Skocz do zawartości

świecąca sie kontrolka "wtrysku"


Rekomendowane odpowiedzi

mam bravkę 1,6 16 z lpg i ostatnio umyłem sobie slinik confused.gif. zapaliłem samochodzik bez problemu ale niestety po kilku uruchomieniach silnika zaczął najpierw nierówno chodzic na benzynie (na 3 gary chyba) a na gazie chodzi ok. ponadto podczas jazdy na gazie zaczęła zapalac sie kontrolka wtrysku - na początku przy dodaniu gazu, przy zdjęciu nogi z gazu gasła. teraz natomiast swieci sie cały czas czy to na benzynie czy na lpg. kontrolka to byłby pikus ale martwi mnie to nierównomierne "chodzenie" na benzynie. Ratujcie HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mialem tak samo padł któryś z wtryskiwaczy. ma smietniku jest

> referat o czyszczeniu. Moze to pomoze. Umnie nawet juz nie

> piknal i trzeba bylo wyminic sam wtryskiwasz 390 PLN ...

... ściemniacie że to wtryskiwacz. A co mu niby zaszkodziło?? I jakim sposobem. Namów człeka do rezebrania bez sensu dolotu a będzie ci wdzięczny do końca swoich dni

Ja bym zaczął od sprawdzenia wtyczek mulatora i wtrysków

Potem ustawień komputera gazowego czy nie bruździ w benzynie

I od sprawdzenia złączy sondy L

Demontaż dolotu i wtrysków to nie jest wcale taka prosta sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzis u "gazoli" którzy odłączyli lpg i niestety to nie gaz bruździ. wobec powyższego "wydmuchałem" wszelki znane mi wtyczki tzn te widoczne gołym okiem i nic nie pomogło. będę musiał jeszxze dostac sie do wtrysków a konkretnie do kabli prowadzących do nich bo powiesz szczeże nie bardzo mam ochote na wyjęcie trysków i ich czyszczenie (poprostu sie boje że cos nie tak zrobię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lipa nic nie dało wyczyszczenie złączek tzn przewodów. nie mam

> pojęcia co robic dalej

jedź na komputer i sprawdź jak się nazywe ten błąd co siem świeci...

wtryskiwacze nie padły a cały układ jest hermetyzowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli co komp dostał wody i poprostu zwariował a teraz nie moze

> podzwignąc sie po ciężkim szoku??

> tak to zrozumiałem

chcesz mi powiedzieć że kompa i złącza nie zabiezpieczyłeś? zlosnik.gif

mógł jakiś czujnik sie zalać... jedź sprawdź i potem będziemy radzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis pan mechanik stwierdził, że padł wtryskiwacz na 4 cylindrze ale najpierw kazał mi pokukac na przewód dochodzący do niego, niestety z braku czasu nie mogłem dzis tego obejrzec zrobie więc to jutro. nowy w tym aso kosztuje 300 zł plus 130 wymiana więc nie jest to "góra pieniedzy" ale po kiego grzyba wywalać tę kaske skoro może tylko kabelek padł?? popatrzymy-pomyslimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam bravkę 1,6 16 z lpg i ostatnio umyłem sobie slinik . zapaliłem

> samochodzik bez problemu ale niestety po kilku uruchomieniach

> silnika zaczął najpierw nierówno chodzic na benzynie (na 3 gary

> chyba) a na gazie chodzi ok.

woda przy myciu ładnie scieka po silniku i nic sie nie dzieje ale jak jest mokry i sie rozgrzeje to paruje ( w góre) pomyśl co mogło zawilgnąć od dołu

Miałem tak w poldku starym (zawilgł od wewnątrz rozdzielacz zapłonu)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jakby to powiedzieć - na dzień dzisiejszy nie musze naprawiac wtrysku poniewaz bravka sie rozbiła o jakiegos renaulta, który wymusił pierwszeństwo na skrzyzowaniu, dlatego tez na 1 plan wysuwa sie naprawa u blacharza a następnie lakiernika a później bedziemy mysleć co dalej z wtryskiem, pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

heh po długiej nieobecności na forum znów jestem i witam drive.gif

wymieniłem tego nieszczęsnego wytryska i hula az miło, szkoda, że w międzyczasie popsuł mi się

a) amortyzatory - wymieniałem dwa razy już

b) pompka paliwowa - tzn zaśniedział kabel w zbiorniku

c) zawieszenie - wymiana drążków

a teraz świeci się jak głupia kontrolka poduchy może mi ktoś powie jak to shit zresetować??

a tak ogólnie to chyba bravce powiem papa bo to nie auto na polskie drogi - "za miętka jest" i kupie sobie coś niemieckiego - mietka czy cuś.

pozdrawiam wszystkich forumowiczów i jak można to poproszę o radę co z ta poduchą zrobić

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo i obecna diagnoza to pozatykane wtryskiwacze + spalona pompka paliwa. po zalozeniu nowej pompki chodzi tak samo do dupy wiec wina lezy pewnie po stronie wtryskiwaczy. do tego mam stare swiece i kable 270751858-jezyk.gif i olej wyjechany na maksa , i .... ehhh bleeeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.