Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Sono223x

użytkownik
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez Sono223x

  1. Może to DCT zależy od tego jaką kto ma nogę. Spokojnie ruszając dłużej wytrzyma? Czy od czego to zależy
  2. KIA? A pisałeś że Hyundai ok. Czyli serio w Hyundaiu da się sprzęgło na gwarancji a w Kia nie? Bez sensu
  3. Generalnie mieszkam w mieście powiatowym do 20 tys mieszkańców. Tu nie ma korków, albo się jedzie albo nie. Myślicie że mimo wszystko sprzęgło tak szybko padnie? Myślę że przez 5 lat leasingu zrobie nim 50 tys km max. Obecnie miałem diesla 2.0 z 2017 roku, z dpf i adblue zrobiłem nim 100 tys km, nic kompletnie się nie działo przez ten cały czas.
  4. W sumie zastanawiam się po wstępnych odrzuceniach innych marek nad tymi dwoma. Hyundai Tuscon 1.6 T-GDI 48V 2WD 7DCT w wersji wyposażenia SMART z pakietem LED2 Kia Sportage wersja M pakiet smart,zimowy, automat 7DCT 1.6-Tgdi Budżet zakładam 140 brutto. Więc tutaj będą te podstawowe wersje. Silniki te same, ale Hyundai ma dodatkowo hybrydę. Nie żebym to potrzebował bo ja robię z 5 tys km rocznie. Więc nie patrzę na zużycie paliwa to bez znaczenia dla mnie. Niby te Kia tak mam wrażenie każdy gdzie nie spojrze kupuje, może coś jest na rzeczy i to fajne autko. Z wyglądu jakoś bardziej ta Kia wygląda swojsko, Hyundai jakoś taki dziwny dla mnie trochę, ale może jakby solidniejszy. Niby marka bliźniacza ale jakoś Hyundai wygląda jakby był półkę wyżej, ale może to moje złudzenie. No i sam nie wiem. Trwałością się jakoś różnią? Mechaniczną trwałością, czy to jedno i to samo?
  5. Na polisie ac? 75
  6. Powiedzcie mi jak wygląda sprawa ze sprzedażą auta do AAA Auto? Otóż planuje wystawić auto za 85 tyś bo tak chodzi, pomyślałem zanim wystawie wyślę prośbę do wycenę do AAA Auto może dadzą 80 i nie będę się bawił w sprzedawanie. Dzwoni następnego dnia pani i tam coś pyta i pyta ile oczekuje, ja jej mówię że 85. Ona odpowiada że "okej ta kwota jest dla nas osiągalna". Pyta czy przyjadę. No to jej mówię okej przyjadę i tam wybrałem jakiś termin. Ale jakoś za łatwo poszło. Mam do nich 200 km i jak się okaże że pojadę i zamiast tych 85 powie mi że 65 albo 70 to szkoda jechać. Tylko z drugiej strony dlaczego ma mi powiedzieć mniej niż 85 skoro powiedzieli że to dla nich ok kwota a w aucie nie ma się do czego przyczepić. Ma 70 tyś przebiegu i nic tam nie ma żadnych obcierek czy coś więc na czym mieliby załóżmy spuscic tą cenę. Jest sens tam jechać
  7. Czemu iluzoryczne? I co masz na myśli że w tym przypadku? W sumie ciekawie wygląda nic się nie martwić że coś padnie przez 7 lat, chyba że to tylko taki chwyt
  8. Zastanawiam się co wybrać. Chcę nowe auto z tego rocznika i w moim budżecie oraz co mi przypada do gustu są: Kia Sportage 1.6 T-GDI 2025 Volkswagen T-Rock 1.5 TSI 2025 Dacia Bigster 2025, tu nie znam silników w każdym razie jakaś benzyna lub benzyna z hybrydą. Zastanawiam się co będzie najlepsze do jazdy do robienia max 10 tys km rocznie, miasto i coś wkoło miasta raz na jakiś czas wyjazd. Bagażnik w sumie fajnie mieć duży bo jeżdżę na działkę coś trzeba zabrać itp. Wszystkie z wymienionych chcę w automacie. Sam nie wiem co lepsze. Niby na początku byłem zdecydowany na Kia bo 7 lat gwarancji niby jest, dosyć proste auto ale też ciekawe i bagażnik ma ok. T-rock znowu super mi się podoba pod względem wnętrza jakoś tak solidnie wszystko tam jest zrobione, silnik bardzo cichutki, wygląda solidnie to auto. Ale gwarancja tylko 2 lata. Na końcu jeszcze zobaczyłem że w moim budżecie Dacia Bigster jest niby największa by była, ale jakoś marka Kia bardziej mnie przekonuje. Chociaż Dacia też bardzo ładna. A na czym mi w skrócie najbardziej zależy? Świętym spokoju, żeby jeździć i przez długie lata robiąc te 10 tys rocznie nigdzie nie zaglądać nic nie naprawiać Kosztem miejsca wszystkiego. Aby mieć pewność i spokój najdłużej jak się da. Może ktoś coś podpowie ?
  9. Prawdą jest że opony bez felg nie można przechowywać tak ułożonych jedna na drugiej, taki stosik? Jedynie jak mają felgi to tak można? Czy to jakiś mit albo przesada? Czy może faktycznie dużo szybciej zaczną się marszczyć na bokach? Mówię o oponach które mają posłużyć z 8 lat ze względu na małe przebiegi, auto do miasta
  10. Sono223x odpowiedział Sono223x na temat - Motokącik
    Ale do rozruchu jest tylko zwykły potrzebny? W sensie np. jest zima mróz -20, auto np. nie odpalane od dawna i chcemy odpalić. W normalnym aucie np. można podładować aku prostownikiem lub na kable od sąsiada. Czy takie coś zrobimy w hybrydzie? Czy może nie bo trakcyjny też musi mieć moc żeby jechać a jego się nie da na kable odpalić?
  11. Sono223x odpowiedział Sono223x na temat - Motokącik
    Ja to zielony, ale to czekajcie w hybrydzie jest akumulator w sensie ta bateria i też akumulator rozruchowy jak w kazdym aucie? Czy tego zwykłego już nie ma? A czy wówczas rozwiązaniem nie jest częściej wymienić olej? A z sadzą co się robi jak się jej dużo nazbiera? Wystarczy przepalić auto na trasie czy coś trzeba czyścić/rozbierać? Nie mówię o GPF bo załóżmy że to wiem jak działa, ale pozostałe komponenty które mogą nabierać sadzy
  12. Sono223x odpowiedział Sono223x na temat - Motokącik
    Logika mi podpowiada że skoro jest większy akumulator (w hybrydzie) to więcej trzeba jeździć żeby go naładować = szybciej się zepsuje lub przy wielkich mrozach może być problem bo będzie niedoładowany. Ale to tylko moja teoria na chłopski rozum
  13. Sono223x odpowiedział Sono223x na temat - Motokącik
    Znowu ktoś pisał wyżej że na malutkie przebiegi idealna hybryda Już nie wiem sam teraz
  14. Sono223x odpowiedział Sono223x na temat - Motokącik
    No i nie wiadomo co kupić, na Hyundaia i20 mam okazje 1.0t-gdi za 35, na Toyote Yaris 1.5 Hybryde automat 45. Ciężki orzech co wybrać, żona już też zmęczona wybieraniem. Niby automatem nie jeździła ale tak myśli że może lepiej by jej było.
  15. Sono223x odpowiedział Sono223x na temat - Motokącik
    1.0 VVti Toyoty ma pośredni? Napisane jest wielopunktowy ale czy wielopunktowy to pośredni?
  16. Sono223x odpowiedział Sono223x na temat - Motokącik
    Albo wgl. pytanie czy hybryda to dobry wybór na takie odcinki po 5-10 kilometrów dziennie? Może te baterie nie zdążą się nawet naładować i jakiś problem będzie? Może kupując 8 letnie auto ta bateria zaraz padnie i jakiś jest duży koszt jej wymiany? Jak to wygląda?
  17. Sono223x odpowiedział Sono223x na temat - Motokącik
    A jakby troszkę dołożyć pieniędzy i wybrać sobie Yaris z silnikiem 1.5 Vvt-i to hybryda już chyba, a taki ze względu żeby mieć automat bo przeważnie tylko te mają automat jak tak patrzę. To to jest dobra jednostka? Z serii tych niezniszczalnych czy raczej taka normalna, ani zła ani dobra? Tylko wiadomo chcąc za 40-45 to tam będą przebiegi ze 120 tysięcy jak dobrze pójdzie.
  18. Ze względu na to że zacznie to odpadać lub coś takiego czy bezpieczeństwa?
  19. Sono223x odpowiedział Sono223x na temat - Motokącik
    To generalnie to bardzo oszczędnie mieć takiego elektryka wychodzi na to. Jakiś minus główny mając więcej aut spalinowych na trasy? Oleju też nie trzeba zapewne wymieniać, ubezpieczenie tańśze? Ciekawe jak z żywotnością akumulatora. Żeby nie było że się kupi i za rok do kosza całe auto bo zacznie np. akumulator nie trzymać jak w telefonie czy coś. To możliwe?
  20. A bo pewnie o innych szpachlach myślimy, bo ja to tak myśląc o szpachli to myślałem o takim wgniocie na głębokość pięści i to zasmarowane na równo szpachlą z elementem obok kiedyś widziałem jakiegoś majstra co tak robił dlatego o tym pomyślałem, ale to pewnie już się nie spotyka czegoś takiego bo prędzej element po kolizji się wyciąga niemalże na równo a potem jedynie szpachlą równiutko wyrównuje? Bo akurat parę dni temu mi wyskoczył filmik gdzie jakieś tam BMW wiadro szpachli odpadającej zebrali, ale to chyba takie skrajności rzadko spotykane. Dlatego tak pomyślałem, boże może nie wykryje mi miernik tej szpachli i za 5 lat mi pół auta odpadnie bo się okaże że coś w nim robili.
  21. Sono223x odpowiedział Sono223x na temat - Motokącik
    8 zł do pełna nie mając fotowoltaiki itp. Ja to myślałem że do pełna takie auto to ze 100 zł prądu chociaż
  22. A ile tak realnie wytrzymują szpachle? Bo w Internecie jest że niby 5 lat, ale na prawdę tak krótko? Bo coś mi się kojarzy jak złomowaliśmy staruszka który był z nami 20 lat to coś tam błotnik odkręcaliśmy i tam od drugiej strony było widać że szpachlowany ale nic nie odpadło. Chyba że to nie była szpachla. Albo pytanie czy szpachli się bać bo np. za 5 lat odpadnie nam nagle połowa jakiegoś elementu.
  23. Stojąc przed zakupem auta zastanawia mnie jedna rzecz, bo to że miernikiem przelecę całe auto i ma być załóżmy w granicach 80-160 to wiem. Ale czy może być sytuacja że jest gdzieś szpachla a miernik tego nie wykryje i nadal będą poprawne wartości 80-160 zamiast tych szpachli wartości typu 300, 600 itp? Czy to raczej nie do zrobienia i jak szpachla to znajdę bez problemu
  24. Sono223x odpowiedział Sono223x na temat - Motokącik
    O takie coś to jest pewne elektryczne? https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/renault-zoe-r90-22kwh-z-akumulatorem-odkupiony-od-1-wlasciciela-w-francji-ID6GWqV9.html A ile coś takiego na pełnej baterii na mieście pojeździ? I ile kosztuje tak w domu z gniazdka zwykłego naładować do pełna?
  25. Sono223x odpowiedział Sono223x na temat - Motokącik
    Nie miał i nie ma, to sdi 1.9, niezniszczalny. I nadal jest stoi w garażu na wsi. 20 lat auto mieliśmy i nic kompletnie nic w nim nie robiliśmy. Tylko olej wymienić, paliwo i jechać. Tyle że olej bierze i się w każdym tygodniu dolewało, ale tak to super. No ale to już staruszek 2002 rok. Śmierdzi ten diesel trochę swoje się wysłużył, coś zwinnego trzeba tamto to taki traktor głośny.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.