Skocz do zawartości

Amortyzatory Kayaba


rafalino

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy ma ktos z Was w swoim Punciaku amortyzatory gazowe Kayaba?Jezeli

> ktos takowe posiada to prosze napisac jak sie na nich jezdzi.

Owszem, mam komplet. Jeździ się rewelacyjnie ok.gif. Jest deko twardziej, niż na serii, ale dalej komfortowo ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem, mam komplet. Jeździ się rewelacyjnie . Jest deko twardziej,

> niż na serii, ale dalej komfortowo

18 miesięcy i wszystko wporządku. Moim zdaniem są twarde ale ja takie lubie smile.gif Z tyłu mam Bilsztajna gazowe. W zakrętach jak gokard smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z przodu gazówki, tak jak pisali koledzy troche twrdziej niz na serii ale to juz kwestia wyboru..wole troche twardsze amory i lepsze prowadzenie..zastanawialem sie nad gazówkami kayaby z tyłu ale załozyłem w końcu olejaki z delphi i tez nie żałuje bo tył punciaka jest lekki i twardsze gazówki ktore mialem wcześniej troche za bardzo halasowały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pozwolilem sobie odswiezyc stary temat, ale wlasnie dopadla mnie wymiana przedmich amorkow. Chcialem wiec zapytac forumowiczow co sadza o gazowkach M.Marelli. O Kayabe nawet nie pytam bo z tego co wiem wszyscy maja o niej dobre zdanie, ale nie wiedziec czemu MMy sa drozsze. (2 zl ale zawsze smile.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wszystkie 4 amortyzatory w Punciaku to KYB czyli Kayaba. Uczucia mam mieszane bo są to raczej twarde amortyzatory i różnie jest z ich trwałością. Pierwsze jakie założyłem padły zaraz po skończeniu się gwarancji (2 lata) a reszta się jakoś trzymają. Cena dobra, zastanów się czy gazowe czy olejowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pozwolilem sobie odswiezyc stary temat, ale wlasnie dopadla mnie

> wymiana przedmich amorkow. Chcialem wiec zapytac forumowiczow co

> sadza o gazowkach M.Marelli. O Kayabe nawet nie pytam bo z tego

> co wiem wszyscy maja o niej dobre zdanie, ale nie wiedziec czemu

> MMy sa drozsze. (2 zl ale zawsze )

W MkI mam Sachs'a ale w MkII sa MM gazowo-olejowe. Ok.10kkm przebiegu w tym zima i jest ok. Brak jakiejkolwiek roznicy w stosunku do zalozonych na pierwszy montaz (tak wlasnie chcialem). Czy doswiadczenie z MkII mozna zastosowac do MkI - nie wiem passed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wielkiej różnicy nie ma, spodziewałem się większego usztywnienia,

> imho trzeba będzie zmienić sprąsie

> Jak najbardziej jednak polecam.

Jeśli wg Ciebie po zmianie na kyb nie ma większej róznicy względem seryjnego Cofapu,

to chyba jednak KYB nie masz tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcialem wiec zapytac forumowiczow co

> b.dobre amory - polecam (zresztą fiat też zaleca - ale to juz z

> oczywistych względów - pochodzenie )

Miałem gazowe M.Marelli,padły po 8 miesiącach uzytkowania,bardzo słabo tłumiły - odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie amorkow i bylbym wdzieczny gdyby mi ktos pomogl. Szukajac gdzie by je tu kupic najtaniej wyslalem maile do kilku sklepow i oto tylko jeden mi odpisal ze dieselek wymaga innych amorow niz benzyniak, ktorych cena jest dwa razy wieksza od tych dla silnikow benzynowych. Czy to znaczy ze pozostali sprzedawcy sie nie znaja czy moze da sie wrzucic do diesla te tansze amory jak np do 1.2 (benz.) Gdzies znalazlem ze w dieslach fabrycznie montuja inne amorki niz w benzyniakach wiec bardziej prawdopodobne wydaje mi sie ze zaplace lekko ponad 200 a nie lekko ponad 100 za nowe KYB frown.gif

Z racji tego ze cena zrobila sie lekko zaporowa chcialem jeszcze zapytac co sadzicie o amorkach "magnum" prezentowanych tutaj ->link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kupuj TUTAJ

KYB na tyl do MkI wychodzi tu o 15 pln drozej niz u naszych ziomali z Sosnowca (sklepmoto.pl) - 80pln vs 95pln. Zakupy wlasnie dokonane, przesylka w drodze, montaz wkrotce wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za link, wreszcie znalazlem katalog i zrozumialem jak go uzywac smile.gif Teraz wiem ze najtansza kayaba dla mnie kosztuje wszedzie okolo 240 zeta, no i ze niektorzy ze sprzedawcow albo sie nie znaja albo chca wcisnac swoj towar chociaz wg katalogu ewidentnie nie pasuje on do danego auta. Pozostaje mi tylko spytac ponownie czy ktos uzywa "magnum'ow" i jak sie one sprawuja. Niby tez 2 lata gwarancji ale nie znalazlem wiele opinii na ich temat :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Kayaby gazowe z przodu, od niedawna bo jakieś 2 k km., ale jeździ się fajniej niż na oryginałach które były przedtem wink.gif

auto twardsze, ale nie dużo, za to przyjemniej się jeździ szybkie zakręty... ogólnie to bardzo polecam smile.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.