Zawartość dodana przez Gokart
-
Świece w oleju megane 1.6 16v
Witam dawno mnie nie było na forum bo dawno megane nie miała żadnej awarii 🙂. Do rzeczy. Megane 2006r 1.6 16v benzyna 270tys km przebiegu olej wymieniany tydzień temu. Otóż 4 dni temu odpalam auto i zaczyna chodzić nierówno jakby na trzech cylindrach brak mocy kontroli jak na choince + sprawdź układ wydechowy, wtrysk, esp. No ale jade do pracy bo muszę, po 5km zaczął chodzić normalnie jakby samo naprawa ale kontrolki cały czas się paliły. I tak jeździłem przez kolejne dni silnik pracował ok obroty nie falowały nic się nie działo, wczoraj nawet po zapaleniu auta zniknęły wszystkie kontrolki jakby nie bylo problemu. Stwierdziłem że może sprawdzę świece bo jednak coś sie działo a świecy nie zmieniałem z 50tys km. Odkręcam pierwszą i co się okazuje cała w oleju klucz też w oleju gniazdo brudne od oleju. Wyjąłem wszystkie ta sama sytuacja jedynie jedna świeca ta najbliższa nadkola sucha. Pytanie skąd olej w gniazdach świec, pokrywa zaworów? Niby tam nie ma uszczelki tylko na silikon może przepuszcza ale to tylko moje gdybanie. Jeździć tak i czasami sprawdzić świece jak to wygląda czy trzeba to koniecznie zrobić. Zanim podjade do mechanika chciałem zasięgnąć języka u was Nie ukrywam że auto będzie sprzedawane w przyszłym roku i nei chciałbym w nie inwestować jeśli nie jest to konieczne chociaż kosztu naprawy nie znam jeszcze. Dzięki za jakieś podpowiedzi.
-
Renault Megane II wolno dochodzi do 90 stopni
Po prostu jeżdżąc jednym i drugim na przemian zauważyłem taką różnice, oprócz tego żadnych problemów auto nie przysparza
-
Renault Megane II wolno dochodzi do 90 stopni
Witam do rzeczy. Temp na zewnatrz w obu obu przypadkach około 0 stopni ta sama trasa podobny ruch. Renault megane II benzyna 1,6 16v silnik w pełni nagrzany po przejechaniu 7,5 km w 14 minut typowa jazda po mieście bez żadnych korków Renault clio 2 benzyna 1,4 16v nagrzany w pełni po 4 km i 8 minutach jazdy. Co jest nie tak z megane ? Węże sprawdzałem chłodne po 5-6 minutach jazdy po 8-9 leciutko ciepłe.
-
Problemów ciąg dalszy. Woda w podszybiu
Na razie nic nie paruje ale też nie pada wiec muszę poczekać na dogodne ku temu warunki :-) Ale zauważyłem coś innego dzisiaj rano przy 5 stopniach w megane od środka szyby były zupełnie suche a w clio szyberdach i część szyby przedniej była mokra co by wskazywało ? No właśnie na co?
-
Problemów ciąg dalszy. Woda w podszybiu
Obieg wewnętrzny działa dobrze. Szyby porządnie umyte od środka, wyjąłem gąbki z pod nóg tylnych siedzeń też były mokre ale nie tak bardzo jak z przodu właśnie się suszą i przy okazji wymieniłem świece. Jutro przejadę się i zobaczymy jak z parowaniem szyb czy coś się zmieniło.
-
Problemów ciąg dalszy. Woda w podszybiu
Wczoraj była idealna pogoda żeby sprawdzić parowanie szyb cały dzień lało. Filtr kabinowy nowy suchy, wycieraczki gąbki pod nimi wysuszone. Autem jadą 3 osoby. Tylna szyba i tylne boczne zaparowane że można na nich rysować tak samo szyberdach, przednie boczne paruja od tyłu zaczynając tak do połowy szyby a przednia ok jedynie na samej jej górze trochę pary. Nawiew włączony na 4 na szybę. Sprawdzę jeszcze dzisiaj podłogę za przednimi siedzeniami czy tam jest sucho i wtedy skończą mi się pomysły. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Problemów ciąg dalszy. Woda w podszybiu
Dokładnie tak było No faktycznie te zaślepki gumowe znacznie ograniczają odpływ wody jak tylko trochę się przybrudzą więc też je wywaliłem. Jak włożyłem drut z góry po lewej stronie to chyba z litr wody zleciało a tak był otwór zawalony piachem jakimś szlamem że chyba kilka lat tam nikt nie zaglądał. W każdym bądź razie filtr nowy od klimy mokry i poszedł na kaloryfer. Wykładziny z przodu poszły do góry i wyjąłem gąbki które były mokre jak gnój teraz schną w domu. Już teraz mam jeden z powodów parowania szyb w aucie. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Problemów ciąg dalszy. Woda w podszybiu
Wczoraj zauważyłem że nawiew wydaje z siebie dziwne buczenie i pomimo,że głośno chodzi to ledwo co leci powietrze w kratek nawet na 4 biegu. Spojrzałem pod maskę i patrząc z przodu po lewej stronie stoi dobre 3 cm wody :cry: i chyba to jest przyczyną niedomagania nawiewu. Nie sprawdzałem czy wykładzina w środku auta jest sucha dopiero dzisiaj to zrobię. Faktem jest że auto bardzo paruje w deszczowy dzień więc albo pod nogami jest mokro nam dywaniki gumowe albo wentylacja niewydajna. No i teraz pytanie ile odplywów jest w podszybiu. Wszędzie jest sucho tyko ta lewa strona jest zalana. Dziękuję. Clio 2PH1 Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Rozrząd Clio II gdzie jest pasek
Dobre
-
Rozrząd Clio II gdzie jest pasek
Dziękuje za odpowiedź. Już znalazłem. A skąd wiesz, że to ja będę oceniał jego stan.
-
Rozrząd Clio II gdzie jest pasek
Więc gdzie szukać tego paska rozrządu. Podobno wymieniany był rozrząd 20 tys KM temu więc wizualnie powinno być to widać. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Rozrząd Clio II gdzie jest pasek
Witam z której strony jest pasek rozrząd w Clio II 1.6 chce się dobrać do paska żeby sprawdzić jego stan. Co muszę odkręcić żeby to sprawdzić. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Wycieraczki Clio i odstępy czasowe
Czas mierzyłem na postoju i wczoraj bawiłem się tym podczas jazdy i zawsze około 8 sekund jest przerwy. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Wycieraczki Clio i odstępy czasowe
Witam. Otóż w Clio jak włączę bieg przerywany w przednich wycieraczkach to zamiataja szybę co 8 sekund i domyślam się że obrotowe 'pokretelko' z zaznaczonymi paskami jest od zmniejszania zwiększania czasu między aktywacja wycieraczki. Jednak ta funkcja nie działa. Co może być nie tak a może coś źle robię. W megane są kropelki ale tam jest czujnik deszczu więc to inna kwestia. Chciałbym to naprawić bo możliwość takich ustawień jest bardzo przydatna. Dziękuję. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Źle założona wskazówka obrotomierza.
Zrobię dokładnie tak jak mówisz sprawdzę jeszcze raz u innego specjalisty. Też nie wież jakim sprzętem i programem sprawdzał poprzedni mechanik. Dzięki za odpowiedź. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Dobór świec Beru, Bosch, NKG ?
No to jakie te świece w końcu ? Coś muszę wybrać ale co godzinę zmieniam zdanie bosch, beru, nkg czy coś innego ? jedno , dwuelektrodowe ? Clio 2PH1 1.6 90KM. Człowiek zastanawia się cały dzień nad głupimi świecami. \ Pomóżcie. Dziękuje
-
Źle założona wskazówka obrotomierza.
Jak dobrać się do zegarów trzeba je wyciągnąć czy całkowicie ? czy można dobrać się do nich od czoła gdzie jest szybka ? No jak słucham silnika to wydają się trochę za niskie obroty ale absolutnie nie telepie silnikiem. Dodałem 2 zdjęcia zrobione przy odpalonym i nagrzanym silniku. Te niższe obroty jak jest na biegu D a wyższe jak jest na Parking. Odczytuje chyba dobrze ?
-
Źle założona wskazówka obrotomierza.
Wskazówka parkuje na pozycji zero. Mechanik swoje twierdzi ale wydaje mi się biorąc na słuch, że jednak te obroty ciut za niskie.
-
Źle założona wskazówka obrotomierza.
Witam. Dzisiaj byłem u mechanika w związku z niskimi obrotami na biegu jałowym. Otóż na biegu jałowym jest około 550-600 obr i przykładowo na 4 ostatnim biegu (automat) przy 90kmh jest 2000 obr czyli nisko. Okazało się po podłączeniu komputera, że obroty na jałowym to 800-850 obr czyli prawidłowe i że ktoś musiał grzebać w zegarach i źle ustawił wskazówkę od obrotomierza. Czy jest to możliwa wersja ? Moje auto to Clio IIPHI. Dziękuje za odpowiedzi.
-
lista "francowatych"
Od 03.2015r Megane II kombi 1.6 16V 2006r A w tym miesiącu zakupione Clio II 1999r automat też 1.6. Oczywiście oba benzynowce.
-
Dziwna przypadłość nowego samochodu
Nowy znaczy nowy/używany do jazdy typowo miejskiej jako drugie auto. W pierwszym poście piszę o nim. Clio 1999 rok.
-
Dziwna przypadłość nowego samochodu
A tak przy okazji tematu. Jaka powinna być przerwa w świecach ? Bo u mnie jest wszędzie 0.95mm ? Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Dziwna przypadłość nowego samochodu
Na tą chwilę jestem umówiony z mechanikiem na przyszłych tydzień, podłącze auto pod komputer a później będziemy się zastanawiać skąd te objawy. Do tego czasu jeszcze trochę pojeżdżę i zobaczymy jak będzie się dalej zachowywał. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Dlaczego nie diesel do miasta ?
No ok niech będzie już tą taksówka. Widzę znasz nasz tryb życia lepiej niż my. Wraca z Lidla hmm no jakbym miał wracać tylko z Lidla czy zabki pewnie też bym robił podobnie. Cokolwiek bierzesz bierz pół [emoji6] a tak poważnie to po pierwsze ile tyś ci wszytko?.Auto ma 17 lat to raz jest warte teraz 4.5 tys zł więc stracę na nim przez 3 lata pewnie polowe z tego skąd ta twoja kwota nie wiem. Auto jest drugie w rodzinie i jeździ codziennie. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
-
Dziwna przypadłość nowego samochodu
Witam. Zanim doprowadzę nowo zakupione do porządku trochę będę zasiegał języka. Pacjent Clio 99 rok 1.6 90KM automat. No więc kupiłem auto z połową baku i wracałem nim do domu przez 150km nic się nie działo płynnie się jechało żadnych podejrzanych zachować komputer wskazał na tym dystansie 5.8 litra więc ok. Jak wskazówka od paliwa spadła w okolice czerwonego pola myślę że wtedy było około 10 litrów paliwa podczas stałej prędkości zaczął żabkowac lekko szarpać jakby się nagle zdejmowalo nogę z gazu i szybko dodawało. Parę razy szarpneło i ustało. Na drugi dzień też kilka żabek samochód wykonał. Wczoraj jechałem już na rezerwie tzn rezerwa się nie zapaliła choć wskazówka była już wyraźnie na czerwonym polu i nie dało się jechać szarpał cały czas jakby ktoś mu odcinal dopływ paliwa. Więc dzisiaj rano zatankowalem 20 litrów i z moich obserwacji wynika że wczoraj miałem góra 3 litry może 4 paliwa. Dzisiaj przyjechałem 15 kilometrów i żadnego szarpania jakby nic się wczoraj nie wydarzyło. Zauważyłem też że jak stoję i mam skrzynię na D ma tylko 500~550 obr jak włączę na P jest troszkę więcej 600 obr na jałowym co wydaje mi się za niskie. Nawet to że przy 4 biegach mam przy 90 kmh dopiero 2 tys obr. Nie wiem czy obroty na jałowym mają coś wspólnego z obrotami na poszczególnych biegach. Więc o o co chodzi z tym szarpaniem Kiedy się włącza rezerwa? Dodam że kontrolka zapala się przy odpalaniu auta. I co z obrotami nie za niskie? Podłączenie pod kompa coś mi wyjaśni w kwestiach szarpania i niskich obrotów. Dziękuję. Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka