Skocz do zawartości

wentylator chlodnicy mkII 8V


abel

Rekomendowane odpowiedzi

podczas jazdy w wczorajszym upale +wleczenie się przez 20 min w korku zapaliła się na kilka minut lampka od temp. silnika , ale nie słyszałem aby załączył się wentylator chłodnicy . Nie mogłem też zjechać aby podnieść maskę i sprawdzić czy śmigiełko kręci.

W domu chciałem sprawdzić czy wentylator pracuje. Po wyjęciu wtyczki z czujnika temp.płynu chłodzącego silnik wentylatora chłodnicy, wentylator włączył się po 3-5 sekundach( bez zwierania wtyczki, zapłon włączony).Na tablicy rozdzielczej oprocz lampki sygn. temp. płynu chłodzącego zapaliła się lampka uszkodzenia systemu wtryskowego .

Pytanie :czy tak jest dobrze z tymi lampkami ,i czy działanie wentylatora bez zwierania przewodow w wtyczce jest prawidłowe.Czy można mierzyć temp płynu sondą wlozoną przez korek wlewowy zbiorniczka wyrownawczego płynu chłodzącego na pracującym silniku i czekać aż wentylator się załaczy .Ufff

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "wtyczki z czujnika temp.płynu chłodzącego silnik wentylatora "

> a gdzie to znalazles?

czujnik temp. cieczy chlodzącej znalazłem niedaleko termostatu z prawej strony silnika zaraz za cewkami, ciut nizej .Sądząc po kolorach przewodow to chyba wtyczka od czujnika temperatury silnika Czyżbym się pomylił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czujnik temp. cieczy chlodzącej znalazłem niedaleko termostatu z

> prawej strony silnika zaraz za cewkami, ciut nizej .Sądząc po

> kolorach przewodow to chyba wtyczka od czujnika temperatury

> silnika Czyżbym się pomylił?

przy kolektorze ssacym ok.gif

dlatego zapaliła sie kontrolka silnika - wskazania czujnika sa wykorzystywane przez komputer do sterowania (komp bierze rowniez to do sterowania wentyla)

pierwsza rzecz to bym sprawdził sam czujnik/wymienił jak nie jest za drogi (rozumiem , ze układ dobrze odpowietrzony?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pII czujnik temp podaje sygnał do ECU i to on steruje kiedy ma być załączony wentylator. Nie mam w tej chwili schematu ale pamiętam jak "don yaboll" pisał, że ECU podaje sygnał na przekaźnik załączający wentyl. Może w Twoim przypadku szwankuje czujnik temp. podając niewłaściwy sygnał do ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w Twoim przypadku szwankuje czujnik

> temp. podając niewłaściwy sygnał do ECU.

zna ktoś nazwę ,nr katalogowy tego czujnika, chyba profilaktycznie go wymienię bo jeszcze ani razu nie słyszalem aby wentylator się zalączył .może występuję pod nr KW540000

W Eperze nie potrafię go znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A cena 150,-

> NR 4 --------------71719393--------------150PLN

kawał grosza , a czy można sprawdzić czy działa czujnik za pomocą pomiaru temperatury mierzonej w zbiorniku wyrównawczym tak jak to opisałem i przy ilu st.C powinien się załączyć wentylator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.