-
PASSAT sedan R.I.P forever od 2023 czyli jak Skoda zjadła VW
Biedna to jest gmina, cala reszta jest bogata, inaczej by tam nie zamieszkali
-
PASSAT sedan R.I.P forever od 2023 czyli jak Skoda zjadła VW
Zamieszkaj gdzies za miastem, w jakiejs biednej gminie, ktorej nie stac od lat na polozenie 2 km asfaltu na nowym osiedlu. Bedziesz mial rajd safari na codzien, raz piaszczysty, raz blotnisty
-
Alfa Romeo Stelvio
Uwazam, ze sa uzasadnione powody do zalu, jesli Stelvio 2.0T robi w stosunku do Insignii 1.5T spalanie jak Grand Cherokee V8. +5 litrow na krajowej drodze... widac golym okiem, ze gdzies tu jest jakis blad. Gdyby biadolil, ze nie pali mu siedem czy osiem, to wtedy zgoda.
-
Alfa Romeo Stelvio
Ona wiele nie wniesie, ale bedzie chociaz wesolo
-
Alfa Romeo Stelvio
W takim razie ta Insignia pokazuje bajki albo ma dizla pod maska. 5(!) litrow roznicy w spalaniu to musialoby byc juz ostre deptanie. W takich warunkach, jak opisales, to 2 litry, gora... A moze jest tak, ze wsiadasz do Alfy, dostajesz malpich ciagot, robisz huragan pod maska, a nie kontrolujesz tego?
-
Alfa Romeo Stelvio
No to o co chodzi? Alfa jest jak piekna kobieta - nie musi byc idealna Jej niedoskonalosci czynia ja perfekcyjna Az nieprawdopodobne Wez ty moze zmierz sobie spalanie nie z komputera a zatankuj kilka razy do pelna i podziel wartosci z dystrybutora przez przejechane kilometry. A propos VAGa: Wszedlem sobie na spritmonitor.de i Stelvio 2.0T czy 200 czy 280 KM ma srednie spalanie kole 10, max 13. Tiguan 2.0 (od 180 do chyba 230 KM) ma srednie 9,5, max 14.
-
Alfa Romeo Stelvio
A Mopar to nie FCA? Nie, to jest normalny wielkoseryjny silnik produkowany w USA i Meksyku, w EU chyba nigdy nie byl skladany. Jako "nieekologiczny" zostal skreslony z cennikow w Europie, a przeciez ktoras tam norme EURO-6 z EGRem i kilkoma nowinkami spelnil. Downsizing w FCA, w spalaniu dal efekty tylko na papierze. Jak turbo porzadnie dmucha, nie ma tu nic oszczednosci. To co spali mniej przy niskich obciazeniach, ktos kiedys odda z procentem w serwisie... 2.0 GME T4, aka Huragan oprocz turbo i bezposredniego wtrysku, posiada elektro-hydrauliczne sterowanie zaworami ssacymi (MultiAir) i zostal wykonany w technice low-friction (lacznie z napedem rozrzadu). Mimo tych zabiegow stara dobra V6 w ciezszym od Stelvio Cherokee tez spali 12-14, jak nia dobrze krecic
-
Alfa Romeo Stelvio
Bez zadnej zlosliwosci: dlaczego wiec nie zostales przy Oplu albo nie poszedles w VAGa? To pokazuje tylko, ze V6, ktora FCA nadal montuje np. w Stanach, zasadniczo nie spali wiecej, a 200 ma nie koni a kW
-
jak Mercedes Polska ignoruje i oszukuje klienta Mercedesa za 1.000.000 zl
Nie zgadzam sie - nawet samochody w wieku 3-5 lat, z malymi przebiegami, lekko uszkodzone, kupione za doslownie kilka tysiecy dolarow i tak wychodza w dobrych cenach. A teraz sam sobie przeczysz W wiekszosci przypadkow porzadna naprawa jest wlasnie jak najbardziej oplacalna. Musicie w koncu zrozumiec, ze sensowny zakup na aukcji za nawet tylko klika tysiecy dolarow, solidna naprawa i zysk handlarza rzedu 10k zl zupelnie sie nie wykluczaja, i to bez krecenia przy przebiegu czy opornikach zamiast airbagow.
-
jak Mercedes Polska ignoruje i oszukuje klienta Mercedesa za 1.000.000 zl
Nie bylbym tu taki pewien, to zalezy od samochodu. Zaczyna sie Pewnie autoryzowane Nie ma sensu patrzec na importy z USA z perspektywy klienta nowek z salonu - pisalem juz o tym. Natomiast alternatywa dla "mirkowych igiel" jest niesamowita Jesli ktos marzy o Stelvio, a nowa nie jest w jego finansowym zasiegu, to import z USA tez robi sie alternatywa. Stelvio w cenie nowego "wypasionego" Dustera - da sie to chyba zrozumiec...
-
Jakie najcichsze zimówki użytkowaliście
BFGoodrich g-Force Winter2 SUV
-
Opony do SUVa AWD
Ja polece BFGoodrich g-Force Winter2 SUV. Pierwsza generacja tej opony byla slaba. Ta druga, obecna, to majstersztyk Michelina, ktory kupil BFGoodrich. Znacznie tansze niz Michelin Alpin, lepsze na sniegu niz marka-matka i absolutna czolowka, stosunkowo ciche i odporne na scieranie, odpornosc na aquaplaning przewyzsza wiele opon letnich
-
jak Mercedes Polska ignoruje i oszukuje klienta Mercedesa za 1.000.000 zl
W zasadzie wiele aut jest nietuzinkowych juz przez sama wersje silnikowa, o ktorej w EU mozesz tylko pomarzyc Mnie osobiscie dziwi kupowanie np. Fiata 500L 1.4 T z dwusprzeglowa skrzynia albo Fusiona z tym mniejszym EcoBoostem w wersji US, ale z drugiej strony jak "troche taniej" to jest 25-30% w stosunku do europejskich wersji z pewnym przebiegiem i stanem, to juz rozumiem skad to sie bierze ten popyt.
-
jak Mercedes Polska ignoruje i oszukuje klienta Mercedesa za 1.000.000 zl
Potrafisz jednak cos sensownego napisac Napiszmy po polsku, zeby to wszyscy zrozumieli: samochod na aukcji musi wystawiac firma ubezpieczeniowa! Rowniez takie samochody da sie ocenic po VINie. Jezeli sprzedajacy ukrywa VIN, nie ma zdjec, itd., to daj sobie od razu spokuj. Jak zostal naprawiony po lekkim uszkodzeniu, to sobie pewnie nawet sam na miejscu ocenisz, bo wiesz z gory gdzie patrzec i co sprawdzac, jesli masz troche pojecia o samochodach. A co cie powstrzymuje przed zamowieniem/kupnem czegos w stanie uszkodzonym i naprawa na wlasna reke?
-
jak Mercedes Polska ignoruje i oszukuje klienta Mercedesa za 1.000.000 zl
Teraz mam juz pewnosc
29
użytkownik
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta