Zawartość dodana przez wito99
-
Problem z gazem
> A na postoju, po utrzymaniu np. 2500 obr/min przez 5 sekund i puszczeniu gaśnie również? > A w ogóle to napisz jaka instalacja, bo I gen to chyba nie jest, jak tam jakaś elektronika jest... > Pozdr. Dzisiaj znalazłem chwilkę i sam się przejechałem autem, ww objawy występują tylko przy zimnym silniku. Wystarczy niezależnie od obrotów wcisnąć sprzęgło i od razu obroty lecą w dół i silnik gaśnie. Z wypowiedzi małżonki wynikało że to się dzieje tylko na gazie, ale objaw występuje także na Pb. po samoczynnym zgaśnięciu ciężko jest go uruchomić od razu, jak ciepły to pali od strzała. Sterownik to Stag L Plus, reduktor Lovato.
-
Problem z gazem
> Trzeba zasłonić wlot powietrza, aby powietrze nie było przez niego wtłaczane. Może kiedyś był > zasłonięty, albo odwrócony i ktoś go przestawił. Potem trzeba zrobić regulację. > Pozdr. Wlot powietrza został odwrócony, regulacja zrobiona i nic, dalej jest to samo. Około miesiąca temu byłem u gazownika coś tam pokręcił, dołożył dodatkową masę i był spokój przez dwa tygodnie a teraz znowu to samo. Ja już nie mam pomysłów.
-
Problem z gazem
Witam serdecznie. Otóż od pewnego czasu w punciaku mojej coś złego dzieje się z gazem. Przykładowo jak dojeżdża do świateł i zrzuci z biegu na luz lub trzyma na sprzęgle auto samoczynnie gaśnie, nie jest to notoryczne ale dość częste. Oczywiście niezależne od temperatury silnika bo zdarza się to na zimnym i ciepłym. Dodam że na benzynie ww problem nie występuje. Sterownik w tej instalacji to AC, jest to instalacja I generacji. Problemy zaczęły się około miesiąca temu a przez ostatni rok było ok. Proszę o pomoc i z góry za nią dziękuję.
-
Stilo 1.2 po wymianie akumlatora nie ma iskry na swiecy
Miałem podobną sytuację i pomoc kolegi z ASO pomogła. Odepnij minusową klemę, następnie przekręć kluczyk w poz. MAR i zostaw w tej pozycji. Podłącz klemę, usłyszysz ruch silniczka krokowego. Odczekaj około 2 minut, wyłącz zapłon i powinien odpalić bez problemu. U mnie zadziałało, po podłączeniu kompa był zapisany błąd imo. Powodzenia
-
Błąd poduszki
> Nie wiem czy dobrze zrozumiałem.Masz kabelek KKL plus przejściówka 3 pin i za pomocą FES'a chcesz > skasować błąd poduszki ? Tak dokładnie. Ale już sobie z problemem poradziłem. 3 pinowy kabel mam własnej roboty. Problem w tym że podłączając się do złącza poduszek "+" wziąłem z drugiego aku. To właśnie był mój błąd, stąd brak komunikacji. Natomiast dlaczego wziąłem z drugiego aku, miałem za krótki kabel. Na szczęście już po kłopocie.
-
Błąd poduszki
Witam. Koledzy potrzebuję pomocy. Wczoraj wymieniałem żarówki w liczniku w kropku mojej i przez moją nierozważną decyzję włączyłem zapłon. Teraz niestety kontrolka poduchy świeci a moja chce mnie . Mam FES-a i kebel KKL i ELM, tylko nie wiem jak to spiąć z centralką poduszek. W złączu są tylko dwa kable i ni w ząb nie wiem jak. ABS i silnik spoko, nie ma problemu. Do KKL dorobiłem oczywiście kabelek 3PIN. Proszę o pomoc jak skasować ten błąd.
-
Problem z gazem
> Zajrzyj do przewodów przy filtrze fazy lotnej i przy wtryskiwaczach czy niema jakiegoś nalotu/mazi. > Miałem sygnał, że w kilku autach takie coś się pojawiło i sklejało wtryski lpg. Info dostałem > z okolic Wrocka. Nic takiego nie zauważyłem, dziś rano wymieniałem filtry i nic niepokojącego nie zauważyłem. Ale jutro za dnia jeszcze raz sprawdzę.
-
Problem z gazem
Witam szanowne grono. Dziś po raz kolejny po rozpoczęciu jazdy silnik łapał temperaturę i sterownik rozpoczął przełączanie na gaz i od razu jest szarpanie silnika i zapala się check. Dopiero po nagrzaniu silnika do około 90 stopni auto jedzie normalnie. Gdzie mam szukać przyczyn takiego zachowania. Wcześniej nic takiego się nie działo. Moja instalacja to: sterownik TECH 214, wtryski HANA 2000, reduktor tomasetto. Po za reduktorem i butlą reszta wymieniona na nową w styczniu tego roku. Z góry dzięki za pomoc.
-
Rozwaliłem skrzynie.
> Pewnie że tak, kupisz, zmontujesz i będziesz jeździł dalej. Witam. Dzięki koledze ahamay skrzynia znów funkcjonuje .
-
Przednie hamulce - kilka pytań.
Witam. Wczoraj podczas demonatażu przedniego zacisku zauważyłem, że strasznie ciężko jest wcisnąć tłoczek żeby zamontować nowe klocki. Chcę kupić zestaw naprawczy i zregenerować obie strony. Problem w tym, że są ponoć dwa rozmiary tłoczków. I teraz pytanie, jak rozkminić jaki jest u mnie bez wyciągania tłoczka. Eper jakoś nic mi nie powiedział. Z racji niedzieli nie chcę dziś się grzebać a chciałem już dzisiaj zamówić. Z góry dzięki za pomoc.
-
Rozwaliłem skrzynie.
> Musiałeś wyCHaczyć. No cóż, literówka . Szacun za spostrzegawczość
-
Rozwaliłem skrzynie.
> Spróbuj zdemontować samą obudowę różnicowego i daj do pospawania. Tylko czy jest możliwość zdemontowania samej obudowy?
-
Rozwaliłem skrzynie.
Witam i o radę pytam. Dzisiaj wracając do domu na remontowanej drodze wychaczyłem spodem o coś twardego. Zatrzymałem się, podniosłem maskę ale nic niepokojącego nie zobaczyłem. Pod domem zobaczyłem wyciek oleju. Auto więc do góry a tu zonk, uderzyłem dolną łapą skrzyni i olej wyleciał. Dobrze że do domu miałem 1km. Na fotce zaznaczyłem na pomarańczowo miejsce pęknięcia. A teraz pytanie, czy można kupić samą obudowę mechanizmu różnicowego, czy jednak nie ominie mnie wydatek na zakup skrzyni? Z góry dzięki za pomoc.
-
Przednie lampy MK1
> nie masz upalonych końcówek które wchodzą na żarówkę? > bo to aż nie mozliwe, jestem dość wymagający jeśli chodzi o swiatla Już w pierwszym poście napisałem, że były wymieniane kostki i do tego większa część przewodów. Uwierz mi, że gdybyś zobaczył jak świecą to przeżył byś szok
-
Przednie lampy MK1
> a wyregulowales te swiatla? > ja po wymianie z oryginalnych H4 Carello na nowe TYC przy zwykłych żarówkach przeżyłem szok, dla > mnie swieca bardzo dobrze > ale fakt ze nowe, komplet kosztowały 65 zł Światła były regulowane. Moje lampy TYC też zakupiłem nowe, ale światła są lipne i tyle.
-
Przednie lampy MK1
Wielkie dzięki. Właśnie napisałem do sprzedającego z zapytaniem o koszt wysyłki dwówch sztuk w jednej paczce.
-
Przednie lampy MK1
> kupiłeś najgorsze dziadostwo i takie są skutki, chyba nawet gorsze od lamp Depo. > Poszukaj oryginałów robionych przez Carello i Helle. No widzisz, a zastanawiałem się na Depo. Dobrze że nakierowałeś mnie na odpowiednie tory. Takich będę szukał.
-
Przednie lampy MK1
> Wszystkie zamienniki są do niczego. Oddaj oryginalne do regeneracji, efekt lepszy niż jakikolwiek > zamiennik. Tak, tylko problem z tym że tamte też nie były oryginalne i poszły do śmieci.
-
Przednie lampy MK1
Witam szanowne grono. Czas jakiś temu kupiłem nowe lampy do kropka firmy TYC, lecz moja żali mi się że świecą okropnie. Może macie jakieś sprawdzone lampy, producent itp. Lampy są H4. Wymieniłem już kostki, żarówki philips +30% lecz poprawa marna. Z góry dzięki za pomoc.
-
Prośba o rozwiązanie problemu
> Przejrzyj kabelki podłączenia antenki immo oraz zamocowanie jej cewki w okolicach stacyjki. Dzięki za naprowadzenie. Jutro sprawdzę, mam nadzieję że to będzie to.
-
Prośba o rozwiązanie problemu
Witam szanowne grono. Otóż od pewnego czasu w punto mojej zapala się kontrolka CODE i nie można odpalić auta, co jest normalne. Trafia się to sporadycznie na wszystkich kluczykach. Czasem wystarczy wyjęcie i ponowne włożenie kluczyka i odpala bez problemu a czasem trzeba chwile poczekać. Gdzie mam szukać problemu? Za wszelką pomoc będę wdzięczny.
-
Pomoc w zakupie.
> Sprawdzic auto u kogos kto sie zna na francuzach, zweryfikowac serwisy, sprawdzic czy nie byl mocno Sprawdzić chciałem w serwisie citroena ale terminy mają długie, najbliższy to 10 czerwca. Ale może znawca tematu z Wrocka się jakiś odezwie.
-
Pomoc w zakupie.
Witam po sąsiedzku. Przymierzam się do zakupu Citroena C4, znalazłem taką C4 . Widziałem już na żywo, ale intuicja podpowiedziała żebym się wstrzymał. Być może szanowne grono dopatrzy się czegoś więcej. Auto sprowadzone z niemiec w 2011 i jest to już drugi właściciel w kraju. W ogłoszeniu jest napisane że to 2005 rok, natomialst oznaczenie na szybach 2004. Przednia szyba na bank wymieniana. Na co jeszcze ewentualnie zwrócić uwagę? Wszelkie porady mile widziane.
-
Alarm Meta System
> u mnie jest pod wykladzina za pedalem sprzegla w tych okolicach poszukaj Dzięki. Pogmeram, ale dopiero w poniedziałek jak wrócę z
-
Alarm Meta System
Witam. Pół dnia dzisiaj straciłem na poszukiwaniu centralki alarmu jak w temacie. Alarm był dokładany w ASO. Może szanowne grono wie gdzie szpece z Fiata mogli ją wcisnąć? Z góry dziękuję za oświecenie.