Zawartość dodana przez wito99
-
Wysokie spalanie,
> Żółte Valteki jak już mają przebieg, bo z doświadczenia wiem, że może z nimi być po prostu krucho? > Kalibracja, wymiana zestawów naprawczych+ kalibracja lub wymiana na coś ambitniejszego. > Generalnie idzie chyba za dużo gazu, bo czasy wtrysku benzyny dość krótkie, jak na "pełną" > sekwencją. Jakie są w identycznej sytacji na benzynie? Jak wymienić to na jakie? Check się nie zapala, natomiast pojawia się błąd P1172. Pisałem o nim na kąciku stilo.
-
Wysokie spalanie,
Witam. Od dłuższego czasu zauważyłem zwiększone spalanie. W związku z tym, proszę o pomoc. Zamieszczem screeny z programu, może coś pomogą. Wymieniłem już filtry. Nie mam pojęcia gdzie jeszcze szukać przyczyny. I jeszcze moja konfiguracja odczytana ze sterownika. Konfiguracja sprzętowa: 2012-12-28/13:08:00 Wersja programu PC: ESGI - V 0.87 Wersja urządzenia: d.4 Liczba cylindrów: 3-4cyl. Wersja oprogramowania urządzenia: S.38 Numer seryjny 65535 Dane samochodu: data montazu : ˙˙˙˙/˙˙/˙˙ nr rejestracyjny : ddz x555 układ cylindrów : r - rzędowy liczba cylindrów : 4 pojemność silnika : 1,20 L srednica dysz wstryskiwaczy : 2,00mm Opis Dodatkowy: ˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙˙ parametry : rodzaj wtryskiwacza valtek żółty rodzaj ukladu zapłonowego cewka / cyl maksymalny czas wtrysku gazu 28,2 [ms] minimalne otwarcie wtrysku gazu 2,6 [ms] temperatura przejścia na gaz 35 [°C] obroty przejścia na gaz 1500 [obr./min] nakł. paliw - liczba wspólnych cykli 1 [cykle] wzbogacanie mieszanki gaz +12 [%] mapa obciążeniowa korekta czasu wtrysku biegu jałowego +0,01 [ms] maksymalne obroty silnika 6500 - wyłączone [obr./min] rodz. szkiełka rezerwy rezerwa odświeżanie oczka 15,0 [sek] sonda lambda 1 odłączona sonda lambda 2 odłączona Czujnik temp. reduktora S podciśnienie reduktora odłączone rodzaj wtrysku benzyny 0 [ms] ciśnienie powrotu na benzynę 0,70 [bar] opóznienie powrotu na benzynę 1,00 [sek] syg. dźwiękowy poniżej ciśn 0,75 [bar] rozgrzewanie wtryskiwacza wyłączone - małe rozgrzewanie wył. od niskiej temp. gazu gazu brak wył. od niskiej temp. gazu reduktora brak opóźnienie przejścia na gaz 3,00 [sek] pełne otwarcie wtrysku 3,50 [ms] procentowe podtrzymanie 33,0 [%] opóź. zał. wtrysku gazu do benz 1,90 [ms] filtrowanie ciśnienia normalne włączony dodatkowa korekta czasu wtrysku biegu jałowego +0,00 [ms] delta obr./min
-
Błąd P1172
> Sprawdź czy pojawi się jak pojeździsz na noPB, jeśli w tym momencie się nie pojawi a pojawi się > później przy jeździe na LPG to będziesz wiedział, że LPG do regulacji. > Pozdrawiam BAS Dodam jeszcze że odnośnie gazu pisałem na forum LPG ale jakoś temat padł. Pisałem bo jakoś dużo mi pali jest to tu jakiś tekst
-
Błąd P1172
> Istnieje taka możliwość. > Pozdrawiam BAS Ok. Pośmigam kilka dni na noPb a później na LPG i zobaczę czy błąd się pojawi. Moje spostrzeżenia opiszę.
-
Błąd P1172
> Skasuj błąd i sprawdź za jakiś czas czy się pojawi. > Pozdrawiam BAS Skasowałem. Teraz chcę pojeździć na benzynce żeby mapy się zebrały. Myślisz że to wina LPG?
-
Błąd P1172
> Masz LPG? > Pozdrawiam BAS Tak mam.
-
Błąd P1172
Witam. Byłem przed chwilą zrobić adaptację. Najpierw jednak sprawdziłem błędy, i znowu coś . Błąd jak w temacie, co może powodować taki błąd. Co prawda jest opis ale w języku mi nie znanym. Na załączonym foto widać dokładnie. I jeszcze praca sond lambda.
-
Odpowietrzenie sprzęgła
> Zapinasz wężyk na odpowietrzniku, sprowadzasz go w dół, odkręcasz wlew płynu(pamiętaj o pilnowaniu > poziomu)wysuwasz lekko spinki do góry, następnie odsuwasz wężyk doprowadzający płyn do > siłownika i płyn sobie zlatuje. > Inna opcja to szmata zamiast wężyka. > Pozdrawiam BAS Wielkie dzięki. Idę walczyć. dla Ciebie.
-
Odpowietrzenie sprzęgła
Witam. Wymieniłem dziś płyn hamulcowy w moim wozidełku, hamulce odpowietzyłem, natomiast zostało mi sprzęgło. Moje pytanie brzmi, jak dobrze odpowietrzyć nie posiadając urządzenia 1.806.097.000 opisanego w ZTS? Za porady z góry dziękuję.
-
Problem ze światłami
> Mam to samo, z tego co zauważyłem dzieje sie tak najczęściej jak jest niska temperatura.... pomaga > przytrzymanie manetki tuż przed przełaczeniem na "długie" kiedy świecą poprawnie. Tak jak by > się cos nagrzać musiało... ale nie wiem czym to jest spowodowane... kiedy temperatura jest > powyzej 10 stopni na plusie nie ma tego objawu.... Dokładnie tak samo jak u mnie. Dzisiaj wymieniłem przkaźnik, zobaczymy czy to coś da, bo puki jest ok ale temperatura znacznie na plusie. Czarna magia
-
Problem ze światłami
> tak się dzieje jak masz włączone przednie światła przeciwmgłowe, u mnie jest tak samo Wiem że tak się dzieje lecz p/mgielne nie były włączone .
-
Problem ze światłami
Witam. Wczoraj wracając z pracy zauważyłem, że podczas przełączania świateł z mijania na drogowe gasną światła mijania. Wcześniej tego nie było. Co się mogło stać i gdzie szukać przyczyny? Dodam że kilkukrotnej zmianie świateł problem na chwilę znika. Za wszelkie porady będę wdzięczny.
-
Sterownik ESGI
Witam. Może jest ktoś w stanie mi pomóc. Otóż poszukuje instrukcji programowania sterownika ESGI 1, wszędzie są, lecz do ESGI 2. Z góry dziękuję za pomoc. Już zdobyłem. Do zamknięcia.
-
Błąd P0130
> Mialem podobny blad.Musialem wymienic sonde.Nie zauwazyles u siebie podwyzszonego spalania??? Fakt, spalanie wzrosło. Nie wiem jak na benzynie ale na LPG wrosło na 100%. Nawet na sobotę ustawiłem się na sprawdzenie instalacji.
-
Błąd P0130
Witam i o porade pytam. Co kilka dni wywala mi błąd jak w temacie. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu, czy to może już sonda umiera czy może coś innego. W jaki sposób ewentualnie sprawdzić sondę multimerem. Z góry dzięki za pomoc. [url=http://forum.autokacik.pl/files/286495767-b%B3ad.jpg
-
Fiat ECU Scanner
> No i w końcu migacze działają przy otwieraniu i zamykaniu auta Tak zapytam, kolega ma alarm fabryczny czy dokładany w ASO, bo ja próbowałem i niestety nie udało mi się uruchomić mrugania
-
Fiat ECU Scanner
> Witam mam problem z uruchomieniem FES 2.0 włączam na 2 sek pokazuje sie loading i wyskakuję Data > file error. OCB Uruchom program jako administrator i będzie ok, miałam to samo w Win7
-
Fiat ECU Scanner
Witam. Mam pytanie, czu u Was po instalacji program uruchamia się normalnie? Niestety u mnie wywala błąd Data file error. Co może być przyczyną? Problem rozwiązany, Program po instalacji w Win7 trzeba uruchamiać jako Administrator.
-
Fiat ECU Scanner
> Była dyskusja na forum fiatecuscan = > Pozdrawiam BAS Tylko niestety nie każdy jest biegły z angielskiego a tłumaczenie translatorami daje często niezbyt ciekawe efekty i dlatego pytanie moje i Hansa padło na tym forum. Jeśli możesz wstaw bezpośredni link do tej dyskusji. Będziemy tłumaczyć OK znalazłem ten temat Dyskusja
-
Fiat ECU Scanner
> wywala błędy na wyświetlaczu z urządzeń do których aktulanie się > podłanczacie ?? Podłączę się do pytania kolegi. Mi również wyświetla błędy jak lączę się np. z ABS lub TRW, ma ktoś podobne doświadczenia i jak to ewentualnie wyeliminować