który ma bicie boczne. Lub sam czujnik.
-
Oporność przewodów zapłonowych
> Niedaleko Łodzi mamy aż 2 firmy > http://www.janmor.pl/ > http://www.sentech.pl/ Te kable mają wręcz tragiczną opinię na kąciku Lanosa, dlatego odpadły w przedbiegach...
-
Oporność przewodów zapłonowych
> Nie rozumiem czemu za sensowne uważasz tylko tych 3 producentów. Pewnie są tuziny innych > sensownych. Jak znasz więcej, to proszę, podziel się. Mnie tylko te przyszły do głowy. A niestety nie mam takie budżetu żeby robić eksperymenty i wolę raz kupić coś porządnego.
-
Oporność przewodów zapłonowych
To co byś radził, bo już zgłupiałem. Spróbować te Beru (około 140 zł), czy lepiej te oryginalne Chevroleta GM-owskie za 250?
-
Oporność przewodów zapłonowych
Niestety oryginałów Daewoo już dawno nie ma i nie będzie. Natomiast wiem, że przewody od Chevroletów Aveo 1,4 16V i Lacetti 1,4 i 1,6 16V pasują do Lanosa, ale cena w ASO to 250 zł... Z sensownych aftermarketów, jeśli nie NGK i Bosch, to zostaje tylko Beru. Masz jakieś doświadczenia z Beru?
-
Przewody zapłonowe 1,4/1,6 16V 96450249
Te zamienniki są od ręki w każdym InterCarsie po 44 zł w detalu.
-
Oporność przewodów zapłonowych
> Po pierwsze przy pracującym silniku na tak z 1500 obr/min poruszać wszystkimi uziemieniami i > złączami (nie rozłączać!). Jeżeli któreś spowoduje zmianę pracy silnika, to już masz > podejrzanego. > Poza tym można - na zgaszonym zapłonie, a nawet odłączonym akumulatorze, porozłączać i złączać > kilkukrotnie owe uziemienia, zwracając uwagę na czystość styków i siłę ich dolegania, w razie > czego dogiąć. Szarpałem już za wiązki, ale niby nie było żadnego wpływu na pracę silnika. Chociaż robiłem to na wolnych obrotach, a nie przy 1500 i nie rozłączałem też wtyczek żadnych, a więc mam jakiś trop. > Raczej nie, bo czujniki położenia wału na ogół są usytuowane przy kole zamachowym i z niego biorą > odczyt. Pasowe do tego nic nie ma. A właśnie w Lanosie czujnik jest przy kole pasowym wału i czyta z niego. Czyli może jednak?
-
Oporność przewodów zapłonowych
> Ale sprawdzić można. We wszystkich samochodach - jakość umasienia poszczególnych elementów obwodu > zapłonu. W nowszych do obejmuje masę modułu zapłonowego oraz złącze i sam czujnik położenia > wału korbowego. A konkretnie jak to sprawdzić? Czy dobrze zrozumiałem, że czujnik położenia wału też coś ma do układu zapłonowego? Jeszcze w temacie czujnika położenia wału, gdyby to miało jakieś znaczenie, to mam na kole pasowym wału lekkie bicie. Czy może właśnie przez to bicie zaburzony jest odczyt? > Możesz mieć też wypadanie zapłonów spowodowane czymś całkiem innym, co powoduje resetowanie w > trakcie pracy ECU - na przykład losowo zasysanym lewym powietrzem. To akurat niby wykluczone organoleptycznie oraz patrząc na wartości MAP-a.
-
Oporność przewodów zapłonowych
> A które konkretnie posiadasz? Nie mam pojęcia, ale zakładam, że te ze rdzeniem miedzianym. Jeśli chodzi o model, to ten.
-
Przewody zapłonowe 1,4/1,6 16V 96450249
Cześć, Wygooglałem, że kable zapłonowe od Chevroleta o numerze 96450249 podejdą do Lanosa 16V i stąd mam pytanie, gdzie można nabyć takie kable w rozsądnej cenie. Niestety w Potaku brak na stanie, a w ASO krzyczą 250 zł. pozdrawiam
-
Oporność przewodów zapłonowych
> Co do przewodów WN (zakładam, ze nie są przerwane) - w pierwszej kolejnosci przyjrzałbym się > jakości ich izolacji. Przebicia do masy i straty energii z tego tytułu są główną przyczyną > wypadania zapłonów, o ile mówimy o wpływie przewodów WN. Przewody mają około 3 tys. km przebiegu, ale zostały zakupione półtora roku temu i do kwietnia tego roku przeleżały w szufladzie. Masz na myśli, czy w którymś miejscu nie jest zdarta izolacja? A czy przewody są przyczyną wypadania zapłonów to nie wiem. Ale na nie padło drogą eliminacji. Nowe świece, podmieniona cewka na na pewno sprawną - ciągle ten sam objaw. Już chyba nie ma nic więcej, co można by wymienić/podmienić.