Zawartość dodana przez Gokart
-
Małe auto z automatem no 5 tys.
Może być punto 2, corsa B lub nawet matiz jak ktoś w nim zamontuje automat . Auto ma służyć tylko i wyłącznie do dojazdów do pracy, żeby się pokazać na mieście mam inne auto .
-
Małe auto z automatem no 5 tys.
Mogę prosić o kilka fotek na [email protected]. Gdzie auto do obejrzenia ?
-
Małe auto z automatem no 5 tys.
Szukam szukam w ogłoszeniach czegoś w moim przedziale cenowym. Ok ale jak kupię coś z automatem co muszę zrobić na starcie mówię o skrzyni. Wymienić olej co pewnie kosztuje kilkaset złotych ale czy coś jeszcze? Myślę że zobaczymy co się trafi. Jak uda się coś fajnego znaleźć w manualu to nie będę wybrzydzal [emoji3] Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Małe auto z automatem no 5 tys.
A kolega widzę z tych co sobie posty nabijają, nic nie wnoszącymi wypowiedziami. Coś mi się wydaje, że te 5 tys zainwestuje jednak w coś z manualem, bo za dużo złomów jeździ i znając moje szczęście trafie na takiego który na starcie będzie potrzebował doinwestowania. A ja planuje kupić zmienić płyny jakieś drobiazgi i jeździć.
-
Małe auto z automatem no 5 tys.
5 tys to ostateczny budżet i chciałbym się w tym zmieścić łącznie z ewentualnym doprowadzeniem auta do jazdy. Żona ma prawo jazdy od dłuższego czasu ale auto prowadziła ostatni raz dobre 8 lat temu i z racji na jej 'nerwowosc' :-) chciałbym jej ułatwić start ponowny za kierownicą ale fakt że pewnie miesiąc za kółkiem i mogła by jeździć manualem. Kurcze czy każda skrzynia automatyczna w tych autach o których mówimy w przypadku awarii tak ciągnie Po kieszeni ? A jak wygląda awaryjnosc skrzyni z mercu A ? Bo słyszałem że ewentualne koszty naprawy to kilka tyś zł. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Małe auto z automatem no 5 tys.
Nie rozumiem twojego postu to polecasz czy nie tego Cure ?. Bo twoja wypowiedź jakąś taką niespojna. Jeśli auto z automatem benzynowe spali w mieście 5 l to dla ciebie dużo? Hehe chciałbym kupić auto które by tyle paliło myślę że to nieosiągalny wynik.
-
Małe auto z automatem no 5 tys.
Tak siedzę i dumam 3biegi w clio ? Ale teraz dopiero doczytałem że piszesz o pierwszej generacji a mi chodzi raczej o drugą generację tego modelu. Ale dzięki za odpowiedź.
-
Małe auto z automatem no 5 tys.
Witam. W końcu dojrzałem do decyzji żeby kupić żonie auto. I prosiłbym o pomoc w doborze, nie chce wydawać dużo na samochód gdyż żona bardzo długo nie jeździła i spodziewam się że auto często spotka się z ciałem obcym :-) Auto ma służyć do jazdy tylko i wyłącznie po mieście na krótkich trasach praca dom w jedną stronę 5 km. Wymagania auto jak najmniejsze, z wyposażenia obowiązkowo wspomaganie kierownicy, benzyna gdyż w takich warunkach chyba diesel się nie sprawdzi, budżet do 5 tys zł i najważniejsza rzecz automat musi być niech się kobieta skupi na kierowaniu a nie na zmienianiu biegów :-P. Patrzyłem na ofertę rynkową i jest wybór. Micra,klasa A,twingo,clio,polo,punto itd. Pytanie jak w tych autach sprawuja się automaty i jakie są koszty ewentualnych napraw. Aha przebieg roczny auta nie będzie większy niż 3 tys km. Dziękuję wszystkim za pomoc.
-
Błąd poduszki po wymianie przełącznika zespolonego Panda
No więc tak. Mechanik podłączył drugi nowy fabrycznie przełącznik i nadal poduszka się pali więc mój przełącznik jest sprawny. Wyskakuje błąd " niska rezystancja poduszki powietrznej". Czyli teraz pytanie co popsuł fachowiec gdyż wcześniej wszystko było sprawne zaczął grzebać i nagle.... Macie jakieś pomysły ?
-
Błąd poduszki po wymianie przełącznika zespolonego Panda
?
-
Błąd poduszki po wymianie przełącznika zespolonego Panda
tak wiem, że trzeba skasować ale mechanik nie potrafi tego zrobić wiec obstawiam ze z tą taśmą jest coś nie tak ale z drugiej strony jak napisalem wyżej klakson mam sprawny a podobno przy urwanej taśmie klaksonu nie powinno być.
-
Błąd poduszki po wymianie przełącznika zespolonego Panda
No wiem, ze jak jest usterka będzie błąd ale poprostu myślałem, że wywalilo błąd przy odłaczeniu poduszki i zaraz wróci do normy. Ale teraz jeszcze na coś wpadłem, jak uszkodzona by była taśma to nie było by też klaksonu ? prawda to ? Bo ja klakson mam.
-
Błąd poduszki po wymianie przełącznika zespolonego Panda
Mój teść pojechał do mechanika z nowym/używanym przełącznikiem ten go zamontował samochód wyjechał i po chwili zapaliła się lampka od poduszki mechanik nie potrafi usunąć błędu i raczej wygląda mi na amatora niż na mechanika. A czy zakładał zgodnie z procedurą nie wiem nie było mnie niestety przy tej operacji. A mozesz mi napisać jak wygląda w skrócie poprawny montaż tego przełacznika, zanim pojadę do mechanika. Dziękuje
-
Błąd poduszki po wymianie przełącznika zespolonego Panda
Witam Ostatnio wymieniałem w pandzie przełącznik zespolony tzw pająk w pandzie i wyskoczył błąd poduszki którego mechanik nie potrafi usunąć. Na 99% została ustawiona źle taśma przynajmniej takie mam podpowiedzi, i przy kręceniu kierownicą się wypięła/urwała. I teraz mam dwa pytania. Po pierwsze czy trzeba zdjąć całą kierownicę i wyciągnąć ten przełącznik ustawić taśmę i wszystko zmontować. A po drugie czy taśma się tylko wypięła/rozłączyła czy urwała ? i przełącznik do wyrzucenia ? Jak to wygląda ? Dziękuje za odpowiedzi.
-
Błąd poduszki po wymianie przełącznika zespolonego.
Witam Ostatnio wymieniałem przełącznik zespolony tzw pająk w pandzie i wyskoczył błąd poduszki którego mechanik nie potrafi usunąć. Na 99% została ustawiona źle taśma przynajmniej takie mam podpowiedzi, i przy kręceniu kierownicą się wypięła/urwała. I teraz mam dwa pytania. Po pierwsze czy trzeba zdjąć całą kierownicę i wyciągnąć ten przełącznik ustawić taśmę i wszystko zmontować. A po drugie czy taśma się tylko wypięła/rozłączyła czy urwała ? i przełącznik do wyrzucenia ? Jak to wygląda ? Dziękuje za odpowiedzi.
-
Seat altea xl i dziwne wskazania komputera pokładowego
Witam kupiłem kilka dni temu Seata altea xl. I mam problem z komputerem pokładowym a mianowicie dziwnie pokazuje parametr średniego spalania zamiast "normalnie" jak to jest w innych autach l/km to pokazuje km/l, kogo obchodzi ile się przejedzie kilometrów na litrze paliwa. Pytanie czy można to zmienić albo z poziomu samochodu, może trzeba podpiąć komputer a może trzeba się przyzwyczaić i liczyć w głowię. Dziękuje za odpowiedzi.
-
Głuchy stuk przy puszczaniu sprzęgła, skręcone koła
Po wizycie u diagnosty 3 tygodnie temu w końcu znalazłem czas żeby podjechać do mechanika. Diagnoza prawy sworzeń wahacza wybity, po 4h od odstawienia auto do odbioru 150 zł cała operacja (cześć+robocizna) Jestem zadowolony z ceny i z efektu. Teraz jest dopiero tak jak powinno być kompletna cisza żadnych stuków puków. Czyli diagnosta wcześniej miał rację że prawy wahacz tylko nie był pewien czy można sam sworzeń wymienić.
-
I znowu
A tak czytam sobie i wtrące swoje pięć groszy. Pomimo młodego wieku jeżdzę już 17 lat i dwa razy zdarzyło mi się zagapić raz Vectrą A ojca lewoskręt do kasacji to było wieki temu drugi raz 2 lata temu ale od razu mówię, że to wina żony bo mnie zagadała . Prędkość może z 40km/h nauka jazdy z przodu odwracam głowę w stronę pasażera i w tym momencie jak na złosć instruktor stwierdził bez uzgodnienia oczywiście z kursantem, że przepuści autobus i może gdybym miał lepsze auto (wtedy miałem polo) zdołałbym wyhamować. Ale finał tego zdarzenia nei jakiś opłakany bo tylko lekkie przetarcie zderzaków w porę odbiłem w lewo.
-
Głuchy stuk przy puszczaniu sprzęgła, skręcone koła
> tak, jest wymienny i nie kosztuje majątku ale starcza też na niezbyt długo Biorąc pod uwagę, że jeżdżę około 5 tys km rocznie może na 2 lata starczy
-
Głuchy stuk przy puszczaniu sprzęgła, skręcone koła
> sworzen jest dostepny, wiec smialo mozesz zmienic sam sworzen Czyli rozumiem, że końcówka wahacza o której mówił diagnosta to właśnie sworzeń/tuleja wahacza ?
-
Głuchy stuk przy puszczaniu sprzęgła, skręcone koła
> Będę w przyszłym tygodniu u mechanika to opiszę objawy i podpowiem rozwiązanie może w moim > przypadku też będzie to wybity łącznik. Byłem u diagnosty i stwierdził, że to lewy wahacz hałasuje ja powiem szczerze nie jestem do końca przekonany bo będąc pod autem na szarpakach takich odgłosówo jakich mówię nie słyszałem ale dotykając wahacza i ruszając szarpakami był wyczuwalne stuki przy dotknięciu palcem i diagnosta upiera się, że to wahacz chyba pozostaje mi tylko podjechać do jeszcze innego diagnosty bądź mechanika żeby potwierdzić tą opinię. Stwierdził, że wymienić mam końcówkę wahacza jeśli można tak zrobić bo chyba tylko cały wahacz można wymieniać a jak jest w rzeczywistości ?
-
Głuchy stuk przy puszczaniu sprzęgła, skręcone koła
> u mnie podobnie stukał wybity łącznik stabilizatora Będę w przyszłym tygodniu u mechanika to opiszę objawy i podpowiem rozwiązanie może w moim przypadku też będzie to wybity łącznik.
-
Głuchy stuk przy puszczaniu sprzęgła, skręcone koła
Witam coś mi stuka i nie wiem co to może być więc zanim udam się do mechanika chciałbym zasięgnąć porady może zaoszczędzi mi to czasu i nerwów podczas wycieczek do mechaników który każdy mówi co innego. Przy zmianie biegu z pierwszego na drugi słychać pojedynczy stuk(przy puszczaniu sprzęgła). Dzieje się to tylko podczas zmiany z pierwszego biegu na drugi i tylko przy skręconych kołach. Czasami jak delikatnie puszcze sprzęgło przy zmianie biegu nie ma stuku ale muszę to zrobić delikatnie i powoli. Ruszając przy wyprostowanych kołach ten stuk nie występuje choćbym nie wiem jak się starał. Auto mam od miesiąca i przed kupnem byłem w serwisie renault dokładnie go sprawdzili i wszystko było w idealnym stanie. Pytanie czego nie zauważyli. Marzy mi się podjechać do jednego mechanika naprawić usterkę zapłacić i wyjechać Pacjent Renault Megane II phII Silnik:1.6 i 16V 115KM rok 2007
-
Nawigacja Carminat nie mogę włożyć płyty renault megane
Wczoraj bardzo dobrze obejrzałem radio w środku i nic nie wydało mi się podejrzane itd. Na 99 procent nic nie jest powyginane i teraz dumam o co chodzi w sumie nie słucham płyt wyłacznie radia ale pomimo to nie lubię jak coś nie działa
-
Nawigacja Carminat nie mogę włożyć płyty renault megane
Posiadam nawigację Carminat 8000 Dzisiaj chciałem sprawdzić jak odtwarza płyty cd/mp3 i czy w ogóle jest sprawny odtwarzacz i okazało się, że nie mogę włożyć płyty, nie chce wciągnąć płyty. Mam wrażenie jakby coś ją blokowało ale to tylko moje przypuszczenie. Rozkręciłem radio żeby zobaczyć co w trawie piszczy i oczywiście w środku była płyta od nawigacji która mi brakowała, ponad to był tam jakiś koralik i moneta, pewnie jakieś dziecko włożyło to do środka. Pomimo wyjęcia tych wszystkich rzeczy nadal nie mogę włożyć płyty jak widać na zdjęciu nie pozwalają zabezpieczenia które nie chowają się samoczynnie a ręcznie tez nie wiem jak je usunąć. Zdjęcie w załączniku Dziękuje za podpowiedzi.