Zawartość dodana przez szuro
-
Obszywanie kiery skórą
Szczerze to słabo to wygląda, dużo fajniejszy był ori kształt
-
Korozja Stilo?
Być może, auto kupiłem niedaleko Bielsko Białej a tam było kilka mocniejszych zalań, chociaż mój blacharz stwierdził, że już miał kilka stilo z takimi przypadłościami także nie jest to odosobniony przypadek
-
Korozja Stilo?
w moim stilo abarth 2002 r. niestety korozja pojawiła sie na obu progach ( w lewym dziura na jakieś5 cm ) i tylnych błotnikach ( kilka purchli ) podłoga na szczęście jak nówka. 9 maja oddaje go do blacharza nie wiem czy ma to znaczenie ale może w moim stilonie jest taki problem ponieważ pochodzi z polskiego salonu a nie jest ściągany z zagranicy.
-
Czym można zastąpić uszczelkę pomiędzy kolektorem a przepustnicą
Witam, posiadam Stilo 2.4 i mam pewien problem. Oddałem auto do mechanika żeby ogarnął i wyregulował instalację gazową i dzisiaj zadzwonił, że auto łapie lewe powietrze, ponieważ uszczelka między kolektorem a przepustnicą jest przycięta. Samej uszczelki nie idzie nigdzie dostać, jedynie z przepustnicą.... Szukałem w necie i faktycznie nie znalazłem samej uszczelki. Macie może pomysł czym można zastąpić ori uszczelkę tak żeby nie łapało lewego powietrza ?? Uszczelka w płynie da radę czy to raczej kiepski pomysł ?? Z tego co odszukałem to takie same przepustnice występowały a alfie 156 i GT, oraz fiatach i lanciach z silnikami 2.0 20V. Może ktoś sobie poradził z takim problemem ? Pozdrawiam
-
Czuć gazem w kabinie na postoju
Po próbie z wodą i mydłem bąble pojawiły się przy pierwszym parowniku także chyba trzeba będzie powymieniać uszczelki, dzięki za pomoc
-
Czuć gazem w kabinie na postoju
na próbę skróciłem ten przewód o to pęknięcie jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu, dalej czuć gazem w aucie na postoju przy włączonych nawiewach. Z tego co wywąchałem to bardziej czuć w okolicach parownika niż tego miejsca, niestety gazownika w okolicy żadnego dzisiaj nie znajdę otwartego, może spróbuję jeszcze opcji woda + mydło... a przewody pójdą do wymiany, to moje pierwsze auto z gazem i pomału doprowadzam je do ładu
-
Czuć gazem w kabinie na postoju
Witam, dzisiaj stając na światłach poczułem w kabinie auta zapach gazu, gdy dojechałem na miejsce i po 10 minutach wróciłem do samochodu dalej było go czuć w środku. Wróciłem pod dom na benzynie i na szybko po powrocie patrząc po przewodach znalazłem takie coś może to być przyczyna tej nieszczelności ?? Jutro wybieram się do gazowników albo postaram się to sprawdzić wodą z mydłem, mam nadzieję, że to tylko to...
-
Czym usunąć bardzo stary klej po naklejce na lakierze
Witam, kupiłem auto ( bądź co bądź z pozostałościami po naklejce z autokącika stilo ) i chciałbym się dowiedzieć czym można takie ustrojstwo usunąć. Wygląda to tak jak na obrazku. Poprzedni właściciel do autokącika nie należał, więc te resztki po naklejce mają ponad 5 lat. Próbowałem potraktować to gorącą wodą a później benzyną ekstrakcyjną jednak praktycznie żadnych rezultatów nie zaobserwowałem...
-
Żwawe auto do 12 tyś.
Po bezowocnych poszukiwaniach aut w okolic Łodzi, w nd wróciłem z nowym nabytkiem spod Bielska Białej. Padło na stilo w abarcie auto z polskiego salonu, po wymianie rozrzadu w 2014 i remoncie skrzyni przy 180 tys w 2013 r. ( udokumentowane w ASO w Bielsku Bialej) nie jest to demon szybkosci, ale auto jest dynamiczne i w trasie bardzo fajnie sie nim jedzie, spalanie po 250 km wyszlo 10,8 l gazu na 100 km
-
Żwawe auto do 12 tyś.
jazda probna odbyta, jechalem raczej z negatywnym nastawieniem, ale po przyjrzeniu sie, posluchaniu silnika, posiedzeniu za kierownica i po jezdzie probnej ( jechalismy w 4 osoby ) jestem bardo pozytywnie zaskoczony. Moj kumpel ktory ze mna byl na codzien posiada alfe 156 2,4 jtd podkrecona na 205 koni i byl w szoku jak ten egzemplarz sie napedza musze przemyslec temat bo cena nie jest mala za to konkretne stilo, ale po dzisiejszym dniu chyba warto bedzie troche wiecej wydac
-
Żwawe auto do 12 tyś.
Katalog mowi o 8,5 do 100, serio stilo w rzeczywistosci tak sie mija z katalogiem ?? dzisiaj jade wlasnie obejrzec jedno stilo w abarcie, ciekaw jestem tej skrzyni, gdyby to auto mialo manual by bylo w mojej czolowce, wyglad, wyposazenie i dzwiek 5 garkow robia robote
-
Żwawe auto do 12 tyś.
dzięki wszystkim za sugestie vagi poza ibizą i leonem w benzynie odpadają bo w ogóle te auta do mnie nie przemawiają diesel jak już to chyba jednak tylko 2,4 JTD, przez 5 garów zupełnie inaczej to brzmi i się nie telepie jak 4 cylindrówka...spodobały mi się Saaby 9-3 i 9-5 i jak nie trafi się żadna godna alfa to chyba w tym kierunku pójdę. Podpowiecie na co zwrócić uwagę przy takim saabie ( 2.0 lub 2.3 T ) ? Co najczęściej się sypie, jakie koszta eksploatacji i nie mówię tutaj o spalaniu ?.
-
Żwawe auto do 12 tyś.
Całkiem ciekawa opcja, własnie stilo abarth odpadł u mnie ze względu na skrzynie... Jakie koszta przekładki na manual ??
-
Żwawe auto do 12 tyś.
Witam, jestem na etapie poszukiwania samochodu. Cały czas myślałem o alfie 156 z silnikiem 2,5 v6. Trafić alfe z tym silnikiem po 2002 r. jest ciężkie dlatego zacząłem sie rozglądać za innymi autami. Ostatnio wpadła mi w oko alfa 147, jednak tutaj w grę wchodziłby tylko diesel i to najlepiej 1,9 140 lub 150 koni ( jak te silniki reagują na chipowanie, jakie przyrosty można uzyskać ?). Ewentualnie co innego byście polecili ? Rocznikowo młodsze niż 2000 r. jakiś saab w turbo ? Leon 1,8 t ( leon z zewn jest przyjemny dla oka ale w środku padaka).
-
Alfa 156 2,5 V6
Jestem tego świadom, że koszty eksploatacji będą większe to gdzie szukać rudej jak jeszcze jej nie widać? Bo chętnie sie przyjrze kumpla 156 z 2004 r z rudą walczyłem w sienie i wolałbym mieć teraz kilka lat spokoju z blachą 147 też mi się podoba, szkoda że poza gta brak fajnej benzyny.147 są lepiej zabezpieczone ?
-
Alfa 156 2,5 V6
Jako alternatywe, mysle o 2,4 jtd 175 km, ale tylko w wypadku, gdy przez dlugi okres nie znajde jakiejs godnej v-ki. Kumpel ma takiego diesla od ponad 2 lat i jest bardzo zadowolony a wrazenia z jazdy sa na prawe baardzo przyjemne jak na diesla nawet calkiem fajnie brzmi, jednak wiadomo ze do vki nie ma co porownywac
-
Alfa 156 2,5 V6
Witam,po sprzedaży swojej Sieny szukam godnego następcy. Od zawsze myślałem o alfie 156 z V-ka pod maską. Rozglądam się za rocznikami po lifcie wnętrza, chciałem się dowiedzieć czy w budżecie 10-12 tyś zł. można znaleźć jakąś godną sztukę ?? Ogólnie bardzo mało tego na allegro, olxie itp.....jakieś sugestie za albo przeciw takiemu pomysłowi ?
-
Podskakiwanie i huczenie po wymianie kol
Witam, ostatnio kupilem felgi z oponami, na pierwszy rzut oka opony wygladaly ok (jedna z nich ma delikatnie bardziej starty bieznik z jednej strony). Po zamontowaniu kol przy ok 30-40 km/h pojawia sie delikatne dudnienie i czuc ze ktores kolo podskakuje jednak ciezko stwierdzic ktore bo podskakiwanie powoduje drzenie calej budy). Ze wzrostem predkosci rosnie czestotliwosc podskakiwania Zadnych guzow na oponach nie widac, czy w wulkanizacji beda stanie stwierdzic ktore kolo jest walniete ??
-
Ubezpieczenie komisowe a poruszanie sie po drogach.
Ok dzieki wszystkim za info, dzisiaj jade sprawdzic czy auto jest w ogole warte zainteresowania
-
Ubezpieczenie komisowe a poruszanie sie po drogach.
> czy samochód już na PL blachach czy na wyklejankach ? Auto na polskich tablicach
-
Ubezpieczenie komisowe a poruszanie sie po drogach.
Witam, poszukuje auto dla mojej dziewczyny, ostatnio w komisie natrafilem na w miare fajnego forda ka, ma on wykupione oc komisowe na 30 dni. Chciałem się dowiedzieć czy na takim oc można się normalnie poruszać po drogach i czy przy kolizji ubezpieczyciel nie będzie robił problemów ?? Szukałem w necie ale co osoba to inna opinia pozdrawiam
-
corsa B 1,2 1994 r. kilka problemów
Hej, mam kilka pytań co do corsyB. Dziewczyna posiada takie cudo i dzisiaj przyprowadziłem corse od jej rodzicow. Na odcinku 80 km zawazylem kilka problemow i moze mi pomozecie -wskazowka od temperatury pokazuje ciagle max nawet na wylaczonym zaplonie -silnik przerywa i muli przy przyspieszaniu i obciazeniu (jak jade stala predkoscia to jest ok) -majonez pod korkiem ( po 80 km nie zniknal ) -nie dzialaja spryskiwacze, nie slychac silniczka ( jak go wyjac ? jest przykrecany czy na wcisk ?) Pozdrawiam i dzieki za sugestie
-
czujniki przy termostacie siena 1,6
Jak w temacie ktory czujnik odpowiada za wskazania temp na desce i za co odpowiada ten drugi ?? Jeden jest wkrecany a drugi ma zdejmowana wtyczke i wczoraj odpialem ta wtyczke i nic w zachowaniu auta sie nie zmienilo... Mam problem z wysokimi obrotami, po 6 km potrafia byc w granicach 1100. Ostatnio wymienilem sonde ale nic sie w temacie obrotow nie zmienilo
-
Prosba o zmianę felg
Chciałbym zobaczyc jakby wygladaly inne felgi na moim aucie. Jakby mial ktos wolna chwile to zeby zamiast obecnych na zdjeciu 16" wkleic 17" toory t240 a takze tzw 17" scorpiony z fiata stilo schumacher, z gory dzieki za pomoc, niestety sam nie ogarne bo poki co dysponuje jedynie telefonem foto auta http://naforum.zapodaj.net/5584492c3ede.jpg.html siena
-
Felgi i dystanse RH.
> na zdjęciu widać, że dystans wchodzi w te rowki. Zobacz czy to wgłębienie w które wchodzi dystans > jest równe, czy czasem nie jest pod kątem wchodzi, ale bardzo plytko, no nic zdejme kolko i zobacze czy faktycznie te ramiona wewnatrz nie sa pod katem, moze tak ma byc.