Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

l_a_w_o_k

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  1. Jesteście wielcy Dziękuję bardzo
  2. Chciałbym się dowiedzieć czy gdzieś można kupić (to się kupuje, produkuje z czegoś?) Chodzi mi o takie opaski do oznaczania przewodów z numerkami jak na zdjęciu poniżej
  3. Komplet sprzęgła wymieniony - problemy jak ręką odjął :-) Podziękował za słuszne rady
  4. > Tak bo widzi że obroty rosną a prędkość nie, początek poślizgu sprzęgła. Najlepiej jechać wolno > zapiać piątkę i gaz do dechy obroty powinny rosnąć. Ok to działam w temacie
  5. > Obstawiam sprzęgło. No też mi taka myśl przechodzi, ale czy możliwe jest że przez sprzęgło przy przyspieszaniu tempomatem występowałoby szarpanie?
  6. > a ten czerwony "helikopter" na zegarach to z jakiego powodu ? > generuje pewnie jakiegoś babola i to objawy. Nosumie nie bo check jest od o2 sensor od dawien dawna mi sie czasem pojawia jak jest na lpg po dwóch trzech odpaleniach znika i po jakim czasie wyskoczy akurat dzisiaj wyskoczył, ale wcześniej nie było problemów z obrotami mimo tego checka
  7. W moim Stilu (1.6 16v PB+LPG) pojawił się dziwny objaw. Podczas jazdy z prędkościami tak około 100 km/h i więcej gdy naglę wcisnę mocniej gaz obroty nagle idą w górę bardzo mocno potem spadają i już idą prawidłowo a samochód przyspiesza jak powinien. Noga na gazie w tym samym położeniu. I znowu jak wcisnę to gwałtownie w górę potem w dół i normalnie. Przedstawia to filmik: Jednocześnie dokładnie w tym samym czasie pojawił się drugi objaw czyli szarpanie przy przyspieszaniu tempomatem. Daje i trzymam + Stilon zaczyna ciągnąć i bum odpuszcza, znowu ciągnie i odpuszcza. Jak go spokojnie rozpędzę i dam mu tempomat na chwilę że nie ma przyspieszać to spoko jedzie z ustaloną prędkością bez problemów. Filmik dwa z tempomatu: Wydaje mi się że obie sprawy będą miały wspólne źródło, ale co świece, cewki, coś w sprzęgle (tylko czy by tak szarpało jakby top sprzęgło było?) Poproszę o jakieś sugestie bo za niecałe dwa tygodnie mam trasę około 1200 km i chciałbym pojechać bezstresowo jak dotąd
  8. l_a_w_o_k odpowiedział robi008 na temat - Stilo
    > Jak w temacie. Z rana bagażnik jeszcze się otwierał, a o 18 żadnych reakcji. Nie reaguje ani na > pilota, ani na mikrowłącznik. Jakieś pomysły? U mnie kiedyś też takie coś wystąpiło - jeżeli masz ELM327 i FES/MES to potrzebujesz do szczęścia jeszcze drugiej osoby. Łączysz się z Bodykomputerem (Nadwozie), zakładka Testy, Boot open i robisz wykonaj w tym czasie zamek puszcza a druga osoba ciągnie za klamkę i otwiera klapę. U mnie pomogło spokój od chyba ponad pół roku :-) jakaś wewnętrzna zawiecha
  9. l_a_w_o_k odpowiedział l_a_w_o_k na temat - Stilo
    Reset konfiguracji pojazdu w FES/MES pomógł - wszystko działa
  10. l_a_w_o_k odpowiedział l_a_w_o_k na temat - Stilo
    > Niektóre błędy ecu powodują dezaktywacje tempomatu - mi potrafil przestac działać po wykryciu > przepalonej żarówki No to, też tak myślałem - ale błędy wyczyszczone z ecu i z innych i wszędzie gdzie mogą być błędy to wyczyszczone i się nie pojawiają żadne nowe
  11. > Jak zdjąłem ją z głowicy to wszystkie problemy zniknęły/oby tak dalej/. Tempomatu nie posiadam. Ok, dzięki za radę - nie będę ciągnął dwóch wątków w jednym temacie. O tempomat pytam TUTAJ
  12. Po naprawie ECU i montażu alternatywnym wszystko fajnie działa Stilon mimo mrozów jeździ super :-) Ale nie może być tak żeby nie było ale.... Przestał mi działać tempomat. Sygnał z manetki do kostki dochodzi - sprawdzone MES widzi zmiany stanów na wszystkich guzikach manetki Po przekręceniu kluczyka w stacyjce robi się test kontrolek i test kontrolki tempomatu też Jednak po przekręceniu włącznika tempomatu na manetce na ON kontrolka się nie zapala - tempomat nie działa Sprawdzałem też czujniki przy pedałach MESem i wszystko działa - co się może dziać z tym tempomatem
  13. No faktycznie było to coś z centralką. Naprawiona i zamontowana alternatywnie żeby miała lepsze chłodzenie. Ale wyszedł mi jeszcze jeden problem. Przestał mi działać tempomat. Sygnał z manetki do kostki dochodzi. MES widzi zmiany stanów na wszystkich guzikach manetki. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce robi sie test kontrolek i test kontrolki tempomatu też ale potem już po zrobieniu tempomatu na ON kontrolka się nie zapala - tempomat nie działa. Sprawdzałem też czujniki przy pedałach MESem i wszystko działa - co się może dziać z tym tempomatem?
  14. > Chyba z rok wstecz opisywałem podobny przypadek. > Padała centralka silnika tylko to było przy dodatnich temperaturach. Ja maiłem centralkę naprawianą - bo mi siało loose connection - ale było ok i teraz nic nie wskazuje na podobne objawy - ale zawsze warto mieć to na liście ewentualności Gwarancja jeszcze jest
  15. Ratunku Dzisiaj mój Stilon 1.6 16v MW 2003r. po pół dnia spokojnej bezproblemowej jazdy w totalnie marznącym deszczu - działał odpalał jeździł i wszystko super. Nagle po bardzo krótkim postoju na parkingu pod bankomatem - chcę odpalić i mi pokazało się security failure - wyjąłem kluczyk włożyłem ponownie odpalił jakby nigdy nic. Chcę ruszyć a tu pokazuje się Engine Failure i odcina mi pedał gazu. Podpinam się kompem a tu błąd P1602 - Voltage regulator - skasowałem go i udało mi się pojechać dalej niestety niecały kilometr dalej znowu to samo - tryb awaryjny bez gazu i P1602 - teraz nie można go w ogóle skasować. Pojawia się od razu w FES i silnik po odpaleniu przechodzi w ten tryb awaryjny ogólnie nie reaguje na pedał gazu ale odpala bez problemów. Doczołgałem się na tym trybie 1000 obrotów z małym hakiem i 10 km na godzinę do najbliższego mechanika i tam sobie teraz stoi on coś myśl i ja myślę Sprawdzone na klemach aku ładowanie 14,5V Jedyna obserwacje jeszcze taka że koło akumulatora miałem kawałek kromki chleba czyli mogła jakaś mysz albo inne coś wejść - czy możliwe że pogryzła kable i są przebicia - czy taki błąd mógłby się pojawiać od pogryzionych kabli? I czemu by tak po kilkudziesięciu km zaczęły się objawy - a nie od razu od rana jak tam mysz w nocy by kable gryzła?

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.