Skocz do zawartości

Fatalne odkrycie...


HUGODS

Rekomendowane odpowiedzi

Dokonałem wczoraj w swoim Uno fatalnego odkrycia. Wiąże się ono z tym, że kupiłem sobie aluminiowe felgi od alfy ( 5,5 cala). Po założeniu okazało sie, że przy ostrym skręcie kierownicy, albo na dużych przechyłach wewnętrzne ranty chaczą mi o nadkola i amortyzatory.

Postanowiłem więc założyć dystanse na kółka.

Zadzwoniłem do sklepu a oni mi mówią, że najmniejsze jakie mają to 5 mm, i do tego koszt 130 zł/oś.

Myśle sobie zrobię pomiar - czy mi się takie zmieszczą.

Wziąłem w łapę profesional equipment ( sznurek z ciężarkiem i colsztok ) i mierzę i... jakież było moje zdiwienie gdy na trzech kołach wyszło mi 25 mm miejsca a na przednim prawym ( od pasażera ) aż całe 4 mm.

Nie mam pojęcia skąd to się wzięło bo felgi są takie same.

Od poprzedniego właściciela wiem, że autko miało małego dzwonka, ale nie sądziłem, że będzie to mialo tak znaczący wpływ na geometrię kół.

A może to wynika z konstrukcji układu kierowniczego?

Wie ktoś coś na ten temat??? confused.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na błotniki , raczej żle jest któryś spasowany , ja u siebia mam jaja z tyłu bo jakiś blachasz nieudolnie wspawał jeden błotnik i też koło jedno mniej wystaje a z moich obserwacji w uno dotyczy tyłu wynika że rzadko który uniak ma z tyłu równo koła zawsze któreś jest bardziej schowane z reguły Tył prawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dystansy 5mm to jedz na szrot i zakupisz od poloneza,125p za 15zł

> komplet

No to poszukam, jak mówisz, że pasują to nie będę słuchał gostków ze sklepu. Zresztą oni i tak zawsze chrzanią, że to musi mieć atest.

Pozdrawiam!!! 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to poszukam, jak mówisz, że pasują to nie będę słuchał gostków ze

> sklepu. Zresztą oni i tak zawsze chrzanią, że to musi mieć

> atest.

> Pozdrawiam!!!

przeciez te z poloneza maja atest inaczej by nie dopuscili poldka do ruchu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.