Zawartość dodana przez wito99
-
Ogranicznik drzwi.
> JA wytrzymalem tak chyba 2 miesiace, i wymienil mechanior przy okazji wymiany klamotow > eksplotacyjnych Ja już cierpię 6 miechów i mam dość.
-
Ogranicznik drzwi.
> tył > przód > jak Ci nie zależy na takich samych to możesz pokombinować jakiś tekst Allegro już przerobiłem zanim napisałem posta, nurtuje mnie to, czy te z Alfy będą pasowały bo wydaje mi się że tak. W poniedziałek sprawdzę to organoleptycznie. Mam już praktycznie wszystkie do wymiany co w sumie daje już znaczne koszty za coś co powinno kosztować grosze. Już Audi ma te rzeczy tańsze.
-
Ogranicznik drzwi.
Witam. Już od dłuższego czasu ograniczniki dają o sobie znać. Czyszczenie itp. pomaga na krótko. Dzwoniłem dzisiaj do ASO i cena mnie przeraziła 129zł/szt. na przód i 119zł/szt na tył. Może ktoś wymieniał nieszczęsne ograniczniki? Oglądałem na fotkach z innych modeli aut (są znacznie tańsze) i wg mnie najbardziej zbliżony wyglądem są z Alfy 156, cena 49zł/szt. I teraz pytam, czy może ktoś właśnie zmieniał na te z innych modeli aut?
-
Błąd P0500
> w innym wątku piszesz że czyściłeś czujniki ABSu - czy aby nie uszkodziłeś któregoś? Właśnie wróciłem z garażu i po podpięciu Fesa żadnych błędów w centralce ABS nie ma. Przeprowadziłem wszystkie dostępne w FES-ie testy i jest ok. W tym wypadku wykluczam uszkodzenie czujnika, no chyba że w trakcie testów Fes nie pokaże błędu.
-
Nierówne hamowanie.
> moze puszcza ci ktorys przewod hamulcowy? sprawdzales? masz abs z ebd? > tarcze i klocki rozumiem ze rowno sie ztarly? Sprawdziłem raczej wszystko. Tak mam ABS z EBD, czy to coś zmienia? Klocki równo zebrane wzrokowo.
-
Błąd P0500
No i jedno zrobione a tu następne w kolejce. Dziś podczas sprawdzania błędów wywalony był błąd P0500 Czujnik prędkości pojazdu i U1602, ten drugi bez opisu . Co to może być? Gdzie tego czujnika szukać i czy konieczna będzie wymiana, czy może inne opcje.
-
Nierówne hamowanie.
> Rozebrać, wyczyścić przy okazji można wymienić gumki. Jest manual na to Dzisiaj wyczyściłem, wymieniłem gumy i nasmarowałem smarem do zacisków. Poprawa jest ale hamowanie nie jest do końca równe. Byłem odrazu na stacji kontroli sprawdzić rezultaty mojej pracy i wyszło koło lewe 2,89kN, koło prawe 2,48kN.
-
Nierówne hamowanie.
> Prawie na pewno problem z zaciskiem, zapieczony tłoczek, trzymające prowadniczki. To może ktoś podpowie co zrobić jeśli tłoczek jest faktycznie zapieczony? Nigdzie jakoś nie znalazłem rozwiązania.
-
Jak poprawić światła?
Wiekie dzięki. Jutro sobota więc się pobawię.
-
Nierówne hamowanie.
> Prawie na pewno problem z zaciskiem, zapieczony tłoczek, trzymające prowadniczki albo > zapowietrzony. > Na 2 miejscu stawiam zanieczyszczone czujniki ABSu... nie do końca wiem jak to się ma do sytuacji > gdzie ABS nie reaguje, ale u mnie przeczyszczenie poprawiło równomierność hamowania Płyn był wymieniony w październiku. Jutro sobota to wezmę się za czyszczenie ii mam nadzieję że powmoże.
-
Jak poprawić światła?
> poszukaj schematu w google lub daj elektrykowi niech ci zamontuje Siedze już 2 godziny i nic konkretnego nie znalazłem, niestety. Zawsze staram się robić w autach sam.
-
Jak poprawić światła?
> Sprawdź napiecie na żarówce i na akumulatorze, jeśli będą spore różnice to można pokusić się o > założenie przekaźnika/przekaźników. U mnie jest to różnica 0.1/0.2V więc nie ma sensu. Dzisiaj sprawdziłem napięcie i co się okazało, spadek napięcia pomiędzy aku a napięciem na żarówkach jest spory i wacha się na poziomie 1,65V. Jeszcze prośba o to w jaki sposób wstawić przekaźniki. Czyli gdzie jaki kabelek itp.
-
Nierówne hamowanie.
Witam i o radę pytam. Dzisiaj podczas gwałtownego hamowania zauważyłem że lewy przód hamuje mocniej. Po powrocie podjechałem na stację diagnostyczną i fakt, lewe hamuje mocniej niż prawe. Diagnosta już zamykał i nic więcej mi nie sprawdził. Dlatego pytam tu, co może być przyczyną takiego efektu hamowania.
-
Jak poprawić światła?
> tak jest inna wtyczka taka jak tu jakiś tekst > ja też zmieniłem u siebie z H4 na nowe H1 i dołożyłem od razu przekaźniki No to jeszcze łopatologicznie jak się zabrać za instalację przekaźników, bo widzę z opini użytkowników że to jednak pomaga.
-
Jak poprawić światła?
> Sprawdź napiecie na żarówce i na akumulatorze, jeśli będą spore różnice to można pokusić się o > założenie przekaźnika/przekaźników. U mnie jest to różnica 0.1/0.2V więc nie ma sensu. Jutro to sprawdzę. Natomiast jeśli chodzi o lamyp H1 to pewnie trzeba trochę pomodzić, one tak jak widziałem na zdjęciach mają inną wtyczkę.
-
Jak poprawić światła?
> kupić porządne żarówki, a także możesz zrobić światła na przekaźnikach Żarówki raczej nie byle jakie bo PHILIPS X-treme Vision. Rozwiń temat odnośnie przekaźników, co to zmienia itp.
-
Jak poprawić światła?
Witam. Od pewnego czasu moja narzeka na przednie światła. Wymieniłem już jej lampy na nowe firmy . Niestety, dziś sam sprawdziłem i fakt są kiepskie. Poradźcie mi w jakie lampy najlepiej zainwestować żeby mogła bezpiecznie śmigać punciawką. Widziałem na Allegro lampy na 2xH1, może te były by lepsze. No chba że jest jakiś inny sposób poprawy świateł.
-
Interfejs LPG
> nie ma Czyli pozostaje zakup oryginalnego do tech-a
-
Interfejs LPG
Witam. Klilka dni temu wymieniłem sterownik w moim Stilo z ESGI 1 na LPG Tech 218. Po poprzednim został mi kabelek właśnie taki . Moje pytanie dotyczy, czy jest możliwość modyfikacji ww kabelka żeby można było się połączyć z Techem.
-
Wysokie spalanie,
> Pozwolisz że się dołączę do twojego wątku...mam podobny problem... > Kurcze...zacząłem uważniej przyglądać się wielkości spalaniu mojego blue velvet czyli UNO 1.0....i > wychodzi na to że pali mi to jeździdło całe 10L/100km LPG.....jazda głównie w trasie....ale > lubię wysokie obrotki > to normalne w tym wozidle żeby to to tyle paliło? jeśli tak to chyba chrzanię to całe LPG i > przechodzę na PB > instalacja to pewnie I generacji, albo II....trudno mi laikowi ocenić.... > wg was, jest ok że taki silniczek spali tyle gazu czy coś jest spieprzone? Ciężko jest mi powiedzieć czy twoje spalanie jest duże ale u mnie wcześniej na trasie mieściłem się w 7 litrach. Być może to wina instalacji I generacji. Najlepiej podjechać do gazownika i sprawdzić, ewentualnie doregulować. U mnie winna jest zużyta listwa wtryskowa. Dzisiaj jestem umówiony na wymianę. Natomiast twojego spalania musi wypowiedzieć się ktoś kto ma pojęcie w tej dziedzinie. Wcześniej miałem Palio 1.2 i tam byłea II generacja ale też 10 litrów nie spalał.
-
Błąd P1172
> Sprawdź czy pojawi się jak pojeździsz na noPB, jeśli w tym momencie się nie pojawi a pojawi się > później przy jeździe na LPG to będziesz wiedział, że LPG do regulacji. > Pozdrawiam BAS Zrobiłem na noPb blisko 1000km i dzisiaj podłączyłem się do auta i żadnych błędów nie stwierdzono. Na piątek jestem umówiony z gazownikiem na wymianę listwy wtryskowej, teraz będzie Hana. Mam nadzieję że znikną wszelkie dolegliwości z tym związane.
-
Wysokie spalanie,
> te 4 wtryskiwacze sa najbardziej sensownymi rozwiazaniami. nic innego sie nie oplaca brac. Tak myślę, tylko mi chodzi o sam montaż, czy spokojnie zrobie to sam. I czy trzeba coś kopać w instalacji elektrycznej.
-
Wysokie spalanie,
> z valteka na hane na pewno trzeba bedzie kupic przejsciowki, dostepne w zestawach, na reszte to nie > wiem Dzięki za info, poczekam, może jeszcze ktoś się wypowie odnośnie montażu listwy. Innej niż valtek oczywiście.
-
Wysokie spalanie,
> omvl reg fast > wgs - poslkie wtryskiwacze jakiś tekst > barracuda - kopia hany jakiś tekst > hana h2000 Jeśli zakupię wtryskiwacze, te z proponowanych, to czy jestem w stanie sam wymienić? Czy trzeba zmieniać okablowanie itp.?
-
Błąd P1172
> Hej, > warto zobaczyć ustawienia LPG, tzn. mapę wtrysku gazu. > Pozdrawiam > kubussss Chyba wszystko można zobaczyć w tym temacie. Natomiast co do mapy wtrysku gazu to nie wiem czy mój sterownik coś takowego pokaże, bo ja nie znalazłem takiej opcji.