-
Myjnia automatyczna przy stacji benzynowej
Stary, nie ma co się wstydzić, każdy kiedyś pierwszy raz jedzie na taką myjkę. Ja też na początku byłem trochę cykor. Co musisz ogarnąć przed wjazdem? No antena to podstawa, jak masz taką wystającą, to lepiej ją wykręć albo schowaj jak się da. Bagażnik dachowy też musisz zdjąć, bo szczotki mogą go uszkodzić albo urwać. Czasem warto też lusterka złożyć, ale nie zawsze jest taka potrzeba, zależy od myjni. Jak masz jakieś wystające listwy albo coś luźnego na zewnątrz, to lepiej to zabezpiecz, żeby nie odpadło. Jakieś inne porady? Jedź powoli jak cię automat prowadzi, nie panikuj. Zostaw auto na luzie albo na "N" jak masz automat, nie wciskaj gazu ani hamulca, bo cię wyciągnie. Siedzisz normalnie w aucie, nie wysiadaj! Jak program się skończy i zaświeci się zielone światło, to dopiero wtedy możesz wyjechać. Co do programów, to ten z myciem podwozia jest spoko, zwłaszcza po zimie jak jest dużo soli. Zwykłe mycie z szamponem to podstawa. Woskowanie niby daje jakiś tam efekt, ale nie wiem czy zawsze warto dopłacać. Za to ten program z "nabłyszczaniem" czy "osuszaniem" to często pic na wodę, ale może się mylę. Najlepiej weź ten średni pakiet z myciem podwozia i zobaczysz jak będzie. A tak swoją drogą, jak myślisz o porządnym myciu podwozia, to nawet takie duże maszyny jak pociągi tego potrzebują. Widziałem kiedyś ofertę na https://www.sultof.pl/pelna-oferta/myjnie-do-pojazdow-szynowych/, to dopiero musi być mycie!
-
Hamowanie retarderem
Cześć, No pewnie, że stopy się zapalają jak hamujesz retarderem. Muszą! Czy to Telma, czy inny wynalazek, czy hamulec silnikowy – jak wytracasz prędkość, to ci z tyłu muszą o tym wiedzieć. Inaczej nieszczęście gotowe, zwłaszcza że retarder potrafi naprawdę mocno zwolnić auto. Ważne tylko, żeby to wszystko działało jak należy. Jakbyś miał jakieś jazdy konkretnie ze swoją Telmą, że np. nie jesteś pewien czy działa OK albo czy te stopy faktycznie się palą przy jej użyciu, to słyszałem, że firma Renz to ogarnia. Znalazłem kiedyś ich stronę https://renz.pl/oferta/serwis-telma/, bo są niby oficjalnym Serwis Telma w Polsce. Może akurat się przyda taka informacja.
-
Nowa Panda
Cześć Widziałem nową Pandę, ma ktoś może ? Jeśli tak to jak się sprawuje ?
-
Zmiana programu w berlingo?
To daj znać, bo jestem bardzo ciekaw. Pozdrawiam i powodzenia życzę.
-
Zmiana programu w berlingo?
Hej. I jak sie sprawa rozwiązała ?
-
To jak z tymi VINami VW - ktoś ma dostęp do historii serwisowej?
Sam ostatnio szukałem takiego serwisu.
PaulekKoston
nowicjusz
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta