Skocz do zawartości

Demontaż lusterka


Fatal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was

Mam taki mały dylemat , kupiłem folie na przednia szybę ( pasek ) i oczywiście mam dylemat czy da sie zdemontować całe lusterko czy trzeba coś odkleić , bo wiecie nie chciałem nic na siłe i sobie dałem spokój , myślę sobie zapytam się fachowców z forum smile.gif , z tego co mi sie wydaje to jakoś sie chyba da wysunąć i zostaje ten klipsik który jest przyklejony do szyby , czy sądzicie że to wszystko jest tak i czy ma to sens żeby demontować wszystko czy jakoś sobie poradzę z tą folią żeby ją przykleić proszę o rady i porady bow.gifbow.gifbow.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Was

> Mam taki mały dylemat , kupiłem folie na przednia szybę ( pasek ) i

> oczywiście mam dylemat czy da sie zdemontować całe lusterko czy

> trzeba coś odkleić , bo wiecie nie chciałem nic na siłe i sobie

> dałem spokój , myślę sobie zapytam się fachowców z forum , z

> tego co mi sie wydaje to jakoś sie chyba da wysunąć i zostaje

> ten klipsik który jest przyklejony do szyby , czy sądzicie że to

> wszystko jest tak i czy ma to sens żeby demontować wszystko czy

> jakoś sobie poradzę z tą folią żeby ją przykleić proszę o rady i

> porady

lusterko jest klejone, a odkleić je bezinwazyjnie nie jest łatwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> lusterko jest klejone, a odkleić je bezinwazyjnie nie jest łatwo

a jest możliwość odczepienia lusterka od tego klipsa który jest przyklejony do szyby jak jest taka możliwość to w którą stronę smile.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jest możliwość odczepienia lusterka od tego klipsa który jest

> przyklejony do szyby jak jest taka możliwość to w którą stronę

> ?

hm, a nie wiem, ale biorąc pod uwagę to, że tam jest przegub kulowy (bo jak inaczej ) to może być ciężko, trzeba to pooglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hm, a nie wiem, ale biorąc pod uwagę to, że tam jest przegub kulowy

> (bo jak inaczej ) to może być ciężko, trzeba to pooglądać

ja oglądałem i wydaje mi sie że jest możliwość ściągnięcia lusterka , bo chyba jest tam jakiś spinacz tylko nie wiem w którą stronę confused.gif może sie mylę blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja oglądałem i wydaje mi sie że jest możliwość ściągnięcia lusterka ,

> bo chyba jest tam jakiś spinacz tylko nie wiem w którą stronę

> może sie mylę

z tyłu uchwytu idącego od szyby jest krzyżowa śruba, którą mocuje się kulkę w lusterku i samo lusterko, wystarczy odkręcić i lusterko możemy zdjąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tyłu uchwytu idącego od szyby jest krzyżowa śruba, którą mocuje się

> kulkę w lusterku i samo lusterko, wystarczy odkręcić i lusterko

> możemy zdjąć

Acha OKI mam nadzieje że to mi pomoże ale to dopiero sprawdzę później co i jak smile.gif , szkoda że nie jest na magnesik jak w polonezie smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Acha OKI mam nadzieje że to mi pomoże ale to dopiero sprawdzę później

> co i jak , szkoda że nie jest na magnesik jak w polonezie

Sprawdzałem rzeczywiście Ozorek masz racje tam gdzie jest kuleczka jest też śrubka ale widziałem też wyżej takie dwie łapki myślę że sie je da odczepić ale będe próbował w sobote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdzałem rzeczywiście Ozorek masz racje tam gdzie jest kuleczka

> jest też śrubka ale widziałem też wyżej takie dwie łapki myślę

> że sie je da odczepić ale będe próbował w sobote

znalazłem chwilkę czasu i dzisiaj poszedłem sprawdzić to lusterko i co sie okazało , lusterko da sie ściągnąć w zaledwie 2 sekundy smile.gif ponieważ element który jest przyklejony do szyby to ma dwie prowadnice i oczywiście pociągnięcie do siebie lusterka załatwia całą sprawę pozdro dla wszystkich smile.gif także w sobotę będzie następna praca klejenie paska na szybę smile.gif mam nadzieje że nie zmaszczę i wszystko pójdzie zgodnie z planem smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znalazłem chwilkę czasu i dzisiaj poszedłem sprawdzić to lusterko i

> co sie okazało , lusterko da sie ściągnąć w zaledwie 2 sekundy

> ponieważ element który jest przyklejony do szyby to ma dwie

> prowadnice i oczywiście pociągnięcie do siebie lusterka załatwia

> całą sprawę pozdro dla wszystkich także w sobotę będzie

> następna praca klejenie paska na szybę mam nadzieje że nie

> zmaszczę i wszystko pójdzie zgodnie z planem

nie no to już piękna sprawa cool.gif

jak będziesz kleił to cyknij fotkę ze ściągniętym lusterkiem dla potomnych ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam nadzieje że nie

> zmaszczę i wszystko pójdzie zgodnie z planem

zakręć się za taką gumową szpachelką, albo najlepiej z filcowanym brzegiem. Myślę, że procedura podobna jak przy szybach, trochę wody z ludwikiem, opryskiwacz i po kawałeczku szpachelką jedziesz ok.gif. JEdnojest pewne, trzeba dużo cierpliwości zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie no to już piękna sprawa

> jak będziesz kleił to cyknij fotkę ze ściągniętym lusterkiem dla

> potomnych

wiesz robie to pierwszy raz i wiesz jak jest smile.gif ale mam nadzieje że cierpliwość moja wytrzyma smile.gif i że porobię troszkę fotek smile.gif także jak macie jakieś jeszcze wskazówki to czekam na Was wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam nadzieje że nie

> zakręć się za taką gumową szpachelką, albo najlepiej z filcowanym

> brzegiem. Myślę, że procedura podobna jak przy szybach, trochę

> wody z ludwikiem, opryskiwacz i po kawałeczku szpachelką

> jedziesz . JEdnojest pewne, trzeba dużo cierpliwości

no i znalazłem dzisiaj czas i stwierdziłem że nie będę czekał i sie wkurzyłem angryfire.gifangryfire.gifangryfire.gif bo mam małe bąbelki gdzie nie gdzie , gdzieś mi podziało instrukcje i tak to jest robić pierwszy raz frown.gif samemu wyczyściłem dokładnie szybe z jednej i z drugiej strony , oczywiście dociąłem sobie folię no i myślę co tu robić dalej confused.gif czy moczyć szybę od strony wew tam gdzie ma być pasek czy zwilżyć lekko folie po prostu zgłupiałem no to namoczyłem spryskiwaczem lekko szybę no i odklejłem warstwę ochronną z folij i kleje yikes.gif a tu lipa jak nic powstają mi jakieś plamki i pęcherzyki no to sie angryfire.gif stwierdziłem że wytrę szybę i spróbuje bez wody no to jade sobie jade tą szpachelką ze szmatką smile.gif i lipa więc stwierdziłem pojadę samą szpachelką no i powoli po jakieś 3 mm sobie jechałem i właśnie powstały mi małe bąbelki oczywiście jak cofałem folią żeby usunąć to powietrze to wychodziło jeszcze gorzej , a te bąbelki co mi pozostawały to już próbowałem we wszystkie strony tą szpachelką i nic dalej tam są , powiedzcie mi gdzie błąd zrobiłem i czy jakość folij ma tu jakieś znaczenie , troche namieszałem ale mam nadzieje że zrozumiecie czekam na wasze odp. ręka mi wchodzi do du..... a robota źle zrobiona proszę was o rady dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folię klei się na mokrą szybę. Szybę można zwilżyć czystą wodą lub wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Dopuki woda nie odparuje może to wyglądać nieciekawie, ale przynajmniej można się łatwo pozbyć powietrza spod folii a w razie czego ją przesunąć. Papier ochronny odkleja się stopniowo, przy szybie, jeśli odkleisz za dużo to "nałapie" pyłków i będzie do wyrzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i znalazłem dzisiaj czas i stwierdziłem że nie będę czekał i sie

> wkurzyłem bo mam małe bąbelki gdzie nie gdzie , gdzieś mi

> podziało instrukcje i tak to jest robić pierwszy raz samemu

> wyczyściłem dokładnie szybe z jednej i z drugiej strony ,

> oczywiście dociąłem sobie folię no i myślę co tu robić dalej

> czy moczyć szybę od strony wew tam gdzie ma być pasek czy

> zwilżyć lekko folie po prostu zgłupiałem no to namoczyłem

> spryskiwaczem lekko szybę no i odklejłem warstwę ochronną z

> folij i kleje a tu lipa jak nic powstają mi jakieś plamki i

> pęcherzyki no to sie stwierdziłem że wytrę szybę i spróbuje

> bez wody

i tu był błąd, bo mogłeś nakleić kawałek folii na mokro czyli ze zwilżoną szybą, zrobią sie pęcherze, ale te pęcherze wypycha się właśnie na brzegi folii szpachelką, ważne, żeby szpachelka miała miekki brzeg, tak jak Ci pisałem z filcu jakiegos sobie zrób czy coś ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i tu był błąd, bo mogłeś nakleić kawałek folii na mokro czyli ze

> zwilżoną szybą, zrobią sie pęcherze, ale te pęcherze wypycha się

> właśnie na brzegi folii szpachelką, ważne, żeby szpachelka miała

> miekki brzeg, tak jak Ci pisałem z filcu jakiegos sobie zrób czy

> coś

acha czyli jak zwilżę szybę wodą z płynem to będą pęcherze ale sie je da wyciągnąć z pod tej folij , bo teraz jak kleiłem to mi właśnie małe pozostawały i ni cholery nie dało sie ich wypchnąć , czyli jak zwilżę szybę to normalnie wyjdą z pod folij czy też będzie ciężko ? bo tak to wszystko dobrze było tylko że te pęcherzyki mi zostały małe angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> acha czyli jak zwilżę szybę wodą z płynem to będą pęcherze ale sie je

> da wyciągnąć z pod tej folij , bo teraz jak kleiłem to mi

> właśnie małe pozostawały i ni cholery nie dało sie ich wypchnąć

> , czyli jak zwilżę szybę to normalnie wyjdą z pod folij czy też

> będzie ciężko ? bo tak to wszystko dobrze było tylko że te

> pęcherzyki mi zostały małe

no procedura jest taka, myjesz, zwilżasz, ściągasz trochę papieru z folii i kleisz, na bieżąco dopytasz szpachelką folię do szyby, jak nakleisz kawałek z której zdjąłęś papier możesz sobie wypchnąć trochę wody z pęcherzami spod folii, potem jedziesz dalej i dalej i dalej. Albo naklejasz całość na mokrą szybę i potem bawisz się w wypychanie i likwidację babli. Pamiętaj robić to w cieniu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no procedura jest taka, myjesz, zwilżasz, ściągasz trochę papieru z

> folii i kleisz, na bieżąco dopytasz szpachelką folię do szyby,

> jak nakleisz kawałek z której zdjąłęś papier możesz sobie

> wypchnąć trochę wody z pęcherzami spod folii, potem jedziesz

> dalej i dalej i dalej. Albo naklejasz całość na mokrą szybę i

> potem bawisz się w wypychanie i likwidację babli. Pamiętaj robić

> to w cieniu

Dzięki za rady przydały sie smile.gif teraz jak bym miał oceniać swoją pracę to na 5- bo troszkę mi wpadło paproci z powietrza jak otworzyłem drzwi frown.gif oczywiście jak kleiłem i jest parę drobnych bąbelków ale tak już zostawię nie razi tak po oczach smile.gif także dzięki wam , a za niedługo będę przymierzał sie do oklejenia tylnych bocznych szybek mam nadzieje że pójdzie tak fajnie jak teraz smile.gif dzięki wielkie za rady jeszcze raz ( zawsze można na was liczyć ) cool.gifcool.gifcool.gif pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za rady przydały sie teraz jak bym miał oceniać swoją pracę

> to na 5- bo troszkę mi wpadło paproci z powietrza jak otworzyłem

> drzwi oczywiście jak kleiłem i jest parę drobnych bąbelków ale

> tak już zostawię nie razi tak po oczach także dzięki wam , a za

> niedługo będę przymierzał sie do oklejenia tylnych bocznych

> szybek mam nadzieje że pójdzie tak fajnie jak teraz dzięki

> wielkie za rady jeszcze raz ( zawsze można na was liczyć )

> pozdro

Ja w moim robilem pasek na przedniej szybie tzn. firma robila i akurat widzialem jak demontowal w moim te lusterko wygladalo to tak ze walnal w nie i on z takiej prowadnicy wyszlo

a ta prowadnica na szybie zostala.... ladnie przyciol tam i niema ani sladu smile.gif walnal je jak pamietam z dolu i od gory wyszlo zaklada sie na odwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.