Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Pio_256

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Jak masz problem z dostępem, to lejesz zmywaczem do hamulców w sprayu. Pięknie odtłuszcza i spray posiada taką cienką rurkę, dzięki której dostaniesz się do trudno dostępnych miejsc.
  2. > Z ciekawości wyszukałem to > Moze to ten czujnik położenia wału korbowego? Na dniach sprawdzę ten trop. > A podłączałes w ogóle ten samochód pod komputer? Tak. Mam interface do sterownika benzynowego, ale niestety w tym samochodzie są dosyć ograniczone możliwości diagnostyki układu zapłonowego. Jeśli chodzi o pozostałe rzeczy, to nic nie odbiega od normy.
  3. Tak, jeżdżę na LPG. Ale problem występuję również na benzynie. Paliwo nie ma znaczenia. Jedynie gdy wypad nastąpi pod obciążeniem i na biegu, to na benzynie jest mniej wyczuwalne szarpnięcie, a na LPG bardziej.
  4. Właśnie zrobiłem pewien eksperyment. Łącznie posiadam 4 komplety przewodów. Obecny NGK, poprzedni NGK po przebiegu 30 tys., jakieś no-name niby Korea bez przebiegu właściwie i jakieś bardzo stare jeszcze z czasów gdy były oryginały Daewoo. Zmieniałem po kolei przewody i stwierdzam, że na każdych jest w zasadzie to samo. To teraz już nie mam pomysłu całkiem, co może powodować mój problem. Wszystkie elementy układu zapłonowego wymieniane lub podmieniane na sprawne i ciągle bez efektu.
  5. > A tak w ogóle to porównałeś rezystancję swoich kabli z tym co ostatnio napisałem? Tak, ale jeszcze raz pomierzę wszystko i zapiszę co by się nie pomylić. Mam 3 komplety kabli i porównamy wszystkie > Najdłuzszy przewód ma 0,54 m czyli jego rezystancja powinna byc w zakresie 5,4 - 12,4 kOhm . A Twoj > pomiar wykazał 6 kOhm. A jak to możliwe że przewód długości 28 cm ma taka samą rezystancje jak > identyczny o długości 46 cm? Drobna nieścisłość się wkradła, bo zestaw RC-DW302 ma długości [cm]: 52, 46, 40 i 36. Jeśli się nie pomyliłem, to dopuszczalne wartości by wynosiły, odpowiednio [kOhm]: 5,2-11,96; 4,6-10,58; 4,0-9,2 i 3,6-8,28 dla najkrótszego. > Może coś Ci po prostu nie styka w obwodzie WN, albo uszkodzona cewka zapłonowa. A może świece > zapłonowe do wymiany Świece Iskra po przebiegu 15 tys. podmienione na NGK i jest to samo. Cewka zapłonowa podmieniona na na pewno sprawną i jest to samo. Został mi jedynie trop z czujnikiem położenia wału, który w Lanosie czyta z koła pasowego na wale, a który ma bicie boczne. Lub sam czujnik.
  6. > Niedaleko Łodzi mamy aż 2 firmy > http://www.janmor.pl/ > http://www.sentech.pl/ Te kable mają wręcz tragiczną opinię na kąciku Lanosa, dlatego odpadły w przedbiegach...
  7. > Nie rozumiem czemu za sensowne uważasz tylko tych 3 producentów. Pewnie są tuziny innych > sensownych. Jak znasz więcej, to proszę, podziel się. Mnie tylko te przyszły do głowy. A niestety nie mam takie budżetu żeby robić eksperymenty i wolę raz kupić coś porządnego.
  8. To co byś radził, bo już zgłupiałem. Spróbować te Beru (około 140 zł), czy lepiej te oryginalne Chevroleta GM-owskie za 250?
  9. Niestety oryginałów Daewoo już dawno nie ma i nie będzie. Natomiast wiem, że przewody od Chevroletów Aveo 1,4 16V i Lacetti 1,4 i 1,6 16V pasują do Lanosa, ale cena w ASO to 250 zł... Z sensownych aftermarketów, jeśli nie NGK i Bosch, to zostaje tylko Beru. Masz jakieś doświadczenia z Beru?
  10. Te zamienniki są od ręki w każdym InterCarsie po 44 zł w detalu.
  11. > Po pierwsze przy pracującym silniku na tak z 1500 obr/min poruszać wszystkimi uziemieniami i > złączami (nie rozłączać!). Jeżeli któreś spowoduje zmianę pracy silnika, to już masz > podejrzanego. > Poza tym można - na zgaszonym zapłonie, a nawet odłączonym akumulatorze, porozłączać i złączać > kilkukrotnie owe uziemienia, zwracając uwagę na czystość styków i siłę ich dolegania, w razie > czego dogiąć. Szarpałem już za wiązki, ale niby nie było żadnego wpływu na pracę silnika. Chociaż robiłem to na wolnych obrotach, a nie przy 1500 i nie rozłączałem też wtyczek żadnych, a więc mam jakiś trop. > Raczej nie, bo czujniki położenia wału na ogół są usytuowane przy kole zamachowym i z niego biorą > odczyt. Pasowe do tego nic nie ma. A właśnie w Lanosie czujnik jest przy kole pasowym wału i czyta z niego. Czyli może jednak?
  12. > Ale sprawdzić można. We wszystkich samochodach - jakość umasienia poszczególnych elementów obwodu > zapłonu. W nowszych do obejmuje masę modułu zapłonowego oraz złącze i sam czujnik położenia > wału korbowego. A konkretnie jak to sprawdzić? Czy dobrze zrozumiałem, że czujnik położenia wału też coś ma do układu zapłonowego? Jeszcze w temacie czujnika położenia wału, gdyby to miało jakieś znaczenie, to mam na kole pasowym wału lekkie bicie. Czy może właśnie przez to bicie zaburzony jest odczyt? > Możesz mieć też wypadanie zapłonów spowodowane czymś całkiem innym, co powoduje resetowanie w > trakcie pracy ECU - na przykład losowo zasysanym lewym powietrzem. To akurat niby wykluczone organoleptycznie oraz patrząc na wartości MAP-a.
  13. > A które konkretnie posiadasz? Nie mam pojęcia, ale zakładam, że te ze rdzeniem miedzianym. Jeśli chodzi o model, to ten.
  14. Cześć, Wygooglałem, że kable zapłonowe od Chevroleta o numerze 96450249 podejdą do Lanosa 16V i stąd mam pytanie, gdzie można nabyć takie kable w rozsądnej cenie. Niestety w Potaku brak na stanie, a w ASO krzyczą 250 zł. pozdrawiam
  15. > Co do przewodów WN (zakładam, ze nie są przerwane) - w pierwszej kolejnosci przyjrzałbym się > jakości ich izolacji. Przebicia do masy i straty energii z tego tytułu są główną przyczyną > wypadania zapłonów, o ile mówimy o wpływie przewodów WN. Przewody mają około 3 tys. km przebiegu, ale zostały zakupione półtora roku temu i do kwietnia tego roku przeleżały w szufladzie. Masz na myśli, czy w którymś miejscu nie jest zdarta izolacja? A czy przewody są przyczyną wypadania zapłonów to nie wiem. Ale na nie padło drogą eliminacji. Nowe świece, podmieniona cewka na na pewno sprawną - ciągle ten sam objaw. Już chyba nie ma nic więcej, co można by wymienić/podmienić.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.